לוח המשדרים שבאמת היינו רוצים לראות... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח המשדרים שבאמת היינו רוצים לראות...

fungiman

Recommended Posts

חוק מס' 1:

לערוץ 20 הדמיוני שלנו לא יכנסו תכניות ריאלטי חסרות טעם.

אם כבר, תכנית תחרותית מעניינת עם הרבה טעם- "קרב סכינים"

למה? כי בנוסף לתחרותיות, התכנית עומדת יפה בסטנדרט של תרבות ואומנות. אני חייב להגיד שזו קפיצת רמה בתכניות בסגנון

שימו לב לגועל נפש של ערוץ 22- "המטבח", כולם צועקים על כולם והכל סתמי, לעומת ההתנהלות הראויה לשבח של קרב סכינים.

אחת מתכניות ה "ריאלטי" היחידות שראיתי, וכנראה היחידה שבאמת נהניתי ממנה.

מה שראיתי מה"מטבח" הספיק לי להרבה זמן, אכן גועל נפש. לא ראיתי את "קרב סכינים", אבל ראיתי תוכנית בריטית של תחרות בישול עם מצרכים שנרכשו בתקציב מוגבל. מעניין איך שף סטפן יתמודד עם מוצרים שהוא צריך לרכוש בסופר או בשוק המקומי בעד 100 ש"ח (רמז - הוא יאלץ להסתדר בלי כמהין). לתוכנית כזאת יהיה עוד ערך מוסף משום שהצופים יוכלו יותר להתחבר לקולינריה עילית ולתרבות הבישול, שימוש בחומרי גלם אקזוטיים, יקרים ו/או לא כשרים (ואני לא דתי) הופך את המעדנים שמכינים שם לבלתי מושגים למרבית האוכלוסיה. תוכנית טובה בעיני יודעת לפנות לאוכלוסיה רחבה מבלי לרדת למכנה המשותף הנמוך ביותר.

תוכנית המטבח שהכי התחברתי אליה היא good eats של אלטון בראון שמשלב תוכנית הומוריסטית, עניינית ועם מתכונים נהדרים שכל אחד יכול להכין בבית ובתקציב סביר. תנסה את הפיצה שלו, פגז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^

ראיתי כמה פעמים good eats, באמת צריך גרסה ישראלית לזה :)

ולמרות זאת, אני חייב לציין שקרב סכינים לא אמורה לתת לך מתכונים להכין בבית. מדובר על מספר מצומצם של מתכונים שהמתחרים מביאים מהמסעדות שלהם- והרבה יותר אלתורים על המקום, זה מה שעושה את זה כ"כ יפה ויצירתי.

תוך פרק זמן מוגבל מאוד קופצים לך עם יצירה חדשה, מעניין לראות את התהליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבו ישראלית, היום אפילו תכנים זרים טובים אין כמעט.

(אני מדבר על YES, להוט אני לא יכול להתחבר, אז אני לא יודע מה המצב שם):

העבירו את קונאן אובריין (האיש הכי מצחיק בטלויזיה לדעתי) לערוץ 14 שורץ הטלנובלות ותוכניות הראליטי המעפנות, ומשדרים אותו רק בלילה, מה שלא מאפשר לי לראות אותו בתקופת לימודים.

הורידו את הערוץ starworld (ממש מזמן) - ערוץ זר שהיו בו כמה תוכניות טובות מאוד (כולל Malcolm In The Middle, תוכנית קומית לא כל כך מוכרת, אבל ממש טובה).

הורידו ברוב חוצפתם את Discovey Science - אחד משני הערוצים שראיתי 80% מהזמן (הערוץ השני הוא Discovery).

בזמן האחרון נעלמו כל הסדרות הקומיות הטובות שפעם היו - סקראבס, קוראים לי ארל, איש משפחה, פילדלפיה זורחת, הפמליה, איך פגשתי את אמא, שני גברים וחצי, ולא זוכר מה עוד.. (חלק מהן עוד נשארו, אבל יש פחות שידורים)

פעם כמעט תמיד היה אפשר למצוא בערוצי Yes stars משהו מצחיק (גם שידורים חוזרים יותר טובים מהזבל שיש כיום).

עכשיו כל מה שיש זה סדרות ריאליטי על דוגמנים/דוגמניות, שמנים, ילדים בעיתיים, אנשים שמתחתנים,

וסדרות פעולה נטחנות על גיבורים, אנשים עם יכולות על טבעיות, מספרים, ועל מעמקי הים. לי אישית הספיק אחרי נמלטים (עוד לא נגמרה לצערי), והחלק מאבודים שראיתי.

הבעייה בסדרות האלה היא שהן נמרחות וממצות את עצמן מהר, וגם הספיק לי מהן, כל הערוצים מלאים בהן.

אישית אני צופה בטלויזיה רק בערוצים המדעיים, בערוצי הסרטים לפעמים, בחדשות, בקונאן אובריין, ובתוכניות מצחיקות שיש פה ושם ב YES STARS..

קצת יותר ON TOPIC, בקשר לטלויזיה הישראלית - לדעתי צריך לראות יותר תוכניות קומיות (/סאטיריות/מה שלא יהיה, העיקר מצחיקות).

פעם הייתה התוכנית דומינו, ועוד כמה תוכניות דומות שמהן צמחו רבים מהקומיקאים שמככבים קיום בטלביזיה.

אישית לא מעניינות אותי בכלל כל הדרמות הישראליות (גם הזרות, אבל ביחוד הישראליות) על דוסים, על מי שאוהב את אנה, ומה שלא יהיה.

כמו רובכם אני גם חושב שהעונה הראשונה של רוקדים עם כוכבים הייתה אחת יותר מדי, כנ"ל, תוכניות כוכב נולד למינהן (העונה הראשונה והשניה מילא, זה עוד היה רעיון חדש ומוצלח, אבל חלאס).

לגבי ההצעה של fungi לתוכנית טכנולוגית - אני בעד. הייתה פעם תוכנית כזאת בערוצים הישראלים (שחכתי את שמה, אולי זאפ), היא הייתה נחמדה..

אגב, פעם בערוץ החינוכי (או בערוץ 1, זה היה אותו דבר, לא?) היו תוכניות מגניבות כמו ספיידרמן, אקסמן, ונילס הולגרסון, איך הילדים של היום יגדלו בלי התוכניות האלו ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום ראיתי שבXTRA HOT דחפו את pimp my ride ואת punk'd :-X

כאילו שאין כבר מה להכניס לערוץ שאמור להיות סדרות איכותיות [ROME LOST PB ושאר החבר'ה החביבים]

אני נכנס לערוץ 005 ולפתע אני רואה שMTV כבש את XTRA HOT, זה צעד נואש לחלוטין ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנושא הזה נדון פעמים רבות בכל מיני צורות.

בשורה התחתונה, וזה אולי יפתיע אותך, זה מה שהציבור הישראלי בארץ אוהב, ואת זה הוא יקבל.

אף אחד לא ישדר סדרות מקור איכותיות אם אף אחד לא יצפה בהם, מה לעשות שנתוני הרייטינג לא משקרים.

ציבור הצופים אינו מורכב מאנשים שרוצים לחשוב יותר מידי בעת שהם צופים בטלוויזיה, אלא מציבור שרוצה בידור קליל וזול

ובגלל זה אנו רואים תופעות כגון כוכב\רקדן\שמן נולד על שלל גירסאותיהן. אגב המצב כך בכל העולם, וזה לא משהו שייחודי לנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ בדיוק בגלל זה הפסקתי לצפות בטלויזיה ועברתי לסדרות וסרטים "קלאסיים" במחשב.

מה עם החרצופים?

לדעתי אחת היצירות שנעשו בישראל. עם הסקנדלים שהולכים פה כיום, בכלל אין מה לדבר.. תוכנית כזאת תעשה מטעמים כל סוף שבוע :cool2:

מ.ק. 22 תוכנית עם המון פוטנציאל, קונספט ממש טוב שיכול להיות שוס רציני. עדיין לא ברור לי למה לא רכשו פרקים נוספים שלה בזמנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם החרצופים?

לדעתי אחת היצירות שנעשו בישראל. עם הסקנדלים שהולכים פה כיום, בכלל אין מה לדבר.. תוכנית כזאת תעשה מטעמים כל סוף שבוע :cool2:

אני חושב שארץ נהדרת התעלתה על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להגיד שלחרצופים היה הומור הרבה יותר מתוחכם. זו הייתה סאטירה במלוא מובן המילה

ארץ נהדרת הייתה מצוינת בעונה הראשונה, טובה בשניה, אבל זהו. שם זה כבר נהיה מאוס. התכנית מתבססת יותר על בדיחות ומצבים מעל הצגה סאטירית של מצב קיים בארץ. לאחר מכן הם גם עברו להשתמש בטמטום בשביל לנסות להצחיק ("הרומנים") ובסוף..... אני לא צריך להגיד אפילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוח השידורים שאני רוצה לראות, אין פרסומות בכלל.

אפילו לא פרסומות של הכבלים בין התוכניות.

נמאס כבר מזיהום המוח הזה שהם כופים עלינו.

ולמה לעזאזל הם מעלים את הווליום של הפרסומות מעל זה של התוכניות.

כל פעם מקפיץ אותי מחדש. הצילו!!! אונס!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי דווקא הפרסומות של יס (שוב, לא יודע איך זה בהוט) בין התוכניות והסרטים טובות, משום שהן מציגות דברים שאני באמת מעוניין בהם (ז"א חדשים, או עונה חדשה של תוכנית שאני אוהב, וכד'), משום שהן לא מעצבנות כמו הפרסומות של הערוצים המסחריים, והן קצרות (משהו כמו 1-2 דקות לעומת 5-10 דקות באמצע פאקינג סרט), ונותנות זמן ללכת לשירותים..

לעומת זאת אני זוכר שכשראיתי כמה פרקים של אבודים בערוץ 10 זה היה ממש עינוי, כשפרק של חצי שעה נמרח על שעה שלמה עם פרסומות שמוצאות אותך לגמרי מהאווירה (וזה בלי לדבר על המריחות של הסדרה מעפנה הזאת, אבל זה לא הנושא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה התחתונה, וזה אולי יפתיע אותך, זה מה שהציבור הישראלי בארץ אוהב, ואת זה הוא יקבל.

אף אחד לא ישדר סדרות מקור איכותיות אם אף אחד לא יצפה בהם, מה לעשות שנתוני הרייטינג לא משקרים.

אין כמעט תוכניות איכותיות (למעשה אין היום בכלל תוכניות איכותיות בפריים-טיים), אז קשה לומר מה יהיה הרייטינג שלהם. הגישה של קובעי לוח המשדרים בערוצים המסחריים היא מאוד פטרנליסטית ומתייחסת לצופה הישראלי באופן רדוד ומשפיל ("מסעודה משדרות" עלק, בשדרות יש סינימטק די מצליח!). אני דווקא מאמין גדול בציבור הישראלי ואני חושב שתוכניות איכותיות, אם ישודרו בפריים-טיים ויהיו בעלות ערכי הפקה גבוהים (ולא סטים משומשים מזהו-זה), יזכו לרייטינג נאה שלא לדבר על פוטנציאל היצוא לאירופה (האמריקאים לא סובלים תוכניות בשפות זרות או עם מנטליות זרה ולכן הם קונים פורמטים ומצלמים אותם מחדש עם שחקנים מקומיים ועם עלילה שעברה התאמה).

מלבד זאת, הרשתות מחויבות להפיק ולשדר כך וכך אחוזים של תכנים איכותיים והן מתחמקות מזה בטענות שונות ועם הפעלת לובי כבד מאוד על הרשות השנייה ומשרד התקשורת.

בלוח השידורים שאני רוצה לראות, אין פרסומות בכלל.

אפילו לא פרסומות של הכבלים בין התוכניות.

נמאס כבר מזיהום המוח הזה שהם כופים עלינו.

ערוץ חייב להתפרנס ממשהו, בין אם זה אגרה (כמו בערוץ הראשון הכושל שלנו), דמי מנוי (הוט, יס, skyTV) או פרסומות. אין פסול בשיטת האגרה, בתנאי שהגוף המקבל את הכספים מוכיח את קיומו (עומד בקריטריונים מסוימים של תכנים והפקה) ולא מחלק את כספי הציבור כמשכורות ותנאים מופלגים לחברי הוועד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני צריך לשלם 70-120 שקל בשנה על ערוץ שיספק לי הרבה תכנים איכותיים בכיף.

זה 10 שקל לחודש או פחות :nixweiss:

ותחשבו על זה שהוט/יס לוקחים הרבה יותר על ערוצים עם תכנים משעממים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

100 ש"ח לשנה מחצי מיליון בתי אב זה בערך 50 מיליון לשנה.

אם מוותרים על משכורות ותנאים מופרחים לחברי וועד עם וותק ועל שירותיהם של טלנטים יקרנים ולא חיוניים, אפשר לעשות נפלאות עם התקציב הזה. חשוב לזכור שלתקציב הזה מצטרפים סכומי חסויות (עשוי להגיע לעוד 10-15 לשנה, אבל זה תלוי ברייטינג ובכמה אתה מוכן למסחר את הערוץ) ומכירת תכנים לרשתות זרות (משתנה).

בנוסף הערוץ לא ישדר באופן עקרוני שידורי שנדרשים סכומי כסף מופרכים לקבלת הזיכיון עליהם. גם ככה הכדורגל הישראלי מזמן לא מספק את הסחורה...

נשארנו עם 75 מיליון לשנה לתוכן (רווחים מגיעים ממכירת תוכן), עם חיסכון בסעיף המשכורות כאמור (יש גם שחקנים מעולים שיסכימו "להסתפק" בכמה אלפים לכל פרק בסדרה - שזה 2-3 ימי עבודה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא השחקנים היקרים הם אלו שמסוגלים לשחק רק תפקידים תת רמה.

יהודה לוי/עופר שכטה או מי שזה לא יהיה ושאר ירקות.

צריך לזרוק את הגועל נפש הזה, ולהביא שחקנים איכותיים

תן לי אקי אבני בתפקיד המ"מ ושייקה לוי בתור אלוף כלשהו בסדרה שהצעת "המחלקה", אני מבטיח לך ש:

1- הם ידרשו פחות מכל אותם פלצנים שחושבים שהם יודעים לשחק (מ 2 שורות למעלה)

2- הסדרה תהיה איכותית ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...