כמה צבעים יש בסיבית אחת שאני בוחר ב-32 בהגדרות?? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה צבעים יש בסיבית אחת שאני בוחר ב-32 בהגדרות??

slrr

Recommended Posts

"32-bit color" is generally a misnomer in regard to display color depth. While actual 32-bit color at ten to eleven bits per channel produces 4,294,967,296 distinct colors,

http://en.wikipedia.org/wiki/Color_depth#32-bit_color

עריכה..

אופס.. קצת טעיתי במה ששאלת..

1-bit color (21 = 2 colors) monochrome, often black and white

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[היום קראתי בעיתון שפנסוניק הוציאו פלזמה עם יותר מ-48 מיליארד צבעים. אז אם השבבים של היום מספקים רק 32 ביט (בסביבות ה-4.5 מיליארד צבעים)

אז איפה ההיגיון???

ועוד שאלה שעכשיו מעניינת אותי ראיתי שקיים כרטיסים שתומכים 64 ביט [[של צבעים]] (לא של רוחב פס) אז כמה צבעים יש שם והאם השיטה היא שונה משיטת ה-RGB??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הבהרות שאני מקווה שיענו על השאלה שלך:

1. צבע לא מיוצג ע"י סיבית (או "ביט" בעגה הלועזית) אחת בלבד.

מבחינה דיגיטלית, כל צבע מיוצג ע"י שילוב רמות שונות של הצבעים אדום, ירוק, וכחול.

2. כל ביט מסוגל לייצג שני מצבים (0 או 1), אבל המחשב מקצה לכל צבע לא רק ביט אחד אלא 8 ביטים - זה נקרא בייט.

3. בייט מכיל 8 ביטים, ואם ננסה להרכיב את כל הצירופים האפשריים של אפסים ואחדות עם 8 ביטים - נוכל להגיע ל-256 אפשרויות שונות.

בעיקרון הכלל הוא של-N ביטים ישנם 2 בחזקת N מצבים.

4. מכיוון שכל צבע מקבל בייט אחד לייצוג שלו, ניתן להציג 256 "גוונים" או רמות של כל צבע בהתאם לצבע אותו אנו רוצים להציג בנקודה.

3 בייטים שווים בעצם ל-24 ביט, כי כל בייט מורכב מ-8 ביטים. אתה יכול לתהות עכשיו - מדוע במחשב מופיעה האפשרות ל-32 ביט?

4. ה-32 ביט נוצרים מכיוון שאנו מוסיפים עוד בייט ל-24 ביט שדובר עליהם מקודם - הבייט הנוסף משמש לקביעת רמת ה-ALPHA שהוא ערוץ השקיפות.

אתה יכול לראות דוגמא של צבע שקוף בחלונות .

מקווה שעזרתי במשהו, ולילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהו קטן:

יש מסכים שמסוגלים פיזית להציג הרבה פחות מהכמות שהם טוענים. הדוגמה הנפוצה היא מסכי TN שלמעשה מסוגלים להציג רק 6 ביט מכל צבע (ולא 8 ), כלומר רק 262144 צבעים. באמצעות אינטרפולציה (שימוש במספר פיקסלים סמוכים על מנת לדמות צבעים מסויימים) אפשר לכאורה להציג הרבה יותר צבעים. סביר להניח שהפלזמה המדוברת בנויה על אותו עקרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטכניקה ששניצל מדבר עליה נקראת Dithering, והיא נפוצה כיום מאוד במסכי LCD מבוססי פאנל TN.

עוד טכניקה בה משתמשים היום היא FRC - FRAME RATE CONTROL.

חיפוש בגוגל יעלה מידע נוסף.

יום נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב, זה לא מפריע ליצרני המסכים לפרסם שהמסכים שלהם מגיעים ל-16.2 או אפילו ל16.7 מיליון צבעים כאשר בפועל הם לא מגרדים אפילו רבע מזה גם עם Dithering (זה בנוסף לשקרי הניגודיות הדינמית שגם אל אותה ניגודיות רק היצרן מצליח להגיע ב"מעבדה" שלו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...