Asus Xonar D2 vs. AuzenTech X-Fi Prelude, מה עדיף? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Asus Xonar D2 vs. AuzenTech X-Fi Prelude, מה עדיף?

EAD

Recommended Posts

בהנחה שאתה משתמש במחשב בחלונות ולינוקוס.

ובהנחה שמשתמשים בו גם לשמוע מוסיקה ודיסקים מצד אחד, וגם לשחק משחקי מחשב מצד שני.

איזה כרטיס קול טוב ועדיף יותר לקנייה ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, בגדול שני הכרטיסים קיבלו המון ביקורות טובות והמלצות רבות. אני לא יודע אם לגבי איכות הסאונד באמת יש הבדל איכות מהותי בין שניהם.

לי הייתה את אותה התלבטות ממש, ולמרות שנראה לי שפרילוד קיבל קצת יותר ביקורות טובות ברחבי הרשת, הלכתי בסוף על הXONAR. הסיבה העיקרית שאני בחרתי בו מבין השניים היא שהפרילוד עובד על דרייברים של קריאטיב שידועים בבעיות שלהם. במיוחד הכרטיסים של קריאטיב שמבוססים על XFI ידועים בהרבה בעיות, למשל חוסר תאימות עם לוחות אם שונים שגורמים ל"טיקים" בסאונד. הXONAR לעומת זאת פועל על דרייברים של - ROCK SOLID, אז בשבילי זו סיבה מאוד טובה.

אגב, אם אתה במילא עובד על אז אני מניח שזה גם כן מוריד יתרון קל של הפרילוד על הXONAR לגבי EAX5 (לא יודע עד כמה זה במילא משמעותי בכל אופן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- Alchemy מאפשר EAX בויסטה ככה שזאת כבר לא בדיוק בעייה (אבל עדיין קצת מרגיז שמדי פעם צריך להגדיר לו איזו ספרייה של משחק)

לפחות התוכנה עצמה לא צריכה לרוץ ברקע. בנוסף openal עובד מעולה והרבה משחקים תומכים בו ככה שלא תמיד צריך את ה-alchemy [br]פורסם בתאריך: 6.07.2008 בשעה 21:37:11

רק דבר חשוב נוסף שאני רוצה לציין בקשר לבעיות תאימות \ דריברים וכל מה שמסביב:

כשאני בזמנו הלכתי לרכוש את ה-X-FI, ידעתי שאני צריך לקחת סיכון כלשהוא לאחר מחקר שעשיתי ברשת

(נתעלם מהעובדה שהיום כבר ישנם עדכוני תוכנה, ובכלל ה-Prelude מכיל רכיבים איכותיים יותר וכו')

מה שעשיתי היה פשוט מאוד, הפלתי את האחריות על החנות ממנה אני קונה --> הצבתי תנאים לרכישה:

אמרתי למוכר שאני מודע לבעיות כאילו ואחרות שקראתי באנטרנט ואני רוצה לבדוק שאכן הכרטיס מתאים לי ועובד כמו שצריך על המערכת שלי, אחרת אני מחזיר אותו ומקבל זיכוי כספי מלא (אם לא העסקה תבוטל מראש). בדרך כלל יסכימו לתת כמה ימים לבדיקה

(המוכרים נותים להאמין בכרטיס בשווי 1000 ש"ח, אתה מבין)

מוכר אחר אפילו הסכים לתנאים שלי כשהמצאתי סיפור שאני מתעסק בהקלטות מקצועיות ורוצה לנסות קודם אם הכרטיס מתאים לי מבחינת האיכות.

אז חשוב לכסות את עצמך ושלא תצא פראייר. בהצלחה בבחירה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך ה במשחקים לעומת הצ'יפ של קריאטיב ?

לי הוא עובד סבבה. לא ממש מרגיש שהוא מעמיס על המחשב או משהו כזה.

לפי מה שהבנתי אגב, היום דברים כאלה במילא פחות קריטיים, כי המעבדים מספיק חזקים להתמודד עם הסאונד גם עם הכרטיס קול לא מוריד מהעומס.

בכל אופן, הצ'יפ של קריאטיב מוריד יותר עומס מהמעבד בהשוואה לאסוס. השאלה כמובן עד כמה זה קריטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהאסוס לוקח ממש טיפה יותר משאבי מערכת מ-realtek onboard, למרות שאין מה להשוות באיכות ובפיצ'רים ואם ה-realtek היה מסוגל ליותר מ-32 צלילים בו זמנית סביר להניח שהיה מעמיס הרבה יותר.

rm3d-eax.gif

במשחקים זה יכול להתבטא בכמה fps פה כמה fps שם, תלוי במשחק ובמעבד. כמה שיותר צלילים בו זמנית ככה תהיה ירידת FPS גדולה יותר.

עוד עניין זה התמיכה ב-EAX5 שחסרה לו, ככה שבעקרון X-FI מספק חווית משחק טובה יותר.

כמה זה משמעותי ? זה כבר אינדיבידואלי. בוא נאמר שעבורי תוספת האפקטים הסביבתיים והפרדת הצלילים האיכותית בסראונד חשובה יותר

מכמה fps בודדים (במיוחד אם יש לך מעבד חזק).

* ל- יש תוכנת אמולציה אשר "מדווחת" למשחק שיש לך EAX5.0. המשמעות של זה היא שמבחינת המשחקים אתה יכול להפעיל EAX \ הגדרות גבוהות \ תמיכת X-FI וכו' (כל משחק והכללים שלו), אך החסרון האמיתי הוא שלא באמת תשמע את האפקטים. זה יותר גימיק + עקיפה של חסימות מסויימות מאשר אמולציה ל-EAX.

* לא כל המשחקים יודעים לעשות פלאים עם EAX בכל מקרה... יש כאילו דוחפים לך סתם reverb מעפן וסוגרים עניין.

מה שכן, כותרים בד"כ משחקים אותה עם הסאונד.

* עוד יתרון ל-X-FI שאני מגדיר אותו כחשוב *רק* במידה ואתה משחק עם - אמולציית סראונד "8 וירטואלים" לאוזניות.

בעזרת פילטרים \ אלגוריתמים, הכרטיס מדמה סראונד - מבחינת המשחק אתה עם כמה שאתה מגדיר לו, ובאוזניות סטריאו רגילות אתה

שומע מה קורה סביבך (מאחוריך וכו'). עד שלא תשמעו את זה בפעולה לא תאמינו איזה חזק זה. (גם אני זילזלתי לפני ששמעתי)

- עם זאת, זה ממש לא מטיב עם מוזיקה. מיועד למשחקים בעיקר... (אולי סרט בסראונד, אם אתה יצור שרואה סרטים עם :errrr:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו

לדעתי כיום בחלונות VISTA הביצועים שרשמתם כבר לא ממש רלוונטים, הם שינו לגמרי את הגישה לסאונד במערכת, פונים פה ישירות לקרנל ולא כמו שהיה בעבר בחלונות XP או 98 וכו'.

בכל מקרה

לדעתי הרבה יותר חשוב לקבל איכות סאונד שלא מן העולם הזה (ASUS) מאשר לקבל עוד איזה פריים אחד לשניה.

אל תשכחו גם, שאיבוד הפריימים נעשה בעיקר כשאתה מריץ מעל 32 קולות בו זמנית, אפקטים למינהים וכו'.

אם אתה הולך להריץ גם ככה בעיקר סטריאו, לדעתי לא צריך להיות הבדלי ביצועים (אני מניח שיש הבדלים יותר רציינים ב5.1 ושיש אפקטי סראונד וכו').

חוץ מזה

שאם אני הולך לשמוע מוסיקה דרך המחשב ונניח לחבר אוזניות או מגבר אוזניות, אז ה DAC של הרבה יותר איכותי מזה של הAUZENTECH שהוא בעצמו יותר איכותי מXFI של קרייאטיב.

ולי בעיקר מה שחשוב זה איכות סאונד של מוסיקה מן המחשב (לא אלא FLAC בעיקר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

EAD, כמו שאמרתי לך בפרטי בזמנו, אני לא יכול להגיד כרגע יותר מדיי, וליותר מידע תצטרך לחכות לביקורת המלאה. אבל ממה שאני כן יכול להגיד לך, מבחינת איכות הם דומים מאוד. בסופו של דבר זה מאוד הגיוני, יש להם OPA זהה.

דבר נוסף שאני יכול להגיד לך הוא שהדרייברים של הפרלוד פשוט חרא. אתה לא מבין כמה תקיעות יש לי במחשב מהדרייבר הזה (למרות שכבר הסרתי אותו, וכבר אין לי אותו במחשב).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מבין כמה תקיעות יש לי במחשב מהדרייבר הזה (למרות שכבר הסרתי אותו, וכבר אין לי אותו במחשב).

WTF? אחרי שהסרת את הדריבר ? :o

מה עם איזה registry cleaner / driver sweeper

גם אני נתקלתי לפעמים בתקיעות ב- בהחלפת mode (עם extrememusic) -

ז"א משהו בדריבר נתקע ולא מאפשר החלפת mode, לא ה- עצמו, ורצוי restart ע"מ "לשחרר" אותו

מוזר שה- נתקע לאחר הסרת הדריבר מאחר ואין דריבר שיתקע. ה-XP עצמו מעולם לא ניתקע לי בהקשר הזה. (אבל בהחלט מעצבן ביותר)

בויסטה בינתיים לא היתה לי תקיעה אחת. (אולי בזכות דריברים חדשים, לא סגור על זה)

מצד שני ה-prelude בטח לא משתמש באותם דריברים של בדיוק (אני מניח שישנם שינויים) אז אני לא ממש יכול לתת את הדעת.

EAD, מה כבר רכשת ASUS? ואנחנו פה מתאמצים בשבילך כאשר כל מה שאתה רוצה לדעת זה אם עשית החלטה נכונה ?

אז כן - עשית בשכל שקנית , במידה ומשחקים פחות מעניינים אותך \ מבחינת איכות סאונד לא תשמע הבדל \ הדריבר של טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא כן קראתי מה שרשמתם!!!

ובעיקר מה שאנטולי אמר לי וכו'.

לקחתי אותו בעיקר בזכות היותו בעל איכות מעולה (שירים שאני שומע במחשב), פחות מפריע לי לגבי משחקים.

בכל מקרה

תודה על העזרה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* עוד יתרון ל-X-FI שאני מגדיר אותו כחשוב *רק* במידה ואתה משחק עם - אמולציית סראונד "8 וירטואלים" לאוזניות.

בעזרת פילטרים \ אלגוריתמים, הכרטיס מדמה סראונד - מבחינת המשחק אתה עם כמה שאתה מגדיר לו, ובאוזניות סטריאו רגילות אתה

שומע מה קורה סביבך (מאחוריך וכו'). עד שלא תשמעו את זה בפעולה לא תאמינו איזה חזק זה. (גם אני זילזלתי לפני ששמעתי)

אתה מתכוון לCMSS-3D? כי מניסיון שלי הוא לא ממש מספק את הסחורה כמו שאתה מתאר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן CMSS-3D על אוזניות... מה הכוונה ב"לא מספק את הסחורה" ? זה אומנם רק כמה פילטרים אבל זה בהחלט פיצ'ר שימושי לגיימר בשעות הלילה..

העלתי קובץ WAVE (כ-5MB) עם הקלטה של דמו של מסוק - מתחיל מקדימה ומסתובב עם כיוון השעון 360 מעלות + עוד 180 מעלות ומסתיים מאחורה.

העלתי כדי שאחרים יוכלו לשמוע על מה מדובר (באוזניות כמובן) האפקט הזה עובד עם כל משחק בסראונד, כאשר עומס החישובים נופל על חומרת הכרטיס.

http://www.megaupload.com/?d=32LNYM2K

מן הסתם הבדיקה הכי טובה היא פשוט לשחק ככה. אם זה עובד לך ואתה סתם לא מרוצה מהתוצאה - מי אני שאשכנע אותך אחרת..

עריכה: אההה עכשיו נזכרתי אני יודע מה הבעייה ולמה זה לא עובד לך במשחקים.

IlyaN תקשיב, זה אולי נראה ארוך\מסובך אבל זה ממש לא.

* משחקים בד"כ מסתמכים על הגדרות הרמקולים של windows ולא על הגדרות הרמקולים בדריבר של .

* משחקים שנותנים לך בחירת רמקולים ישנו את הגדרת הרמקולים של windows וכתוצאה מזה הגדרת הרמקולים של הדריבר תשתנה בהתאם

ע"מ להשתמש ב-CMSS3D באוזניות במשחקים אתה צריך (וחבל ש-CL לא מודיעים מראש) :

ב-XP (ראה תמונה מצורפות):

- לבטל את האופציה "Synchronize with microsoft windows control panel" דרך ה- audio console / console launcher

לאתחל את המחשב (ותשאיר את זה ככה - חד פעמי)

- מלוח הבקרה של XP כנס ל- Sound & audio devices properties \ advanced audio properties ובחר את תצורת הרמקולים שלך

(למשל 5.1 / 7.1) עדיף להשאיר את זה על התצורה האמיתית שלך (חד פעמי), למרות שע"מ לנצל את ה-CMSS3D מומלץ לבחור לפחות 5.1.

- בחר אוזניות ב- audio console / console launcher ותפעיל CMSS3D (תשאיר על auto את 2 האופציות שלו)

- אם המשחק נותן לך לבחור תצורת רמקולים - תבחר 5.1 / 7.1.

זהו, עכשיו זה יעבוד תמיד - הגדרת תצורת הרמקולים דרך הדריבר של לא ישפיעו יותר על הגדרת התצורה של Windows ולהיפך.

תוכל לבחור אוזניות בדריבר ומשחקים יתנהגו לפי ההגדרה של windows ויוציאו סראונד - הכרטיס יתרגם את זה לאוזניות בעזרת CMSS3D.

ב- :

הנסיון שלי קצר עם ויסטה ואני כרגע על דריבר beta אחרון. אני לא יודע מה היה לפני אבל נכון לעכשיו אין שום סינכרון בין תצורת הרמקולים בדריבר לתצורת הרמקולים של וגם לא קיימת האופציה. כל מה שנותר לך לעשות זה:

- מלוח הבקרה של ויסטה - Sound \ Manage audio devices \ SPEAKERS \ configure speakers - כוון את התצורה ל-5.1 / 7.1

(חד פעמי, שוב - בתלות בתצורה האמיתית שלך)

- בחר ב- audio console / console launcher ותפעיל CMSS3D (תשאיר על auto את 2 האופציות שלו)

- אם המשחק נותן לך לבחור תצורת - תבחר 5.1 / 7.1.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...