מכונית שעובדת על מים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכונית שעובדת על מים

zam

Recommended Posts

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לעשות מכונית שפועלת על מים זה לא בעיה בין אם זה תאי דלק ובין אם זה שריפת המימן. הבעיה היא לעשות מכונית כלכלית שעובדת על מים וזה משהו שלא קיים כרגע. תאי דלק כרגע יקרים מידי ולא יעילים בגרוש, מנועי בעירת מימן לא בטוחים בגרוש, לפי הפיתוחים האחרונים בהפקת ביו דיזל רוב הסיכויים שעדיין נשתמש במנועי בעירה פנימית עוד עשורים לא מעטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי, אל תהיה כל כך פסימי.

יש קצת מיושנת, קצת אפרורית, קוראים לזה מ-צ-ב-ר-י-ם. אני יודע שזה לא אקזוטי כמו מנועים שעובדים על מים וכו', אבל הטכנולוגיה הזאת מתקדמת לא רע בשנים האחרונות (מצברי ליתיום בשילוב nanotubes ופיתוחים בתחום קבלי-על). תוחלת החיים של המצברים הולכת ומתארכת וכך גם צפיפות האנרגיה שלהם.

אם אופ"ק לא יתעוררו ויפילו את מחירי הנפט, מנועי הבעירה הפנימית יתחילו להעלם מהעולם בעוד עשור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביו-דיזל זה בלוף. הוא דורש הרבה מים מתוקים ואנרגיה, גורם לעליית מחירי המזון, גורם לחיסול יערות (לפינוי שטחים לגידול תירס וכו'), ולא תורם לירידת הפליטה בגזי חממה. כמות הדלק שתקבל מהדשא שכיסחת תספיק לך אולי לנסוע עד לקניון לקנות בגדים חדשים במקום אלו שהסרחת עד לב השמיים עם תהליך התסיסה שלך (אני עבדתי במעבדה מיקרוביולוגית, כל היצורים הקטנים האלו מאוד מסריחים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח להגיד שברזיל עושה הכול כדי לא להתבסס על נפט ...באמת צריך לילמוד ממנה.

וכנראה מחוסר בררה ו שמחיר הנפט היה גבוהה לא היה ברירה למצוא פתרונות חליפים אחרים

תירס זה חרא לאנרגיה ביודיזל ...יש חידים שמיצירם את זה בעשירית האנרגיה שמושקעת בתירס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח להגיד שברזיל עושה הכול כדי לא להתבסס על נפט ...באמת צריך לילמוד ממנה.

וכנראה מחוסר בררה ו שמחיר הנפט היה גבוהה לא היה ברירה למצוא פתרונות חליפים אחרים

תירס זה חרא לאנרגיה ביודיזל ...יש חידים שמיצירם את זה בעשירית האנרגיה שמושקעת בתירס.

לברזיל יש יותר נפט מאלוהים עם כל הנפט שמוצאים מול החופים שלה אם היא תמשיך לפתח את תשתית הנפט שלה היא תיהיה מעצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם הבנתי נכון מהסירטון, המים מפורקים אלקטרוליטית והשימוש הוא במימן.

גם לזה אין עתיד?

הרי המכונית עובדת לא?

וברגע שהיא תעבור לייצור המוני (אם בכלל זה יקרה) גם העלויות תרדנה, כי יש ביקוש למכונית עם הנעה כזו.

נ.ב

נוסף לפיתרון המעולה שהיא מציעה היא גם פולטת חמצן עקב תהליך האלקטרוליזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכונית חשמלית+לוחות סולריים זה אחלה פתרון למדינה כמו שלנו, ולבערך עוד רבע מהמדינות בעולם ששטופות שמש +- כמו אצלנו.

הבעיה שזה לא רווחי לחברות הנפט והדלק, אז מן הסתם הייצור יתעכב.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי אתם לא קולטים לפני שנה בערך חשבתי על רעיון כזה!

אני יודע שאפשר עם חשמל לפרק מים לחמצן ומימן, אז למה לא לשים מכונית עם מצבר שתפרק את המים והמימן יישמש לשריפה? זה נשמע מצויין!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע מעולה.

אז למה זה נשמע כל כך פשוט, וטוב ונהדר ואף אחד לא מרים את הכפפה הזו ועושה עם זה משהו.

הייתי מצפה מחברות ישראליות במיוחד שיעשו משהו בנדון. בעיקר לאור האהבה הגדולה שמרעיפים עלינו בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי אתם לא קולטים לפני שנה בערך חשבתי על רעיון כזה!

אני יודע שאפשר עם חשמל לפרק מים לחמצן ומימן, אז למה לא לשים מכונית עם מצבר שתפרק את המים והמימן יישמש לשריפה? זה נשמע מצויין!

רק שהרעיון שלך לא כל-כך בטוח, ומספיק נינוץ כדי להרים אותך ואת המכונית (הידידותי לסביבה) שלך,

גבוה גבוה לשמים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שהרעיון שלך לא כל-כך בטוח, ומספיק נינוץ כדי להרים אותך ואת המכונית (הידידותי לסביבה) שלך,

גבוה גבוה לשמים..

האמת שזה רעיון לא רע. השאלה היא כמה אנרגיה אתה מרוויח משריפת גרם אחד של מימן וכמה אנרגיה אתה צריך להשקיע בשביל להפריד כמות כזאת מתוך המים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...