מהם ההבדלים בין P45 ל X38 ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהם ההבדלים בין P45 ל X38 ?

Sting

Recommended Posts

יש יותר מדי שאלות בנושא הזה אחרונה. הנה עיקרי הדברים.

ראשית הטבלה הרשמית מהאתר של אינטל, הוספתי גם את P35 לשם יחוס.

בטבלה ניתן לראות את ה-X48 שצריך להבהיר שהוא זהה ל-X38 למעט תמיכה רשמית ב-FSB ובזכרונות (DDR3) של 1600MHz מצד אינטל. לא משהו שלוחות X38 ו-P45 לא מציעים (וגם ה-P35). ועובדה נוספת (שאינטל בחרו שלא לציין) היא ש-X48 תומך גם ב-DDR2.

לכן השיקול העיקרי בבחירה בין P45 ל-X48 (מלבד המחיר כמובן) הוא הצורך בתמיכה ב-CrossFire במהירות מלאה בשני כרטיסים של X16 או הסתפקות בחצי המהירות של X8 לכל כרטיס. לגבי נחיצות התמיכה בשני סלוטים X16 ניתן להסתכל כאן. לוחות X38 מהווים אם כן פתרון תקציבי יותר למי שצריך X48.

מידע נוסף אודות P45 (ושאר סדרה 4) ניתן לקרוא כאן.

מידע נוסף על X48 ניתן לקרוא כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת אומרת שבסה"כ ההבדלים באים ליידי ביטוי רק ב CF ואפשרויות OC מתקדמות יותר?

כן אפשר להגדיר זאת כך בפשטות. על כל שאר ההבדלים הקטנים לא ממש שווה להתווכח.

בקשר ל-OC, למרות ש-X48 אמור להגיע הכי רחוק אני לא בטוח בכלל ש-P45 כל כך רחוק ממנו אם בכלל. כמובן ש-OC קשור בלוח ולוחות X-48 יהיו בדרך כלל מושקעים כי הם מראש יקרים ופונים לפלח שוק קטן. אבל יש לא מעט לוחות P-45 יקרים ואיכותיים ובעזרת הטכנולוגיה היותר מתקדמת של ה-P45 המיוצר ב-65nm לעומת ה-X48 המיוצר ב-90nm יש ללוחות כאלה פוטנציאל OC לא מבוטל.

ראה את אלה לדוגמא כולם באיזור ה-250$ וצפונה:

Foxconn MARS

ASUS Maximus II Formula

MSI P45 Diamond

GIGABYTE GA-EP45-DQ6

אבל לדעתי מי שמשקיע סכום כזה זה בזבוז וכדאי כבר לקנות לוח X48 או כמובן X38 במקום ה-P45 היקר, ויש מספיק דגמים כאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

shlomom לוח X48 עולה כפול מלוח 45.

אם כך, אפשר לקבל את המלצתך לדגם של לוח מהחברות או גיגהבייט כאשר אין כוונה ל- OC ?

וסליחה שאני מתפרץ, אך אני רואה שהשאלה חוזרת על עצמה ב- 30% מההודעות החדשות בפורום זה.

אני מציע המלצה אחת, מנומקת מ"תותחי" הפורום, שתהיה ב"נעוץ".

רצוי לבצע חלוקה בין לוח המיועד ל- OC לכזה שאין כוונה להמהירו.

לדעתי ההתלבטות של רובנו היא בין:

X38 DS4

X48 DS4

EP45 - DS3

EP45 - DS3R

P5Q PRO

P5Q E

כמובן גם התקציב משחק תפקיד. אני מציע לחלק ללוח עד 800 ש"ח ולוח באזור ה- 1000 ש"ח ומעלה.

תודה למרים הכפפה על מנת לענות על שאלת השאלות אחת ולתמיד! ( או לפחות למס' החודשים הקרובים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...