התלבטות לגבי זכרונות - מה שמשפיע גם על ההחל&#1 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי זכרונות - מה שמשפיע גם על ההחל&#1

sausage

Recommended Posts

אז מה אני כן יודע שאני רוצה:

1. צ'יפסט של אינטל, לוח של אסוס (לא גרסאות E/M עם מעט סלוטים)

2. יותקן עליו הלוח q9450 ורדאון 4870

3. בלי CF ובלי אוברקלוקינג.

4. המחשב מיועד למשחקים

5. הזכרונות צריכים להיות לא יקרים: תיזמונים טובים אבל לא 1000 ש"ח לסטיק אחד של גיגה

6. תקציב כולל לזכרונות ולוח בסביבות 1500 ש"ח

7. קניה דרך זיגזג.

עכשיו, אחרי שקראתי את הסטיקי, יצאתי יותר מבולבל כי אין תוצאות חד משמעיות

איזה זכרונות לקחת? DDR3? DDR2? קראתי שעדיף זכרונות עם תזמונים טובים על פני DDR3

שביצועים טובים מושפעים יותר מהתיזמונים על פני שידרוג לDDR3

אם אני לוקח זכרונות DDR2 - איזה מהירות לקחת? להסתפק ב-800? אם אני לא עושה OC, יש טעם לקחת 1066?

אם אני לוקח DDR3, מהי המהירות ה"סטנדרטית"? אני לא יודע איזה מהירויות נחשבות לשייכות ל-OC ואיזה הם סטוק.

איזה תיזמונים הייתם ממליצים?

כתוצאה מהדיון הזה נגזר גם הלוח. P45? P35? X48?

אני מעדיף לקנות

2 זכרונות של 2גיגה ואם תשכנעו אותי ששווה לשלם יותר, אני אקח סטיק אחד של 2 גיגה במטרה לשדרג אחורי זה ל-4.

במידה וזה המצב, אנא שימו לב למהירות קלוק ותיזמונים - אני לא רוצה להיתקע עם זכרונות במהירות "מיושנת" (מנקודת מבט עתידית)

כלומר, אני זוכר שיצא 266, שכולם עברו אליו כי הוא היה יחסית זול, אבל אח"כ השוק התייצב על 400 מה"צ והזכרונות הללו נחשבו מיושנים.

ובאותה מידה, אח"כ היה את אותו הסיפור עם עד שהתייצב ל800.

תודה על עזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אז אני לא אתקע עם סטיק של 2 גיגה במהירות נמוכה (מנקודת מבט עתידית)?

לא, לפי דעתי ביום שהזכרונות האלה יגרמו לך לצוואר בקבוק משמעותי אתה כבר תשדרג מחשב.

אם שדרוג עתידי כל כך מדאיג אותך, אתה יכול לקנות לוח אם קומבו שתומך בשני סוגי הזכרונות הנ"ל וגם שיתמוך ב-FSB של 1600MHZ.

כשיגיע היום שבו זכרון ה-DDR2 לא יספיק לך אני שטוח שנוכל לקנות זכרונות DDR3 בשלים יותר, מהירים יותר והכי חשוב זולים מאוד (עד כמה שידוע לי ואני לא סגור על זה במאה אחוז, מה שמייקר את ה-DDR3 זה רק בגלל שזו טכנולוגיה חדשה, בפועל עלות ייצור של זכרון DDR3 יותר זולה מעלות ייצור של DDR2).

כן, למשהו בסגנון הזה למרות שיש לדעתי זכרונות יותר זולים ויותר טובים מזה.

אני אישית לא כל כך אוהב את הזכרונות של היו לי איתם המון תקלות עם חוסר תאימות במיוחד בלוחות אם מתקדמים, ועברו לי כאלה הרבה בידיים וגם בחלקם אם לא הייתי מגדיר ידנית בביוס את כל הפרמטרים, המחשב היה עושה בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש פתרון לפיו עוד שנה, אוכל להחליף רק מעבד - זה עדיף. לא?

לא, מכיוון שבעוד שנה או שנתיים כשתשדרג את המעבד אתה תתבאס בגלל שיש לך זכרון איטי יחסית.

בעוד שנה, שנתיים זכרונות יהיו יותר בשלים (כל הזמן החברות משפרות ומייעלות את הטכנולגיה), יותר מהירים והכי חשוב הרבה יותר זולים.

לדעתי, עדיף ברוב המקרים לשדרג מעבד + ביחד כדי לקבל ביצועים אופטימלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...