התקנת F9 וחלונות על פני 2 דיסקים קשיחים. - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת F9 וחלונות על פני 2 דיסקים קשיחים.

Recommended Posts

כיום מותקן אצלי חלונות על דיסק SATA 160GB ופדורה 8 על דיסק IDE 80GB. "הצלחתי" לקנפג את הפדורה באופן כזה שהמחיצה (EXT3) לא ניתנת לזיהוי לחלוטין מהחלונות.

אני מתכוון להוסיף בימים הקרובים דיסק SATA 500GB ולהעיף את ה-IDE. משום מהירותו העדיפה אני מתכוון להתקין את שתי מערכות ההפעלה (פדורה 9 וחלונות, אני חייב בעיקר בגלל endnote וגישה מרוחקת למשרד) על הדיסק החדש, ככל הנראה במחיצה של 400 ג"ב לפדורה (מחיצה יחידה או מספר מחיצות) ו-100 ג"ב לחלונות. את הדיסק השני אני מעוניין לפרמט ל-EXT ולהשתמש בו כדיסק גיבוי לשתי מערכות ההפעלה.

האם יש למישהו המלצות אחרות לסידור המחיצות ואיך בדיוק להגדיר את ההתקנה של ה-F9 כדי שהמחיצת השורש שלו תראה גם בחלונות (בעזרת התוכנות המקובלות)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלוקה תלויה סשימושים שלך שצורכים DISK

אני הייתי משאיר לחלונות משהו כמו 40G

עוד 20+20 ל home ול root, וגם swap לפי הצורך.

ואת השאר במחיצה אחת (או שתיים) של data בפורמט ה"טבעי" של המערכת שתשתמש בנתונים האלה (ext3/ntfs).

יש דרייבר של ext3 לחלונות כאן www.fs-driver.org

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השתמשתי בדרייבר הזה, אבל משום מה הגדרתי את הפדורה שלי באופן כזה שהוא לא הצליח לזהות את ה-root. אולי בגלל שימוש לא נכון ב-LVM. האם יש לך המלצה איך להגדיר את המחיצות על מנת להמנע מהשנות הבעיה.

אני צריך יותר מקום לחלונות בגלל עוד כמה יישומים שאני מעוניין להתקין שם ובגלל שידרוג עתידי לוויסטה, כנראה שאני אשאיר לזה סביב ה-80 ג"ב. כנראה שאני אשאיר עוד 20 ג"ב ל-root של הפדורה. 20 ג"ב ל-home נראה לי מעט מדי, אני אוהב להחזיק חלק גדול מה-data בספריות שהגישה אליהם מוגבלת למשתמש/קבוצה (יש כמה אנשים שניגשים למחשב ולפעמים איזה בן-משפחה שמתארח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השתמשתי בדרייבר הזה, אבל משום מה הגדרתי את הפדורה שלי באופן כזה שהוא לא הצליח לזהות את ה-root. אולי בגלל שימוש לא נכון ב-LVM. האם יש לך המלצה איך להגדיר את המחיצות על מנת להמנע מהשנות הבעיה.

לא להשתמש בLVM. אינני רואה בזה צורך מחוץ לשרתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העצות. ברגע שהחבילה תואיל להגיע בדואר נראה לי שאני אחלק את המחיצות באופן הבא:

דיסק 500 ג"ב - 80 ג"ב לחלונות, 20 ג"ב ל-root של פדורה, 2 ג"ב ל-swap, מחיצת home עם 30 ג"ב, מחיצת data על כל השאר.

דיסק 160 ג"ב - מחיצת מידע וגיבוי ב-ext.

ובלי LVM...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...