יום סיירות כל מי שיש לו זימון ,ידע או שאלות שיכנס נעזור אחד לשני. (עמ' 6 ) - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום סיירות כל מי שיש לו זימון ,ידע או שאלות שיכנס נעזור אחד לשני. (עמ' 6 )

shlomishlomi

Recommended Posts

אוקיי כמה דברים שהציקו לי קצת..

1. שלדג זה לא ראשי תיבות..

2. שלדג מגייסים רק בגיוס נובמבר.

3. ל4 המיוחדות[מטכ"ל, שלדג, 669 ושייטת 13] אי אפשר להתקבל עם מספר במשקפיים, ובמיוחד לא אחד גבוה כמו 2.75, מצטער מאוד אבל אתה יכול לשכוח מהיחידות האלה :-\

4. שלדג וסיירת מטכ"ל מחפשים סוג מסוים של אנשים, הם יוצאים מנקודת הנחה שטירון בינוני אפשר להפוך ללוחם טוב, וטירון טוב אפשר להפוך ללוחם מצוין, אבל טירון מצוין אפשר להפוך ללוחם כמעט מושלם לצרכי היחידה. ולכן גם אנשים שתופסים מעצמם סוסי על, לפעמים לא מתקבלים, בגלל שהמגבשים[בד"כ מילואימניקים בוגרי היחידה] לא רואים את זה בהם, את הזיק של המצוינות, אבל האמת היא שמעט אנשים באמת יודעים על פי איזה קריטריונים הם ממיינים את האנשים שלהם, ככה שאם סיימת גיבוש מטכ"ל/שלדג ונתת את ההכי טוב שלך, ובסופו של דבר לא התקבלת, כנראה שאתה פשוט לא מתאים. ואין מה להתבאס, יש עוד הרבה יחידות שישמחו מאוד לקבל נפלי מטכ"ל, והן לא פחות תורמות וחשובות לצבא[מגלן/דובדבן/אגוז/פלס"רים למיניהם].

אני די מבין בשטויות האלה..

בהצלחה לכולם :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אוקיי לא עברתי על כל הת'רד פה אבל בואו אני אספר לכם מה היה ומי התקבל .

קודם כל אני הייתי שנה שעברה בינואר ביום סיירות.

אני הייתי ביום האחרון, כל הדחיות וכו' היו שם.

היינט 650 אם אני לא טועה.

25 בערך כל קבוצה.

הגעתי ב6, התייבשתי שם בקור, הייתי לבד לא הכרתי אף אחד. ויש שם הכל מהכל. סוסים ערסים דתיים מוזרים נמוכים ספורטאים חנונים וכו'.

עוברים תהליך של בידוק ראשוני מספרים וכו'.

מתייבשים עוד שעה ואז יוצאים לחימום של 60 איש עם מד''ס ואז יוצאים לשכיבות שמיכה.

מתחלקים ל2 שורות, שיוצא שלכל אחד יש בן זוג.

אתה יורד למצב 2 והזוג שלך שם אגרוף באזור החזה, ואתה מתחיל לעשות שכיבות שמיכה ונוגע באגרוף ומותר לנוח רק 4 שניות, לא יותר. יש עליך מד''ס ו2 מד'סיות אחראיות על קבוצה של 60-40 איש.

לא לרמות, כי הבן זוג גם סופר. חשוב אמינות!

כדאי לעזור לבן זוג שלך, הכוונה לעודד אותו, מוטיבציה, כי אם הוא לא בן זונה הוא אחרי זה יעודד אותך וזה מוטיבציה, ולך תדע אם הוא יפול איתך בקבוצה ( סוציומאטרי).

אח''כ כפיפות בטן אותו עקרון אבל יש זמן מוגבל. לא זוכר כמה צריך בשביל שיהיה לך ציון, יש טבלה כזאת.

אח''כ נחים ואתה יוצא לאזור של ה2000.

יוצאים בקבוצות של 60-70, כולם בהתחלה דופקים ספירנט, אאל תעשו את זה, אח''כ אתה מתחיל להבין איפה אתה עומד. חשוב לשמור על קצב אחיד גם אם אתה חושב שאתה בסוף, אם התאמנת אתה תגיע בסוף בין הראושנים כי לאט לאט כל האלה שדפקו ספירנט בהתחלה מאטים, עוצרים, מקיאים וכו'.

פה נגמר בוחן הבר-אור.

מתייבשים, אוכלים משהו, אחרי שעתיים מחלקים לקבוצות ופה מתחיל החלק הקשה:

קבוצה של 25 חבר'ה, מתזזים אותך בדיונה בלי סוף, בזמנים וכו', בחיים לא תעמדו בזמנים כי זה בשביל שתעשו עוד.

אח''כ מתחיל סדרי הגעה, חשוב לתת הכל אבל לדעת לחלק את הכוח.

יש בין לבין הפסקת שתייה, תשתו!

תהיו נחמדים 0 לחבר'ה -אבל בלי הצגה של נחמדות, תהיו אתם, רק אל תהיו אנטיפטים.

אח''כ יש אלונקה, 4 ראושינם סוחבים אלונקה בדיונה ו4 אחריהם סוחבים שק חול.

אח''כ יש סחיבת שקים - תמצאו פוזיציה נוחה על הצוואר ושימו את השק ותתחילו ללכת - לא לרוץ.

אח''כ יש חפירת בור, אתם תראו שיש כאלה שחופרים כאילו הם קברנים מקצועעים, לא להתרגש, חשוב לעמוד בהוראות של המפקד, אין זמן מוגבל, להתמקד בבור שלכם, ואח''כ שהמפקד שואל מה דעתך תגידו - "אפשר לשפר" וציון תגידו "70" אל תהיו חסרי בטחון, אבל גם לא עודף בטחון.

אח''כ סוציומטרי, תרשמו מה שנראה לכם , לא בגלל זה שהתחבר אליכם או משהו.

הכי חשוב לא להשבר, לא ללכת בסדרי הגעה ולא כלום, לתת הכל! לאחרי משימה לעמוד עם גב זקוף ולהסתכל למפקד בעיניים ולא להיות נינוח.

אסור להשבר! היום הזה יגמר יותר מהר ממה שחשבתם.

אמנם זה היום הכי קשה שהיה לי, אבל הוא נגמר! ודווקא בדיעבד אני נהנתי ביום הזה!

אז רק שתדעו, שהתאמנתי לפני, לא הייתי בשיא הכושר שלי, הייתי חולה באותו יום, עייף כי לא נרדמתי כמו שצריך, ובכל זאת עברתי וקיבלתי מה שרציתי (לא חובלים, לכל התוהים)

לא הייתי כל הזמן ראשון, יותר נכון לא הייתי בכל ראשון, אבל הייתי על האלונקה יחסית הרבה, בהפסקות שתייה מזגתי לכולם ולא דאגתי ישר לי, חשבתי שאני חובלים לא אקבל ,חשבתי שאפחד לא מסתכל עליי, אבל הנה, קיבלתי מה שרציתי ולא הייתי ראשון, אמנם התאמנתי לזה, כי בלי קשה לעבור, אבל לא הייתי סוס, אני לא ענקי או ספורטאי, אני פשוט התאמנתי והראש שלי עבד הרבה שם. הכל בראש חבר'ה!!! ואני לא קיבוצניק, אני רמת גני!!

אז חבר'ה, הכל בראש, תגיעו מלאי מוטיבציה, תראו סרטונים (זה עוזר), תאמינו בעצמכם, תאכלי מלא פחמימות יום לפני, תעשו חימום מתחת לבית לפני שאתתם יוצאים, מתיחות כל הזמן תעשו שם, ותנו בראש!!! וגם אם לא הצלחתם, יש אח''כ יחטיות!!

[br]פורסם בתאריך: 14.12.2008 בשעה 19:17:32

שכחתי לרשום שאני עשיתי 45 שכיבות שמיכה, ו70 כפיפות בטן

הייתי מקום 20 ב2000 אם אני לא טועה.

ואני מדגיש, חשוב שם, אבל חבר שלי סיפר לי שאחד שמן דובי כמו בלון רץ הגיע כל פעם אחרון שם, אבל לא נשבר, וקיבל שייטת!

אז חבר'ה, להתאמן עכשיו לא יועיל, בשבוע לא נכנסים לכושר, אולי רק BOOST מנטלי, אבל לוקח לבנות בחודשים.

לא להשבר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ תודה הסברת את זה ממש בפירוט ועזרת לי מאוד.

כמה שאלות:

הסוציומטרי זה השאלון נכון??

ודבר אחרון בקטע פה "קבוצה של 25 חבר'ה, מתזזים אותך בדיונה בלי סוף, בזמנים וכו', בחיים לא תעמדו בזמנים כי זה בשביל שתעשו עוד.

אח''כ מתחיל סדרי הגעה, חשוב לתת הכל אבל לדעת לחלק את הכוח." למה אתה מתכוון בתיזוזים וסדרי הגעה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלומי, לך לישון מחר בצפר! ;D

הסוציומטרי זה דף עם טבלה ממסופרת.

לכל חבר בקבוצה יש מספר שהוא רשם בתחילת היום על החולצה, אתה מדרג את החברים לקבוצה לפי מה שאתה חושב, הכוונה למי הכי מגיע לדעתך להתקבל לאחת מהסיירות. מהראשון לאחרון, כשאהראשון זה זה שאתה חושב שהכי מגיע לו, בין אם הוא היה הכי טוב לפי דעתך, בין אם הוא נחמד וחזק בראש ומגיע לו וכן הלאה.

תיזוזים - שאתה מגיע לדיונה המפקד מעלה מישו מהקבוצה לתקוע משהו למעלה שנדע ששם חוזרים חזרה.

ואז הוא אומר לכם "30 שניות הייתם פה" ואתם רצים עד למעלה מסביב למשו שתקוע בחול וחוזרים למטה. כמובן שלא תעמדו בזמן ואז תצאו שוב עד "שתגיעו בזמן"

ככה בין 30-40 דקות - זה נשמע הרבה אבל זה נגמר תאמין לי.

הפסקה שתתיה ואז סדרי הגעה - הכוונה לזה שעכשיו זה נהיה תחרות, מסתדרים לפי סדרי הגעה שחוזרים, והמפקדים רושמים. (עומדים בשורה).

זה סדרי הגעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ האמת סיימתי כבר יב' (אני לא בצבא כי אני עדיין בן 17)

עדיין לא הבנתי מה הכוונה בסדרי הגעה :nixweiss:

ב"דרכי הגעה" בזימון לא כתוב לי כלום למה בדיוק?

ובאמת צריך את כל מה שכתוב שצריך להביא בזימון? (כובע , כלי רחצה [יהיו שם מקלחות?] , טריקו לבן [חייב דווקא טריקו לבן?])

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך להביא שום דבר. תבוא ככה- כובע, חולצה לבנה (חובה לבנה שאחר כך זורקים לפח כי רושמים עליה את המספר שלך), שעון חשוב מאוד שעון, מכנס קצר מינימלי לריצה, נעלי ריצה וזהו! אל תביא פלאפון אל תביא כלי כתיבה אל תביא כלי רחצה. אין מקלחות זה כולה יום אחד זה מ7 בבוקר עד 5-4 אחה"צ. אין פה יותר מדי מה לעשות. בקיצור אל תביא כלום חוץ מעצמך את הזימון ותעודת זהות.

אין לך מה להלחץ, תגיע לשם תעשה מה שצריך לעשות ותחזור.

דרכי הגעה זה משהו אחר לגמרי מסדרי הגעה. דרכי הגעה זה איך אתה מגיע לוינגייט, וסדרי הגעה זה תרגיל תחרותי בדיונה... חחחחחחחחח בקיצור סדרי הגעה זה הדבר הבא- המפקד שלך יעצור אותכם מהתיזוזים של 30 שניות פה 40 שניות שם ויעשה לכם: "טוב חבר'ה, אני רואה שזה לא הולך בוא ננסה בתחרות. כולם רואים את האת למעלה? להקיף אותה מימין לשמאל ולחזור לעמוד כאן בשורה מי שמגיע ראשון בימין ואחרון בשמאל." המפקד יסתובב בפוזה של שניה אני בא ואז יסובב תראש וזה יגיע "צא!" . מהצא הראשון עד האחרון אתה צריך להתנהג כמו חולה נפש... כותונת משוגעים צריכים לשים עליך... תיכנס למצב אוטומט... מנוחה שחוזרים ל3-4 שניות ואז מוכן ליציאה כמו נמר.... ככה צריך להיות וככה עושים את זה הכי טוב.

אגב מי שפותח ראשון בדרך כלל יהיה ראשון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ חייב כובע?

חחח אני יודע הבנתי שזה לא אותו דבר..

השאלה שלי היא איך ל** אני אמור להגיע לוינגייט אם לא כתוב לי איך!?!?

מישהו יודע איזה קו זה מתחנה מרכזית ת"א? , או פשוט להתקשר למדור סיירות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ איך דוחים את זה?

מצטער אם רשמו אך עברתי בריפרוף על הדיון ולא ראיתי...

הבנתי שהכל מתבצע בינואר... וכאלה עם בעיות רפואיות נדחים לאוקטובר או משהו בסיגנון..

עכשיו אני יכול לדחות את זה? איך אני עושה את זה (5 תפרים ברגל שיורדו יום לפני זה עילה מספיק טובה לדחיה?)

בתודה,

דור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שזיף, כמה דברים.

קודם כל אלא אם התפרים במיקום משמעותי לריצה (כף הרגל, קרסול) זה לא נורא. בסה"כ ביום הזה לא נכנסים למים או עושים דברים נוראיים. יש סיכוי שייזחילו אותכם אבל גם אז זה לא כל כך נורא. אני אגב, החלמתי לפני מספר שבועות מפצע של 10 תפרים ביד... כך שאני מבין את המצב.

עוד דבר, קח בחשבון שאם זה מפריע לך העובדה שזה ממש יום אחרי, יש אפשרות לדחות את זה ביום\יומיים. ימי הסיירות נערכים פעמיים בשנה - ינואר ויולי. מדובר בשבוע שלם (ראשון עד חמישי) של ימי סיירות. כלומר אם למשל היום סיירות שלך ביום שלישי תוכל לדחות אותו סביר מאוד להניח ליום חמישי באותו השבוע. הם גמישים בקטע הזה במיוחד במקרים שכאלה, מנסיון.

שיהיה בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה כמובן היא האם אתה תוכל לחכות חצי שנה (במקרה שדחית)?

אני למשל קיבלתי יום סיירות ליולי אבל נתפס לי הגב יום לפני באסה אבל דחיתי.

יש לי יום סיירות ב28 החודש. לי זה לא הפריע כי הגיוס שלי גם ככה מאוחר.

אם החלטת לדחות זה די פשוט. תלך לרופא תבקש ממנו אישור מחלה (תפרים ברגל נשמע לי סיבה טובה מספיק)

תפקסס את האישור למדור סיירות ותתקשר לוודא שהם קיבלו אותו. אממ זהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

טייסת או סיירת?

אם משוה צריך עזרה בקשר ליום סיירות (עשיתי את יולי האחרון ועברתי לגיבוש מטכ"ל)

או לגיבוש טייס (עשיתי לפני חודש וחצי ועברתי), שישאל ואני יענה בכיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם אמרו את זה (או אם כבר היית, לא טרחתי לקרוא את הנושא) אבל, בריצות, תמיד תגיע לאלונקה. אם אומרים לכם תנוחו ותמלאו מים, קודם למלא מים. להראות מנהיגות אבל לא לרמוס את כולם.

עלה והצלח :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...