יום סיירות כל מי שיש לו זימון ,ידע או שאלות שיכנס נעזור אחד לשני. (עמ' 6 ) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום סיירות כל מי שיש לו זימון ,ידע או שאלות שיכנס נעזור אחד לשני. (עמ' 6 )

shlomishlomi

Recommended Posts

הסיפור בקיצור:

לאחרונה קיבלתי זימון ליום סיירות ב"וינגייט"...

עכשיו השאלה שלי היא מה בדיוק הולך שם? , איזה מבדקים היום הזה כולל?

הבנתי שאני צריך להיות בכשור מצוין.. השאלה עד כמה בכושר? , ובככלי מה הולך שם?

איך אני עובד את היום בהצלחה?

ובקיצור מקווה שהבנתם אותי.. סליחה על החפירה והשאלות הרבות

שלומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חפש בפורום ובגוגל.

בקשר לכושר- אתה רוצה להתקבל לסיירת\שייטת\חובלים? או שלעבור דרכן ליחידות אחרות

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%95%D7%97%D7%9F_%D7%91%D7%A8-%D7%90%D7%95%D7%A8

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%95%D7%9D_%D7%A1%D7%99%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA

אני מניח שמשו כמו 70 נקודות יהיה חיוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בראור, קצת ספרינטים, שקים, אלונקות, והרבה פוזה בעיקרון.

סה"כ 3-4 שעות של מאמץ, תבוא בראש טוב ואל תעשה מזה מה שזה לא.

אם לא תקבל מה שתרצה (מטכל שייטת או חובלים) תזכור שיש עוד הרבה דרכים למצות את עצמך בצבא

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם תודה על התוגבה...

עכשיו אמממ די רציתי להתקבל לטייסת אבל הבנתי שאני לא יכול

אז עכשיו אני חושב יותר לכיוון "שלדג"

אממ לפי התוצאות שלי בבגרות בספורט(יום שבכולו לא הרגשתי טוב והייתי תפוס)

התוצאה של היא 68

מה כוללות הבדיקות הרפואיות באותו יום? ומהם הסעיפים הפוסלים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדיקות הרפואיות ביום סיירות לא רציניות בכלל, לי בקושי בדקו דופק.

יש 2 דריכם להגיע לשלדג

1. לקבל מטכל ביום סיירות לעבור את הפסיכולוג ולהגיע לגיבוש מטכל/שלדג (וכמובן לבקש שלדג ולקוות שתעבור)

2. לקבל שייטת/מטכל/חובלים ביום סיירות, ליפול בגיבוש( כלומר לסיים אותו ולא להתקבל) ולבקש גיבוש המשך שלדג

הדרך השנייה פחות אפקטיבית כי הסיכויים להגיע לשלדג מהגיבושון קלושים (בדכ 9-10 מתוך 200 מתקבלים בסופו של דבר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חפש בגוגל שלדג, שם תמצא

הדרוש: 82-97, ללא סעיפים פוסלים.

דבר ראשון תתחיל לרוץ והרבה (קיבלתה עלון כזה עם הוראות).

בבר אור אתה צריך לעשות ריצת 2000, אני מניח ש8 דקות יתן לך סיכוי טוב.

בטן- אני לא יודע איך הם עושים. בבצפר עשינו כשהרגליים ב90מעלות- אז צריך איזה 70-80 ככה

ושכיבות שמיכה- איזה 40 ככה.

יש לך 3 שבועות בערך, תיכנס למקסימום ותיתן הכל ביום הזה (ותזכור- הכל בראש)

אה והרעיון-כנראה יותר חופר אבל באותו סגנון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אפשר לדחות את היום סיירות,אבל זה התעסקות. דבר שני זה אומר שיכול להיות שזה ידחה לך את הגיוס,מכיוון שסיירת דוחה כל דבר אחר (כמו טיס או כל קורס יוקרתי כזה או אחר).

חוץ מזה אני חושב שאין קשר לכושר ביום סיירות. זה אומנם עוזר אבל זה יום שלכושר אין בו כמעט השפעה כי בסך הכל מדובר ביום קצר ביותר,ואפשר לגמור הכל בראש. לגבי גיבושי ההמשך (בדגש על שייטת ומטכ"ל) מומלץ מאוד להגיע עם טוב. אבל אני אעיד לך שבגיבוש שלי למטכ"ל הגעתי עם אדיר ועדיין הגיעו אנשים שבקושי הגעתי להם לקרסוליים... לכן הכל בראש,ובמילא הגיבושים האלה נועדו בראש ובראשונה לשבור את הכושר הראשוני של בנאדם ולעבוד על מה שבראש

כמו שתיווכך כשתגיע לאחת המיוחדות למסלול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקון קטן לטעות נפוצה

כושר זה הדבר היחיד שמסתכלים עליו ביום סיירות

מדובר ביום אחד בלבד, אף אחד לא יבנה לך פרופיל אישיות - תהיה טוב 100 % למשך יום יומיים וזהו

טיפ קטן - תן את כל מה שיש לך בבר אור - זאת טעות נפוצה לזלזל בו כדי להגיע לקבוצה חלשה(מה גם שמכיוון שאתה במתכונת קיץ - אתה מקבל קצת שינה בין לבין, חוץ מזה שאם אתה בכושר טוב זה ממש לא אמור לעייף אותך)

אני הגעתי לקבוצה חזקה, ולא קיבלתי את מה שרציתי בסופו של דבר כי מעולם לא עבדתי על ספרינטים או סחיבת שקים וכד' עליהם מתאמנים בקבוצות הכושר קרבי השונות.

שים לב שבראיונות וכו' אח"כ, הם מסתכלים על הבר-אור והציון הכללי(וכן על ציוני הגיבושים) - אז זה חשוב להשקיע, לא רק כדי לקבל משהו.

בסופו של דבר, יתכן ותרגיש שלא נעשה עמך צדק בסוף - אני זוכר שכשאני הייתי הרוב הגדול הגיע למטכ"ל אח"כ שייטת ורק אח"כ חובלים

היו שם חבר'ה נקניקים(אני זוכר במיוחד איזה שמן אחד שעשה 11 דקות או משהו כזה ב-2000, 10 בטן ו-20 ידיים בקושי --- שייטת...) רבים שלא היית נותן להם כלום והמקרה ההפוך גם..היה אחד איתי בחובלים בחור של קרוב ל-2 מטר כמעט 100 קילו, מתאגרף מקצועי ורוכב אופניים, כזה שאתה אומר עליו שהוא מינימום NAVY SEALS, מורעל שייטת מטורף עם עבר משפחתי ורץ כמו הרוח - סוס לפי הספר...אם אני לא טועה הוא אותר אח"כ ללס"מים אבל לא משנה...

ככה שתתן 100% כל רגע ורגע(במיוחד על הדיונה שמה, שהיא החלק הרצחני באמת) ובמקרה הכי גרוע - הצבא לא מורכב כולו מיחידות עילית, ויש עוד לאן לשאוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב תשמע תשמע תקשיב טוב, אני כתבתי עכשיו פול פירטתי לך יעני על כל היום סיירות בדיוק מה ומה, ואין לי זין לעשות את זה שוב תקלל את ביל גייטס והחולי נפש שהמציאו את אקספלורר 8.. כי הוא נפל וכל מה שכתבתי הלך...

אז בקצרה, בלי אתה תאכל אותה.

16:00 שעת הגעה עד 18:00 בערך יש עבודות רס"ר ונרשמים. ואז בשעה שש-שש וחצי בר אור. תוצאות בר אור של מצטיין :

בטן- 86.

ידיים- 75.

2000- 7:30.

אל תרמה. תתאמן על בטן בצורה הבאה- כפות הרגליים מונחות על הרצפה ס\_\/. הבנת? הסלאש אחרי הס' זה הידיים שצריכות לגעת בברכיים. ככה מודדים ביום סיירות. ידיים תשאף להגיע ל50-40 אם אתה מסוגל ליותר מעולה. בטן תעשה מינימום 70... זה קל.

עכשיו נמשיך. סיימת בראור עכשיו ב21:00 הולכים לישון קמים ב4:00 לפנות בוקר. ואז הולכים לדיונה עם שקים ואלונקה. ועושים סדרי הגעה שזה אומר ספרינטים שזה אומר "רואים את האת (המפקד שם את האת במרחק של 40-30 מטר תקועה בחול) שם למעלה? מקיפים אותה מימין לשמאל, צא!" ואז שוב פעם "צא" ואז שוב פעם "צא" עד שלא תוכל לשמוע תמילה הזאת "צא!" (בערך 20-25 פעם) ואז תמלאו שקים ותרימו אותם על העורף ותתחילו לעלות במעלה הדיונה ולחזור לעשות סיבובים סביב אותה האת עד שהוא אומר לך להפסיק, הוא אומר כמובן בכל שלב אתם יכולים להפסיק לשתות ומה שאתם רוצים, אתה לא מפסיק ולא שותה ולא כלום כואב אז שייכאב, זה עוד מעט נגמר אל תשכח את זה! . השקים ייארכו כ40-30 דקות ואז תתחיל עם "אלונקה סוציומטרית". אותם סדרי הגעה או ספרינטים רק הפעם ה4 ראשונים שמגיעים ייקחו את האלונקה וייצאו לעוד סיבוב מיד, וה1-2 האחר\ים שמגיעים אחרי ה-4 ייקחו ג'ריקן\ים של מים וייצאו גם לעוד סיבוב. כל השאר יימשיכו לעוד סיבוב אוטומטית בלי כלום.

יש שאומרים שהאלונקה סוציומטרית היא הכי חשובה, אולי הם צודקים. סטטיסטית מנסיון של חברי מי שלקח תאלונקה הרבה קיבל מטכ"ל...

הלאה סיימנו עם האלונקה סוציומטרית, להתחיל לחפור בור, תחפור בור מטר על מטר על מטר שיגן עליך מפני התקפה. יש לך 15 דקות למשימה, נותנים לך את מתקפלת ואתה חופר כמו חולה נפש כדי שיהיה לך בור טוב ועמוק ושלא תמות מההתקפה... בקיצר סוף הזמן המפקד שואל אנשים למה אתה חושב שהבור שלך טוב וכו'וכו'. זהו זה, סיימת את היום סיירות שלך, עכשיו השעה כבר 9:00 בבוקר, כעת תיגשו למלאות שאלונים סוציומטרים. מי לדעתך בקבוצה שלך היה הכי טוב? ואתה בוחר רושם תמספר של אלו מהקבוצה שלך לפי הסדר (ה1 הכי טוב והאחרון הכי פחות טוב). כעת אתה מחכה לתוצאות בערך בשעה 14:00-15:00 תקבל את התוצאות. קיבלתי מטכ"ל? אחלה! יש לך ראיון עם הפסיכולוג עוד כמה שעות... והביתה. קיבלת שייטת? אחלה יאללה עוף הביתה, תקבל זימונים למר"י שזה בדיקות רפואיות ושאלון 300. קיבלת חובלים? לא אחלה, גם עוף הביתה והשאר כמו שייטת. לא קיבלת כלום? בעסההההה חחח יאללה לך הביתה, ותתכנן לעצמך איך אתה מגיע לפלס"רים!

אז זה היה יום סיירות... נראה קל? ממש לא, שאתה בדיונה גמור וסחוט ושומע תמפקד צועק "צא" "צא" בלי סוף לעוד ועוד ספרינטים אתה מת וצריך להקיע וישך סחרחורת וכואב ב2 הצדדים וה4 ראשי מתפוצץ וכולך מת ואתה יוצא לעוד ספרינט כי אתה חייב.... תאמין לי שזה קשה, כה רבים וטובים חזקים וחלשים כאחד חזרו מהיום הזה עם הטענה - זה הדבר הקשה שעשיתי בחיי.

נקודות חשובות :

-כל הזמן תדע שלכולם קשה, לכולם יש בחילות, כולם רוצים להפסיק. ובכל זאת כולם נשארים...

-אל תהיה מניאק, אם מישהו נופל תלך תעזור לו.

-תיהיה נחוש אל תיראה שבוז ומבואס בדיונה.. תיראה כאילו זה לא מזיז לך, תנשום עמוק תסדיר תנשימה שלך ותצא לספרינט הבא מלא מרץ.

-היום הזה נגמר מהר, מהר מדי, אל תישבר כי תצטער.

עוד דבר ששכחתי להגיד, בין כל ספרינט לספרינט יש לך בערך 20-30 שניות להירגע להסדיר תנשימה שלך ולשחרר תרגליים.

ועוד משו - מתיחות! וחימום! דברים כל כך חשובים שאין לך מושג בכלל כמה... מתיחות וחימום חובה לפני פעילות פיזית בטח לפני יום סיירות!

עוד כמה דברים:

שכיבות שמיכה- תתאמן על זה בלי לעשות הנחות לעצמך, אל תרחיק את הידיים יותר מדי זו מזו, תקרב אותן שיהיה קשה כי המדסיו"ת ביום סיירות יעירו לך ואולי גם יורידו לך על זה.

אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות, אגב יש לי גם יום סיירות ביולי. ולגבי הדחייה כדי להיכנס לכושר, אם אתה בי"א אז תדחה! אם אתה בי"ב אל תדחה, כי תצטער אח"כ, אלא אם כן אתה מרגיש שאתה תהיה חייב להתקבל לאחת מהיחידות הנ"ל ויודע שתצליח אם תתאמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

babalas קודם כל תודה על התשובה..

לגבי גיוס אני י"ב אבל יש לי ת.גיוס מאוחר מאוד (מרץ) כי הרווחתי שנה ;D

אז אתה אומר לדחות או לא?ועדיין לא ענו לי שאני לא יתבאס מהם הסעיפים הפוסלים? (לשלדג)

ומשום מה הצבא החכם של מדינתנו החליט לשלוח לי היום מנילה?!?!? מה אני אמור לעשות איתה?

יש לי יום סירות והם החליטו לשלוח לי מנילה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...