יום סיירות כל מי שיש לו זימון ,ידע או שאלות שיכנס נעזור אחד לשני. (עמ' 6 ) - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום סיירות כל מי שיש לו זימון ,ידע או שאלות שיכנס נעזור אחד לשני. (עמ' 6 )

shlomishlomi

Recommended Posts

אחי אין דחיה. היום סיירות אחרון מתקיים ב24-25 כלומר מתחיל ב24 ונגמר ב25. מה-25 אין יותר ימי סיירות.

הנתונים כפי שהצגת מעולים. ציונך בבוחן בר-אור יהיה 75-80 שזה טוב. חוץ מכפיפות בטן ומרפקים והריצה של ה2000 עד כמה אתה חושב שאתה מוכן לריצות בדיונה? הוכח שגם מי שעושה 30 כפיפות מרפקים ו50 כפיפות בטן ו9:30 ב2000 עובר יום סיירות למטכל עם ציונים טובים בדיונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אחי אין דחיה. היום סיירות אחרון מתקיים ב24-25 כלומר מתחיל ב24 ונגמר ב25. מה-25 אין יותר ימי סיירות.

הנתונים כפי שהצגת מעולים. ציונך בבוחן בר-אור יהיה 75-80 שזה טוב. חוץ מכפיפות בטן ומרפקים והריצה של ה2000 עד כמה אתה חושב שאתה מוכן לריצות בדיונה? הוכח שגם מי שעושה 30 כפיפות מרפקים ו50 כפיפות בטן ו9:30 ב2000 עובר יום סיירות למטכל עם ציונים טובים בדיונה.

אמ היום סיירות שלי ב24-25 אתה אומר לי שזה אחרון לקיץ בטוח?.. אם כן יש לי גיוס במרץ (והיום סיירות בינואר) ידחה לי?

אממ אתה מכיר מישהו שבאמת עבר בציונים האלה והתקבל לסיירת מטכ"ל? כי אני מתכנן על שלדג וזה אמור להיות אותו הדבר..

דחייה = ינואר במקרה שלך ככל הנראה

אתה יכול להגיע חולה(אני משאיר את זה לדמיון שלך..) ותקבל דחייה

אם אתה אומר שאתה על אנטיביוטיקה גם ישחררו אותך ויתנו לך תאריך אחר

אבל אל תמהר לדחות - יש הרבה צבים שמקבלים שייטת\מטכ"ל אח"כ, המיון שם הוא יחסי (ומוזר ובלתי מובן בעליל)

מה שכן, אם אין לך ציון מספיק גבוה בבר-אור - לא תוכל לקבל גיבושון המשך אח"כ ל-669

יש לכם דוגמאות לצבים? או ששמעת מחבר של חבר?!

האמת אני על אנטיביוטיקה (פצעונים אל תשאלו אבל כמעט סיימתי) אז אפשר לקבל על זה דחייה?

לגביי 669 יש לי סעיפ פוסל אז גם אם אני רוצה אני לא יכול :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אחרון לקיץ 100% . אם תבקש לדחות יום סיירות לינואר הגיבוש יידחה לך כנראה לאפריל כי תצטרך לעשות גיבוש במאי-אפריל. אם תעשה את היום סיירות בכל זאת בשבוע הבא ותעבור למטכ"ל\שלדג (שזה אותו הדבר בעצם) אז תעשה גיבוש באוקטובר ותתגייס במרץ כרגיל... או אולי אפילו לפני.

אני מכיר יותר ממישהו אחד שעבר בציונים האלה, למטכ"ל. לא מישהו שעבר את גיבוש מטכ"ל עם ציונים כאלה... כי מי שמגיע לגיבוש מטכ"ל עם ציונים כאלה עדיף שלא יגיע, זה לא שבוחנים אותך בגיבוש מטכל מבחן בר אור, פשוט מאוד אתה חייב כוח פיזי יכולת פיזית חוסן פיזי מסוים בשביל לעבור אותו כמו שצריך וכמו שמצופה. "היחידה" ושלדג מחפשים לא רק אנשים איכותיים ותכונות אופי טובות אלא גם אנשים שיוכלו להתאמן ולהתחזק ולהפוך לחיילי קומנדו. מלש"בים שיהיו עלובים ולא אגרסיביים לא ייעברו נקודה.

אם אתה מתכוון לעבור את היום סיירות הזה בכל זאת תגיד אני אפרסם מספר טיפים שיעזרו לך. למרות שזה לא כדאי לי, אבל לא אכפת לי גם ככה אתה לא ביום שלי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח אממ אם זה ידחה בחודש אחד ממרץ לאפריל אז אני דוחה ב100%

אממ זה לא שאני אדם חלש אני נכנס לכושר מהר מאוד תחשוב שחצי שנה ישבתי בבית

והתחלתי להתאמן לפני שבועיים.. פשוט אני מרגיש לא מוכן פיזית להתמודד עם אנשים

שמתאמנים כבר שנה.

אני באמת הייתי רוצה לדעת איך הם עברו את היום סיירות הזה בציונים הללו?.. ואשמח אם תשלח לי

מספר טיפים (אפילו בפרטי) :xyxthumbs:

ממ איזה סיבה אני יכול לתת להם שידחו לי?

אנטיביוטיקה? (הפצעונים)

או אולי שלא יכולתי להתכונן בגלל הבגרויות (4 בגרויות בשבועיים)

זה בכלל משנה מה אני אומר להם? ואיזה דרך עדיף לפנות? פקס? , טלפון? משהו אחר?..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התבלבלתי הכוונה שהגיבוש יידחה וזה יידחה לך ב4 חודשים את הגיוס ליולי (7).

קודם כל לדברים החשובים:

סיבה בריאותית, תמציא שהקאת ואתה לא מרגיש טוב ואתה חולה. תבקש שיידחו לך את זה אם אתה רוצה.

ואם אתה לא מעוניין לדחות תגיד ואתן לך טיפים פשוט זה יהיה ארוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בר-אור לא יתן לך כלום, זה החלק הכי קטן ביום סיירות שהמטרה שלו זה רק למיין אותך באותו יום סיירות ונתון קטן למיון בגיבושים בהמשך.

אם אתה לא יודע ביום סיירות הקטע הפיזי בא אחרי זה, על הדיונה, ספרינטים, אלונקה סוציומטרית ושקים.

טיפשי ביותר להתאמן רק על הבראור כי גם במקרה ואתה עושה 10 דקות, 30 מרפקים ו40 בטן אתה עדין עובר אותו חביבי.

כי לדוגמה התוצאה שלי בבר-אור הייתה מאוד חלשה כי התייחסתי לזה כמו חימום, ב2000 רצתי קל אפילו לא התחלתי להזיע הוצאתי 8 ומשהו אבל הקטע האמיתי, של התיזוזים, הספרינטים, אלונקה סוציומטרית ושקים הפצצתי וזה העניין.

יום סיירות זה לא יום כזה קשה, רק תן את המקסימום ואל תוותר כי בהכי תכלס אחרי 7 ספרינטים כבר כולם שווים ומה שמגיע ראשון זה למי שיש את הראש הכי חזק, מנטלית הכי חזק.

הטיפ היחיד שיש לי הוא שתצא ראשון, מי שיוצא ראשון בדרך כלל מסיים ראשון כי יש בעיה פסיכולוגית לאנשים במצב הזה שברגע שהם רואים את הגב של מישהו 2 סיבובים נכנס להם לתודעה שהם לא יכולים לעבור אותו אבל הם יכולים בקלות אם הם רק רוצים וחושבים על זה באמת, את זה לא בדיוק תוכל לפתור ואני אומר לך כי את זה פותרים רק אחרי הרבה מאוד אימונים וחיזוק מנטלי אז תדאג לצאת ראשון ולהיות בריכוז מקסימאלי בשניה שאתה יוצא.

שמעו תכלס, בהכי תכלס לא רק ביום סיירות וגם בכל שאר הגיבושים, מצויין נותן לך פלוס גדול אבל העניין הכי חשוב הוא כוח מנטלי כי אחרי כמה תיזוזים כבר כולם שווים ומי שמגיע ראשון הוא זה שהתאמן על זה לבד וחיזק את עצמו בצורה מנטלית מטורפת וזה גם מה שמחפשים, לא את האלו עם הכושר הכי טוב, את האלו שיש להם ראש על הכתפיים והראש הזה חזק ולא מוותר.

אז בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ ^ ^ ^

אתה סתם עובד על עצמך אחי,

וככה כולם,

בסופו של דבר, האנשים עם הכושר הכי טוב, הם אלו שיעברו, כמובן אם הם ינצלו אותו...

אין פה בכללללל עניין של חוזק מנטלי,

חוזק מנטלי נמדד בדברים אחרים, כמו לטחון שמירות שבועיים, לקום בלילה בשטח ב0 מעלות לשמירה שיש לך 6 שעות שינה... וכו'

יום סיירות זה יום, עלק יום, חצי יום, שבו פשוט צריך להיות הכי בהמה שאפשר, איפה נמדד חוזק מנטלי בדבר כזה?

שמעו, אני מבין את הקטע הזה של חוזק מנטלי, אבל בואו נהיה קצת מעל הראש הצה"לי,

לרוץ בדיונה דורש כוח ברגליים וסיבולת,

להרים שקים דורש גב חזק וכתפיים חזקות,

כלמני כדרים של מרפקים דורשים חזה ויד אחורית,

בלה בלה בלה...

מי שאלה חזקים אצלו, וכמובן הסיבולת, פשוט יעשה את הכל יותר בקלות,

וכך יוכל לעשות יותר מהאחרים/בפחות זמן מהאחרים.

באמת שזה כזה פשוט!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ ^ ^ ^

אתה סתם עובד על עצמך אחי,

וככה כולם,

בסופו של דבר, האנשים עם הכושר הכי טוב, הם אלו שיעברו, כמובן אם הם ינצלו אותו...

אין פה בכללללל עניין של חוזק מנטלי,

חוזק מנטלי נמדד בדברים אחרים, כמו לטחון שמירות שבועיים, לקום בלילה בשטח ב0 מעלות לשמירה שיש לך 6 שעות שינה... וכו'

יום סיירות זה יום, עלק יום, חצי יום, שבו פשוט צריך להיות הכי בהמה שאפשר, איפה נמדד חוזק מנטלי בדבר כזה?

שמעו, אני מבין את הקטע הזה של חוזק מנטלי, אבל בואו נהיה קצת מעל הראש הצה"לי,

לרוץ בדיונה דורש כוח ברגליים וסיבולת,

להרים שקים דורש גב חזק וכתפיים חזקות,

כלמני כדרים של מרפקים דורשים חזה ויד אחורית,

בלה בלה בלה...

מי שאלה חזקים אצלו, וכמובן הסיבולת, פשוט יעשה את הכל יותר בקלות,

וכך יוכל לעשות יותר מהאחרים/בפחות זמן מהאחרים.

באמת שזה כזה פשוט!

אז איך אתה מסביר את זה שבגיבוש מטכל/669/שייטת החבר'ה שהגיעו ראשונים תמיד! הם לא החבר'ה שהתקבלו ? גם המילואמניקים שמעבירים את הגיבושים הללו אומרים בפה אחד שכושר זה לא מה שחשוב להם.

תסכים איתי שהיתפס במתח בתחרות עם כיסוי עיניים זה לא בדיוק וזה מנטליות ויש עוד עשרות תרגילים כאלו ואחרים שמוכיחים את זה.

לרוץ בדיונה צריך כוח, אבל אחרי יום של תיזוזים שלכולם תפוסים השרירים שכולם עייפים כאן רמת הכושר לא בדיוק נותן לוויכוח.

עובדתית, אם היו מחפשים ביחידות העליתות תאמין לי שחצי מבני הנוער היו צריכים להתקבל בכל מחזור אבל זה לא מה שמחפשים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי יום סיירות וגיבוש זה דבר שונה לגמרי..

יום סיירות זה סה"כ יום אחד מה שאומר צריך טוב (חבר שלי התקבל לגיבוש של מטכ"ל)

וגיבוש זה כבר משהו אחר לגמרי זה שישה ימים (שלדג\מטכ"ל) שבהם כבר יבדקו כל שאר התכונות

כמו חוסן מנטלי וכו'..

אני אישית מכיר אנשים מהשכבה שלי שמתאמנים ב"אחרי" כבר שנה+ ואני יודע שלא משנה עד כמה

הראש שלי חזק אני לא אוכל להתמודד מולם. אני סה"כ מתאמן שבועיים לעזאזל...

נרה לי שמספיק חשוב לי להתקבל לשלדג שאני אדחה את היום סיירות ואת הגיוס..

כבר התאכזבתי שלא יכלתי לקבל טייס (פרופיל,סעיף פוסל) ויש עוד יחידות שאני לא יכול להתקבל

כמו 669 שצריך להיות ארי טהור כדי להתקבל..

אז כנראה שאני אדחה את היום סיירות ממ יש לכם רעיון לתרוצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך לרופא משפחה, תגיד שאתה רוצה לדחות וזה...שירשום לך איזה מחלה ווראלית כמו התקררות, חום או דלקת גרון קלה.

תתקשר למדור סיירות תגיד להם שאתה חולה ובלה בלה בלה ותפקסס להם את האישור וסיימת ואז תקבל יום סירות למועד הבא ואחריו כנראה גיבוש וכנראה תתגייס ביולי 09.

שמע אני לא יודע איך אתה מרגיש אבל יום סיירות זה לא יום קשה במיוחד ומועד הגיבושים הבא הוא אוקטובר - נובמבר.

אם אתה מרגיש שתוכל לעבור את היום הזה ולקבל מה שאתה רוצה לך ותתאמן לגיבוש, אם אתה מהסס תדחה ואז...

אבל שמע, תיקח בחשבון שאם אתה דוחה אתה מתגייס בעוד שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי ששנינו טועים כי הרשימה של מתגבשי אוקטובר כבר סגורה, אם הוא עובר יום סיירות עכשיו הוא יעשה כנראה גיבוש במרץ-אפריל (שבוע לפני פסח) ככה שיוצא שהוא יתגייס ביולי 09.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

הייתי בטוח ששלחתי הודעה בנושא אבל נראה שלא..

בקיצור בסוף נחשו מה קרה יום לפני היום סיירות נתפס לי הגב ברמה ממש קשה (רציני לגמרי לא תירוץ!!)

שכבתי על הספה\מיטה בבית במשך שלושה ימים. אבל הצד החיובי בדבר הוא שהלכתי לרופא וקיבלתי אישור ודחייה

עכשיו קיבלתי שוב זימון ליום סיירות , וחשבתי שעוד אנשים שקיבלו או אמורים לקבל לינואר יוכלו לספר איך הם מתכוננים?

באיזה רמת הם נמצאים (נקח לדוגמא בטן,שכיבות שמיכה וריצת 2000 . יש עוד רעיונות לפרמטרים תרשמו)?

ואיך בכללי אתם מתיחסים ומרגישים לגבי היום סיירות? לאיזה יחידה אתם מנסים להתקבל?

אני כרגע נמצא במצב טוב בטן אין בעיה לעשות מעל 80.. שכיבות שמיכה קצת בעיה 40 אבל מתאמן

ריצה אין לי מושג צריך עדיין לבדוק תזמונים (נראה לי ששלוש וחצי שעות של כדורגל שלוש פעמים בשבוע בלי הרבה הפסקות והרבה ספרינטים זה די טוב+ריצות)

אני מאמין שעוד שבועיים שלוש אני יהיה במצב מצוין ואני אוכל לעבור את היום סיירות לא בקלות אבל בצורה סבירה.

מקוווה להתקבל לשלד"ג..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני נכנס לדיון אבל זה דיי קשור...

עוד לא היה לי בצו הראשון, אבל יש לי שאלה: אם אני רוצה יחידה מובחרת ויש לי קוצר ראיה של 2.75 בשתי העיינים ללא צילינדר אני לא אקבל זימון? אני לא אוכל להיות ביחידה מובחרת?

תודה מראש ערן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית אענה לערן- מנסיון שלי וידע ממקורות ראשונים ומהימנים, אפשר להגיע לכל מקום בצבא אם רק רוצים. תתעקש לקבל חריג ואם תתעקש מספיק תצליח.

מעבר לזה יש הרבה מאוד יחידות מובחרות בצבא שלא מגבילות בכלל סעיפי ראייה קלים (כמו שלך).

בקשר לשלומי,

אנלא יודע באיזה סרט אתה חי, אבל 2000 שכיבות שמיכה ובטן לא יקדמו אותך לשום מקום. תגיע לוינגייט תראה רצינות תהיה אתה ואל תישבר ותעבור. זה הדבר האחרון שמחפשים ביחידות האלו. בנושא של מסוגלות פיזית הדבר היחידי שמחפשים עוד איכשהוא הוא מבנה גוף מסויים, וגם אז בכל צוות צריכים כל מיני סוגים של אנשים. אחד חזק אחד רזה אחד גבוה אחד ענק (גבוה וחזק) אחד קטנצ'יק וזריז. בקיצור הרבה דברים, כל עוד אתה לא שחיף ברמות מטורפות ולא שמן דבע, אין סיבה שהמבנה גוף שלך יימנע ממך להגיע למקומות האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...