צריך עזרה בצילומי מאקרו בתאורה טבעית/פלאש ישיר - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בצילומי מאקרו בתאורה טבעית/פלאש ישיר

J0n1

Recommended Posts

שלום.

נתחיל בכך שהציוד שלי הוא לא מקצועי (בלשון המעטה) - Fuji s5700

אני אוהב לצלם מאקרו אבל נתקל בבעיות רבות בעת הצילום, מטריד אותי שבזמן ההתפקסות על העצם התמונה נראת מעולה אך כאשר הוא מגיע לפוקוס האולטימטיבי מבחינתו התוצאה על הפנים.

הנה כמה דוגמאות למאקרו שניסיתי לעשות הבוקר וכמה שאלות, אשמח לתשובות:

התמונות לא עברו עריכה, רק הוקטנו

הנסיון הראשון - טיפות.

מצב אוטומט על סופר מאקרו, בהתפקסות זה נראה מעולה, תוצאה סופית על הפנים.

dscf2832sm3.jpg

ניסיתי לעשות במצב ידני, ולהתאים את האיזון של הבהירות אבל אותה תוצאה.

dscf2834kl1.jpg

ניסיתי לזוז קצת כדי שהמנורה האדומה של המצלמה שאאל"ט תפקידה לפקס תפגע בעצם וגם לתת לאור להכנס, התוצאה טיפה יותר טובה, אבל עדיין זה לא מאקרו.

dscf2837aj6.jpg

נסיון שני - סחלב

נסיון למאקרו בלי (סופר מאקרו).

dscf2849mr9.jpgdscf2848ns6.jpg

אפשר לראות שבשתי התמונות הליבה של הפרח ועלה הכותרת התפקס אותו דבר (לא ממש יודע איך להסביר את זה, אבל רואים) ואז בעצם הלכה היחודיות של ליבת הפרח

ניסיתי לשים רקע שחור בלי פלאש

dscf2850ac4.jpg

ברקע שחור עם יצאה התוצאה הכי נורמלית אבל אפשר לראות את הצל הנורא שעושה הפלאש הישיר.

dscf2852ky8.jpg

זאת התוצאה הטובה ביותר שהצלחתי להוציא, אבל עדיין זה לא נראה טבעי בגלל הפלאש (רואים גם זליגת אור מסביב לפרח)

dscf2851ho4.jpg

משום שלמצמלמה אין אפשרות לחבר חיצוני, איך אפשר להוציא איתה מאקרו טובות? יש לכם הצעות או טיפים?

תודה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4. תשתמש במצב A מכוון לצמצם אחד סגור יותר מהכי פתוח, אם לא יותר. ב-28mm זה אומר צמצם 4.0 (במצלמה שלך). צמצמים סגורים יותר ייתנו לך יותר עומק שדה, אבל יורידו את האיכות הכללית כתוצאה מתופעה אופטית שנקראת דיפרקציה. אתה יכול להשתמש בהם, אבל כדאי שתבדוק אח"כ במחשב (100% קרופ) שהאיכות מספקת.

מצב A זה לא אוטומט? במידה וכן, איך אפשר לקבוע צמצם במצב כזה? אצלי אפשר רק בידני, וגם אם אני אקבע אחד לפני הכי פתוח, זה יצא נורא בהיר, אבל ננסה ונעלה .

5. תעשה איזון צבעים ידני מדף לבן (או מדף אפור נייטרלי).

מז"א? לשים דף לבן ולעשות שזה יהיה הכי בהיר?

6. לאחר הצילום, בדוק בהיסטוגרמה שהחשיפה נכונה ושאין לך אובדן מידע משמעותי באחד הצדדים שלה. אתה יכול להשתמש ב-Auto-Bracketing כדי לוודא שתהיה לך לפחות תמונה אחת חשופה נכון.

איך עושים את זה?

תודה :)

עריכה:

עשיתי מה שאמרת, יצא אחלה!

עכשיו רק צריך למצוא מה לשים מתחת לעצם שמצלמים ומתחת למצלמה.

אבל עדיין יש בעיה, שמצלמים בטבע או בחוץ, אין תמיד חצובה, או רקע שחור, לדוגמא כמו הטיפות שהייתי צריך להטות את המצלמה בקושי כדי לצלם.

איך מוציאים טובות שם?

dscf2857dt1.jpg

dscf2858ms0.jpg

dscf2859be7.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...