אחרי שניסיתי להפוך תשתית של טלפון לכבל רשת, כמה שאלות. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחרי שניסיתי להפוך תשתית של טלפון לכבל רשת, כמה שאלות.

bezangeloo

Recommended Posts

אתה מדבר על פתילים "חיצוניים" (כאלו שמחברים את הטלפון לקיר) או "פנימיים" (מה שיש בקירות ובדרך למרכזיה)?

החיצוניים הם לא שזורים בדר"כ, והפנימיים כן.

השזירה נועדה בעיקר להוריד הפרעות crosstalk, אאל"ט... בכל מקרה היא נמצאת ע"מ למזער הפרעות.

אני מאמין שלמרחקים קצרים זה יהיה בסדר... יכול להיות שזה יתן לך לעבוד במהירות יותר נמוכה.

מה בדיוק אתה מנסה לעשות?

(אני מנחש של להשתמש בחוט טלפון קיים בקיר למטרות תקשורת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן. בקירות כבר קיימים כבלי טלפון, של שמונה פתילים. ארבעה משמשים לשני קווים, וארבעה מיותרים, לא מחוברים לכלום שחשבתי לנצל בשביל לחבר את הבית לרשת בצורה קווית.

ניסיתי לחבר את השקעים בתצורת A, פעם אחת בכתום|לבן ובירוק|לבן, ופעם בכחול|לבן ובחום|לבן, לא הלך לי ):

אז, יש רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיבור צריך להיות כזה, כשהחור שבו את מכניס את הכבל לקונקטור מופנה אליך והקליפס למטה, משמאל לימין:

חוט אחד בירוק|לבן

חוט שני בירוק

חוט שלישי בכתום|לבן

ריק

ריק

חוט רביעי בכתום

ריק

ריק

אני מציע לך לרשום את מה שאתה עושה בצד אחד על דף ואז לשחזר עבור הצד השני (אני גם מניח שהצבעים של החוט עצמו שאתה משתמש לא לפי סכמת הצבעים הזאת).

בנוסף, אם אתה בודק בעזרת מחשב ולא עם טסטר לכבלים, תנסה להעביר את הכרטיס למצא 10BASE-T תנסה גם חצי וגם דופלקס מלא לבדיקה.

תגיד לנו אם הצליח, זה יהיה מעניין. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי בנטצ'יף, לבדוק מה אני לא עושה נכון. שם ראיתי שכבל טלפון לא יכול לשמש ככבל בגלל שפתילים לא שזורים.

בכל מקרה, בשקע אני לא לוחץ את הפתילים לפי מספר, אלא לפי צבעים. אני מצרף תמונה בשביל להסביר את העניין הכי טוב.

תודה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן זה עוד יותר פשוט

הA וB שרשומים לך זה התצורות TIA/EIA.

הצבעים זה לפי מה שרשמתי מקודם.

במקרה שלך זה להשתמש רק בחיבורים בצד הימני של התמונה (ירוקים למטה, כתומים למעלה).

תגיד, החוט שבקיר אם אתה מושך את הגידים שלו החוצה בשביל החיבור הם לא בזוגות שזורים (מלופפים אחד על השני)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהם... התקלת אותי |:

בצד אחד הכבל יתחבר לנתב, בצד שני למחשב. בנתב אין לי מושג איך לשנות את זה (קווי של אדימקס, 6104K), בכרטיס לא יודע אם לשנות ל 10Full Mode או 10Half Mode.

בכל מקרה עכשיו אני לא יכול לבדוק את העניין, יותר מדי אנשים ישנים, אעדכן ברגע שתיהיה לי אפשרות לבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך בנתב, רק בכרטיס .

תנסה גם FULL DUPLEX וגם בHALF, תראה אם משהו מתעורר.

עוד משהו שעכשיו נזכרתי בו, תנסה אם אפשר להשתמש בכרטיס רשת אחר, עדיף אחד שהוא רק 10/100 ולא ג'יגה ביט. הכרטיסים של ושל נוטים להיות יותר בררניים לגבי סוג הכבל וכמו כן כרטיסי ג'יגה ביט בכללי יהיו יותר בררניים.

בנוסף, כדי לבדוק החיבור תקין בין שתי הנקודות ואין לך טסטר מיוחד לכבלים אפשר לעשות את זה עם קומבינה קטנה.

אתה תצטרך בשביל זה קונקטור לא לחוץ, 4 גידים באורך 5 ס"מ, לוחץ ומולטי-טסטר (למדידת התנגדות).

מה שאתה עושה זה לקחת את ה4 גידים וכל צד של גיד אתה מחבר בין שני נקודות בקונטור, כלומר אתה לוקח את גיד הכתום: צד אחד אתה מחבר למיקום הכתום וצד שני אתה מחבר למיקום הכתום|לבן. בסוף יהיה לך קונקטור עם 4 לופים: גיד ירוק (בין ירוק לירוק|לבן), גיד כחול (בין כחול לכחול|לבן), גיד חום (בין חום לחום|לבן) וכתום (בין כתום לכתום|לבן).

את זה אתה מחבר לשקע שלחצת ובצד השני אתה בודק עם המולטיטסטר את ההתנגדות בין שני הקצוות, במקרה שלך זה בין הכתום לכתום|לבן ובין הירוק לירוק|לבן.

אם ההתנגדות נמוכה מאוד סימן שיש חיבור תקין, אם יש התנגדות גבוהה אז יש בעיה עם חוט, אם יש נתק אז או שהגיד נקרע בתוך הקיר או שהחיווט לא נכון.

ד"א, כשאני אומר ירוק או כתום|לבן אני לא מתכוון לצבע הממשי של החוט שאתה משתמש בו, אלא למיקום שלהם ע"פ הסכמה. בגלל שהתחלת עם צורה A, כל מה שכתבתי מתיחס עליה.

בגלל שאני מתעצל להכין שיעורי בית לאוניברסיטה ובכלל שזה יהיה נחמד בכללי, אני אעלה עוד מעט מדריך מצולם להסבר שלי לגבי השיטת בדיקה.

בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש הבנתי למה הכוונה, אבל אני בטוח שאלו הגידים הנכונים, כי בדקתי את זה בשיטה חפרית משל עצמי :P (חיברתי שני גידים בצד אחד לשקע של הטלפון, ובדקתי בצד השני מה מהגידים נותן לי קו...).

עדיין אין לי גישה לחדר שבו התחלתי הכל, אז אני אחכה קצת, גם למדריך שלך.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה זה בא:

נתחיל בציוד:

equipment.jpg

1. חתיכה של כמה סנטימטרים של כבל .

2. קונקטור 8P8C (מה שנקרא ראש RJ45).

3. לוחץ כבלי .

4. מולטי-טסטר.

צעד ראשון:

מוציאים את הגידים מתוך הכבל , נפריד את הזוגות השזורים ונקח את הגידים בעלי הצבע המלא (זה לא משנה, רק לשם הנוחות).

מישרים את הגידים שיהיה נוח לעבוד איתם וחותכים מכל אחד קטע של 5-7 ס"מ.

step1.jpg

נשארנו עם 4 קטעי גידים:

step1a.jpg

צעד שני:

מקופפים את החוט לחצי ומשחילים לתוך הראש:

step2.jpg

ע"מ לעשות את החיים קלים יותר סדר ההשחלה הוא כדלקמן:

זוג ירוק, זוג חום, זוג כחול וזוג כתום.

step2a.jpg

הערה: הצבעים פה רק משמשים להקל על הסידור והם לא משנים שום תכונה אחרת. אפשר בעיקרון לשים כל צמד במקום צמד אחר, מה שמשנה זה שהרגלים הנכונות יהיו מחוברות. אם ההרגל התחתונה בתמונה היא מס' 1 אז החיבור הוא כזה: 1-2, 3-6, 4-5, 7-8.

צעד 3:

ללחוץ :cool2:

step3.jpg

עוד תמונה של חיבור (הפעם אחרי הלחיצה), אפשר לראות את הסדר של החוטים.

step3a.jpg

צעד 4:

לעטוף את הראש ע"מ לא למשוך את החוטים בטעות, אפשר בעזרת איזולירבנד או עם שרוול מתכווץ. אני השתמשתי בכיסוי רגיל של הראש (ככה גם יותר יפה :))

step4.jpg

צעד 5 ואחרון:

לחבר את הראש שהכנו לשקע ולבדוק עם המולטי-טסטר בצד השני:

step5.jpg

הצד השני של הכבל:

step6.jpg

בודקים כל זוג: ירוק-ירוק|לבן, כתום-כתום|לבן וכו'.

אין לי תמונה של הקריאה מהמולטי-טסטר כי נגמרה לו הבטריה ואין לי עוד אחת (9 וולט) :P

ההתנגדות צריכה להיות מינימלית, אין קריאה אומר נתק או חיווט לא נכון.

במקרה של חוסר קריאה אפשר לבדוק את החוט מול שאר הגידים ולראות אם אחד אחר נותן קריאה, אז רואים מה עשינו לא נכון :bash:

כל העניין זה 5 דקות ומקבלים דרך בסיסית ויעילה לבדוק קטנה :xyxthumbs:

נספח:

אפשר גם לעשות את זה בחיבור נקבה, אם צריך לבדוק מזכר לזכר או כל קומבינציה אחרת שלא נותנת להשתמש במה שעשינו קודם.

annex1.jpg

annex.jpg

annex2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת אחלה דרך, רק... שגם מולטי-טסטר אין לי פה :-\

המצב כרגע הוא כזה-

בצד אחד נמצא מחשב נייד ישן, עם כרטיס רשת 10\100 PCIMA תקין. בצד השני נמצא ראווטר. באמצע יש כבל טלפון מחורבן, שאיך שלא חיברתי את השקעים בקצוות שלו, לא קיבלתי קישוריות. עכשיו אני אנסה להעביר את הכרטיס למצבים של 10 ואבדוק, אם זה לא ילך אני אתייאש כרגע ואביא שבוע הבא מהמעבדה 'טסטר' לכבלים לבדוק את העניין. אם הטסטר יראה שהחיבור תקין, כנראה שהכבל טלפון הזה פשוט לא מתאים להיות כבל רשת, ואז אני אתבאס קשות כשלא אצליח להשחיל עוד כבל בתעלות הצרות האלו. אעדכן ברגע שאסיים עם הבדיקה עכשיו.

[glow=red,2,300]יש התקדמות![/glow]

כשהכרטיס מכוון על 10 (שני המצבים) הנורה התחתונה של הראווטר דולקת, העליונה כבויה (יענו, משהו מחובר אבל אין תקשורת) והנורה של הכרטיס רשת מהבהבת מדי פעם. אין רשת \ . במצבים של ה100 גם הנורה התחתונה של הראווטר כבויה, ואין חיים מהנורה של הכרטיס (מה שהיה צפוי, אם הזיהוי האוטומטי לא הולך). יש מה לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שחשבתי, זה אומר ש100 בטוח לא יעבוד.

אם יש שני נוריות על הנתב זה בדר"כ אחת ל10 ואחת ל100 (בדר"כ 10 זה גם בצבע כתום ו100 זה ירוק).

ב10 אתה אומר שהוא מראה חיבור בנתב, במחשב הוא רושם עדיין שהכבל מנותק?

אם לא הוא רושם משהו "קישוריות מוגבלת" או משהו מסגנון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...