SLR ללמידה, התקציב ירד ל2.5 גג - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SLR ללמידה, התקציב ירד ל2.5 גג

artyom

Recommended Posts

הייתי יכול לעשות את זה (למעשה לקנות באותו סכום K10D חדשה + עדשת קיט), אבל העדפתי את ה-K200 (+ עדשה) באותו מחיר.

אפילו שהיא שייכת לסידרה כביכול פחות "מקצועית" (יש עליה קצת פחות כפתורים וכאלה..), באמת יש לה כמה יתרונות משלה. מה גם שלא רציתי לקנות דגם בדיוק ביום שבו הוא הופך ל-discontinued, זה נראה לי קצת מטופש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תגידו ההמלצה הזו גם תקפה למי שרוצה ללמוד צילום ממש מההתחלה?

אני ממש אוהב צילום, רוצה להשיג אחת, אבל מתלבט מה לקנות...

אני לא ממש מבין בצילום, אז חשבתי שאולי בהתחלה עדיף ללכת על משהו יותר פשוט למתחילים או על משהו כמו K200D?

התקציב בערך אותו דבר רק יותר לכיוון האלפיים...

יש גם DSLR נחמדה בעד 2000?

האם פוג'י 9600 שווה משהו?

בחנות אחת באילת המוכר אמר לי שהיא לא SLR, זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללימוד צילום מומלץ מצלמה שכוללת אפשרות לשלוט בעומק שדה בצורה אפקטיבית. ה-S9600 לא ממש מאפשרת את זה. מצלמות DSLR (או SLR פילם) בהחלט כן. מבין מצלמות ה-DSLR כדאי לקנות מצלמה שלא כוללת פשרות בנושא תכונות שמשפיעות על היכולת ללמוד (למשל כפתור DOF, מד-אור ספוט וכו'). מהבחינה הזו (ומהרבה בחינות אחרות) ה-K200D היא מצלמה מעולה.

אם אתה רוצה מצלמת DSLR חדשה ב-2000 ש"ח שכוללת את התכונות הנ"ל, אז ראיתי שיש חנות שמוכרת אולימפוס E330 + עדשת קיט ב-2000 ש"ח (וכולל אחריות לשנתיים של היבואן הרשמי, אלודה). מחיר מטורף בשביל מה שמקבלים. המחיר של המצלמה כשיצאה לפני שנתיים היה כ-6000 ש"ח. אני קניתי לפני מספר חודשים אולימפוס E330 במחיר דומה ב-, אבל לראות מחיר כזה בארץ זה משהו נדיר.

עריכה: מן הסתם תשאל על ההבדלים העקריים בין ה-E330 ל-K200D, אז הנה הם לפניך:

יתרונות לפנטקס - מייצב מובנה, ממשק משתמש טוב יותר, איכות תמונה טובה יותר (במיוחד ב-ISO גבוה), עינית גדולה יותר, מערכת אוטופוקוס עדיפה (11 חיישנים מוצלבים), מעט יותר שליטה על עומק שדה, איטומי אבק ולחות, עדשת קיט מושקעת יותר

יתרונות לאולימפוס - תצוגה חיה ייחודית (שני מצבים) עם מסך מסתובב, מנגנון אפקטיבי נגד אבק על החיישן, מחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מחפש K10D יד שניייה.

הימור שלי עם סבלנות תמצא אותה עם עדשת הקיט ב- 3000 ש"ח.

לא נראה לי שמשהו ינצח את זה.

אני לא רוצה לקנות יד2 מכמה סיבות, לא רוצה דגם שירד מהמדף, זה דבר רגיש אז יד 2 לא נראה לי, הK10 היחידה שמצאתי בת שנה ב3500, NO THX

+

תגידו חבר'ה מה אתם אומרים על ה450D של קנון? איך היא לעומת הK200D?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, בפנטקס אין תצוגה חיה?

או שפשוט באולימפוס היא יותר מתקדמת...

ואיזה מסך יש לאולימפוס?(גודל ורזולוציה)

והאמת אם בפנטקס אין תצוגה חייה במסך והיא יותר טובה, לא ממש איכפת לי, גם ככה אני הולך לצלם עם העינית הרגילה בד"כ(הרבה יותר נוח לי עם מצלמות כבדות....)

ותאמת, נראה לי חשוד מדי המחיר-

שים לב שהחנות הכי זולה אחרי זו עולה ב 1500 ש"ח יקר יותר...

וגם יש לי ניסיון לא משהו עם גטאיט(למרות שנראה לי הבעייה הייתה באמת בגלל מלאי ולא בגלל שהם חרא חנות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, בפנטקס אין תצוגה חיה?

ב-K200D אין.

או שפשוט באולימפוס היא יותר מתקדמת...

ב-E330 התצוגה החיה מהרבה בחינות יותר מתקדמת מכל אחרת. יש מסך מסתובב, ושני מצבים שמיועדים לצילומים מסוגים שונים - מצב אחד שמבוסס על חיישן נוסף בעינית ושמיועד לצילום מהיר (דומה לזה שיש בסוני A350/A300), ומצב נוסף שמבוסס על החיישן המרכזי ומיועד לצילום מדוייק (כמו בשאר המצלמות שבהן יש תצוגה חיה). הטוב משני העולמות. יש גם חסרונות, אבל בסה"כ המימוש הדואלי של התצוגה החיה הוא פתרון טוב יותר מכל אחרת שניסיתי (וניסיתי את רובן).

ואיזה מסך יש לאולימפוס?(גודל ורזולוציה)

מסך 2.5 עם רזולוציה של מאתיים ומשהו אלף פיקסלים. את הנתוונים הטכניים המדוייקים תמצא באתר של אולימפוס או באתרי הביקורת.

והאמת אם בפנטקס אין תצוגה חייה במסך והיא יותר טובה, לא ממש איכפת לי, גם ככה אני הולך לצלם עם העינית הרגילה בד"כ(הרבה יותר נוח לי עם מצלמות כבדות....)

מלבד התצוגה החיה, הפנטקס היא בהחלט טובה יותר. אבל היא גם עולה כ-50% יותר.

ותאמת, נראה לי חשוד מדי המחיר-

שים לב שהחנות הכי זולה אחרי זו עולה ב 1500 ש"ח יקר יותר...

קניתי מהחנות הזו בעבר ולא נתקלתי בבעיות. לדעתי זאת פשוט מכירת חיסול.

וגם יש לי ניסיון לא משהו עם גטאיט(למרות שנראה לי הבעייה הייתה באמת בגלל מלאי ולא בגלל שהם חרא חנות)

כנראה. הניסיון שלי איתם חיובי (קניתי מהם בלנדר ב-2003 ;))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח יפה...

אז כנראה שהמחיר הזה לא יישאר ליותר מדי זמן...

והקנייה לא הולכת להיעשות בקרוב(בערך 4 חודש)

עכשיו שאלה לא קשורה-

אבא שלי עומד לטוס והוא עומד לקנות בדיוטי(אני יודע שלא הכי זול שם אבל לך שכנע אותו)

עכשיו הוא מתעקש ללכת על דמוי SLR מאשר על קומפקטית טובה- מה עדיף?

זה נכון שהייתרון היחיד של דמוי SLR על קומפקטית(שאני אומר קומפקטית אני לא מדבר על קטנה, מנשהו בסביבות הגודל של F100)

זה הזום הענקי?

או שהן באמת עדיפות?

ואיך לדוגמא פוג'י 5700 ביחס ל F100 או TZ5

עוד משהו- יש לי פוג'י 5500 אתה מכיר?

האם כדאי להתחיל ללמוד איתה עד שאני מתקדם למשהו נורמאלי?

אני רק יודע עליה שיש לה מסך פצפון משהו כמו 1 אינץ' וורזולוציה של 4 MP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח יפה...

אז כנראה שהמחיר הזה לא יישאר ליותר מדי זמן...

והקנייה לא הולכת להיעשות בקרוב(בערך 4 חודש)

יש שם אופציה של תשלומים שווים. אם התקציב שלך עומד ממילא להיות מוגבל מאוד, שווה לדעתי לנצל את ההזדמנות.

עכשיו שאלה לא קשורה-

אבא שלי עומד לטוס והוא עומד לקנות בדיוטי(אני יודע שלא הכי זול שם אבל לך שכנע אותו)

זה בסדר, אחרי שהוא ישלם כמה מאות שקלים יותר בדיוטי פרי הוא יילמד לקח לפעם הבאה ;)

עכשיו הוא מתעקש ללכת על דמוי SLR מאשר על קומפקטית טובה- מה עדיף?

אין לזה תשובה אחת. העדיפות תלויה בצרכים ובהעדפות של הקונה.

זה נכון שהייתרון היחיד של דמוי SLR על קומפקטית(שאני אומר קומפקטית אני לא מדבר על קטנה, מנשהו בסביבות הגודל של F100)

זה הזום הענקי?

ברוב המקרים זה נכון, אבל זום גדול קיים גם בקומפטיות כמו TZ5.

או שהן באמת עדיפות?

שוב, זה תלוי במצלמה, בצרכים ובהעדפות.

ואיך לדוגמא פוג'י 5700 ביחס ל F100 או TZ5

הזום של ה-5700 מתחיל ב-38 מ"מ בהשוואה ל-28 מ"מ בשתיים האחרות. זה הופך אותה בעיני לנחותה משמעותית לשתיהן.

עוד משהו- יש לי פוג'י 5500 אתה מכיר?

מכיר. מיושנת. אתה מרוצה ממנה? זה נתון חשוב בהחלטה האם לשדרג.

האם כדאי להתחיל ללמוד איתה עד שאני מתקדם למשהו נורמאלי?

נושא טכני כמו חשיפה בהחלט אפשר ללמוד איתה, וכמובן שגם נושאים כמו קומפוזיציה ותזמון שפחות תלויים במצלמה (במיוחד הראשון).

אני רק יודע עליה שיש לה מסך פצפון משהו כמו 1 אינץ' וורזולוציה של 4 MP

הרזולוציה היא מגבלה פחות משמעותית ממה שאתה חושב. המסך די מבאס. נסה את העינית (שאם זכור לי נכון מבאסת לא פחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שם עינית אמיתית, זה עוד מסך ברזולוציה של משהו כמו 2 פיקסלים לרוחב ושליש פיקסל גובה...(כן אני יודע שאין דבר כזה שליש פיקסל)

כעיקרון אני די מרוצה ממנה, כמובן שאשדרג בעתיד, אבל כרגע אין כסף :nixweiss:

תוכל לתת לי דוגמה לדמוי SLR שעדיף על F100 ו TZ5?

כמה זום יש ל TZ5?

ולשנייה?

ומה ז"א הזום מתחיל מ 38 מ"מ?

ומה הרוחב עדשה של ה 5700?

אגב, אני יודע שמעל 3.2MP בערך MP לא קובע כלום

אלא אם כן אתה עושה הדפסות ענקיות וסופר איכותיות...

אבל מה שאני הכי לא סובל זה שלוקחים סופר קומפקטית מעפנה, שמים לה 12 MP ויש אנשים שחושבים שזה יותר איכותי מ SLR עם 6...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל לתת לי דוגמה לדמוי SLR שעדיף על F100 ו TZ5?

מה שעדיף לאחד לא בהכרח עדיף לאחר. מי שמחפש (למשל) מצלמה שנכנסת לכיס לא יהיה מרוצה מאף דמויית-SLR, ומי שמחפש מצלמה עם אחיזה נוחה ויציבה לא יהיה מרוצה מאף מצלמת כיס.

כמה זום יש ל TZ5?

ולשנייה?

ומה ז"א הזום מתחיל מ 38 מ"מ?

ומה הרוחב עדשה של ה 5700?

גוגל יעזור לך למצוא את הנתונים, אבל לפני שתתחיל אני ממליץ לך לקרוא את המאמר הבא:

http://boren.sent.com/photography/articles/Lenses/zoom.htm

אגב, אני יודע שמעל 3.2MP בערך MP לא קובע כלום

אלא אם כן אתה עושה הדפסות ענקיות וסופר איכותיות...

אבל מה שאני הכי לא סובל זה שלוקחים סופר קומפקטית מעפנה, שמים לה 12 MP ויש אנשים שחושבים שזה יותר איכותי מ SLR עם 6...

זה קצת פשטני, אבל באופן כללי אני מסכים שכמות הפיקסלים היא תכונה שמקבלת משקל גבוה מדי אצל רוב הקונים.

boren לא ממש הבנתי מדבריך מי היא העדיפה בין השתיים, ה 450D או הK200, והאם שווה לשלם יותר על הקנון

לכל אחת יש יתרונות וחסרונות אחרים, ולכן זה בעיקר תלוי במה שחשוב לך יותר. ב-450D יש תצוגה חיה, סוללת Li-Ion, באפר גדול יותר שמספיק לצילום רצפי תמונות ארוכים יותר, וכמובן מבחר גדול יותר של ציוד משומש (דבר שנכון לכל של קנון, ובמידה רבה גם לניקון). ב-K200D יש מייצב פנימי, חיישני פוקוס מוצלבים ואיכות בניה טובה יותר (עם איטומי אבק ולחות שמקבילים למצלמות הרבה יותר יקרות). כמו כן המחיר שלה נמוך יותר בהשוואה לקיט מקביל של 450D ו-18-55 IS.

באופן אישי אני הייתי מעדיף את הפנטקס, אבל אין כאן המלצה אוניברסלית שנכונה לכל אחד. בניגוד לדגמי "כניסה" קודמים של קנון, אני לא חושב שה-450D היא מסורסת או מגבילה. להיפך, אני חושב שהיא מצויינת. אם היה לה מייצב פנימי, יכול מאוד להיות שהבחירה שלי במקרה כזה הייתה מתהפכת. כנ"ל במקרה של שתי האחיות הגדולות - ה-40D וה-K20D.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

boren לא ממש הבנתי מדבריך מי היא העדיפה בין השתיים, ה 450D או הK200, והאם שווה לשלם יותר על הקנון

ה- K200D. המייצב הרבה יותר קריטי מתצוגה חיה.

בטח ובטח אם הפנטקס זולה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם ה- 5500 אתה יכול ללמוד בכיף. אני למדתי המון עם ה- 5600 שלי (שדי דומה לשלך).

קרא מאמרים ברשת ותתחיל להתנסות.

אחרי כמה חודשים כשכבר תהיה ממש מנוסה, תעבור ל- SLR.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...