מסכים כחולים, איתחולים - לא מוצאת את הגורם - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסכים כחולים, איתחולים - לא מוצאת את הגורם

גיימרית

Recommended Posts

המחשב המדובר הוא מחשב שני, המפרט:

Intel pentium D 2.8

Asus P5LD2

קיט זיכרון של סמסונג 512X2 שנקנה עם המחשב בזמנו, ועוד קיט עם אותם נתונים חדש יותר.

המחשב רץ בסדר גמור בהרכב הנ"ל כמעט שנה. בוקר אחד אני קמה והמחשב בפאניקה - מלא מלא הודעות שגיאה לא מובנות של DLLים חסרים, הבהובים של מסכים כחולים ומיד לופים של restart. אין לי מושג קלוש מה בדיוק עבר עליו בלילה, אני רק יודעת שבערב היה סבבה, בבוקר קטסטרופה.

בקיצור, מפאת חוסר סבלנות וזה שלא הצלחתי לגרום לו להתנהג כמו בן-אדם אחרי איזה חצי שעה, נשברתי ופירמטתי אותו.

אחרי הפירמוט המצב נראה בסדר למשך השעה הראשונה, כמובן שנעלמו כל הודעות השגיאה המוזרות, ואז הופ! שוב הבהוב של מסך כחול ואתחול.

התחלתי לחשוד בזכרונות הישנים, והוצאתי אותם החוצה ונתתי למחשב להריץ כל מיני דברים על הקיט החדש יותר לבד. במשך כמה ימים זה עבד מעולה, בלי שום בעיות, אז הנחתי שהזכרונות האלה סיימו את הקריירה.

אחרי כמה ימים רכשתי קיט חדש של 2 גיגה (1GBX2), זמן מה אחרי עבודה על המחשב שוב פעם אותה בעיה.

נשאלת השאלה - האם זה הסלוטים? הלך הלוח אם?

רעיונות אחרים יתקבלו בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי על כל הסעיפים האלה, אז רק עשיתי את מה שהיה כתוב שם בנוגע לקבצי MINIDUMP, וזה לא עזר לי.

כתוב שם שהגורם הוא כנראה win32k.sys, והעניין הוא שזה מחשב מפורמט וכל הדרייברים הם מקוריים ובדיוק אותם שהשתמשתי בהם תמיד, ואף פעם לא הייתה בעיה. מעבר לזה התוכנות היחידות שהספקתי לשים על המחשב הם אנטיוירוס (AVG FREE וCOMODO FIREWALL) ואיזה משחק ורבע.

מה שעוד יותר מסבך את הסיפור זה שנראה שהמחשב לא מוכן לרוץ על שום חוץ מהקיט של ה-512X2...כי כשהוצאתי את הזכרונות החדשים של ה-1GBX2 הווינדוז עלה כרגיל והכל בסדר. כשניסיתי לשים רק את הזכרונות של ה-1GBX2 לבד, זה גם נתן מסכים כחולים.

רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתחת את הקבצים והם אומרים שיש בעיה בWIN32K.SYS אז יכול להיות , את אומרת שהם מעודכנים וכו' אוקיי

אמרת גם כאשר את מחברת את הזיכרונות הישנים הכל טוב , אם את מחברת את החדשים יש מסכים כחולים

שתי סיבות :

1)הזיכרונות תקולים - לבדוק בתוכנת MEMTEST יש בסטיקי כל כרטיס לבד למשך כמה שעות

או..

2)הזיכרונות לא מקבלים מספיק מתח ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הזכרונות חדשים לחלוטין, חוברו ביום רביעי האחרון ועבדו יפה עד יום חמישי או שישי (לא זוכרת בדיוק).

בכל מקרה אני לא יכולה להריץ עליהם MEMTEST כי כשהם מחוברים המחשב בלופים של איתחול.

2. אפשר קצת יותר פירוט? למה הם לא מקבלים מתח ואלה שמחוברים למחשב ההוא עכשיו כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם זיכרונות חדשים יכולים להיות תקולים ..

תנסי לנסות MEMTEST , אולי זה יעבוד , אם לא עבד .. אז תבדקי את האפשרות השנייה שהיא מתח דרוש

יש זיכרונות שדורשים מתח מינימלי בואי נגיד 2.0 ואת נותנת להם 1.8 איך את מצפה מהם לעבוד במתח פחות ממתח מינימלי ?

זה לא טוב , את צריכה לבדוק כמה מתח הם דורשים , ואם הם דורשים יותר ממה שהם מקבלים , אז מעלים את הVOLT בביוס לזיכרונות..

עריכה : ממה שאני רואה בלוח M יש 4 סלוטים , ששנים מהם בצבע אחר , כלומר 2 שחורים ו 2 צהובים , אז תבדקי את זה

איפה שמת את זה ? יכול להיות שפה הבעיה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם זיכרונות חדשים יכולים להיות תקולים ..

תנסי לנסות MEMTEST , אולי זה יעבוד , אם לא עבד .. אז תבדקי את האפשרות השנייה שהיא מתח דרוש

יש זיכרונות שדורשים מתח מינימלי בואי נגיד 2.0 ואת נותנת להם 1.8 איך את מצפה מהם לעבוד במתח פחות ממתח מינימלי ?

זה לא טוב , את צריכה לבדוק כמה מתח הם דורשים , ואם הם דורשים יותר ממה שהם מקבלים , אז מעלים את הVOLT בביוס לזיכרונות..

עריכה : ממה שאני רואה בלוח M יש 4 סלוטים , ששנים מהם בצבע אחר , כלומר 2 שחורים ו 2 צהובים , אז תבדקי את זה

איפה שמת את זה ? יכול להיות שפה הבעיה..

שני הקיטים דורשים את אותו מתח 1.8

ישנה גם אפשרות שהדיסק בקשיח לא במיוחד תקין

או שהלוח מזייף?

הכל אפשרי

תשמע, להגיד הכל אפשרי גם אני יכולה. תסכים איתי שזה לא עוזר לי במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שיש לך כמה מחשבים אני מציע לבדוק כל קיט של עם Memtest על לוח אחר.

כולם עברו? רוב הסיכויים שזה לוח האם, אבל זה יכול להיות גם ההארד דיסק, תנסי לחבר הארד דיסק אחר למחשב הבעייתי ותראי אם הבעיות חוזרות.

לא חזרו? אז ההארד דיסק כנראה נדפק.

חזרו? אז זה כנראה הלוח.

בכל אופן זה 99.9999% לא הספק ואני לא מבין למה יש מין מגמה כזאת של להאשים את הספק כל פעם שיש בעיה, בדרך כלל ספק או עובד או לא עובד הוא לא גורם לריסטרטים.

בכל אופן לא ציינת טמפרטורות וזה דיי הגיוני שעם גל חום יבוא גם גל של בעיות אז אני מציע לבדוק את זה אם עדיין לא יצא לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שיש לך כמה מחשבים אני מציע לבדוק כל קיט של עם Memtest על לוח אחר.

כולם עברו? רוב הסיכויים שזה לוח האם, אבל זה יכול להיות גם ההארד דיסק, תנסי לחבר הארד דיסק אחר למחשב הבעייתי ותראי אם הבעיות חוזרות.

לא חזרו? אז ההארד דיסק כנראה נדפק.

חזרו? אז זה כנראה הלוח.

אוקיי, אני תיכף אשים את הזכרונות במחשב הראשי שלי ואראה מה קורה.

השאלה שלי היא בנוגע להארד דיסק - עכשיו הכל עובד פצצה (כמו שציינתי, עם הקיט הישן יותר של ה512X2), אם הייתה בעיה ב-HD לא הייתי סובלת מבעיות גם עכשיו? ז"א, האם ייתכן מצב שה-HD יעשה בעיות מול מסויימים ולא מול אחרים!?

גיימרית , בוא נגיד ואת מעלה את הVOLTAGE ל 2.0 לזיכרונות

האם המצב משתנה או נשאר כמו שזה ?

*** לבדוק את הלוח M השני אם בכלל הלוח M זהה ואם בכלל תומך את הזיכרון ששמים עליו ...

כרגע יש על הלוח אם ההוא קיט של 512X2 במהירות 677, הקיט החדש גם הוא 677 פשוט 1GBX2 מחברה אחרת.

לגבי המתח, אני אשאיר את זה לאח"כ. הדבר האחרון שבא לי עכשיו זה להתחיל להתעסק עם מתחים בביוס. קודם אבדוק את הזכרונות על המחשב הראשי שלי.

עריכה:

במחשב הראשי שלי הזכרונות רצו סבבה לחלוטין. אני יותר ויותר חושדת בלוח האם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם חושדת בלוח ..

לי זה לא נראה הלוח , כי תכלס למה שהזיכרונות יעבדו הישנים ה 512 וה 1 GB לא יעבדו , אז יש פה איזה משהו

רציתי לשאול איפה את מחברת את הזיכרונות , כלומר באיזה סלוטים יש את הצהובים ואת השחורים..

אני חושב שצריך לחבר אותם בצורות שונות ולבדוק מה קורה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...