תקינות הארד דיסק חדש (Seagate 500GB) - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקינות הארד דיסק חדש (Seagate 500GB)

yonir

Recommended Posts

קניתי לאחרונה מחשב חדש עם 2 הארד דיסקים של 500GB (ST3500320AS)

מקודם חיברתי את ההארד דיסק מהמחשב הישן (WD 250GB KS) למחשב החדש בשביל להעתיק ממנו את כל הקבצים לחדש.

אחרי שסיימתי להעתיק הכל (כלומר קרוב ל-250GB) ניתקתי את הכונן והחזרתי את המחשב למצב הרגיל. (בכוננים החדשים של לא נגעתי)

אני די בטוח שלפני כן זה לא היה- כשהדלקתי את המחשב הוא הרעיש יחסית חזק (מעין קרקושים כאלה), אני חושב שמההארד דיסק.

ליתר בטחון החלטתי לבדוק את מצב ה-SMART של הכונן לראות אם רשום משהו חריג.

הורדתי תוכנה בשם HDD Health - והיא דיווחה על "בריאות" של 94% לכונן אחד, ולעומת זאת לשני רק 72%.

צירפתי תמונה עם הנתונים, הנתונים שהם ככל הנראה הבעייתיים בכונן עם ה-72% (אלה ששונים משמעותית לעומת הכונן השני) מוקפים באדום.

האם זה נראה תקין בשביל כונן חדש?

תודה

נ.ב. עכשיו הדלקתי שוב את המחשב ועכשיו הוא מרעיש במידה סבירה הרבה יותר, אבל בכל מקרה הנתונים של SMART זהים.

וגם- אני עוד רגע אפרסם עוד שרשור לגבי הכוננים הקשיחים (משהו לגבי מצב IDE), אני לא חושב שיש קשר אבל אולי..

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לרעש, אם הוא מתחיל ישר עם הדלקת המחשב, תעשה ניסוי ותדליק כל פעם את המחשב עם דיסק בודד או ללא דיסקים בכלל, ככה תוכל לוודא שהרעש הוא באמת מהם ואם כן אז מאיזה מהם.

בקשר לבדיקת תקינות, תוריד את SEATOOLS מכאן: http://www.seagate.com/support/seatools ותריץ סריקת LONG DST.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשאול מאיזו חנות קנית את ההרדיסקים (או יותר נכון, את המחשב, כי אתה אומר שהם הגיעו איתו)?

(סתם מתוך סקרנות)

עריכה: הורדתי את HDD health ובדקתי את שני ההרדיסקים החדשים שלי (אותם הרדיסקים כמו שלך בדיוק)

שניהם ב 95% "בריאות" (שניהם נקנו בשבוע שעבר כתוספת נפח בנוסף להרדיסקים הקיימים שלי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי את המחשב מ-SkyPC.

כשאני מדליק את המחשב בלי ההארד דיסקים בכלל אין רעשים.

כשאני מפעיל רק עם הכונן של מערכת ההפעלה היה רעש (זה הדיסק שהיה עם 94%), רק עם הדיסק של המידע (72%) אין רעש, אבל מצד שני אני מניח שהוא לא ממש מופעל כל עוד המחשב בלי .

הרצתי את Long DST ב-Seatools ובשניהם הוא רשם "Pass". אבל, אחר ההרצה בדקתי שוב פעם מה HDD Health אומר, ועכשיו ההארד דיסק שהיה על 94% ירד ל-42%.... (ה-72 לא השתנה)

הסיבה לשינוי היא כנראה ה-Seek Error Rate שירד מ-100 ל-42.

ההארד דיסקים מעט יותר שקטים ממקודם, אבל הם לא אמורים לעשות בכלל רעש מסוג "קרקושי" נכון? אלא רק טיפה רעש של סיבוב, לא?

בקיצור זה לא נראה (וגם לא נשמע) טוב.... מה כדאי לעשות?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו?

האם כדאי, אם בכלל יאפשרו לי, להחליף את ההארד דיסקים?

יש עוד איזשהן בדיקות שאפשר לעשות (מעבר לLong DST ונתוני SMART) כדי לבדוק את המצב יותר לעומק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...