האם כל כרטיס מכיל יציאה אופטית ? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כל כרטיס מכיל יציאה אופטית ?

EAD

Recommended Posts

אני קצת לא מבין וצריך עזרה

האם כל כרטיס ממוצע בשוק כיום מכיל יציאות אופטיות?

מדובר ב SPDIF, נכון?

ולמה יש כאלו שאומרים שמדובר ביציאה משולבת שיכולה להיות אופטית מצד אחד וקוקסיאילת מצד שני (בעזרת מעביר נניח), מה ההבדל ומה המשמעות של זה?

בתודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא ראיתי כבל שמתחיל אופטי ונגמר קואקס .. ולמיטב דעתי גם לא קיים דבר כזה

רוב הכרטיס בשוק מכילים או אופטי או קואקס .. ואכן מדובר בSPDIF

פשוט לפני שאתה קונה את הכרטיס תסתכל ביציאות \ כניסות שלו

http://www.cobrapc.co.il/Product.asp?productid=1272 כמו שאתה רואה פה , יש יציאת קואקס (אגב זבל של כרטיס בסאונד אנלוגי )

אבל ! אם אתה משתמש ביציאת הקואקס , זה הרסיבר הדגיטילי עושה את כל פיענוח הסאונד (לאחר ההגדרות הנכונות במחשב כמובן) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע אולי אני מתבלבל, אבל אתה יכול להראות לי תמונה של כרטיס עם יציאות SPDIF ?

ושאלה

גם אודג' של קריאטיב (גרסה 1 ומעלה) מכילים SPDIF ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי

אז יש סיבה להתעקש על סוג מסויים או משהו כזה?

ישנה איזה משהו?

ודרך אגב

בקרייאטיב AUDIGY 1, יש יציאה דיגיט ?

(כן אני זורק אותו לזבל בקרוב, אבל עד אז...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והאיכות זהה מכיוון שהמידע שמועבר הוא מידע דיגיטלי.

אה פה אני חולק עלייך! אסביר:

שליחת אות דיגיטלי מלווה בתקשורת ובעצם שולחים "מנה".

בהנחה שאתה שולח מנה כזו ויש בה תקלה (יש שיטות לבדוק, למשל CRC) בגלל כל מני סיבות כמו אלקטרומגנטיות ושטויות אחרות.

אז צריך לשלוח אותה מחדש - וזה לוקח זמן. במקרה שיש הפרעות נוספות אז שוב ושוב... אם מספיק כאלה תקלות קיימות אז יש lag מסוים באות המפוענח כי המחשב לא מספיק לחבר את האות (ובעצם ליצור את השיר שאתה שומע) יחד עם המנה התקולה, ולדעתי פשוט יוותר עליה כדי לא לחרבש את כל השיר...

אז מה השוני? נתחיל מזה שהיציאה האופטית הרבה יותר חסינה להפרעות חיצוניות אבל לא כאן הקטע. יש מהירות שליחת נתונים גדולה יותר - זה מתבטא שוב במקרה של "מנה" לא תקינה ושצריך לשלוח אותה שוב... מן הסתם שתוכל לשלוח יותר "מנות" מחדש במקרה של תקלה בקו מהיר יותר. אז האות במוצא יהיה באמת נאמן למקור ולא יהיו לאגים (לאג כזה לדעתי יישמע כמו קטע ממש קצר בו אין קול).

למרות שפרקטית אני לא ניסיתי ולא יודע איך זה עובד ואם באמת יש צורך להשתמש ביציאה האופטית... כי אולי באמת הקואקסיאלית הרגילה מספיק טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו מעניין אותי

איזה כרטיסים כן מכילים יציאה אופטית?

אה... תשמע. נזכרתי במשהו...

היציאה האופטית לא תעזור לך אם הכרטיס לא יודע לעבד את האות בצורה הכי איכותית... ולדעתי אלה שיכולים יקרים בטירוף...

בדקתי קצת בזאפ וראיתי שאלה עם היציאה האופטית ממש יקרים, ויש גם לא מעט יקרים בלעדיה! לדעתי רק הכרטיסים היקרים באמת מביאים לך יתרון בשימוש ביציאה האופטית.

זה בדומה לזכרונות המעצבנים האלה שמוכרים לך בזול וכתוב עליהם USB2... התקן תומך במהירות 480 מגביט לשניה, אבל הזיכרון לא יכול לכתוב אליו כזו כמות של מידע כל כך מהר... אז בסוף הוא עובד לך ב-100 מגביט למשל... שזה בכלל לא מה שאתה מצפה כשאתה קונה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אתה יכול להראות לי על מה אתה מדבר?

משהו איכותי עם יציאות אופטיות טובות?

ואם לא אופטי, אז?

היציאה האחרת הדיגטלית טובה גם כן? זה משנה בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אתה יכול להראות לי על מה אתה מדבר?

משהו איכותי עם יציאות אופטיות טובות?

ואם לא אופטי, אז?

היציאה האחרת הדיגטלית טובה גם כן? זה משנה בכלל?

אני לא רוצה סתם להגיד לך. אני מבין יותר באלקטרוניקה מאחורי זה ולא בכרטיסי קול עצמם...

אבל תדע שיש 2 ערכים שמעידים על איכות שלו, כמות סיביות 24Bit זה נפוץ, ודגימה שראיתי שכתוב 96Khz שזה נחשב גבוה מאוד.

יש כרטיסים שנותנים את הנתונים והם גם זולים, כמו Audiogy וכאלה, אבל אני מניח שאתה רוצה משהו אחר (גם כרטיס זול לא נאמן לנתונים האלה, קח בחשבון)

זה אחד שקראתי עליו ביקורת טובה. אבל לא נחשב ל"מקצועי" כי יש כרטיסים באלפי שקלים.

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=372481

שים לב שהכניסות שלו מוזהבות, זה עוזר למנוע רעשים (אלא אם כן זה סתם צבע...)

אם אתה רוצה להשקיע הרבה אז ראיתי אחד כזה וזה עם כל מני תוספות שזה נחמד:

http://www.cobrapc.co.il/Product.asp?productid=529

אם אתה רוצה כבר מקצועי:

http://www.audiovideo.co.il/scripts/prodView.asp?idproduct=46

כפי שהבנת אני יכול לתת לך כיוון, תראה את ההבדלים. מבחינת איזה עדיף בכל משפחה אז תקרא ביקורות...

* לא מצאתי כרטיס עם יציאות אופטיות, אולי כי בכרטיסי High end מבינים שזה לא כזה שימושי כי אתה מוגבל ביכולת של הכרטיס לעבד את האות.

עריכה:

קראתי קצת... והנה ההבדלים ולבד תבין מה הסיבה שמשתמשים בקואקסיאלי בכרטיסים מקצועיים.

כבל אופטי:

יתרונות - שדות מגנטיים לא משפיעים עליו, ואין לו מצב של Ground loop (כשבשתי אדמות יש הפרש פוטנציאלים וזה בעצם מעוות את כל האות שלך).

כבל קואקסיאלי:

יתרונות - שימושי באורכים של יותר מ-6 מטרים, ניתן לקפל ולהעביר בפינות חדות, זול משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...