קירור והשקטה של מחשב ישן - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור והשקטה של מחשב ישן

MadGhost

Recommended Posts

מצאתי שימוש לאחד המחשבים הישנים שלי - בעיקר לאינטרנט - והבעיה שהוא עושה רעש של טרקטור...

לפני כמה חודשים כבר החלפתי לו את הספק הג'נרי שהגיע איתו למשהו יותר נורמלי ודי שקט , והחלפתי גם את הקרור לכרטיס מסך...

לאחר בדיקה היה קל לראות שאת הרעש עושה המאוורר של המעבד (פנטיום4).

אז המטרה שלי עכשיו היא להפוך אותו לכמה שיותר חרישי -בתקציב של כ600~700 ש''ח.

ומה שחשבתי לעשות בינתים זה להחליף למארז נורמלי כגון centurion 532 , ולשים למעבד איוורור פסיבי - נראה לי sonic tower .

זהו... אשמח לשמוע תגובות או הצעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חבל להשקיע כל כך הרבה כסף על מחשב ישן?

מציע לך לשקול שוב את העניין.

אני מניח שמדובר בתושבת 478, אם אכן כך רכוש את ה"סיילנט אולטרא 4" של ארקטיק קולינג שנמכר באייבורי כ50 ש"ח ותראה אם זה מספיק עבורך.

אם זה לא יספיק, תחזור לכאן ונראה מה נעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחרתי בקירור פסיבי בכוונה- השקט ממש חשוב לי... אני מתכננן להשאיר את המחשב פתוח במשך הרבה זמן - ובגלל זה בחרתי במארז שיאפשר לי זרימת אוויר טובה עם הקרור הפסיבי.

חוץ מזה אני לא מסתכל על זה כהשקעה כל כך גדולה... תסתכל על זה ככה- אם אני לא אשדרג את המחשב הזה לרמה שהוא יהיה שקט ואני אוכל לישון לידו - אני אצטרך לארגן משהו אחר וזה בטח יהיה יותר יקר...

במקרה הכי גרוע אני אחליף את המארז של המחשב הראשי שלי עם ה centurion , למרות שכרגע אני לא צריך.

אז שוב , אם יש רעיונות לשיפור - בתחום ה600~ ש''ח...

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מכיר מקום שמוכר ב650 ש''ח מחשב שקט ואמין ( כי זה מה שיוצא - המארז+קרור+משחה טרמית לא עובר את ה650 ש''ח ... ) אני אשמח לשמוע...

חוץ מזה לא בא לי לזרוק את המחשב הזה- ואם אני לא אשפר אותו קצת אז אין לי מה לעשות איתו...

אם אני מצליח להשקיט אותו ע''י החלפת מארז ואוורור למעבד מבחינתי זה כמו לקבל מחשב חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה שום טעם להשקיע יותר מ-100 ש"ח במקרה הזה...תקנה Igloo או אם כבר AC7 ותגמור אם הסיפור.

במחשב הישן של ההורים שלי המאוורר היה מרעיש כמו בלנדר, קניתי ב-45 ש"ח מאוורר של GlacialTech, עשיתי כמה חיתוכים במארז ועכשיו הוא חירשי.

עכשיו נשאר לי לסדר את המאוורר של המעבד שלי שעובד על 70% רוב הזמן...בזמנו כשקראתי את הביקורת על ה-Q6600 האמנתי שהמאוורר לא יפריע לי, נחשו מה - טעיתי. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מק``ט

244 244 1 קרור למעבד SUNBEAM TUNIQ BLUE LED FAN TUNIQ120LFB

450 450 1 מארז ללא ספק 690 RC-690

1 איסוף עצמי מהחנות. 110

3 פריטים

694 ¤ סכום כולל מע``מ

עברתי קצת, אתה לא תשמע כמעט את המחשב שים על מינימום את הקירור למעבד והמארז מאוורר ושקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי את המארז - הבעיה היחידה שלי איתו היא שאין לו פילטרים לאבק... דבר שכן קיים אצל ה centurion - שדי משתווה לו מבחינת איכות , תקן אותי אם אני טועה.

ומבחינת האוורור כבר אמרתי שאני הולך על פסיבי , אז עדיין נראה לי שהtower ייתן ביצועים למחיר לא רעים בכלל.. וחוץ מזה ככה יהיה לי קצת אתגר בהרכבה :)

אבל תודה בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי את המארז - הבעיה היחידה שלי איתו היא שאין לו פילטרים לאבק... דבר שכן קיים אצל ה centurion - שדי משתווה לו מבחינת איכות , תקן אותי אם אני טועה.

ומבחינת האוורור כבר אמרתי שאני הולך על פסיבי , אז עדיין נראה לי שהtower ייתן ביצועים למחיר לא רעים בכלל.. וחוץ מזה ככה יהיה לי קצת אתגר בהרכבה :)

אבל תודה בכל מקרה.

לCM690 אין פילטרים לאבק? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...