Mass Effect - הדיון הראשי - עמוד 18 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mass Effect - הדיון הראשי

simonsix

Recommended Posts

אני לא חושב שבRPG חיבת להיות השפעה על העלילה

אבל אני כן חושב שאם כבר יש בחירה שיהיו 2 עלילות נפרדות לטוב ולרע

ולא אותה עלילה אם שינוים קטנים מידי פעם

סתם לדוגמה משחק כמו CNC שאתה יכול לבחור אחר כל פעם אם שינוי גם בדמויות וגם בעלילה

או RE2 שאין שם בחירה של צד רע אבל כן יש 2 עלילות נפרדות

בRE4 עשו עלילת בונוס חוץ מהעלילה הראשית

זה כבר הרבה יותר מעניין אותי

אם מפתחים רוצים לעשות משחק שיש בו חופש בחירה זה הדבר שהיתי רוצה לראות

כמובן שזה מאוד קשה לביצוע ועוד לא ראיתי את זה באמת מיושם חוץ מכמו שאמרתה משחקים מקוונים

מבחינתי ההגדרה של RPG במשחקי מחשב היא בדיוק כמו באב הקדמון שלהם, כלומר משחקי התפקידים כמו AD&D.

היסוד החשוב ביותר במשחקי תפקידים הוא לא דווקא עולם בדיוני כלשהו, או מערכת קרבות, או אפילו STATS לדמות שלך (כי יש משחקי תפקידים גם בלי STATS). מה שכן חשוב שהוא שאתה משחק דמות כלומר בוחר איך להתנהג בעולם ואיך להשפיע עליו. זה נכון שבמשחקים כמו ME יש לך לכאורה אפשרות לבחור איך לשחק את הדמות שלך, מה להגיד, איך להתנהג וכו'. אבל כאשר אין כמעט שום השפעה לבחירות האלה זה הופך להיות די מיותר, אפשר כבר פשוט ללחוץ על SPACE בדיאלוגים ולהתקדם הלאה כי במילא התוצאה קבועה מראש.

ולגבי השינויים הקטנים, אז כמו שכתבתי לדעתי ב KOTOR ו KOTOR 2 היו הרבה מאוד שינויים כאלה (שיחקתי כל משחק פעמיים), וב ME הם היו די חסרים. כמו שכבר כתבתי אני חושב בזה שהמפתחים של המשחק פשוט מיהרו מאוד ולא הספיקו לעשות את כל מה שהם רצו, ולכן התוצאה כל כך לינאירית. הרי המפתחים כבר הוכיחו שהם יודעים איך לעשות משחקי תפקידים למשחק בעבר, וגם כאן הם עשו הרבה הייפ מסביב למשחק אז אני מניח שהם כן תיכננו משהו יותר שאפתני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 571
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טוב הצלחתי למצוא פתרון לבעיה שלי (ההתקנה לא הייתה טובה וגם הורדתי מעודכנים לכרטיס קול)

הבעיה היא שהסאונד מקרטע בצורה מחרידה, בחיים שלי לא נתקלתי בדבר כזה. :nixweiss:

הדבר היחיד שאולי עשיתי לא בסדר הוא שהורדתי של G200 והפכתי אותם למתאימים ל G80 ע"י החלפת קובץ ה NV_DISP של הגרסא התואמת לכרטיס מסך שלי לקבצי ההתקנה של הדרייברים של G200 מה שלמרבה הפתעתי שיפר ביצועים במשחקים שהיו רוויי באגים עבורי כמו THE WITCHER.

(פעלתי לפי המדריך פה: http://www.aoaforums.com/forum/os-software-firmware-and-bios/45149-geforce-200-series-driver-177-35-a.html)

אבל עדיין אני לא חושב שיכול להיות אפשרי שדרייברים של כרטיס מסך יכולים לפגוע בסאונד כי למשל, עובדת בסדר גמור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ספקטור אני ספקטור אויאי :yelclap: :yelclap: :yelclap:

(זה היה בהומור ללא מבינים)

בכל מקרה המשחק הזה בנוי פשוט לא נכון

הרבה משפטים שנותנים לבחור נותנים דיבוב שלא קשור לכלום

הAI מטומטם לגמרי

הגרפיקה במשחק עצמו סובלת מבעיות מעצבנות

סתם לדוגמה שדיברתי אם הרופאה היה לה צל מעצבן על הפנים שלא קשור לכלום

גם הגרפיקה מאחורי הדמויות לא חלקה

אולי מרחוק כמו שמשחקים בדרך כלל ב360 זה לא חשוב

אבל במחשב זה ברור מאוד ומעצבן מאוד

ולמה לעזאזל יש מבטא הודי המון שנים בתוך העתיד ?

לא כולם מדברים אנגלית בצורה שוטפת עד אז ? ;D

לפתוח דלתות כל שנייה זה מעצבן

זה מעצבן גם במטרואיד רק ששם זה תהליך מאוד מהיר

טוב אני צריך לכוון את אחד מכפתורי הצד בעכבר לעשות את זה

ללחוץ על אנטר מאוד לא נוח

לא יודע יש הרגשה שהמשחק היה צריך להיות עוד לפחות חצי שנה בפיתוח אם לא יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך עזרה במשחק,

אני לא יחול לפתוח ארונות כי אין לי מספיק DECRIPTION אבל אין לי בכלל DECRIPTION,

ישן מצב לפתוח אותם איכשהוא? אולי עם אחד האנשים שאיתי בצוות שיש לו את זה

אבל לא הצלחתי להורות להם לפתוח את הארון.

זה בכלל אפשרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך עזרה במשחק,

אני לא יחול לפתוח ארונות כי אין לי מספיק DECRIPTION אבל אין לי בכלל DECRIPTION,

ישן מצב לפתוח אותם איכשהוא? אולי עם אחד האנשים שאיתי בצוות שיש לו את זה

אבל לא הצלחתי להורות להם לפתוח את הארון.

זה בכלל אפשרי?

רק לחלק מהדמויות יש את המיומנות הזאת, למי שנחשב למהנדס או משהו אחר בסגנון דומה. לאיש הלטאה שבצוות יש, וגם לזאת שהולכת כל הזמן עם מסכת אב"כ עליה (מצטער, לא זוכר את השמות שלהם כרגע).

http://masseffect.wikia.com/wiki/Mass_Effect_Wiki

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הפסקתי בחלק הידוע ...

אם המשחק היה טוב הייתי הולך וקונה אותו כמו שקניתי את KOTOR הראשון

אבל המשחק הזה כל כך מאכזב אותי שאפילו לא באמת אכפת לי שכרגע אני לא יכול להתקדם בו

המשחק הזה פחות טוב מי KOTOR פחות טוב מגייד אמפיר ופחות טוב מגיזיליון משחקים אחרים

נקווה שיעשו את KOTOR3 וגייד אמפיר 2 ולא יהרסו אותם כמו את המשחק המחורבן הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

התקנתי את המשחק על המחשב אבל בכל פעם שאני מנסה לשחק, המשחק נתקע.

התפריט עובד בסדר, רק כשאני עושה play הוא מציג את תמונת הפתיחה, העכבר נעשה שעון חול וככה הוא נתקע..

בדקתי את הדרישות והמחשב שלי מתאים, אני מנסה עכשיו להתקין מחדש.. יש עוד רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ תמתין איזה כמה דקות, יכול להיות שזה כן יעבוד לך.

ככה זה אצלי.

אם לא, אז יכול להיות שזו הבעיה עם הסאונד, יש בפורום שלהם הרבה תלונות על זה.

בתכלס, המשחק הזה לא מתקרב ל-KOTOR.

הסביבות לא יפות.

הקרבות לא מעניינים ולא מאתגרים מבחינה טקטית.

לא אהבתי את הכוחות.

ולא ניתן להעביר דיבורים/סרטונים שלא תמיד מעניינים.

התחלתי מחדש עם דמות שונה, כי לא אהבתי את הדמות שהתחלתי איתה ושמתחילים את המשחק פעם שניה זה פשוט סיוט!

שורה תחתונה, אני ממש לא ממשיך לשחק בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש!, סוף כל סוף הצלחתי לפתור את כל הבעיות (GPF-התקנתי מחדש על USER חדש בחלונות, בעיית - הורדתי את ה HARDWARE ACCELERATE ל-0 בהגדרות קול) במחשב פועל פשוט נהדר, השארתי את המשחק פתוח ("חי") כל הלילה בין היתר כדי לבדוק את ביצועי המחשב עובד פשוט מצויין לא קרס לי פעם אחת מאז שסידרתי את הבעיות. ומאז שהתקנתי את הדרייברים של G200 אין לי ולו לאג אחד!.

יש לי כמה שאלות:

1. איך משתמשים בכוחות? (לא מגנים, OVERKILL וכדו') ראיתי שיש כל מיני כוחות במשחק אך אינני מוצא אותם. איזה סקיל לעלות ע"מ לפצח ארונות ומקומות נעולים? כבר סיימתי את הכוכב הזה שנראה כמו גטו בהארלם (בסוף באה לי הת'וריאנית הסגולה הזאת ומעניקה לי חיזיון)

2. ראיתי שב SQUAD שלי יש לי את כל חברי הצוות חוץ מהאמצעי, איפה אני מוצא אותו/אותה? כי את רוב רובם מצאתי בעיר הראשונה יכול להיות שפיספסתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שהמשחק הזה הוא בסגנון RPG עכשיו הוא כמו באובלוויון שיש מלא קאווסטים ואתה יכול לברוח בלי לשים לב מהעלילה?

כמו שאמר פרס: כן ולא. כן, כי יש מלא קווסטים צדדים שאתה יכול לעשות או לא לעשות לפי איך שבא לך. וגם הסדר של רוב המשימות שקשורות לעלילה המרכזית הוא ברובו לפי איך שבא לך. כלומר אתה יכול קודם לחקור כוכב מסויים ורק אחרי שאתה מסיים אותו (או בעצם אפילו באמצע) לקפוץ לכוכב אחר.

אבל בניגוד לאובליביון אין לך ממש חופש מלא. כלומר בסופו של דבר העיקר במשחק הוא באמת לעשות את הקווסטים שקשורים לעלילה המרכזית. שאר הדברים די מינוריים ולא ממש יכולים להחזיק משחק שלם, בניגוד לאובליביון שממש יכולת להשקיע בזה שעות על גבי שעות.[br]פורסם בתאריך: 25.06.2008 בשעה 16:54:56

יש!, סוף כל סוף הצלחתי לפתור את כל הבעיות (GPF-התקנתי מחדש על USER חדש בחלונות, בעיית - הורדתי את ה HARDWARE ACCELERATE ל-0 בהגדרות קול) במחשב פועל פשוט נהדר, השארתי את המשחק פתוח ("חי") כל הלילה בין היתר כדי לבדוק את ביצועי המחשב עובד פשוט מצויין לא קרס לי פעם אחת מאז שסידרתי את הבעיות. ומאז שהתקנתי את הדרייברים של G200 אין לי ולו לאג אחד!.

יש לי כמה שאלות:

1. איך משתמשים בכוחות? (לא מגנים, OVERKILL וכדו') ראיתי שיש כל מיני כוחות במשחק אך אינני מוצא אותם. איזה סקיל לעלות ע"מ לפצח ארונות ומקומות נעולים? כבר סיימתי את הכוכב הזה שנראה כמו גטו בהארלם (בסוף באה לי הת'וריאנית הסגולה הזאת ומעניקה לי חיזיון)

2. ראיתי שב SQUAD שלי יש לי את כל חברי הצוות חוץ מהאמצעי, איפה אני מוצא אותו/אותה? כי את רוב רובם מצאתי בעיר הראשונה יכול להיות שפיספסתי?

1. תגיד לאיזה כוחות בדיוק אתה מתכוון. בכל אופן, לפצח ארונות נעולים ומחשבים זה בדר"כ DECRYPTION, אבל במקרים נדירים צריך דווקא ELECTRONICS. רק לחלק מהדמויות יש את זה, למי שהמקצוע שלו קשור להנדסה. במקרים כאלה אתה לא צריך לבצע משהו מיוחד כדי להשתמש ב SKILL, אתה פשוט מנסה לפתוח את הארון למשל ואז בתנאי שיש לך מישהו אחד בצוות שיש לו את המיומנות זה עובד (חוץ מלרפא ב FIRST AID ששם צריך ללחוץ F אם אני זוכר נכון)

דרך אגב, ברוב המקרים אתה לא צובר כוחות חדשים כשאתה עולה רמות, כלומר מה שמופיע לדמות בדף שלה זה מה שהיא מסוגלת לעשות. יש כוחות מסויימים שמופיעים ברשימה אבל הם ב 0, עד שאתה מגיע לרמה מסויימת במיומנות אחרת ואז אתה יכול להעלות גם את זה. בכל אופן, הכי פשוט שתנסה חברי צוות שונים ותראה מה כל אחד מסוגל לעשות. אני ממליץ שתמיד יהיה לך בצוות לפחות אחד שיש לו BIOTICS ואחד שיש לו ENGINEER, כי הכוחות של כולם די חשובים.

2. אל תדאג, בסופו של דבר תמצא את כל חברי הצוות שאתה יכול, והם גם יצטרפו אליך בין אם תרצה ובין אם לא תרצה, בניגוד ל KOTOR...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שלא טרחת לקרוא אף אחת מהתגובות בדפים האחרונים לפחות?

נכון כי מנסיון מדיונים אחרים פה בפורום אני יגלה כבר את כול העלילה רק מהתגובות ובסוף יוצא החשק לשחק כי אתה כבר יודע מה עומד לבוא(כך לדוגמה את הדיון של COD או אפילו את AC)

כמו שאמר פרס: כן ולא. כן, כי יש מלא קווסטים צדדים שאתה יכול לעשות או לא לעשות לפי איך שבא לך. וגם הסדר של רוב המשימות שקשורות לעלילה המרכזית הוא ברובו לפי איך שבא לך. כלומר אתה יכול קודם לחקור כוכב מסויים ורק אחרי שאתה מסיים אותו (או בעצם אפילו באמצע) לקפוץ לכוכב אחר.

אבל בניגוד לאובליביון אין לך ממש חופש מלא. כלומר בסופו של דבר העיקר במשחק הוא באמת לעשות את הקווסטים שקשורים לעלילה המרכזית. שאר הדברים די מינוריים ולא ממש יכולים להחזיק משחק שלם, בניגוד לאובליביון שממש יכולת להשקיע בזה שעות על גבי שעות.[br]פורסם בתאריך: 25.06.2008 בשעה 16:54:56

1. תגיד לאיזה כוחות בדיוק אתה מתכוון. בכל אופן, לפצח ארונות נעולים ומחשבים זה בדר"כ DECRYPTION, אבל במקרים נדירים צריך דווקא ELECTRONICS. רק לחלק מהדמויות יש את זה, למי שהמקצוע שלו קשור להנדסה. במקרים כאלה אתה לא צריך לבצע משהו מיוחד כדי להשתמש ב SKILL, אתה פשוט מנסה לפתוח את הארון למשל ואז בתנאי שיש לך מישהו אחד בצוות שיש לו את המיומנות זה עובד (חוץ מלרפא ב FIRST AID ששם צריך ללחוץ F אם אני זוכר נכון)

דרך אגב, ברוב המקרים אתה לא צובר כוחות חדשים כשאתה עולה רמות, כלומר מה שמופיע לדמות בדף שלה זה מה שהיא מסוגלת לעשות. יש כוחות מסויימים שמופיעים ברשימה אבל הם ב 0, עד שאתה מגיע לרמה מסויימת במיומנות אחרת ואז אתה יכול להעלות גם את זה. בכל אופן, הכי פשוט שתנסה חברי צוות שונים ותראה מה כל אחד מסוגל לעשות. אני ממליץ שתמיד יהיה לך בצוות לפחות אחד שיש לו BIOTICS ואחד שיש לו ENGINEER, כי הכוחות של כולם די חשובים.

2. אל תדאג, בסופו של דבר תמצא את כל חברי הצוות שאתה יכול, והם גם יצטרפו אליך בין אם תרצה ובין אם לא תרצה, בניגוד ל KOTOR...

אוקי תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה אומר שאנשים צריכים לחזור על עצמם שוב ושוב בשבילך?

לא אבל צריך להדגיש בעמוד הראשון של הנושא להצהיב או לרשום לפני ספוילר יש אנשים שמתחשבים ומצהיבים את זה אבל יש כאלה שלא ואז הולך כול המשחק....

תחשוב על זה שאם אתה קורא ביקורת לסרט והוא רושם שהסרט טוב בלה בלה בלה ואז הוא רושם שהסוף חרא כי כולם מתים הלך לך הסרט... אותו דבר עם משחקים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...