סקר, athlon מתחמם או לא מתחמם? - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר, athlon מתחמם או לא מתחמם?

ybe

Recommended Posts

אחד המכשולים בפני המעונין לקנות מעבד הוא- חום.הסיפורים על בעית החום ומעבדי שנשרפו הם לא מעטים.הגיע הזמן לברר סוף סוף, האם מעבדי מתחממים בצורה חריגה כאשר משתמשים בהם במהירות הרישמית(ללא אוברקלוקינג) או שמדובר בסתם סיפורים:

[poll]

[opt] המעבדים מתחממים בצורה נוראית ואף נשרפו לי בעבר . [/opt]

[opt] המעבדים מתחממים מאוד אבל בזכות המארז המאורר שלי(שנראה כמו מסננת) ובעזרת מערכת האיורור שלי המפיקה רוח בעוצמה של הוריקן ,המעבד לא נשרף. [/opt]

[opt] המעבד מתחמם לטמפרטורת עבודה נורמלית, האיוורור הסטנדרטי בהחלט מספיק. [/opt]

[opt] על מה אתם מדברים?המעבד שלי בקושי מתחמם.[/opt]

[/poll]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה קשור לסקר? מה אתה עושה סקר על דבר כזה?

זאת עובדה שהמעבדים של עובדים בטמפ' גבוהות יותר מהמעבדים של INTEL.

זאת גם עובדה שהמעבדים של עמידים יותר בטמפ' גבוהות יותר מהמעבדים של , כך שזה לא משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה קשור לסקר? מה אתה עושה סקר על דבר כזה?

כאשר אתה גולש בפורומי חומרה שונים , תמיד עולה שאלת החום של מעבד .הרושם שלי שזהו נושא המטריד מאוד את הגולשים.

תוצאות הסקר יכולות להבהיר את הענין וכמו שזה נראה כרגע הבעיה כמעט ולא קיימת .אני באופן אישי לאחר שחששותי התבדו ,משדרג בזמן הקרוב ל- .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחממות ה היא לא נושא לסקר ! זו עובדה ידועה, ולא דעה סוביקטיבית של משתמש זה או אחר. העובדה ידועה לכולם, והיא שה הוא תנור קטן שמנבה לעשות טוסט מהמחשב שלך, ויש לספק לו מתאים - או שהוא פשוט יישרף. סקר בנושא הזה הוא די מטומטם לפי דעתי... ויסלחו לי כולם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחממות ה היא לא נושא לסקר ! זו עובדה ידועה, ולא דעה סוביקטיבית של משתמש זה או אחר. העובדה ידועה לכולם, והיא שה הוא תנור קטן שמנבה לעשות טוסט מהמחשב שלך, ויש לספק לו קירור מתאים - או שהוא פשוט יישרף. סקר בנושא הזה הוא די מטומטם לפי דעתי... ויסלחו לי כולם..

לא נכון.

זאת עובדה שהוא עובד בטמפ' גבוהות יותר ממעבדים של , אבל זאת גם עובדה שאין לו שום בעיה עם זה.

הוא מסוגל לעבוד בלי שום בעיות בטמפ' של 70 מעלות, שעבור מעבדי זה מספר דימיוני... אז מה?

גם אם הוא יעבור את המספר הזה, הוא לא ישרף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלס  זה ממש קישקוש !!! עים מאורר זול ושקט -ולקנו 6 שבניגוד ל SPIRE המרעיש (בעל ביצועים זהים אבל שורק)  הטמפרטורה סבירה מאוד גם עים מארז די מאפן (לא שלי כמובן ) בממוצע 55 מעלות

ועים מארז טוב 50 מעלות !!!

גם פנטיום 4 בניגד לפנטיום 3 ועוד יותר בניגוד לסלרון מתחמם מאוד מאוד ..... כ 45 מעלות למעבד ! (בסוקט 478 ולא 423 שקצת פחות מיתחמם מישום מה) !!

אז מה  !!!!

הרי זה ברור שככל שצריכת החשמל עולה  גם פיזור החום עולה ...... ואים משווים אז ל ניצולת אנרגיה גבוה ביחס לפנטיום 4 שמיתחמם בלי תמורה לחום ולמחירו ומחיר הציוד ההקפי היקר שלו  !!!

דן

cwm39.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון.

זאת עובדה שהוא עובד בטמפ' גבוהות יותר ממעבדים של אינטל, אבל זאת גם עובדה שאין לו שום בעיה עם זה.

הוא מסוגל לעבוד בלי שום בעיות בטמפ' של 70 מעלות, שעבור מעבדי אינטל זה מספר דימיוני... אז מה?

גם אם הוא יעבור את המספר הזה, הוא לא ישרף.

אוקי. אז מה הקשר למה שאני אמרתי ? אני מסכים עם כל מילה - מעבדי מתחממים בקלות - זה גם לא סותר את העובדה שאם לא תקרר אותו בצורה נבונה, הוא יישרף לך בקלות. מעבדי ה מגיעים לטמפרטורות מעל 350 מעלות. לפי נתוני היבואן, מעבד ה יכול לעבוד בטמפרטורות של עד 90 מעלות צלזיוס. הוא יכול. זה לא אומר שהוא עובד בצורה אופטימלית, וזה לא אומר שהוא יעבוד כך לאורך זמן. לפי נתוני אותו היבואן, טמפרטורת מעבד אופטימלית היא בסביבות ה 70 מעלות. שוב - אז מה ? מי שמגיע לטמפרטורה יותר נמוכה עובד בצורה יותר טובה מאופטימלית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לathlon היוסר, אז הוא מתחמם בצורה רצחנית  ;)

אם למעבד, גם.

הצבעתי לא נכון.

אוף.

אני מקווה שאתה לא מנסה לעשות לי איזה בנצ'מארק בעניין הזה... גם כך הפיוזים שלי בימים האחרונים באוברקלוק, עם מאורר לפנטיום 1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי. אז מה הקשר למה שאני אמרתי ? אני מסכים עם כל מילה - מעבדי מתחממים בקלות - זה גם לא סותר את העובדה שאם לא תקרר אותו בצורה נבונה, הוא יישרף לך בקלות. מעבדי ה מגיעים לטמפרטורות מעל 350 מעלות. לפי נתוני היבואן, מעבד ה ATHLON יכול לעבוד בטמפרטורות של עד 90 מעלות צלזיוס. הוא יכול. זה לא אומר שהוא עובד בצורה אופטימלית, וזה לא אומר שהוא יעבוד כך לאורך זמן. לפי נתוני אותו היבואן, טמפרטורת מעבד אופטימלית היא בסביבות ה 70 מעלות. שוב - אז מה ? מי שמגיע לטמפרטורה יותר נמוכה עובד בצורה יותר טובה מאופטימלית ?

טמפ' העבודה הממוצעת עם מאורר רגיל היא משהו כמו 45-55, כך שזה ממש לא משנה הטמפ' המומלצת, אלא אם כן אתה מאריץ את המעבד בתוך מארז-קבר(מארזים ממש קטנים ומגעילים), שסביר להניח גם לא יעבוד לך טוב כי תקבל ספק 150 וואט, שרשום עליו 300(ספקי DDR, האמנם?).

כל העניין הזה של מעבדי מתחממים הוא קישקוש בגרוש, ותו לא. המעבדים לא מתחמים בצורה רצחנית, אלא מתחמים ביחס למהירות הגבוהה שבה הם רצים(45 מעלות למעבד מעל 1500 מגה"צ זה בכלל לא הרבה!). מאיפה הבאת את העניין של מעבדי מגיעים ל350 מעלות צלזיוס? כשמורידים מהם את ההיטסינק? זה בכלל לא דוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...