בחירת כרטיס מסך ב-~700 ש"ח והתאמתו למערכת קיימת - הכרטיס נרכש, צריך עזרה בחיבורו - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת כרטיס מסך ב-~700 ש"ח והתאמתו למערכת קיימת - הכרטיס נרכש, צריך עזרה בחיבורו

lharpaz

Recommended Posts

שלום,

הלך לי כרטיס המסך (http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=331883.0).

אין ברירה וצריך לקנות אחד חדש (כי האלטרנטיבה היא להשבית את המחשב...).

התקציב הוא סביב ה-700 ש"ח. אפשר קצת יותר אם זה משתלם, ואפשר פחות (לא חסר מה לעשות עם הכסף).

מה הכרטיס המשתלם ביותר בתקציב כזה?

אולי איזה-שהוא 9600GT ? האם יש משהו עדיף?

אשמח לקבל המלצות לדגמים ספציפים בחנויות ספציפיות.

עד כמה חשוב שכרטיס המסך יוציא את האויר החם מחוץ למארז?

השימושים הם בעיקר כלליים, כלומר גלישה ויישומי אופיס, ואולי סרטים מדי פעם, אבל אני רוצה כרטיס שיהיה מסוגל להתמודד בכבוד גם עם משחקים מזדמנים.

המחשב מחובר כרגע לצג ברזולוצה 1280*1024, אבל אם הכל ילך כמו שצריך עד סוף השבוע הוא יחובר לצג ברזולוציה 1920*1200.

אני לא גיימר מטורף ולא חייב להריץ משחקים ברזולוציה הזו, גם 1680*1050 נראה לי מספק בשביל משחק, אני חושש ש- 1440*900 כבר לא ייראה טוב.

ביישומים משרדיים ובסרטים כן חובה תמיכה ברזולוציה 1920*1200.

המחשב אליו יחובר הכרטיס הוא מחשב ישן יחסית: Atholon 3200+, עם ג'יגה זיכרון.

הכרטיס שהתפגר היה 6600GT, ששירת אותי נאמנה, אבל אם אני כבר מחליף אז כמובן שאני רוצה משהו חזק יותר (בסצנות עם עשן במשחק SA הוא לא הצליח להחזיק כמו שצריך).

אם אני זוכר נכון הספק שלי הוא HEC 400.

האם הספק יחזיק את הכרטיס שאתם ממליצים עליו? (כמובן שבשביל תשובה אתם גם צריכים להמליץ על כרטיס...).

בנוגע לחיבור הכרטיס - האם מספיק לחבר אותו ללוח האם במקום ה-6600GT? או שיש צורך לחבר אותו ישירות לספק?

תודה מראש לכל העוזרים,

ליאור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ההצעה של SIMONSIX - הכרטיסים הללו לא נמצאים במלאי וזמן האספקה המוצהר שלהם לפי FOXPC הוא שלוש שבועות.

ישנם 9600GT אחרים שעולים רק במעט יותר (אזור ה700-750), כגון זה של TWINTECH. לדעתי, בשביל מסך 24" לא משתלם ללכת על פחות מזה.

כל כרטיס MIDRANGE ומעלה שיש היום מתחבר ישירות לספק ע"י חיבור PCIE 6PIN או זוג חיבורי מולקס ומתאם. ספק 400W של HEC לא יעשה לך בעיות מבחינת הספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ההצעה של SIMONSIX - הכרטיסים הללו לא נמצאים במלאי וזמן האספקה המוצהר שלהם לפי FOXPC הוא שלוש שבועות.

ישנם 9600GT אחרים שעולים רק במעט יותר (אזור ה700-750), כגון זה של TWINTECH. לדעתי, בשביל מסך 24" לא משתלם ללכת על פחות מזה.

תודה. איך החברות האלה? (האמת היא שאני לא מכיר אף אחת מהן...).

מהמלאי של twintech ב-foxpc:

9600GT ב-790 ש"ח (http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?productid=1084)

9600GT XT, שאם אני מבין נכון זה 9600GT שעשו לו אוברקלוקינג קטן, והוא עולה 760 ש"ח (http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?productid=1101)

אני מפספס פה משהו או שיש פה טעות בתמחור - הכרטיס הטוב יותר עולה פחות....

כל כרטיס MIDRANGE ומעלה שיש היום מתחבר ישירות לספק ע"י חיבור PCIE 6PIN או זוג חיבורי מולקס ומתאם. ספק 400W של HEC לא יעשה לך בעיות מבחינת הספק.

באסה.

יש לך אולי איזו תמונה או הסבר או משהו להראות לי כדי שאני אבין מה הולך עם זה. יש אצלי כמה מפצלים שמחוברים לחוטים שיוצאים מהספק אז אני צריך לבדוק שיש באמת יציאה מתאימה פנויה...

האם בכל מקרה ה-9600GT הוא המשתלם ביותר בטווח המחירים הזה?

יש דגמים שמוציאים את האויר החם מהמארז? ואם כן אז עד כמה זה קריטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה9600GT הוא אכן הכי משתלם במחיר הזה למרות שאם אתה כבר קונה בסביבות ה800שקל אז כבר עדיף את ה8800GT :

http://tms.co.il/product/4912

הוא עולה אולי 80 שקל יותר אבל תוספת ביצועים לא קטנה תקבל במיוחד ברזולוציות גבוהות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי החיבורים - אין לי תמונה בשלוף. מדובר בזוג חיבורים הזהים לאלה שאתה מחבר להארדיסקים או למאווררים, חיבור מאסיבי יחסית של 4 פינים בשורה. אתה צריך שניים כאלו בשביל כרטיס המסך אם אין לך חיבור 6 פין, כאשר המתאם\מפצל הדרוש לכך כלול בערכה של כל כרטיס מסך הדורש זאת.

לגבי ה8800GT - הכרטיסים שיש במחיר מציאה הם בד"כ עם הקירור המקורי והרועש, ובהתחשב בזה שאתה כנראה לא הולך לשדרג בקרוב צריך להתחשב גם בעמידות ובאורך חיים - במיוחד אם המארז שלך לא מקורר בצורה אופטימלית כמו רוב המארזים במערכות למשתמש הביתי הממוצע מלפני מספר שנים. אפשר למצוא כרטיסי 8800GT באיכות סבירה החל מאזור ה900 שקל (גם הם של TWINTECH), כאשר הכוונה היא לגרסת ה512 מגה בלבד, הגרסה המוחלשת (256 מגה) חלשה מה9600 וממש אינה משתלמת.

רצוי לציין כי המחיר לכרטיסי 8800GT מאיכות בניה טובה יותר ועם טוב יותר עדיין מגיע לאלף וקצת.

אגב, בהודעה הקודמת התכוונתי ל9600GT של TWINTECH עם הקרור המשופר, לא הבסיסית.

אה כן - לגבי התמחור, הגרסה המשופרת אכן עולה 760, ויש מחירים זולים יותר בכמה חנויות אחרות, כאשר הבסיסית עולה בסביבות ה740 ולא כמו שכתוב באתר (אני יודע כי הזמנתי אצלם לאחרונה וביררתי לגבי המחירים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי החיבורים - אין לי תמונה בשלוף. מדובר בזוג חיבורים הזהים לאלה שאתה מחבר להארדיסקים או למאווררים, חיבור מאסיבי יחסית של 4 פינים בשורה. אתה צריך שניים כאלו בשביל כרטיס המסך אם אין לך חיבור 6 פין, כאשר המתאם\מפצל הדרוש לכך כלול בערכה של כל כרטיס מסך הדורש זאת.

אני אקנה את הכרטיס ואנסה לחבר. מקסימום אני אעלה תמונה ואבק עזרה מחברי הפורום. אני מאמין שזה משהו שבסופו של דבר יפתר.

לגבי ה8800GT - הכרטיסים שיש במחיר מציאה הם בד"כ עם הקירור המקורי והרועש, ובהתחשב בזה שאתה כנראה לא הולך לשדרג בקרוב צריך להתחשב גם בעמידות ובאורך חיים - במיוחד אם המארז שלך לא מקורר בצורה אופטימלית כמו רוב המארזים במערכות למשתמש הביתי הממוצע מלפני מספר שנים. אפשר למצוא כרטיסי 8800GT באיכות סבירה החל מאזור ה900 שקל (גם הם של TWINTECH), כאשר הכוונה היא לגרסת ה512 מגה בלבד, הגרסה המוחלשת (256 מגה) חלשה מה9600 וממש אינה משתלמת.

רצוי לציין כי המחיר לכרטיסי 8800GT מאיכות בניה טובה יותר ועם קירור טוב יותר עדיין מגיע לאלף וקצת.

יש לי מארז Compucase 6A19. למיטב הבנתי זה מארז בסדר ודי סטנדרטי.

בכל מקרה שכחתי לציין אבל אני רוצה כרטיס שלא יהיה מרעיש. הוא לא חייב להיות פאסיבי ולא שקט לחלוטין, אבל שלא יעשה יותר מידי רעש.

הכיוון כרגע הוא באמת לקנות כרטיס שבתקווה יחזיק איזה 3-4 שנים - הוא ימשיך איתי הלאה למחשב הבא.

אלף זה כבר יותר מידי כי אני מעריך שאני בקושי אשתמש במחשב למשחקים, וגם הכרטיס כנראה לא ינוצל בגלל שהמערכת כוללת מעבד מיושן יחסית ורק ג'יגה אחד זיכרון.

אגב, בהודעה הקודמת התכוונתי ל9600GT של TWINTECH עם הקרור המשופר, לא הבסיסית.

אה כן - לגבי התמחור, הגרסה המשופרת אכן עולה 760, ויש מחירים זולים יותר בכמה חנויות אחרות, כאשר הבסיסית עולה בסביבות ה740 ולא כמו שכתוב באתר (אני יודע כי הזמנתי אצלם לאחרונה וביררתי לגבי המחירים).

לא ראיתי התייחסות לקירור משופר.

שורה תחתונה - מה הכרטיס הספציפי המומלץ?

זה? http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?productid=1101

מה אתה הזמנת מהם?

אגב, הגיע הצג 24", כך שהכרטיס הזה צריך לתמוך ברזולוציה של 1920*1200. כאמור, אם יש צורך אז רק במשחקים אני מוכן לעבוד ברזולוציה נמוכה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה.

עוד טיפה שאלות בקשר לחיבור של כרטיס המסך לספק:

1. הספק שלי הוא HEC 400 TR-TX, ואין לו חיבור 6 פינים. זה בסדר? או שלספק הזה אמור להיות?

2. נניח שאני לוקח מפצל ומחבר אותו ליציאה אחת של 4 פינים. עכשיו המפצל נותן לי שני חיבורים 4 פינים - האם זה בסדר להשתמש בשני החיבורים שיוצאים מהמפצל? או שבגלל שהמקור שלהם הוא ביציאה אחת של 4 פינים אז זה לא מספיק טוב?

ראיתי גם שחלק מחיבורי ה-4 פינים הם כאלה שנמצאים באמצע החוטים, כך שמהם יוצאים חוטים שממשיכים לחיבורי 4 פינים נוספים - האם זה בסדר לחבר אל שני חיבורים כאלה שפיזית יושבים על אותם חוטים?

3. האם יש התראה מסויימת של הכרטיס לגבי בעיות עם החיבור לספק?

כלומר, מה קורה אם נניח אני לא מחבר את הכרטיס לספק עם חיבור ה-6 פינים? או נניח שהספק שלי חלש מידי ומספק רק חלק מהמתח שהכרטיס צריך? אני אקבל על כך התראה או שאין לי דרך לדעת אם הכל תקין או לא?

ועוד משהו קטן בקשר לחיבור הכרטיס למארז:

ראיתי בתמונה של הכרטיס שהוא תופס מקום של שני כרטיסים - אם מסתכלים מחוץ למארז אז רואים שיש מקום אחד שבו יש את חיבורי ה-DVI ומקום אחד שהוא פתוח בשביל איוורור.

צריך להוציא חתיכת מתכת בשביל שיהיה אפשר להכניס את הכרטיס ולהבריג אותו למארז. השאלה שלי קצת מפגרת - איך מוציאים את החסם הזה שיש במארז? (המארז שלי הוא Compucase 6A19).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חייב לחבר את שני החיבורי 4 פינים שבמתאם, ואתה חייב לחבר אותם לזוג כבלים שונים ולא לכבל וההמשך של עצמו. כבלים אלה במקור נועדו לספק מתח למאווררים ולהארד-דיסקים, בעוד שכרטיס המסך צורך הרבה יותר זרם. מומלץ גם שלא תחבר לזוג הכבלים שאתה משתמש בהם לכרטיס המסך שום דבר אחר דרך ההארכה שלהם, שכן אז צריכת הזרם המשותפת בכבלים אלו עלולה להיות מעבר למה שהספק יכול לתת. כל זה אגב אמור להיות מפורט בחוברת המצורפת לכרטיס.

אם החיבור לא בוצע כראוי, הכרטיס אמנם עשוי לפעול חלקית, אך תקבל (דרך מערכת ההפעלה) שגיאות המתריעות על כך שכרטיס המסך לא מקבל מספיק חשמל.

לגבי החסם שצריך להזיז - אני לא יודע איך זה במארז שלך, בד"כ אי אפשר להוציא את הלוחית לגמרי. היא יושבת על מסילות ומקובעת למקומה ע"י זוג ברגים בחלקו האחורי של המארז. אתה מסיר את הברגים ואז תוכל להסיט את הלוחית מתכת הצידה באופן שיאפשר לך את התקנת הכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חייב לחבר את שני החיבורי 4 פינים שבמתאם, ואתה חייב לחבר אותם לזוג כבלים שונים ולא לכבל וההמשך של עצמו. כבלים אלה במקור נועדו לספק מתח למאווררים ולהארד-דיסקים, בעוד שכרטיס המסך צורך הרבה יותר זרם. מומלץ גם שלא תחבר לזוג הכבלים שאתה משתמש בהם לכרטיס המסך שום דבר אחר דרך ההארכה שלהם, שכן אז צריכת הזרם המשותפת בכבלים אלו עלולה להיות מעבר למה שהספק יכול לתת. כל זה אגב אמור להיות מפורט בחוברת המצורפת לכרטיס.

באסה. זה אומר שאני צריך לפרק את ה"גוש" של הכבלים ולהתחיל לראות אילו יציאות יושבות על איזה כבל, וממש אין לי כוח לעשות את זה, מה גם שאח"כ זה בטח יהיה בבלגן ולא מסודר יפה כמו עכשיו...

אם החיבור לא בוצע כראוי, הכרטיס אמנם עשוי לפעול חלקית, אך תקבל (דרך מערכת ההפעלה) שגיאות המתריעות על כך שכרטיס המסך לא מקבל מספיק חשמל.

אלו דווקא חדשות טובות - אפשר פשוט לחבר איכשהו וזהו.

אם יהיו שגיאות - אני אדע שמשהו לא בסדר ואתחיל להחליף חיבורים.

אם אין שגיאות - הכל טוב.

לגבי החסם שצריך להזיז - אני לא יודע איך זה במארז שלך, בד"כ אי אפשר להוציא את הלוחית לגמרי. היא יושבת על מסילות ומקובעת למקומה ע"י זוג ברגים בחלקו האחורי של המארז. אתה מסיר את הברגים ואז תוכל להסיט את הלוחית מתכת הצידה באופן שיאפשר לך את התקנת הכרטיס.

הסתדרתי עם זה. פשוט היה צריך להזיז אותו טיפה בכוח והוא יצא.

עכשיו צריך להשיג בורג מתאים - כרטיס המסך לא מגיע עם ברגים, וגם המארז לא, ויש לי רק בורג אחד שהחזיק את כרטיס המסך הישן והחדש צריך שני ברגים.

אגב, קניתי היום את כרטיס המסך, והמתאם שקיבלתי איתו קצת מוזר - בחיבור 6 הפינים יש רק 5 פינים.

הכבלים האדומים מתחברים שניהם לאותו פין בחיבור הזה. אני מקווה שזה תקין...

בכל מקרה המון תודה על העזרה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הברגים - אתה לא באמת חייב את הבורג השני. אתה גם לא חייב את הראשון, בעצם. אצלי כל כרטיסי ההרחבה כולל כרטיס המסך יושבים בלי ברגים בכלל, ורק הלוחית הזו שהזכרת נעולה חזק על כולם ושומרת אותם במקום.

לגבי גוש הכבלים שצריך לפרק - אני לא חושב זאתה צריך לפרק אותו, שכן הוא בד"כ מחובר בנקודה כלשהי לפני כל הפלאגים. פשוט תמצא זוג כבלים שהחל מאותו הגוש לא מחוברים לכלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...