النكبة שמח לכולם! - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

النكبة שמח לכולם!

Dark Respect

Recommended Posts

איזו רמת דיון מדהימה... משהו.

תתפלא לדעת שגם בשיעורי הסטוריה בבית הספר שאני לומד בו (בתל אביב), המורים מסכימים שה"עזיבה" היא בדיה.

אם תיכנס ותראה את "תכנית ד" של הפלמח ותשמע עדויות, תבין שזה בולשיט. לא היתה עזיבה מרצון/כתוצאה מעידוד של צבאות ערב (למעט 6 כפרים, מתוך כ-400 שנחרבו/נעזבו) . צא מהסרט.

עכשיו, אני לא בא להגיד מוות לישראל. חס ושלום. טוב לי פה. אני רק מנסה לגרום לכם להבין שהנכבה בהחלט היתה אסון לאומי, שיש לציין אותו.

בנוגע לשאלת העם; גם הבריטים הכירו בפלסטינים כעם. אין שום סיבה לא להתייחס אליהם כעם. הם יושבו כאן בערך 1000 שנה. בתקופת העליות הראשונות לא היתה שממה להפריח- היו פה 1,200,000 ערבים תושבי המקום.

GI, עשה טובה ואל תגיב לי. עם כל הכבוד (ויש כבוד), התגובות שלך קצת אינפנטיליות.

היום מודים שלא 100% היה עזיבה מרצון

אבל הרוב היה עזיבה מרצון וצבאות ערב קראו לערבים לעזוב

ומה עם הבריחה מהעיר העתיקה שאלפי יהודים ברחו כשהלגיון כבש אותה

והטבחים בגוש עציון וחברון?

"צבא ההצלה" תקף מלא ישובים אזרחיים ישראליים אז שלא יבואו בקבילות וטענות

הם חיים בחרא כבר 60 שנה כמו שמגיע להם ואני מרוצה מהמצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 122
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

mooosa עדיף שתשתוק . קודם כל תמצא ביסוס לדבריך ואז תחזור ותוכיח אותם.

המצב במדינה לא יכול עוד להימשך כמו שהוא נמשך בשנים האחרונות

לדעתי החברה פה על סף פיצוץ שלאחריו יכול לקרות אחד מ3 מקרים - 1.הערבים ישתלטו על המדינה לאחר מלחמה ולא תיהיה מדינה יהודית יותר 2.החברה תיפרד מהחרדים ותילחם מלחמת חורמה מוחלטת בערביי א''י והשטחים 3.החרדים יתחילו להתנהג כמו אזרחים מן השורה (כמובן שבכוח ולא מרצונם) ואז תיהיה מלחמה בערביי א''י והשטחים.

מה שבטוח זה שבקרוב הולכת להיות כאן מלחמה גדולה שבה נאבד מבנינו בשביל המשך החלום הציוני

מה קשורים החרדים עכשיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתפלא לדעת שגם בשיעורי הסטוריה בבית הספר שאני לומד בו (בתל אביב), המורים מסכימים שה"עזיבה" היא בדיה.

אם תיכנס ותראה את "תכנית ד" של הפלמח ותשמע עדויות, תבין שזה בולשיט. לא היתה עזיבה מרצון/כתוצאה מעידוד של צבאות ערב (למעט 6 כפרים, מתוך כ-400 שנחרבו/נעזבו) . צא מהסרט.

עכשיו, אני לא בא להגיד מוות לישראל. חס ושלום. טוב לי פה. אני רק מנסה לגרום לכם להבין שהנכבה בהחלט היתה אסון לאומי, שיש לציין אותו.

בנוגע לשאלת העם; גם הבריטים הכירו בפלסטינים כעם. אין שום סיבה לא להתייחס אליהם כעם. הם יושבו כאן בערך 1000 שנה. בתקופת העליות הראשונות לא היתה שממה להפריח- היו פה 1,200,000 ערבים תושבי המקום.

הבריטים הכירו בערבים תושבי המנדט כעם. להם הם נתנו בראשונה את ירדן, ולבסוף, למרות הבטחות חוזרות ונשנות ליהודים החליטו להקציב להם כ2\3 ממדינת . ה1\3 הנותר היה בעיקר שטחים בעייתים מבחינה חקלאית, ומלאי ביצות.

הערבים התחילו במלחמה על מנת לכלותינו, למרות שקווי 48 היו מחפירים בשביל היהודים, בהשוואה למה שהערבים קיבלו. אין שום סיבה לקיים יום אבל ביום הקמת מדינת ישראל(התאריך הלועזי), ומבחינתי אם ערבים 'ישראלים' בוחרים לעשות זאת, אז הם לא חלק מהעם הזה ושתשלל אזרחותם (וסלח לי שאני לא מנסה להיות פוליטיקלי קורקט כלפי אויבי ושונאיי).

גירוש או סילוק, זה לא משנה. זו הייתה מלחמה שלא אנו חפצנו בה, ואויבינו קיבלו בדיוק את אשר מגיע להם וחבל שלא יותר. הלוואי והיינו גומרים את הסיפור אז, זה היה חוסך הרבה צרות היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מגיב רק כי זה גרם לי לצחוק... (ואני לא רוצה שאנשים בטעות יאמינו לשטויות שכתובות פה...)

לא הייתה שממה?! ואת הביצות בכל מישור החוף העולים ייצרו רק כי הייה להם משעמם?! (ובא להם לקשט את הארץ באקליפטוסים...) או אתה רוצה להגיד לי שבנגב היו מטעים וחממות?

הבריטים הכירו ב"עם" פלסטינאי?!

הם הכירו בלאום ערבי, שכולל חלקים מלבנון סוריה וירדון- הם התייחסו בצורה מיוחדת לערביי פלאסטין (ישראל) כי את שאר השטחים הם הבטיחו לכל מיני "מנהיגים" שעזרו להם בהקמת קו הנפט. בישראל הם העדיפו את היהודים כי פה הם אלה שהגנו על צינור הנפט שלהם

ומה בדיוק ה1.2 מליון ערבים עשו פה במשך 1000 שנה? היו רועי צאן, אספו זיתים וחובזות? עאלק לא הייתה שממה.... כנראה בגלל זה כשהעולים הראשונים הביאו שיטות חקלאות "מתקדמות" (שהיו סטאנדרט באותה תקופה... ממש בסיס) רוב הפועלים שלהם היו ערבים.... והשאר סתם שדדו שיירות שלהם או גנבו ממחסנים.... ממש תרבות מפותחת עם תעסוקה מלאה לכולם ... אפילו כבישים לא היו פה!

אולי גם תאשים את היהודים ב"מרד הערבי הגדול"? (שנועד לפגוע בכלכלה של הישוב היהודי, כי ב40 שנה היהודים השיגו מה שהערבים לא השיגו ב-400, והם קינאו ופחדו מהיהודים....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במאה ה19 הייתה ארץ שוממת ללא תושבים

אז אתה רוצה לומר שבזמן מסעות הצלב, היו כאן רק צבאות, ולא תושבים?

ובזמן שלטון הסרסנים?

ובזמן האימפריה העות'מאנית?

כלום? אף אחד? כמה עצוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיון להבהיר כמה דברים:

1.המושג "עם פלשתיני" הינו הגדרה עצמית לערבים שחיו בארץ- המנדטורית שכונתה אז "פלשתינה" (וממש לא משנה אם זה בגלל הרומאים או הפלישתים).אין קשר לעובדה שמוצאם ההסטורי הוא (כנראה) מסעודיה.אותם ערבים מכנים את עצמם פלשתינאים כנראה ע"מ להבדילם מן היהודים שהם בני עם אחר,ולא בגלל שהם חושבים שהם צאצאי הפלישתים.....

2.גירוש- היה או לא היה?.....האם ערביי ארץ ברחו מכאן בהדרכת מדינות ערב עם הבטחה להחזירם "אחרי שננקה את השטח מהיהודים ",או שהיה גירוש מכוון של האולוסיה הערבית ע"י הפלמ"ח ויחידות לוחמות יהודיות אחרות?..

התשובה: כנראה שגם וגם . רחבעם זאבי ז"ל,הוגה רעיון הטרנספר,התגאה בכך שמה שהוא הציע זה "טרנספר מרצון" כלומר חלוקה מחדש של האוכלוסיות,שיכון של ערביי השטחים שנכבשו ב-67 בארצות ערב תוך הסכמה בינלאומית רחבה.לכל אלו שקראו לו גזען והשוו את רעיונותיו לטרנספורטים של הנאצים,הוא הדגיש ,ואני מניח ששקרן הוא לא היה,שדווקא הוא,הימני,מדבר על טרנספר מרצון ואילו הפלמ"ח גירש מאות אלפי ערבים מבתיהם בכוח! אז אם אתם מאמינים לגנדי,שלא היה חשוד אף פעם בשמאלניות יתירה, אז אכן התבצע כאן גירוש מכוון של מאות אלפי ערבים,בהנחייתו המפורשת של בן-גוריון.

3.התנגדות הערבים במדינה להתיישבות היהודית החל מתחילת המאה העשרים- בוא נשים את הקלפים על השולחן: אם אני הייתי ערבי שחי פה

ושומע על תוכנית להקים כאן ,איפה שאני יושב,מדינה ליהודים בלבד ,גם אני הייתי מתנגד לרעיון הזה .

4.נכבה- ערביי ,בעלי תעודת זהות כחולה,שזוכים כאן לתנאים סוציאליים שבד"כ אין במדינות ערב,שלא צריכים לשרת בצבא, אבל ביטוח לאומי הם מקבלים בשמחה וששון, דווקא הם מתאבלים ולובשים שחור ביום שהוקמה מדינתנו-המשפיעה עליהם כל טוב? התיתכן צביעות וכפיות טובה שכזאת?....ובכן ,זאת לא צביעות בכלל אם מבינים על מה האבל והצער: על הגירוש ההמוני שהיה כאן במלחמת העצמאות (ואולי גם במלחמת השחרור).גירוש שהפך מאות אלפי בני-אדם לפליטים ,רובם על לא עוול בכפם.גורלם נגזר בגלל המלחמה שהיתה בין היהודים לבין ארצות ערב .ייתכן ששיקוליו של בן-גוריון היו צודקים: הוא רצה מדינה ליהודים,הוא ראה שאנו נלחמים בכל כוחותינו הדלים נגד מצרים,סוריה,ירדן ביחד, ולא רצה גיס חמישי בתוכנו שסביר שהיה מצטרף לתוקפים.אילו הפסדנו באותה מלחמה (או כל אחת אחרת), אנו היהודים לא היינו הופכים לפליטים,אלא נשחטים לפי חרב.כלומר היתה בהחלט סיבה מוצדקת לגירוש. אבל,וזה אבל גדול, אל תצפו ממי שמשפחתו הוגלתה מכאן בעקבות הקמתה של מדינת , שיגיל וישמח ביום עצמאותנו.הגירוש והפקעת האדמות היו באשמת מדינות ערב שפתחו במלחמה נגדנו ולא קיבלו את הפשרה שהאו"מ הציע.אותן מדינות היו ,מבחינה מוסרית,צריכות לשלם את המחיר, אבל מי ששילם זה אלפי היהודים שמתו במלחמה הקשה הזאת,וכן, גם הפלשתינים שגורשו מכאן על נשיהם וטפם.לכן יש להם זכות מלאה להתאבל על אסונם,אם כי זה צורם שהם עושים את זה במפגין דווקא בתאריך שבו הוקמה מחדש מולדתנו.

5.מי היה כאן קודם?...... שאלה מטופשת וממש-לא-רלוונטית שכל פעם חוזרת על עצמה.....אתם באמת מצפים מאנשים שגורשו מכאן (או גם אלו שברחו), שיעניין אותם שאנחנו גרנו כאן קודם לפני אלפיים שנה?! אם יבואו לכאן הכנענים והיבוסים (כן,אני יודע שהעמים האלו נכחדו-בואו נניח לרגע שלא),האם נגיד להם :" אה, איפה הייתם כל השנים, חיכינו לכם,אפילו שמרנו על הארץ במצב טוב,הנה אנחנו מסתלקים...."? .... לנו יש טענות צודקות משלנו,וגם לפלסתינים. הארץ למעשה לא שייכת לאף אחד-שני עמים המתווכחים למי שייכת האדמה משולים לשתי כינים המתווכחות למי שייך הראש.....

6.האם הפלסטינים רוצים רק את "זכות השיבה" לכמה עשרות-אלפי פליטים? לצערי, התשובה שלילית. כיום,רוב-רובו של העם הפלסתיני רוצה את מדינת ישראל כולה,ושאנו היהודים נחזור למדינות שמהן באנו....אני מסיק מסקנה זאת עקב הסקרים המצביעים על תמיכה בחמאס בגדה,בנוסף לשלטונם הנבחר ברצועה.מצב זה נובע מההסתה הפרועה וליבוי השינאה כלפינו בשטחים (וגם בארץ לצערי).

7.אז מה יהיה? יהיה רע.החמאס,שנהנה מתמיכת הרוב הפלסטיני,מתחמש ללא הרף בעידוד איראן וסוריה ,ולא רוצה אותנו כאן.מדינה פלסטינית על כל השטחים ,כמו שהציע אהוד ברק, לא מספיק טובה בשבילם.לכן שלום לא יהיה, עד ששכינו יבינו שזה גם אינטרס שלהם. אגב,גם אנו לא חפים מעוון-המתנחלים שמתיישבים "בשם קדושת הארץ" בשטחים שכרגע יושבים שם פליטים שגורשו כבר קודם (!), גם מוסיפים שמן למדורה.

יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להבדיל מהערבים בא"י, היהודים החלו להתארגן בארץ בשלטון עצמאי ומסודר כבר מתחילת המאה ה-20, עם הכרזת החלוקה ב-1947 היו ליהודים בארץ הנהגה נבחרת, הסתדרות עובדים חזקה, קופת חולים, בתי חולים, אוניברסיטה וצבא. היה ליהודים מנהיג חזק, חכם ופרגמטי שהשכיל לקבל את תנאי תוכנית החלוקה של 1947. מרבית היהודים הסכימו להסתפק בחלקת הארץ שהוענקה להם ולהקים עליה את "האלטנוילנד" שלהם (האצ"ל והלח"י היו ארגונים מאוד קטנים יחסית).

הערבים לא הצליחו להתארגן ולהקים מוסדות מסודרים, ההנהגה שלהם הייתה מפוררת ומושחתת, זאת למרות שהם החזיקו במרבית האדמות בארץ, זכו ליותר תמיכה מהבריטים (שמאז שנות ה-30 הצרו את צעדי הישוה היהודי בא"י).במקום לחגוג את החלטת האו"ם של 1947, החלו ערביי בפרעות מתוך כוונה סופית לחסל את הישוב העצמאי בא"י. למרות הצלחות ראשוניות, בעיקר בזכות עדיפות מספרית ובנשק ושל תמיכה מסוימת של השלטון הבריטי (שהחרים לכוחות יהודים והעניק הרבה מעמדות השליטה לערבים), היישוב היהודי התארגן במהירות והחל במתקפה. במאי 1948 עם הקמת המדינה פלשו לארץ צבאות של מדינות ערב השכנות, הן עשו זאת ללא כל עילה או פרובוקציה. גם הם הובסו. המלחמה הייתה למעשה עשויה להסתיים גם גרוע יותר אלמלא התערבו המעצמות (הבריטים והאו"ם למעשו מנעו מכוחות צה"ל לכבוש חלקים מסיני, הצבא המצרי כבר היה מפורר בשלב זה).

במהלך הלחימה הכוחות הערבים גילו אכזריות רבה, הם פגעו גם באזרחים, תקפו שיירות אזרחיות (שיירת הדסה לדוגמא שבה נרצחו רופאים ואחיות רבים שנסעו לבית החולים), הם רצחו שבויים והתעללו בגופות בצורה שאין לתאר. היהודים גורשו באכזריות מכל מקום שנכבש (הרובע היהודי בירושלים, גוש עציון).

חלק מערביי א"י עזבו את בתיהם מתוך תקווה לשוב אליהם עם שוך הקרבות, חלק ברחו וחלק גורשו. אחוז ניכר מערביי א"י הורשו להשאר בשטחי המדינה, זכו מאוחר יותר לאזרחות (אולם נשארו תחת משטר צבאי בחלק מהמקומות עד שנות ה-50).

מי שנשאר (הערבים אזרחי ישארל דהיום), נשאר בחסד. מי שברח או גורש, לא יכול לטעון בחזרה לזכות על האדמה אותה איבד במלחמה תוקפנית (כמו שהגרמנים לא יכולים לטעון על פרוסיה המזרחית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשו לי טובה לא חסרים כאן יהודים צבועים בפורום...

גם אנחנו היהודים לא טלית שכולה תכלת.

50% מהיהודים שבמדינת בכלל לא שייכים לעם התנכ''י אותו העם שמכונה לעיתים עדר האלוהים\בני ישראל\צאצי אברהם יצחק ויעקב

אני לא רוצה להתחיל לדבר פה על ממלכת הכוזרים, או על כל מיני עמים שהתגיירו במהלך ההסטוריה, ודורשים ואף זכות השיבה תקפה עליהם שלא לפי האמת.

איך מונגולי שהתגייר יכול לחזור לפה? אבות אבותיו הם אינם אברהם יצחק ויעקב, בשביל לחזור למקום כלשהוא אתה קודם כל צריך להיות שם ולעזוב, אבל איך הוא חוזר לכאן? לפי זכות השיבה אם אבותיו לא היו כאן?, זה לא הגיוני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אזטק - אתה ישראלי קלאסי של שנת 2008 - בור אבל מנסה להישמע חכם ונאור.

העובדה היא שמדינת היא מדינה יהודית, ומקבלי ההחלטות במדינה רשאים לאשר שיבה למי שהם רוצים.

תחסוך מאיתנו את בלבולי המוח ופשוט אל תגיב. תודה ויום טוב.

50 אחוז... :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשו לי טובה לא חסרים כאן יהודים צבועים בפורום...

גם אנחנו היהודים לא טלית שכולה תכלת.

50% מהיהודים שבמדינת בכלל לא שייכים לעם התנכ''י אותו העם שמכונה לעיתים עדר האלוהים\בני ישראל\צאצי אברהם יצחק ויעקב

אני לא רוצה להתחיל לדבר פה על ממלכת הכוזרים, או על כל מיני עמים שהתגיירו במהלך ההסטוריה, ודורשים ואף זכות השיבה תקפה עליהם שלא לפי האמת.

איך מונגולי שהתגייר יכול לחזור לפה? אבות אבותיו הם אינם אברהם יצחק ויעקב, בשביל לחזור למקום כלשהוא אתה קודם כל צריך להיות שם ולעזוב, אבל איך הוא חוזר לכאן? לפי זכות השיבה אם אבותיו לא היו כאן?, זה לא הגיוני...

אשמח לדעת מהיכן הסטטיסטיקה הזו שלמרבה ההפתעה מרחיקה עד 2000 שנים ויותר אחורה, לתקופת הגלות - הרבה לפני שמינה צמח, אם כל הסטטיסטיקות, נולדה.

מלבד זאת, יהודי שהתגייר כהלכה דינו כיהודי לכל דבר. ישנם לכך איזכורים במקורות, כמו למשל המקרה עם רות המואביה שלפי הסברות דוד המלך היה צאצא ישיר שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמח לדעת מהיכן הסטטיסטיקה הזו שלמרבה ההפתעה מרחיקה עד 2000 שנים ויותר אחורה, לתקופת הגלות - הרבה לפני שמינה צמח, אם כל הסטטיסטיקות, נולדה.

מלבד זאת, יהודי שהתגייר כהלכה דינו כיהודי לכל דבר. ישנם לכך איזכורים במקורות, כמו למשל המקרה עם רות המואביה שלפי הסברות דוד המלך היה צאצא ישיר שלה.

זאת בדיוק הבעיה במקרה של יהודים 8). איפה עובר הגבול הדק בין דת לעם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אזטק - אתה ישראלי קלאסי של שנת 2008 - בור אבל מנסה להישמע חכם ונאור.

העובדה היא שמדינת היא מדינה יהודית, ומקבלי ההחלטות במדינה רשאים לאשר שיבה למי שהם רוצים.

תחסוך מאיתנו את בלבולי המוח ופשוט אל תגיב. תודה ויום טוב.

50 אחוז... :lol:

אוויש תשתוק כבר תעשה לי טובה, בור שמשחק אותה נאור.

אני שומר על פרופיל נמוך ולא מרבה במילים (על ממלכת הכוזרים) כדי שלא תעלב (אם אתה אשכנזי)

-זה לא סוד שמשרד החינוך הורה להפסיק ללמד על הנושא, מחשש שיעורר מהומות אזוריות במדינת .

ומי אתה בכלל שתבקש ממני טובות או תמנע ממני להגיב.

טוס מכאן ועכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוויש תשתוק כבר תעשה לי טובה, בור שמשחק אותה נאור.

אני שומר על פרופיל נמוך ולא מרבה במילים (על ממלכת הכוזרים) כדי שלא תעלב (אם אתה אשכנזי)

-זה לא סוד שמשרד החינוך הורה להפסיק ללמד על הנושא, מחשש שיעורר מהומות אזוריות במדינת .

ומי אתה בכלל שתבקש ממני טובות או תמנע ממני להגיב.

טוס מכאן ועכשיו.

אין שום ביסוס לתאוריית הכוזרים. גם אם אכן היה גיור, רק האליטה הכוזרית התגיירה - וגם ככה לא שרדה.

אם אתה תומך בטענות כאלה, שנובעות מאנטישמיות מובהקת, אתה טיפש או אנטישמי.

יהודים חיו בתפוצות לפני "גיור הכוזרים", מעניין איך תתמודד עם עובדה זו. תגיד שאתה שומר על פרופיל סופר נמוך? תגיד שאתה מפחד להעליב אותי או לקבל באן?

מתי אי פעם הנושא הזה היה בתוכנית הלימודים?

למה שמשרד החינוך ירצה ללמד תאוריות אנטישמיות חסרות ביסוס?

טוס מכאן ועכשיו.

אתה הוא זה שיאלץ לטוס לחופשה קצרה מול ספרי היסטוריה, אולי תחזור עם ידע כלשהו כדי שיהיה שווה להשקיע יותר משלושים שניות לתגובה אלייך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום ביסוס לתאוריית הכוזרים. גם אם אכן היה גיור, רק האליטה הכוזרית התגיירה - וגם ככה לא שרדה.

אם אתה תומך בטענות כאלה, שנובעות מאנטישמיות מובהקת, אתה טיפש או אנטישמי.

יהודים חיו בתפוצות לפני "גיור הכוזרים", מעניין איך תתמודד עם עובדה זו. תגיד שאתה שומר על פרופיל סופר נמוך? תגיד שאתה מפחד להעליב אותי או לקבל באן?

מתי אי פעם הנושא הזה היה בתוכנית הלימודים?

למה שמשרד החינוך ירצה ללמד תאוריות אנטישמיות חסרות ביסוס?

אתה הוא זה שיאלץ לטוס לחופשה קצרה מול ספרי היסטוריה, אולי תחזור עם ידע כלשהו כדי שיהיה שווה להשקיע יותר משלושים שניות לתגובה אלייך.

אז אחי אתה לא בדקת ולא למדת בנושא, לא רק האליטה של הכוזרים התגיירה, רוב תושבי העיר איטיל (העיר הבירה) התגיירו, ויהודים רבים בתוך הכפרים והעיירות השונות. הדבר היה בתוכנית הלימודים עד שנות ה60 בערך...

בדיקות גנטיות הוחיכו את זה, מראה חיצוני מוכיח את זה, ישנם כאלו שמקורם לא באברהם אבינו השומרי שחום העור שהגיע מאזור עיראק של היום.

אבל לא על זה אני מסתמך.

אני מסתמך על תאוריות שאולי אנטישמים עושים בהם שימוש אבל הגיוניות לחלטין, אני ראיתי תוצאות של מחקרים, ראיתי סקרים, קראתי רבות על הכוזרים, על התגיירותם, ספר הכוזרי\מקורות ארמנים\ערבים\פרסים\רוסים\יהודיים-ספרדיים\אירופאים\מונוגולים\ביזאנטיים המספרים על התגיירותם של הכוזרים, על תנועות הגיור בתוך הערים השמאניות והמוסלמיות.

זה נושא מאד מעניין, לצערי.

שאלה לי אליך.

זה לא נראה לך קצת הזוי שמשרד החינוך יפסול כל דרך להזכיר את אותה הממלכה היהודית רחבת הידיים שהתקיימה ופרחה במשך מאות שנים, בציר הזמן שבין התפרקות יהודה של ימי התנ''ך (כולל הברית החדשה) בשנת 135 לספירה ועד לסיומה בשנת 1948 לספירה?

זה נראה לך נורמלי שלא ילמדו על קיומה של רשות שיפוטית זו בבתי ספר בישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...