האם צריכה מוגברת של אומגה-3, אבץ ומגנזיום באמת יעילה לצמצום תסמיני ADD\ADHD? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם צריכה מוגברת של אומגה-3, אבץ ומגנזיום באמת יעילה לצמצום תסמיני ADD\ADHD?

mrsph666

Recommended Posts

אני לוקח אומגה 3 וזה לא ממש הועיל לי.

אני חושב שזה אינדוידואלי ...יכול להיות שזה פתרון טוב בשבילך.

אני שיניתי את התזונה שלי מספר פעמים ...ואני יכול לציין שזה לא ממש משפיע

מה שכן השפיעה עלי זה פעילות ספורטיבית יומיומית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול לא מזמן ראיתי תוכנית מאוד מעניינת על הנושא בערוץ 8.

לטענת הרופא המומחה בתוכנית, לא ניתן להוכיח קשר.

כלומר, חוסר באומגה 3 כנראה גורם לבעיות, אך אין מחקרים שממש מוכיחים שצריכה מוגברת מאוד תועיל.

בכל מקרה דיי מומלץ לצרוך אומגה 3.

בתזונה שלנו דיי קשה להשיג אותו (אוכלים יותר מדי בקר ושטויות).

האם "צריכה מוגברת" נחשבת אצלך ללקחת אומגה 3 בשביל בתכלס להגיע לצריכה המומלצת או לצרוך אומגה 3 מעבר לכך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חבר שלוקח את זה באופן סדיר וזה עזר לו מבחינת קשב וריכוז...

גם ראיתי על זה תוכנית לפני כמה זמן ואומרים שזה עוזר גם במקרים של דיכאון..נתנו לאנשים עם נטיות התאבדות אומגה 3 וזה עודד אותם

בנוסף אומרים שזה מגדיל את המוח פיזית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזכותה אתה יותר מרוכז' date=' או שרק רמת ההיפר-אקטיביות יורדת עקב ניתוב אנרגיה ספורטיבי?

[/quote']

גם וגם

תראה זא לא פתר את הבעיה ...אני עדיין לוקח רטלין.

אבל אני מרגיש יותר נינוח ...ויותר קל לי להיתרכז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע ...הרעיין שבזמן פעילות גופנית המוח מפריש חומרים כאלה ואחרים בכמות יותר גדולה.

אני יודע שכתבו הרבה מחקרים על המוח ופעילות גופנית.

פעילות גופנית מאוד עוזרת לאנשים עם בעיות קשב וריכוז...למעשה זה עוזר לכל אחד

...גם לאנשים עם דיכאון הוא בעיות פסיכולוגיות אחרות ול"רגילים"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הדיון הציבורי על ADD/ADHD בנוי מאסופה של דעות-קדומות, בעלי אינטרסים כלכליים, שטויות ופסאודו-.

יש לי חבר שלוקח את זה באופן סדיר וזה עזר לו מבחינת קשב וריכוז...

אין שום משמעות מדעית עם לאיזה מאן-דהו יחיד יש תחושה סוביקטיבית שחומר X סייע לו (או הרע לו). הדרך היחידה לברר את זה היא על ידי מחקר מסודר ורחב היקף. אני לא יודע עם נערך כבר מחקר כזה ואם נערך מה ערכו המדעי.

המעוניינים יכולים להכנס ל-pubmed ולחפש לפי מילוח המפתח ADD ADHD MAGNESIUM ZINC OMEGA STUDY או כל שילוב שלהם ולקרוא באופן ביקורתי את המאמרים שהוא ימצא.

גם ראיתי על זה תוכנית לפני כמה זמן ואומרים שזה עוזר גם במקרים של דיכאון..נתנו לאנשים עם נטיות התאבדות אומגה 3 וזה עודד אותם

בנוסף אומרים שזה מגדיל את המוח פיזית...

אנשים עם נטיות אובדניות לרוב יהיו מטופלים בתרופות נוספות, מה זאת אומרת "עודד אותם"? האם במחקר כפול סמיות הראו שתוספת של אומגה-3 שיפרה ציונים בשאלונים של איכות חיים? האם לאורך זמן ראו פחות מקרי פגיעה עצמית בקבוצה שטופלה באומגה-3?

מגדיל את המוח פיזית? באנשים בוגרים? המוח שלנו לא אמור לגדול יותר, אם הוא גדל זה בד"כ סימן רע מאוד (גידול, בצקת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לי יש ADHD בשילוב עם אינטילקט גבוהה מה שהוביל לכך. שלא אובחנתי עד כתה י'.

ברטלין כבר לא השתמשתי ולמדתי להתמודד עם זה בדרך הקשה. מצד אחד אני לא תלוי ברטלין כרגע,

מצד שני הייתה לי ילדות קשה יחסית. התקשתי ליצור קשרים חברתיים עשיתי הרבה מהומות ועוד.

ההיפראקטיביות עדיין מאד ניכרת אבל אני כבר יכול להקשיב לאחרים ואפילו לשבת בשקט כשיש צורך. ((לפעמים) אם הם מאיימים להרביץ לי ולא מדברים שטויות ^^)

ניסתי לקחת הרבה תוספים שונים ומשונים תרופות הומופאטיות ועוד ולא חשתי שום שינוי, אבל התזונה שלי מאד מאוזנת ולכן כנראה פשוט לא היו לי חוסרים.

בכל מקרה אצטט מויקיפדיה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%92%D7%94_3#.D7.94.D7.A9.D7.A4.D7.A2.D7.95.D7.AA_.D7.97.D7.99.D7.95.D7.91.D7.99.D7.95.D7.AA

היחס בין אומגה-3 לאומגה-6

יש חשיבות רבה ליחס שבין אומגה-3 לבין אומגה-6, במצב אופטימלי אמור להישמר יחס של 4:1 לטובת אומגה-6. בעקבות שינוי הרגלי התזונה בעידן המודרני, השתנה היחס בין אומגה-3 לבין אומגה-6 לטובת אומגה-6.

המבנה המולקולרי הדומה של החומצות מאפשר להן להחליף זו את זו. גופנו משתמש באומגה-6 לתפקיד שאמורה הייתה למלא אומגה-3 בקרום התאים ובכך נגרמות תופעות שליליות, כגון:

* הגדלת הסיכון למוות מאירוע לב פתאומי,

* הגדלת הסיכון לתעוקת לב והצרת עורקים,

* עליה בשקיעת שומנים והיווצרות פלאק

* היחלשות של יכולת הריכוז הנפשית ועוד.

השפעות בריאותיות של אומגה-3

מינון מתאים של אומגה-3 בתזונה קשור להשפעות הבריאותיות חיוביות,והוא משמש כתוסף תזונה נפוץ. עם זאת, יש לזכור כי השפעותיו עדיין תחת מחקר, וייתכנו מחקרים עתידיים אשר יסתרו קשרים אלו.

השפעות חיוביות

* שיפור מערכת הדם והפחתת הסיכון למחלת לב כלילית.

* הפחתת הסיכון למחלת הסרטן.

* השפעה נוגדת דיכאון.

* משפר את הקשב.

השפעות שליליות

* דימום מוגבר, במיוחד במינון מעל 3 גרם ביום.

* דימום מוחי.

* שליטה גליקמית מופחתת אצל חולי סוכרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקורות של המאמר בוויקיפדיה שהבאת הם בעייתיים (ואני לא אתחיל אפילו לכתוב מה אני חושב על איכות המאמרים של ד"ר גל). הם גם סותרים את מרבית הנאמר במאמר.

אין נתונים מובהקים על התועלת או הסיכון שבצריכת אומגה-3 (מעבר לכמות שאנחנו צורכים בדיאטה הרגילה שלנו).

טוב לי יש ADHD בשילוב עם אינטילקט גבוהה מה שהוביל לכך. שלא אובחנתי עד כתה י'.

ברטלין כבר לא השתמשתי ולמדתי להתמודד עם זה בדרך הקשה. מצד אחד אני לא תלוי ברטלין כרגע,

מצד שני הייתה לי ילדות קשה יחסית. התקשתי ליצור קשרים חברתיים עשיתי הרבה מהומות ועוד.

יש סוגיה חשובה שבגינה הייתי ממליץ לך להתייעץ עם רופא אמין ובעל ניסיון בתחום. הוכח מדעית שצעירים הסובלים מ-ADHD מעורבים הרבה יותר מצעירים אחרים בתאונות דרכים, למעשה השפעת ה-ADHD על הנהיגה ממשיכה גם שנים לאחר שנראה שאין היא משפיעה על תחומים אחרים בחיים. באם אתה ידוע כסובל מ-ADHD, לא מקבל טיפול ונוהג, אתה עלול להוות סיכון לעצמך ולסביבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אני אכן מודע לכך שבנהיגה אני לא מספיק מרוכז לקח לי די הרבה זמן לעבור את הטסט. אבל גיליתי ש100 מיליליטר בירה ממש משפרים לי את הריכוז.

יכול להיות שאתה צודק אבל לצערי אני מתגייס ביום שני אז לא יהיה לי זמן לטפל בזה ב 4.5 השנים הקרובות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך זה שהיום כל ילד בכיתה ב' שלא רוצה לשבת על הטוסיק שעה וללמוד דוחפים לו רטלין וכל אחד בכיתה ז' שאין לו כוח ללמוד ספרות מאובחן בתור דיסלקט.

משום מה אני בספק אם הגידול של ה1000 ומשהו אחוז בכמות הדיסלקטים וההיפראקטיביים במערך החינוך קשור באמת לעבודה שלא התייחסו לזה בכלל לפני 10 שנים. משום מה היום כל הורה חושב שאם לילד שלו אין ADD ADHD ABBA דילסקציה דיסגראפיה, דיסאידונטגיבאפקיה משהו לא בסדר איתו...

::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...