מחפש DVD מקליט - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש DVD מקליט

QttP

Recommended Posts

עריכה: הדרישות עודכנו. נא לקרוא את ההודעה השניה.

המטרה היא להעביר את אוסף הסרטים/סדרות הישן לדיסקים ולהיפטר מהקלטות.

יש כמה מאות של קלטות, ולעשות את זה דרך כרטיס VIVO ותוכנה לקידוד וידאו במחשב מייגע מאוד. המטרה היא איפוא מכשיר שיעשה זאת לבד.

דרישות:

* הקלטה על דיסקים חד פעמיים (עדיף גם - וגם +)

* מצב הקלטה שיאפשר הכנסת כמה שעות טובות על דיסק בודד של 4.7G. במינימום השאיפה היא שדיסק יכיל לא פחות מקלטת (4-8 שעות), באיכות שאינה נופלת מאיכות הקלטות (לא שזו גבוהה במיוחד)

* הקלטה בפורמט שייקרא ע"י נגן סטנדרטי וגם ע"י מחשב

* אפשרות להקלטה בחלקים (MULTI-SESSION) עד שהדיסק מלא

בתודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כן, חוסר ההיענות והמחקר הקטן שביצעתי בזמן זה הבהירו לי כי דרישותיי המקוריות בעייתיות משהו. נראה שיש כמות קטנה מאוד של מכשירים משולבים מקליט עם VCR, ואלה שקיימים - בעייתים בלשון המעטה.

לכן הדרישות השתנו. כיוון שיש בבית מכשיר וידאו, המטרה היא כעת למצוא מכשיר מקליט רגיל, לחבר את הוידאו ב-LINE IN פשוט (RCA X 3) ולהקליט כך.

הדרישות הפונקציונליות נותרו כפי שהן:

* הקלטה על דיסקים חד פעמיים (עדיף גם - וגם +)

* מצב הקלטה שיאפשר הכנסת כמה שעות טובות על דיסק בודד של 4.7G. במינימום השאיפה היא שדיסק יכיל לא פחות מקלטת (4-8 שעות), באיכות שאינה נופלת מאיכות הקלטות (לא שזו גבוהה במיוחד)

* הקלטה בפורמט שייקרא ע"י נגן סטנדרטי וגם ע"י מחשב

* אפשרות להקלטה בחלקים (MULTI-SESSION) עד שהדיסק מלא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

למרות ההקפצה העצבנית, אשיב כעת לאחר שיש לי הניסיון, ולאחר שדיברנו לפני זמן מה בפרטי. כיום עומדות בפניך שתי אפשרויות לשמירת מידע מהסוג שיש לך:

1. צריבת DVDים.

2. שמירה על דיסקשיח אימתני.

האפשרות הראשונה בעייתית מאוד משום שדיסקים לא מחזיקים כל כך הרבה זמן. גם אם מדובר באחוז מסוים שיהרס לאחר כמה שנים, זה מספיק בכדי להתרחק מהרעיון. אפשר לצרוב פעמיים, אבל זה כבר מוביל לאפשרות השנייה: עדיף כבר לקנות שני דיסקים קשיחים. במחירים של היום, אתה קונה 1.5TB ב 800 ש"ח. ותחשוב שמחירים יורדים כל הזמן.

בתחילה צרבתי כ 1500 דיסקים ולפני כמה חודשים נאלצתי להכניס אותם אחד אחד. הרי ברור שמתישהו תעבור מדיסקים לקשיחים (זכור, אם הקשיחים ימשיכו לרדת, יהיה משתלם בעתיד לגבות את הגיבוי בדיסק נוסף אם לא שניים).

ברור שגם לקשיחים יש אורך חיים מוגבל, אך אם אתה מגובה באופן כפול או משולש, תמיד תוכל לדלג מקשיח תקול לקשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרה שלי כשחיפשתי את אותו מכשיר אוטופי לא הייתה מציאת הפתרון האולטימטיבי לאחסון המידע, אלא יותר משהו שיפשט ויקצר את תהליך ההעתקה והקידוד.

יש כמה מאות של קלטות, ולעשות את זה דרך כרטיס ותוכנה לקידוד במחשב מייגע מאוד. המטרה היא איפוא מכשיר שיעשה זאת לבד.

בסופו של דבר, ויתרתי, והתחלתי לעשות זאת בשיטת ה- הישנה והטובה. לא יכול להגיד שהעברתי את הכל, או אפילו את הרוב, אבל העברתי דברים רבים שרציתי, וגם ייעלתי את התהליך כך שמתקבלת איכות סבירה, נפח סביר ונדרשת התערבות מועטה מצידי, שגם אותה למדתי לבצע מהר.

בסופו של דבר מה שמעקב את השלמת התהליך הם העצלנות שלי והעובדה שה"אוסף" וכן המחשב "המופלא" עם כרטיס ה- נמצאים בבית הוריי, שבו אני מבקר רק לסירוגין בשנים האחרונות.

אבל יש הוכחת היתכנות, אז זה אפשרי. :)

ואגב, אני משתמש לרוב בשיטה הכפולה - שמירה גם בכונן קשיח וגם על דיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדמה לי שלפעולת הכנסת וידיאו למחשב עדיף כרטיס טלויזיה יעודי סגנון PVR150, אשר בין היתר מרחם על המעבד בכך שהוא עצמו מבצע את הקידוד ולא המעבד. האיכות וודאי תהיה טובה מתוסף ה בכרטיסי מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שזה כרטיס AGP

רציתי להמליץ על power director וכרטיס מסך 9600gt/hd4650 יש שיפור מאוד גדול בביצועים שמשתמשים ב - mpeg2 או h.264 (חוסך המון מקום...)

אין לי צורך ביותר מזה. לא מדובר במקור באיכות גבוהה הרי. וגם אין לי שום כוונה לנדב מחשב אחר למשימה. :)

איזה 9600GT עם אתה מכיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדמה לי שלפעולת הכנסת וידיאו למחשב עדיף כרטיס יעודי סגנון PVR150, אשר בין היתר מרחם על המעבד בכך שהוא עצמו את הקידוד ולא המעבד.

לא ממש רלונטי מכוון שמהירות הכנסת הוידיאו היא מהירות הניגון, בגלל זה מעבד יכול להתמודד עם מה גם שמדובר על קלטות VHS

עם משתמשים ב - 352x576 וקצב של ~3MB/s אז המעבד יכול להתמודד עם זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגבתי על ההצעה לרכוש משהו במיוחד. אם כבר רוכשים, אם מה שיש לא מספיק, אז עדיף לטעמי לרכוש כרטיס סגנון PVR150... וודאי ידוע לך שזה רק כ-400 ש"ח.

מסכים. אם באמת הייתי רוצה משהו יותר טוב למטרה ייעודית זו, הייתי רוכש כרטיס טלוויזיה מיוחד, ולא סתם כרטיס מסך אחר עם . אבל באמת, שאין שום צורך. בכל מקרה המגבלה באיכות נובעת מהגיל של הקלטות והוידאו הישן. והמעבד מסתדר יופי עם העומס. :)
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחחח... ימי ה VIVO... הרבה מים עברו מאז. מה VIVO עברתי ל PVR150 ששירת נאמנה כמה שנים טובות. לאחר מכן המחשב והכרטיס הוסבו ל , ובשלב האחרון של האבולוציה הכחדתי את ה PVR150לטובת כרטיס לווייני וקורא כרטיסים.

אם תרצה סיוע אי פעם באחד משלבי האבולוציה, אשמח לסייע.

להתראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...