מעוניין להביא כלב, התייעצות לגבי הגזע - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין להביא כלב, התייעצות לגבי הגזע

waizman

Recommended Posts

לא מכיר אותם אבל זאת פחות או יותר החלוקה:

פיטבול/אמסטף/רוטווילר/רועה בלגי - לא יודע אם הם עדיין חוקיים אבל אלה כלבים שמירה מטורפים.

לברדור - כלב נשמה טובה שמסתדר עם כל בכל חיים אחר שקיים ואוהב את כולם. הלברדור של חבר שלי רואה חילזון בלי קונכייה ומתחיל לבכות כי זה שובר לו את הלב. הוא גם מקבל מכות מהחתול. הוא יגן עליך רק אם תותקף אבל אם יבוא פורץ הביתה הוא ישחק איתו. כדי לך לחשוב עליו ברצינות למרות שהוא גדול, כלב מדהים.

פודל - נחשב לגזע הכי חכם, גם מגן על הבעלים/הדירה ולא תוקפני מדי (כמו הפיטבול). יש אותו במגוון גדלים לא רק כלבים קטנים כאלה..

אני חושב שאם תכריח אותו לא לריב עם חיות אחרות הוא לא יריב אבל הוא בחיים לא יהיה חברותי כמו הלברדור. החיסרון שלו שהוא צרפתי ומכוער

תחש/דקל אני לא מכיר את הסוג הזה

המממ תודה על ההשקעה אבל לא חידשת לי כלום... :P

שאלתי על התחש וזה הגזע היחיד אולי שלא התייחסת אליו...

תראה אני לא יודע גיל מדויק

אבל אני יכול להגיד לך שלבן דוד שלי הלברדור היה שנים שטיח ריצפה לפני שיתפגר

יש זנים כאלו שהופכים לסמרטוטים מהר מאוד

יש זנים שמזדקנים יחסית מהר כמו האסקי אבל הם פעילים רוב החיים שלהם

הלברדור פשוט מזדקן בצורה גרועה

בגיל מסוים הם נחים רוב הזמן ונראים מבואסים

אתה צודק אבל זה לא כי הם מזדקנים מהר, זה כי יש זנים שהם כלבי שטיח ויש זנים שהם אנרגטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שאלתי על התחש וזה הגזע היחיד אולי שלא התייחסת אליו...

זה סתם כלב מטומטם ולדעתי מכוער

g9.jpg

הם קטנים וארוכים

זה מה שכתוב על הגזע

כלב שעשועים בגודל קטן. עירני מאד, אוהב את בני המשפחה, וסתייג מזרים. מודיע על התקרבות זרים לבית, אך אינו היסטרי, ואינו נושך. כלב טוב למשפחות שילדיהם פרחו מהבית ולכאלה שהילדים אוהבים להחזיק את הכלב על הידיים בגלל גודלו הקטן. הדקל אינו מלכלך, שערו משווה לו צורה יפה.

מזה מאות שנים פותחו מספר גזעים בעלי גודל צבע ופרווה שונים. כן פותח גזע ננסי, אשר נחלק לסוגי שיער אחדים.

ישנן השערות שונות באשר למוצאו של הדקל. עדויות לקיומם נמצאו בתרבות האינקה בדרום אמריקה.

הדקל שימש למייד גיריות. לדקל יכולת למידה מהירה אך צריך לגרום לו לציית. ישלו אופי טוב ויציב וקשה לקלקלו על ידי חינוך לא מתאים.

הדקל אוהב מאד בני אדם ולכן יעיל בעזרה בשיקום.

אני ראיתי כמה כאלו ואני יכול להגיד לך שזה כלב מכוער

ואין לי מושג למה מחזיקים אותם

ראיתי גם גמדי אחד וגם הם מכוערים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה איתך אבל אני הייתי רוצה כלב כזה

http://en.wikipedia.org/wiki/Pug

עכשיו יש לי לברדור מעורב עם גולדן רטריבר

יש לבנדוד שלי כזה. אחלה כלב אבל הוא מופרע - ברגע שמדליקים אותו הוא לא מפסיק עד שהוא נחנק (הכלבים בזן הזה מחרחרים תמיד כי הם אסמטיים).

קרירין אתה טועה ומטעה.

התחש דווקא נחשבים לחכמים ושימשו בעבר לצייד שועלים וחיות קטנות במחילות. ומכוער? ממש לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להגיד מכוער... ועוד שקרירין אומר...

אני לא יתפלא אם הגזע האהוב עליו יהיה

screen_the_dog_island_qjpreviewth.jpg

אבל מה שכן, יש לי בשכונה את הכלב נקניק הזה וכל פעם שהוא רואה את הכלבה שלי הוא הוא מתחיל לבשתגע ולתקוף, והבעלים לא עושה שום דבר עם זה וזה ממש מעצבן... פעם אחת אני יבעט בכלב הזה נראה לי, הוא אפילו מקרים שהכלב משך את הרצועה ובשתחרר... :pissed: :pissed: :pissed: :pissed: :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, בתור בעלים גאה של 5 כלבים (!) אני יכול לתת לך כמה עצות...

1. רק, אבל רק כלב מעורב ! אל תיקח גיזעי כי כולם או טיפשים או עם בעיות התנהגות (לא קשור לאיזה גזע הם )

2. אני אישית לא אוהב כלבים שיותר קטנים מחתול (אגב, יש לי גם הרבה חתולים אבל זה לפוסט אחר) אבל אם אתה רוצה , פודל לא משיר שערות בכלל ( לא שהוא משיר פחות, הוא פשוט לא משיר)

3. אם הבית שלך ריק רוב היום אל תחשוב אפילו לקחת כלב, אתה תגרום לו לבעיות רציניות...

4. אל תיקח גור, הכי טוב 8 חודשים ומעלה...

5. וכמובן לסרס\לעקר ( סמוך עלי, יש הרבה בעיות אם לא עושים את זה )

אם יש שאלות אני פה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.( בן יתר הכלבים שהיו לי ) היה לי כלב תחש - כלב מדליק , מקסים .

2. יש גזע כלבים ללא שער ( כמעט ) כך שאין להם מה להשיר .http://www.hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=1708088&forum_id=1884

הייד פארק - מרכז פורומים ישראלי | כלב בלי פרווה?!?!

3.כל הכלבים משירים שער ובעיקר לקראת הקיץ ( פרוות חורף ) מי פחות ומי יותר , להיות בעלים של כלב זה לנקות ( צואה ,שער , קרציות ופישפשים ) זה מה יש .

4.יש תוכנית שאני ממליץ עליה בחום בימים ראשון , שני , שלישי ערוץ 1 שעה 8 בערב , נקראת " הלוחש לכלבים " ( לבחור קוראים סיזר מילן )

5.http://www.cesarmillaninc.com/dogwhisperer/seasonfour.php

Cesar Millan - Dog Whisperer TV

6.יותר חשובה צורת ההתנהגות של הבעלים עם הכלב מאשר גזע הכלב - כלב הוא מה שאתה עושה ממנו ( מה שאתה מאפשר לו להיות ) יש כלבים גדולים שמתנהגים כמו כלב חיק וכלבים קטנים שמתנהגים כמו בוסים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

link=topic=334970.msg2893607#msg2893607 date=1210547969]

תראה, בתור בעלים גאה של 5 כלבים (!) אני יכול לתת לך כמה עצות...

1. רק, אבל רק כלב מעורב ! אל תיקח גיזעי כי כולם או טיפשים או עם בעיות התנהגות (לא קשור לאיזה גזע הם )

2. אני אישית לא אוהב כלבים שיותר קטנים מחתול (אגב, יש לי גם הרבה חתולים אבל זה לפוסט אחר) אבל אם אתה רוצה , פודל לא משיר שערות בכלל ( לא שהוא משיר פחות, הוא פשוט לא משיר)

3. אם הבית שלך ריק רוב היום אל תחשוב אפילו לקחת כלב, אתה תגרום לו לבעיות רציניות...

5. וכמובן לסרס\לעקר ( סמוך עלי, יש הרבה בעיות אם לא עושים את זה )

אם יש שאלות אני פה ...

כמה חירטוטים בפוסט 1. לא הייתי ממליץ להקשיב לNOS.

1)אע? אתה טוען שכלב מעורב .. יותר חכם למשל.. מרועה גרמני? (שהוא אחד הכלבים הכי חכמים שיש) ממלינואה? איך אתה יכול להגיד שכולם טיפשים?

2)לא יודע/זוכר.

3)זה נכון ואמרתי את זה כבר.

4)מה זה השטויות האלה? גור נקשר הרבה יותר טוב לבעלים כשהוא קטן יותר+ניתן לאלף אותו גם הרבה יותר ביעילות(עם מאלף) מגיל 5-6 חודשים. (חוץ מזה שהם גושי פרווה חמודים כשהם קטנים...). חוץ מזה.. אם התייחסת לשיקול דעת של כמה פיפי/קקה הוא יצטרך לאסוף בבית אם הוא יהיה גור- עדיף שלא יקח כלב אז... זה אחד מהסיכונים...

5)כמה שיותר מהר אלא אם כן אתה מתכנן על גורים(שלרוב רק לגזעי יש זיווגים). :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל תורת הגזע של הכלבים מצחיקה אותי. אנשים מוציאים אלפי שקלים (לפעמים דולרים) על תעודות, לא על כלב. שוכחים לפעמים שמדובר בבעל חיים שהופך לחלק מהמשפחה.

כלבים גזעיים באופן כללי (אבל לא תמיד) פחות חכמים ופחות בריאים מכלבים מעורבים, ריבוי ההכלאות בין קרובים והעדפת תכונות מסוימות (שאין שום קשר ביניהן לבין תפקוד הכלב - כגון צבע הפרווה, כמות הכתמים, צורת הזנב וכו') הובילו לגזעים רבים שסובלים פשוט מגנים דפוקים.

היה לי פעם כלב מעורב פודל/טרייר, הוא נראה כמו גוש שחור ופרוע, הוא היה כלב נאמן, נבון וחי לגיל זקנה וללא בעיות חריגות (במונחים של כלב לפחות). בנוסף כלב מעורב עולה 0.0 ש"ח בדיוק (אולי קצת יותר אם אוספים אותו מאגודה כזאת או אחרת) ואתה עושה מצווה שאתה מאמץ כלב שאחרת ככל הנראה יוצא להורג על ידי העיריה.

אם אתה רוצה תעודה על הקיר, לך תלמד משפטים או ...

link=topic=334970.msg2893607#msg2893607 date=1210547969]

2. כלבים קטנים הם יצורים נבחניים ומציקים...

3. מסכים בהחלט (בגלל זה אין לי כלב עכשיו).

4. באופן כללי אם רוצים שהכלב יהיה מאוד קשור לבעלים רצוי לקחת אותו כשהוא גור צעיר, אבל זה גם אומר שהוא יעשה לך חיים קשים בשבועות הראשונים (פיפי+קקי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

fungiman יש זנים שנחשבים חכמים כמו קולי לדוגמה ויש כאלו שנחשבים טיפשים

כמו בולדוג לדוגמה

בכללי ככל שהכלב יותר קרוב לזאב הוא חכם יותר

פחוסי אף לצורך העניין הם גם אסמטים וגם טיפשים

אבל זה לא גורם למעורב להיות חכם

יש מעורבים חכמים ויש טיפשים

יש כל כך הרבה אופציות למעורב שלך תדע מה אתה מקבל

בעניין הכלבים הקטנים זה בכלל לא מדויק

יש כל מיני סוגים ולכל אחד את הדברים שלו

פיקאנזי הרבה יותר רגועה מבולדוג גמדי לדוגמה

וגם פחות מרעיש

פינצר בעיקר מרעיש ולדעתי מכוער

יש את הכלבים האנגלים הקטנים האלו שמאוד שקטים

אני חושב שקוראים להם טריר אנגלי או משהו בסגנון

טוב מצאתי את הגזע

ראיתי את הכלב הזה רק פעם אחת בארץ והוא היה מאוד חמוד וידידותי -

5.jpg

ווסט היילנד טרייר לבן

ווסט היילנד טרייר לבן

הטריירים עליזים, מקסימים למראה ובעלי אופי ערני ועליז. כלב בטוח בעצמו, שופע חיבה ומקסים באהבת המשחקים שלו.

במקור - כלב צייד. הוא מאוד שרירי, מאוד חזק, שמיעתו החדה וגבורתו הרבה עושות אותו כלב שמירה יעיל.

מבנה כללי

גובה - כ 28 ס"מ. משקל - 7-10 ק"ג.

פרוותו בינונית ובצבע לבן.

גופו חזק,

לסת חזקה (כדי שיוכל להביא את הטרף), צפורניים חזקות (כדי שיוכל לחפור במחילה ולהגיע לטרף).

תוחלת החיים - כ- 16 שנים.

על הגזע

מוצאו של הווסטי למעשה מהקרין טרייר בדיוק כמו בן משפחתו הסקוטישטרייר, בתחילה הציידים/מגדלים היו מוציאים מהשגרים את הגורים הלבנים ולא משתמשים בהם, אך לאחר תאונת עבודה כאשר בטעות צייד ירה בטרייר שלו שהיה בצבע כהה, הוא החליט דווקא להשתמש בכלבים הלבנים שמאוד בולטים במהלך הצייד, ומאז הופרד הווסטי לגזע נפרד.

http://www.dogs4all.co.il/rec/18-%D7%95%D7%95%D7%A1%D7%98-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A0%D7%93-%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%A8-%D7%9C%D7%91%D7%9F/

אני לא יודע איך הגזע הזה בכלליות

כי זה גם קשור למגדל והאישה שגדלה אותו הייתה עולה מאנגליה

אבל מהיחיד שראיתי אני חייב להמליץ

קטן \חמוד\יפה

בדיוק מתאים לדירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שיקפצו עליי עכשיו אבל - אמסטף ובגדול!

תראה אני יודע שיש מקרי אלימות ושהם בלתי צפויים.. אבל עם החינוך הנכון ובחירת גור עם אופי נח תקבל כלב שיהיה יותר בטוח מפודל (ופודלים נושכים)

ויגן עליך בחירוף נפש.

לי אישית יש כלבת אמסטף מעורבת בפיטבול בת 5.

נשירה-כמעט ולא קיימת. גודל בינוני (עדיף נקבה, זכרים, מכל גזע משתגעים בעונת הייחום ומשוועים תמיד לטריטוריה וסימון אינסופי בשתן), חזק בגופו, שיער קצר וחלק

ובוא לא נתכחש שהוא גם מקדם פוזה :P

יש לי נסיון עם הגזע הזה מאז שאני זוכר את עצמי ואני מכיר אינסוף בעלים ואמסטפים ואני יכול להגיד שבחינוך הנכון אין על הגזע הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיבה שאמסטף יצא מחוץ לחוק

כמו עוד כמה זנים

תראה יצא לי לראות גם בוקסרים שנראים מפחידים אבל הם חברותיים

הבעיה שפו ושם הם יכולים לקבל התקף אלימות

והבעיה שכלב אם פה כזה עושה נזק שפודל יכול לחלום אליו

ראיתי את הבוקסרים "מנסים לצוד" מחרשה

ראיתי אותם תוקפים כלבים אחרים

וראיתי אותם מזיקים לרכוש כזה או אחר

אמסטף לא כזה שונה

גם אם רוב הזמן הוא יהיה וחברותי

מספיק פעם אחת שהוא יתקוף איזה ילד קטן והנזקים יהיו בלתי הפיכים

בגלל זה הוציאו כלבים שהתקיפות שלהם נחשבות מסוכנות יותר מחוץ לחוק

ולא כלב תוקפני אבל שהסיכון מימנו קטן בהרבה

גם פינצרים יכולים להיות תוקפנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...