מספר שאלות למבינים באודיו. (הוספתי תמונות) - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר שאלות למבינים באודיו. (הוספתי תמונות)

Henz16

Recommended Posts

נתחיל בזה, שאתמול קיבלתי רסיבר.

דגמו הוא - Marantz 1515 L.

קיבלתי איתו גם שני של Marantz.

(אני אוסיף תמונות של הכל, אני לא בבית כרגע)

מאחורי הרמקולים רשום "4G/3".

יש לי גם,

מערכת סטיראו AK-340, של פאנסוניק.

שחיברתי גם לרסיבר, והכל עובד.

יש לי גם זוג של AIWA (גם יחסית ישנים)

שאני כנראה יחבר, והפנסוניק כולל המערכת שלהם,

יעברו לאחי.

יש לי 3 שאלות בנושא,

האם כדי לי להוסיף לכל הסיפור הזה סאב?

(כי לרמקולים של הMARANTZ אין סאב)

האם כדי לי להוסיף לכל הסיפור הזה כרטיס קול?

ואם כן, ה -X-FI AUDIO של קרייטיב יספיק,

או ללכת על ה GAMER?

ושאלה האחרונה, האם זה לא מעמיס יותר מדי על הריסבר?

(בנתיים הוא עובד, הסאב יעמיס? הכרטיס קול יעזור איכשהו?)

תודה לכולם.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם זה המגבר שבתמונה זה מגבר וינטאג' שאין לו כניסה לסאב. מקסימום אתה יכול אולי לחבר 2 סטים של או כמה שהמגבר תומך. בכל מקרה אני מאמין שהסאונד שהוא יפיק לך יהיה יותר טוב משל הפנסוניק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העברתי את הפנסוניק לאחי, ועכשיו,

יש לי 2 של AIWA,

ו-2 של MARANTZ, ואת הריסבר.

אפשר לחבר את הסאב ישירות לכרטיס קול,

בלי שהוא יעבור ברסיבר? (אם כן, אפשר לינק לאחד? מה-X-FI)

דגם איכות של סאב שמישהו ממליץ עליו? (עד 500-700 ש"ח)

על הכרטיס OB אין לי אפשרות לחבר סאב. (או שכן? - יש לי 3 חורים - כחול - ירוק (מחובר לריסיבר) - כתום (מחובר למיקרופון) )

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הסאב אתה אמור לחבר לרסיבר, לא ישירות למחשב. לכרטיס און בורד שלך כנראה אין יציאה לסאב, וגם אם היה לו, זה רק מיועד לסאב של מערכת רגילה שמיועדת למחשב, לא לסאב מקצועי של מערכת "אמיתית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסאב לא יעמיס, המגברים האלה מאוד יציבים, בכל זאת של פעם,

ולגבי כרטיס קול אני לא חושב שיש צורך כי זה לא שאתה מחבר איזה איכותיות שצריכות את הpre amp של הכרטיס קול בשביל ניצול מלא,

מכיוון שיש לך רסיבר אז הוא יעשה את העבודה,

ד"א לגבי הסאב, אני מבין שאתה קונה אחד, הסאבים היום מגיעים בחיבור סטריאו לרסיבר ולסאב עצמו אתה מחבר עוד זוג (זה הסטנדרט, תלוי בסאב),

ועוד שניים ,נגיד הפחות טובים ,תחבר גם כן לרסיבר, אמורות להיות לו לפחות ארבע יציאות לרמקולים, 2LEFT ו - 2RIGHT ,זה אמור להיות בסטים של A ו - B.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רסיבר באמת חמוד, 15 W לערוץ ואני מאמין שהצליל שהוא מפיק הרבה יותר טוב מרסיברים חדשים...

בכל מקרה סאב אתה לא יכול לחבר, אין לו כניסה. המקסימום שאתה יכול לחבר זה שני זוגות .

במידה וחסרים לך באסים, תוריד את הרמקולים לריצפה או מקסימום תשים אותם על סטנד. השיפור יהיה משמעותי.

אתה יכול גם לשחק עם המרחק של הרמקולים מהקיר.. ככל שתרחיק הבאסים יהיו יותר חלשים אבל הדוקים הרבה יותר.

במקומך הייתי מנתק את הרמקולים צעצוע של aiwa/panasonic כי הם רק הורסים וחבל...

בנוגע לכרטיס קול, סאב רגיל "מקצועי" אתה לא יכול לחבר אליו. רק סט עם סאב של מערכות מחשב.

אם אפשר לשאול... כמה עלה לך התענוג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה סאב אתה לא יכול לחבר, אין לו כניסה. המקסימום שאתה יכול לחבר זה שני זוגות .

במידה וחסרים לך באסים, תוריד את הרמקולים לריצפה או מקסימום תשים אותם על סטנד. השיפור יהיה משמעותי.

אתה יכול גם לשחק עם המרחק של הרמקולים מהקיר.. ככל שתרחיק הבאסים יהיו יותר חלשים אבל הדוקים הרבה יותר.

במקומך הייתי מנתק את הרמקולים צעצוע של aiwa/panasonic כי הם רק הורסים וחבל...

בנוגע לכרטיס קול, סאב רגיל "מקצועי" אתה לא יכול לחבר אליו. רק סט עם סאב של מערכות מחשב.

בניגוד לנאמר בציטוט,

אתה יכול לחבר סאב, אפילו בכמה דרכים.

1) שיש להם כניסות כמו לשני והם יודעים "לקחת" רק את התדרים הרצויים ולהעביר את השאר הלאה. ואז אתה יכול לשרשר דרכם את System 1, או לחבר סאב כזה ל-System 2

2) אם יש לך כרטיס קול עם יציאת סאב יעודית(מה שיש לכול כרטיס 5.1 וכמעט לכול כרטיס כיום) אתה יכול לחבר את הסאב ישירות לכרטיס, דריברים של חלק מהכרטיסים יודעים להפעיל את ערוץ ה-LFE כול הזמן, ללא קשר למה אתה שומע(גם אם שומעים חומר דו ערוצי, בלי ערוץ LFE יעודי).

בקשר להאם כדאי או לא, זאת כבר שאלה אחרת.

חסר לך באס במוזיקה? חסר לך באס בסרטים? שווה לשקול את זה.

אני אישית לא מת על שימוש בסאב חיצוני במוזיקה דו ערוצית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא הבנתי איך בדיוק הוא יכול לשרשר.. יש לי רסיבר דומה, 2015 בדיוק עם אותן יציאות ולא בן אדם אחד אמר לי שאי אפשר לחבר סאב.

2. כרטיס קול עם יציאת סאב יעודית? בכל מקרה לא הבנתי איך בדיוק אפשר לחבר סאב (לא סאב של מחשב) לכרטיס קול. נניח ותחבר, אתה באמת חושב שהכרטיס קול יצליח לדחוף אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת הזנחתי. אני מצטער.

עדכון של המצב:

בחרתי (עדיין לא קניתי) סאב לבד (ללא מערכת שלמה) במחיר של 900 ש"ח.

סאב רציני, של 250W.

הכרטיס קול שאני יכול להרשות לעצמי נכון לעכשיו זה ה-X-FI AUDIO של קרייטיב.

שכולל יציאה בצבע שחור שמיועדת לסאב.

השאלות שלי הן כאלה:

האם ה X-FI AUDIO יספיק כדי "להרעיד" את הסאב, האם כרטיס קול מתקדם יותר יעזור? (ה-GAMER למשל)

מבחינת יציאות בדקתי. והוא מגיע עם דאבל PL סטנדרטי,

אני קונה כבל של AUX TO PL 3.5MM, כדי לחבר אותו.

שאלה שניה: אני מתכנן לעשות "מודינג" לרמקולים של MARANTZ, כי יש אליהם ספוג כזה

שמתחפורר לי בחדר, וצריך לנקות, זה מרגיז.

הלכתי לכמה חנויות לשאול אם הם יכולים להעיף אותו לשים לי איזה בד או כל דבר אחר.

והם אמרו לי שעדיף לי לעשות את זה לבד.

השאלה שלי, איך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסאבים מוגברים עצמאית(מה שנקרא - אקטיבים), לא משנה מאיפה תזין אותם בכניסת Line שלהם, אתה יכול לחבר מפצל לנגן MP3 בעשר שקל וצד אחד לחבר לסאב וזה יעבוד.

בקשר לחיבור למגבר הרלוונטי, דוגמא אתה יכול לראות כאן לסאב עם כניסה ב-SPEAKER level(סתם אחד הראשונים שעלה לי בחיפוש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת תשובות לשאלות שלכם:

אם אפשר לשאול... כמה עלה לך התענוג?

קיבלתי בירושה(?). אף אחד חס ושלום לא מת, הרמקולים והמגבר נמצאו במחסן של סבתא וסבא, ללא שימוש.

תענוג כן - באמת איכותים מאד, ומגבר חזק.

1. לא הבנתי איך בדיוק הוא יכול לשרשר.. יש לי רסיבר דומה, 2015 בדיוק עם אותן יציאות ולא בן אדם אחד אמר לי שאי אפשר לחבר סאב.

2. כרטיס קול עם יציאת סאב יעודית? בכל מקרה לא הבנתי איך בדיוק אפשר לחבר סאב (לא סאב של מחשב) לכרטיס קול. נניח ותחבר, אתה באמת חושב שהכרטיס קול יצליח לדחוף אותו?

1. אי אפשר לחבר לסאב. אמת לאמיתה.

2. הבנתי שכן, (למרות שצריך לוודאות את זה ב-100%) יציאות יעודית לסאב, קיימת. אין לי מושג איך קוראים לה, אני יודע שזה יציאה שחורה.

והיה עוד מישהו שרשם שצריך להרחיב או להקריב מהקיר, אז זהו שאתה טועה חבר.

הרמקולים הנ"ל לא כוללים סאב. בכלל!

ולכן, המרחק מהקיר לא משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו, אתם כוכלם על סמים או משהו?! עד שבא דור ומסביר לכם נורמאלי אתם שוללים את הדברים שלו?!

אפשר בקלות לשרשר, לסאב נורמאלי יש כניסת high-level שמקבלת את היציאות המוגברות של המגבר שלך, וקרוס פנימי בורר את התדרים שצריך. את כל השאר הוא מוציא החוצה, ולשם אתה משרשר את הרמקולים שלך.

אפשרות אחרת היא בעזרת יציאת pre-out במידה ויש. במידה ואין, אני מניח שיש יציאות להקלטה לטייפ, שם אפשר לחבר גם כן אבל בחיבור הטייפ בדר"כ אין שליטה על הווליום.

לכל כרטיס קול 5.1 יש יציאה לסאב ייעודי. לא צריך שהכרטיס ידחוף אותו, לסאב יש מגבר פנימי. אין דבר כזה יציאה לסאב של רמקולים למחשב, זה יציאה לסאב נורמאלי. החרא זה שנקרא סאב-וופר ברמקולים של מחשב הוא לא סאב-וופר בכלל, הוא גם מקבל את כל התדרים הנמוכים של כל הרמקולים על ידי קרוס פנימי.

אגב, שלא תבין את הדברים לא נכון. אתה לא היחיד שרשם את זה פה, ציטטתי אותך רק כי זה היה נוח כי זה קצר יותר.

והיה עוד מישהו שרשם שצריך להרחיב או להקריב מהקיר, אז זהו שאתה טועה חבר.

הרמקולים הנ"ל לא כוללים סאב. בכלל!

ולכן, המרחק מהקיר לא משמעותי.

משמעותי ועוד איך. לכל עם וופר (גם אם הוא לא יורד מתחת ל-80 הרץ) הקרבה לקיר תיתן בוסט לעוצמה בעיקר בבאס.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...