הייתי היום ב-FOXPC וקבלתי מפרט ב5300-חוות דעתכם לפני הזמנה! - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הייתי היום ב-FOXPC וקבלתי מפרט ב5300-חוות דעתכם לפני הזמנה!

dolev16

Recommended Posts

השימושים שלי הם בעיקר משחקים וסרטים..

עכשיו חשוב לי מאוד שהמחשב יהיה הכי שקט שאפשר המוכר טוען שהוא יהיה ככה עם המפרט הזה מה דעתכם?

מעבד-Q9300 +Arctic cooling Freezer 7 Pro

לוח אם- IP35-3

זכרונות-G.SKILL 4096MB (2048MBX2) 800 CL5

מארז-NZXT LEXA RED LINE

ספק כוח- SEASONIC S12II- 500W

כרטיס מסך- XFX 9800 GTX 512 MB

כונן קשיח- 500GB SATA2 16MB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חושב שאם המטרה שלך היא שקט, כדאי לך להחליף את המארז. אם אתה נעול על NZXT אז לך על NZXT Hush. הוא נבדק להיות די שקט. אני אישית לא אוהב שהמחשב מאיר, כי זה מפריע בלילה. אתה יכול גם ללכת על Antec Solo בתור מארז. הוא הרבה יותר שקט. אבל יכול להיות שהוא קטן מדי בשביל כרטיס המסך הזה. תבדוק בחנות. אם יש לך עוד קצת כסף, קנה Antec P182 - הוא ממש שקט ואתה לא תצטער. הנה אתר שסוקר חלקי מחשב שקטים: זה דף עם מארזים מומלצים (מבחינת שקט) http://www.silentpcreview.com/article75-page4.html

הספק מאוד איכותי ושקט. בחירה מעולה.

הכרטיס מסך עלול לעשות קצת רעש תחת עומס אבל אני מניח שאתה רוצה מחהו חזק למשחקים וכאן אין ברירה.

הכונן הקשיח. תבדוק שאתה לוקח את הדגם WD5000AAKS. הוא בעל 3 פלטות, יותר שקט, פחות צורך חשמל ובעל ביצועים יותר טובים מהדגם WD5000KS עם 4 פלטות שגם הוא מאוד שקט. שני אלה יותר שקטים מהדגמים האחרים באותו הנפח של .

בקיצור בעוד 250 שקל אתה קונה P182 וזה הרבה יותר מוצלח מבחינת שקט. כדאי לך.

אם תשקיע עוד קצת תקבל גם למעבד יותר שקט. כאן ההפרש במחירים הוא באמת לא גדול. עוד 70 שקל לאיזה Scythe Ninja Mini

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי מה יש לשפר?

ואין לי עוד 250 לP182 .. תכננתי לקחת P180 כסוף אבל הבנתי שכבר אין להשיג אותו בארץ.

אבל אני רוצה מארז הכי שקט שאפשר.

בעניין של הרטיס מסך איך הוא הוא טוב ? ומה בקשר לטמפרטורות שלו ולרעש?

חבר'ה אני ישמח לעזרה כמה שיותר מהר יום ראשון אני צריך לחזור אליו ולהזמין.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי לך. קח Hush תחסוך רעש וגם תחסוך כמה שקלים. בנוסף את הכסף שתחסוך תוכל להשקיע בfan speed controller כדי לשלוט במהירויות המאווררים לקבלת עוד שקט.

בקשר לכרטיס מסך. כל ה 9800GTX עושים בערך אותו הרעש. אם אתה רוצה פחות רעש לך על 9600GT אבל תקבל פחות ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס מצויין הבעיה תיהיה כשהוא יתאמץ קצת (הרבה) הוא יתחיל להרעיש...

בעניין המארז יש עוד דייל מעניין של SONATA 3+ספק 500W ב650 ש"ח

תבדוק אם הכרטיס מסך נכנס במארז הזה. יכול להיות שתצטרך לכופף קצת אלומיניום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה כמה שאלות לי אליכם:

1)איך הלוח אם? הוא אומר שהאביט עדיף על הגיגבייט

2)איך הספק כוח? מספיק טוב? והוא בכלל מודולרי?

3)NZXT Hush-מארז באמת יפה אך הוא קטן ולא יודע אם יכנס הכרטיס מסך..וגם חשוב לי מאוד מאוד שקט ואם אני לא טועה יש בו רק 2 מאוררים.

יכול להיות שאני אשקיע עוד 100 ש"ח ב-P182 אם תגידו לי שזה באמת שווה את זה..המוכר בחנות טען שהוא קטן ושהוא וה-LEXA באותה רמה ולכן לא שווה להשקיע בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימושים שלי הם בעיקר משחקים וסרטים..

עכשיו חשוב לי מאוד שהמחשב יהיה הכי שקט שאפשר המוכר טוען שהוא יהיה ככה עם המפרט הזה מה דעתכם?

מעבד-Q9300 +Arctic cooling Freezer 7 Pro

מעבד מצויין אך לגיימינג הוא הרבה פחות משתלם מה-E8400 למשל שיתן לך ביצועים עדיפים ב-300 ש"ח פחות

קירור מצויין ל-OC אך לחובבי שקט יש חלופות עדיפות בהרבה.

לוח אם-ABIT IP35-3

מצויין אך יקר - אם אין לך צורך ב-RAID (ואין לך), קח GA-P35-DS3L ותקבל ביצועים זהים בפחות כסף.

זכרונות-G.SKILL 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5

מצויין - בתלות במחיר (צריך להיות בסביבות 400 ש"ח בערך).

מארז-NZXT LEXA RED LINE

מארז בינוני במחיר יקר. מאוד לא מומלץ לחובבי שקט...

כמינימום ANTEC SOLO ומניסיון אישי של חובב שקט מושבע - קח P182 ולא תתחרט לשניה.

קרא פה: http://www.silentpcreview.com/article255-page1.html

ספק כוח- SEASONIC S12II- 500W

ספק מצויין אבל קצת אוברקיל לשימושים שלך - גם VX450W או ANTEC NEO HE 430W יעשו את העבודה בקלות ובשקט (ובזול)

כרטיס מסך- XFX GEFORCE 9800 GTX 512 MB

לא משתלם למחירו לטעמי וזקוק לקירור מפלצתי כמו ה-TE HR-03 כדי להיות שקט באמת תחת עומס.

כונן קשיח-WD 500GB SATA2 16MB

דגם ה-WD5000AAKS מצויין אך אם שקט בראש מעייניך קח את ה-WD7500AACS שיהיה שקט בהרבה ויחסוך את הצורך בהוספה של HDD נוסף בעתיד. קרא פה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=332819.msg2886290#msg2886290

לסיכום - אל תתפשר על ה-P182 לדעתי ושקול ברצינות HSF אחר כדוגמת ה-TUNIQ TOWER שכבר מגיע עם בקר מהירות חיצוני משלו. אם אתה לא מתכנן OC קיצוני תוכל להשאיר אותו תמיד על מינימום (ודאי וודאי עם ה-E8400) ואז הוא חרישי לחלוטין. ב-RPM גבוה הוא רועש מאוד אז אם אתה מתכנן OC קיצוני ורוצה לשמור על שקט תזדקק ל-TR 120 ULTRA עם מאוורר חרישי כמו ה-SCYTH MINEBA למשל - ביחד 450 ש"ח לערך.

שקול גם את עניין המעבד וכרטיס המסך:

* מרובע ליבה נותן ביצועים נחותים בגיימינג ביחס לכפול ליבה כיון שהוא רץ על תדר שעון נמוך יותר ו"תוספת" הליבות כמעט לא באה לידי ביטוי בגיימינג. זה גם יהיה המצב בטווח הנראה לעין וכשזה ישתנה ככל הנראה ממילא יגיע הזמן לשידרוג (מישהו אמר נחלם?)...

* ה-9800GTX עולה כמעט כפול ונותן אולי 25% שיפור בביצועים ביום טוב בהשוואה ל-9600GT. באותו מחיר אתה כבר יכול לעשות של 9600 אבל זה כבר "יחבל" בשאיפה למחשב חרישי אלא אם תיקח את הפאסיביים המצויינים של ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

P182 באמת שווה. חלום של מארז, והמחיר שלו די ירד. אפשר למצוא ב-740שח.

הספק לא מודולארי, אבל הוא מאוד מומלץ אף על פי כן. שים לב שבמארז P182 אתה צריך ספק שהוונט שלו מהצד ולא מלמעלה או למטה, כי ב P182 הספק למטה ולא למעלה. הולכים כבר לקראת הסטנדרט החדש של מארזי ATX. אולי כדאי לך VX Series 450W/550W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה כמה שאלות לי אליכם:

1)איך הלוח אם? הוא אומר שהאביט עדיף על הגיגבייט

עניתי למעלה... GB מעולים וגם ABIT טובים.

2)איך הספק כוח? מספיק טוב? והוא בכלל מודולרי?

ראה למעלה

3)NZXT Hush-מארז באמת יפה אך הוא קטן ולא יודע אם יכנס הכרטיס מסך..וגם חשוב לי מאוד מאוד שקט ואם אני לא טועה יש בו רק 2 מאוררים.

חביב אך ממש לא ברמה של ה-SOLO וודאי לא בזו של ה-P182

יכול להיות שאני אשקיע עוד 100 ש"ח ב-P182 אם תגידו לי שזה באמת שווה את זה..המוכר בחנות טען שהוא קטן ושהוא וה-LEXA באותה רמה ולכן לא שווה להשקיע בו.

ה=P182 ענקי אבל קצת צפוף לעבודה מבפנים - ברמה גבוהה בהרבה מה-LEXA או כל מארז אחר במחיר הזה.

מפרט חרישי לדוגמה - מבוסס E8400, 8800GTS OC ומארז P182. אם רוצים שקט תחת עומס יש להוסיף קירור שקט לכרטיס המסך

מעבד:

INTEL CORE 2 DUO S775 3.0GHz E8400 45nm : " SLAPL" - BOX ¤978

TDP נמוך וביצועי גיימינג עדיפים

לוח אם:

GIGABYTE GA-P35-DS3L ¤453

ביצועים זהים במחיר נמוך

כרטיס מסך:

BFG PCI-EX GeForce 8800GTS OC 512MB GDDR3 - RETAIL ¤1423

ביצועי GTX במחיר נמוך יחסית מחברה סופר איכותית. אישית הייתי לוקח 8800GT במקום או משקיע קצת יותר ולוקח 9600GT SLI במקום. לא שקט במיוחד תחת עומס (בזמן משחק) אך סביר לחלוטין בכל מצב אחר.

דיסק קשיח:

WD 750GB 16MB SATA3 7200 RPM - WD7500AACS ¤762

דיסק משתלם מאוד ושקט במיוחד.

זיכרון:

G.SKILL 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5-5-5-15 - F2-6400CL5D-4GBPQ ¤419

מארז:

ANTEC P182-B w/o PSU ¤742

גולת הכותרת - חרישי וסופר איכותי.

ספק כוח:

CORSAIR VX 450W : CMPSU-450VXEU ¤414

ספק חרישי וחזק מעל ומעבר.

קרור למעבד:

SCYTHE KAMA CROSS - 3 HEAT PIPES CPU COOLER ¤179

ה-HSF השקט ביותר בשוק כיום במחיר שפוי

מחיר סופי: ¤5370

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי בואו נעשה סדר

אני תיכננתי לקחת לוח גייגבייט המוכר טוען בכול תוקף שהלוחות שלהם לא מתקדמים או משהו כזה ולקחת -המחיר מבחינתי הוא בסדר אך אני רוצה לדעת שהוא באמת טוב יותר מהגיגבייט כי לא היה לי מושג על מה שהוא אמר לי עליהם.

1)מעבד אני לא מתכוון לשנות וזה סופי כי אני עדיין חושב שעדיף מעבד מרובע ליבה אולי אתה צודק בעניין המשחקים אבל אי אפשר לדעת מה יהיה, אני לא מתכוון להחליף מעבד בלפחות ה3 שנים הקרובות ובטח לא שה"נהלם" יגיע שזה ממש קרוב . בעניין הקירור שלו המוכר אומר שהוא טוב ושקט וגם פה בפורום יש כאלו שטוענים כך , מעבר לזה זה יוצא לי כאילו לא שלמתי על קירור כי המעבד ללא הקירור עולה רק פחות 20 ש"ח.

2)אני כנראה באמת אוותר על הכטיס מסך ואקח GT שנראה לי כרטיס לא פחות טוב בהרבה .

3)בעניין הספק איזה לקחת אז? כי אולי כן שווה לקחת בכול זאת 500 במחשבה על העתיידים שדורשים את זה. ואני חושב שכדאי מודולרי.

לא מתוכנן שום OC בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כינסתי פה את כל מה שקראתי עד עכשיו...

לפי מה שהבנתי הג'יגהבייט עדיף.

מעבד:

INTEL CORE 2 QUAD S775 2.5GHz Q9300 : "SLAWE" - BOX ¤1350

לוח אם:

GIGABYTE GA-P35-DS3L ¤453

כרטיס מסך:

TWINTECH PCI-EX 2.0 GeForce 8800GT 512MB DDR3 OC - HEATPIPE- RETAIL ¤902

דיסק קשיח:

WD 750GB 16MB SATA3 7200 RPM - WD7500AACS ¤762

זיכרון:

G.SKILL 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5-5-5-15 - F2-6400CL5D-4GBPQ ¤419

מארז:

ANTEC P182-B w/o PSU ¤742

ספק כוח:

CORSAIR VX 450W : CMPSU-450VXEU ¤414

קרור למעבד:

SUNBEAM TUNIQ TOWER 120mm ¤231

הרכבת מחשב:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤0

מחיר סופי: ¤5273

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 ההתלבטויות שנשארו לי כרגע לאחר שהחלטתי ללכת על הP182 הם:

1)איזה ספק לקחת?

2)להישאר עם הלוח שהוא נתן לי?

אשמח לרעיונות ממביני עניין.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי בואו נעשה סדר

אני תיכננתי לקחת לוח גייגבייט המוכר טוען בכול תוקף שהלוחות שלהם לא מתקדמים או משהו כזה ולקחת -המחיר מבחינתי הוא בסדר אך אני רוצה לדעת שהוא באמת טוב יותר מהגיגבייט כי לא היה לי מושג על מה שהוא אמר לי עליהם.

לא מתוכנן שום OC בכלל.

היתרון של ה-P35E אביט זה שהוא קצת יותר טוב לאוברקלוק, אבל בגלל שאתה לא מעוניין באוברקלוק אז לך על הלוח של ג'יגה-בייט P35DS3L הקבלים שלו יותר טובים.

בקשר למעבד, אם אין לך שימוש בתוכנות שמנצלות אותו אז אתה זורק סתם כסף! ובעתיד שתהיה תמיכה כבר, אז המעבד יהיה עגלה ביחס לטכנולוגיות חדשות קרי "נהלם".

כרטיס מסך ב-1150 ש"ח יש לך את ה-TwinTech 8800GTS 512. הכרטיס 9800GTX בסה"כ חזק ממנו ב-4%, וכן... 8800GTS שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...