פיטורים, מבחן אישיות וסיינטולוגיה(סקס סמים ורוקנרול?) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיטורים, מבחן אישיות וסיינטולוגיה(סקס סמים ורוקנרול?)

Judas Iscariot

Recommended Posts

שלומות,

רציתי לחלוק איתכם חוויה לא נעימה, ואולי יתפתח בעקבותה דיון.

לפני כשבועיים לערך התחלתי לעבוד במקום מסויים שאת שמו לא אזכיר מסיבות מאוד ברורות.

הופניתי למקום על ידי חבר שלי שעובד שם כבר זמן רב ומאוד מרוצה.

כבר מלכתחילה ידעתי כי ה"בעלים" שהוא גם המנהל הוא בן אדם טיפה משונה, כאשר הנקודה הבולטת ביותר הייתה כי הוא עובד לפי "תורתו העסקית" של מר ל.רון האברד, הלא הוא "אבי" דת הסיינטולוגיה.

לא ייחסתי לנתון זה יותר מדי חשיבות, שכן אני מאמין גדול ב"איש איש באמונתו יחיה", וכל עוד הוא לא מנסה לשכנע אותי להצטרף למשהו, הכל בסדר מבחינתי - שיהיה בודהיסט מוסלמי עם נגיעות של הדת האצטקית מבחינתי.

עבדתי בערך כשבוע כאשר הבעלים היה מאוד מרוצה מן העבודה, וכך גם הלקוחות, התחלתי להתחבר עם העובדים במקום וכן עם הלקוחות, והוא לא היסס לרגע לציין בכל הזדמנות ש"אתה תותח", מול אחרים, מולי ו"מאחורי גבי".

ברמה העקרונית עבדתי בתפקיד זוטר אך התוכנית הייתה לשלב אותי בתפקיד בכיר יותר ככל שהזמן יעבור.

לפני שבוע נסעתי לטורקיה, הוא איחל את כל הברכות שבעולם, והכל היה נראה ורוד.

איך שחזרתי הוא שלח לי באימייל "מבחן אישיות של אוקספורד", משהו שהוא הסביר לי שהוא "פרוצדורה רגילה שהוא עושה עם כל אחד שמתראיין לעבודה, אבל פשוט לא הספקתי איתך".

המבחן הזה, כפי שגיליתי לאחר שעשיתי אותו, הוא "רכוש" הכנסייה הסיינטולוגית, והוא מעורר מחלוקות רבות מאוד.

(מידע: http://en.wikipedia.org/wiki/Oxford_Capacity_Analysis וכן חיפוש של OCA בגוגל יעלה תוצאות מטרידות מאוד).

המבחן, הוא מבחן "אישיות", מהסוג ה"מוזר" שרואים בפייסבוק וכד', רק מאוד מקיף.

הוא כולל 200 שאלות, ביניהן שאלות מאוד "אישיות" כמו "האם אי פעם הרגשת שלחברייך לא באמת אכפת ממך?" יחד עם שאלות תמוהות משהו כמו "האם אי פעם עילעלת בלוחות זמנים של אוטובוסים או ספר טלפונים בשביל הכיף?" כאשר התשובות הן או "כן, בדרך כלל" "לא בטוח" ו"לא, בדרך כלל לא".

היום, בערך בשעה 20:00 התקשר אליי המעסיק שלי, והנה הלכי השיחה:

"

הי מעסיק, בדיוק רציתי להתקשר אלייך לשאול מתי אני עובד השבוע... אני פנוי כל השבוע בין שני לשבת

הי יהודה... תשמע, יש לי פה איזו בעיה

כע?

המבחן ששלחתי לך, קיבלתי חזרה את התוצאות שלו... ויש בעיה

מה ז"א בעיה? מה קרה?

לפי הנתונים שקיבלתי מן המבחן, נמצאת לא מתאים לתפקיד, אני מצטער

אני לא מבין, לקוחות התלוננו? עובדים התלוננו? לא היית מרוצה מהעבודה שלי?

לא לא ממש לא... פשוט לפי המבחן אתה לא מתאים

ואתה הולך לפי המבחן? ומה עם החבר שלי, הוא הרי לא עבר(Took) את המבחן בכלל והוא עובד אצלך כבר בערך שנה

החבר שלך התחיל לעבוד לפני שהתחלנו עם הפרוצדורה הזו

אז מה זה אומר בתכל'ס? שאני מפוטר?

כן.

תודה ולהתראות.

"

התגובה הראשונית שלי הייתה הלם מוחלט, כפי שציינתי מקודם הוא היה מאוד מרוצה מהעבודה שלי, ושאר העובדים החלו מאוד לחבב אותי(ואני אותם), והוא אכן ייעד לי תפקיד בכיר, ותיכנן שאעבוד אצלו זמן רב(ולי לא היית שום בעיה עם התיכנון).

לאחר מכן התחלתי לתהות על קנקנו של איש, שרואה כי עבודתי טובה לו, אך מפטר אותי בגלל שאלון בעל שאלות כגון "האם אתה אוכל לאט?", שאלון של כת/דת מעוררת מחלוקות רבות.

חקירה נוספת בעניין העלתה כי השאלון משמש בד"כ ל"גיוס" לסיינטולוגיה ולאחרונה החלו להשתמש בו גם ל"סינון" עובדים, כמו כן מצאתי באינטרנט את התשובות ה"נכונות" לשאלון(מיותר לציין שב"מבחן אישיות" לא באמת אמורות להיות תשובות נכונות, נכון?).

פתחתי את הדיון גם כדי לפרוק מעליי איזו עננה לא ברורה שמרחפת מעליי מאז הפיטורין וגם בשביל לפתח דיון בנושא,

האם מישהו כאן עבר משהו דומה? מה דעתכם על העניין באופן כללי, או מנסיון אישי דומה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במה אתה עובד? (איזה מקצוע?)

ושמע קשה לי להאמין שמנכ"ל בכיר יהיה כל כך משוגע ולא ילך לפי מה יותר ריווחי

יכול להיות שלא היתה 100%

וגם יכול להיות שהוא באמת מאמין בזה (לא מכיר אותו אבל נשמע מוזר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין איך אתה מרגיש, לי לפני כמה שנים נדפק קידום ניהולי שהייתי מאוד מאוד זכאי לו אחרי כמעט 3 שנים של עבודה קשה והמלצות של האחראים עליי, על בסיס - תתכונן - כתב היד שלי.

מסתבר שהבעלים (הקודם יש לאמר) של הרשת שעבדתי בה נהג למנות מנהלים על בסיס מה שהגרפולוג הפלצן אילון בן יוסף אומר לו לאחר שהוא קורא מספר שורות שהמנהל המיועד מתבקש לרשום בכתב יד, עם מספר שורות מסויים ובצורה מסויימת, הייתי פשוט בהלם בזמנו. :nixweiss:

זה רק לטובה אני מניח, מי רוצה לעבוד אצל fucking nutjobs כאלה בכל מקרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מנכ"ל של החברה בבעלותו, אך החברה עצמו היא קטנה מאוד(סה"כ עובדים פחות מ10), לא מדובר בעבודה בIBM או .

אני לא רוצה לחשוף מידע שעלול להוביל לעסק עצמו, ולכן אסיים את תיאור העבודה בכך שאומר שהתפקיד שלי היה עוזר עורך וידיאו, ויועדתי לתפקיד של עורך וידיאו.

rogbi - גם אם לא הייתי 100%, בטוח שהייתי 99%.

סה"כ הספקתי לעבוד 4 "ימים" (סה"כ בערך 20 שעות) כאשר כמה מתוכן היו שליחות של "תמיכה טכנית" לבית שלו("המשרד") על מנת לפתור בעיה טכנית במחשב.

הוא מאוד התרשם ממני, מכך שאני מדבר אנגלית שוטפת, מכך שאני מתעסק במוזיקה בזמני הפני, מן הידע הטכני של במחשבים ובאינטרנט ומכך שאני אדם חם בעל חוש הומור שמסתדר טוב אם אנשים(לקוחות).

באמת שהוא היה מרוצה עד הגג, בטח בשביל מישהו שרק התחיל לעבוד וכבר עשה דברים שהם בעיקרון מעבר למה שהוא "אמור לדעת".

אפילו החבר שלי לא הבין מה הולך איתו, יש לו מחסור רציני בכח אדם, העובדים הנוכחים קורסים כמעט תחת העומס והוא מפטר אנשים(בד"כ הוא לא מתחיל להעסיק אותם בכלל, אבל אני מאוד הרשמתי אותו בראיון שהוא כבר התחיל להעסיק אותי עוד באותו רגע) על ימין ועל שמאל בגלל השאלון המטופש הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע למה לא עברת את המבחן הקטן שלהם? כי אתה free thinker , וזה הדבר שהם הכי פוחדים ממנו, הם מעדיפים מישהו

שהם יוכלו לעצב איך שהם רוצים, ואתה כנראה לא אחד כזה. (וטוב שכך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין מה היה קורה אם היית עונה את כל התשובות הנכונות (לפי האינטרנט)...

אתה מאמין שיכל להיות איזה שינוי אליך ביחס אחרי זה?

ומה עם שאר העובדים? הם גם עברו את המבחן? סיפרו לך משהו?

כולם סיינטלוגים במסווה? תיכננו עליך אונס קבוצתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:screwy: :screwy: :screwy:

קודם כל תנשום, תצטער בשביל שאר העובדים שצריכים לסבול מטימטום מתמשך שכזה, בעבודה תחת קוקו מוחלט.

תנשוף, תרביץ איזה כוסית ותרגע. בזבזת (רק) 4 ימים, למדת מה זה OCA, היית יכול לבזבז חודשים בציפייה לקידום בעבודה כזאת, ולקבל איזה המלצה לסדנאת חוקנים (חוצנים?) במחיר מציאה לחברים בלבד - כמובן כדי להוציא את הסקפטיות הטבעית שמונעת ממך "להצליח" בעסקים.

למרות שלאחר מספר ראיונות עבודה ומבחני מיון שעברתי, המשחק קיים בשביל לשחק אותו. החכמים מצליחים לעשות את זה באופן טבעי (1984, דוחושב?) ואפילו להתעלות מעליו.

בהצלחה בקן הקוקיה הבא. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתרחק מהמשוגע הזה כמו מאש, ואל תתעסק עם עוד כאלו.

גם הגישה שלי לגבי סיינטולוגיה התחילה ב LOL SCIENTOLOGY בגלל התיאוריה המטופשת של זינו שליט היקום וכו'

..........עד שקראתי קצת, ראיתי שחולי הנפש שנכנסים לכת הזו מתנים את כל המשפחה שלהם ב "תצטרפו או שאני מתנתק מכם", "אם אתה עוזב ומגלה את הסודות שלנו אני רוצח אותך" (קרה הרבה יותר מפעם אחת), ועוד.

אגב, בישראל גם התחילו לטפל בסיינטולוגיה כחלק מהבעיה העולמית. הייתי שוקל להעביר את המידע למשטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיפור שלך מזכיר לי מקרה שקרה לחבר של חבר:

(בזמנו הוא עצמו שלח את זה במייל לכל החברים שלו, צינזרתי את שם משפחתו בלבד)

הסיפור הבא קרה לבחור שאני מכיר, זיו XXXX, וזה בדוק, לא מייל שרשרת מפגר.

תפיצו הלאה :)

------------------------------------------------------------------------------------

להלן סיפור פסיכי שקרה לי אתמול ואני מעוניין לחלוק איתכם, גם כי הוא משעשע וגם כי יש אזהרה בצידו:

במסגרת חיפושי העבודה הלא נגמרים (ובינתיים, הלא כל כך מוצלחים) שלי, פניתי לכמה חברות השמה שמתמחת במשרות רציניות בתחומים של היי-טק ופיננסים. אחת מהן, יו-מאן שמה, הודיעה לי שאני מתבקש לסור למשרדיה למטרת מילוי שאלון. נאנחתי, קבעתי את זה ליום שאני גם ככה במרכז (סיבוב אחרון במקינזי - נדחיתי בסופו - באסות) והלכתי לשם.

נכנסתי למקום, קיבלתי שאלון והופניתי לחדר מאחורה עם שולחנות, עטים, קולר. התיישבתי ופתחתי את המבחן וגיליתי שהוא מבחן של 200 (!!) שאלות שמזכיר את שאלון 300 שעושים במבדקים של קורס קצינים. שמו של המבחן, מתחת לשם חברת ההשמה היה "אוקספורד קאפאסיטי אנאליסיס טסט". לכל שאלה היה 3 תשובות - "כן", "לא" ו"אולי". התחלתי למלא ושמתי לב שבין השאלות ההגיוניות ("האם אתה מתרגז כשמישהו לקוח קרדיט על עבודה שלך", "האם יש אנשים שאתה שונא") היו גם שאלות מוזרות ("האם לפעמים יש לך עוויתות בפנים", "האם כשמישהו מעצבן אותך השרירים בעין שלך מתחילים לקפוץ", "האם היית מוכן להשתתף בצבא כובש גם אתה מזדהה עם הציבור הנכבש"). יצאתי החוצה ושאלתי לפשר השאלון הזה והבחורה אמרה לי "אתה לא חייב למלא את זה אבל זה מה שאנחנו דורשים שתמלא כדי להיכנס למאגר המידע שלנו". חזרתי פנימה ונתקלתי בשאלה שהדליקה אצלי אלף נורות אזהרה. סרקתי קדימה ומצאתי עוד 2 שאלות שהדליקו את אותן נורות אזהרה. השאלות היו:

1) האם לפעמים אתה מוצא את עצמך שורק או שר סתם בשביל הכיף?

2) האם למוזיקה רגשית יש השפעה עליך?

3) האם נראה לך כאילו לחיים יש טעם?

נורות האזהרה שנדלקו היו לא רק בגלל מוזרות השאלות. כאשר מתרגמים את השאלות לאנגלית מקבלים את השאלות הבאות:

1) do you often sing or whistle just for fun?

2) does emotional music has quite an effect on you?

3) does life seem worthwhile for you?

שלושת השאלות מופיעות באחד השירים האהובים עליי "לנד אוף סאנשיין" של אחת הלהקות האהובות עליי "פיית' נו מור". זו לא הבעיה. הבעייה היא, כפי שמעריצי פיית' נו מור יודעים, שהמילים של השיר (לפחות המילים הספציפיות האלה) נלקחו כולן משאלון הקבלה לכת הסיינטולוגיה!

בכל מקרה, שיחה חשאית לחבר שלי שבה ביקשתי שהוא יריץ את ה"אוקספורד קאפאסיטי אנאליסיס טסט" בגוגל ובוויקיפדיה הוכיחה את האמת - מדובר בשאלון של הסיינטלוגים. זה לא בדיוק שאלון קבלה, מה שהמיסיונרים של הכת עושים זה להפיץ את השאלון בחינם תחת מסווה של שאלון ניתוח אישיות, לנתח אותו, להגיד לנבדק שהתוצאות הן שהוא מדוכא מסכן וחסר לו משהו בחיים ואז להציע לו את הפתרון. בכל מקרה, כשאני שמעתי את זה, קרעתי את כל השאלון, לקחתי את כל החלקים שהיה בהם פרטים אישיים עליי ושמתי בתיק. יצאתי החוצה והודעתי לבחורה שאני לא עושה את השאלון אז היא ביקשה שאני אביא לה אותו. הבאתי לה את הקרעים שהשארתי שם והיא אמרה "זה הכל? זה נראה כמו מעט מידי". אמרתי לה "כן, כן, זה הכל" ועפתי משם לעזאזל! (למעשה ירדתי במדרגות קומה ורק אז לקחתי את המעלית כדי שהיא לא תבקש את שאר החלקים של השאלון).

בדיקה קצרה באינטרנט היום הוכיחה שאכן, יו-מאן הם חברה בינ"ל שמשמשת ככיסוי לכת הסיינטולוגיה. הם עשו צרות גדולות יותר בפינלנד או משהו. בכל מקרה, עם כל הכבוד לטום קרוז, זה לא בשבילי.

שורה תחתונה, מעבר לחוויה המשעשעת שעברתי, אני ממליץ לכם לא להתקרב בחיים שלכם לחברה הזאת, ואם אתם רוצים גם להפיץ את המייל הזה לעוד אנשים כדי שהשמועה תתפשט שהם לא בדיוק חברת השמה כמו חבורה של פסיכים!

יאללה ביי

זיו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שכאן לא השתמשו בשאלון כמנגנון ל"גיוס" לכת, אלא לסינון עובדים בלבד.

החבר שלי שעובד שם הסביר לי שהוא דחה כבר עשרות מועמדים לעבודה בגלל תוצאות השאלון, אך שום מידע לא נשלח להם בנוגע לתוצאות שלהם ולא מוצע להם שום דבר.

התיאוריה שלי היא שהבעלים החל להשתמש די מזמן בתורה העסקית של האברד(כובעים וכד') וראה כי היא מניבה פירות, ולכן החליט לשתף פעולה יותר ויותר עם דברים הקשורים להאברד, ביניהם הOCA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי זה קרה עם גרפולוגיה.

הייתי בתהליך קבלה לעבודה באיזו חברה, עברתי כבר את כל השלבים בהתלהבות גדולה של המראיינים ונראה שזה בכיס שלי, ואז שלחו אותי לשיכון דן בת"א לאיזו גרפולוגית מגעילה שעשתה לי מבחנים כאלה ואחרים, ואחרי זה קיבלתי מכתב שבו הם אומרים שלא התקבלתי.

מה אומר ומה אגיד, מנהל שמסתמך על דברים הזויים בסגנון הזה במקום על ניסיונו והתרשמותו - כנראה שעדיף לא לעבוד אצל אחד כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא פלא שהוא דוחה עשרות מועמדים (לפי דעתי-100% מהם)

המבחן הזה נועד למטרה היחידה שהיא להביא אנשים לכת בגלל שהם "מדוכאים" או בקיצור "בעלי כמות טטן גבוהה (אני לא יודע בדיוק איך כותבים את זה בעברית)"

בתכלס יש את המבחן עם השאלות המטומטמות

ויש את הבוחנים עם הרפרנס כדי לבדוק את התשובות. העניין הוא, ש99% אחוז מהנשאלים בעצם יכנסו לקטגוריה של "בעלי טטן" וכנראה זו הסיבה שמעסיקים גם לא לוקחים איתם (לפי הסיינטולוגיה הטטן,נשמות של חייזרים אסירים שנשרפו בהרי הגעש, הם אלה שגורמים למחשבות שליליות.

עכשיו, איזה מעסיק מאמין ירצה מישהו עם מחשבות שליליות?

בכל מקרה צריך להתרחק מהמקומות האלה ולהודיע לרשויות כי בתכלס זו הפליה (כמו שלא יקחו ערבים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...