חברה ,האם ידעתם השארת המחשב דולק רצוף (להורדות בעיקר) עולה ¤ 20 ליום....... - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חברה ,האם ידעתם השארת המחשב דולק רצוף (להורדות בעיקר) עולה ¤ 20 ליום.......

asta

Recommended Posts

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רק שתדעו שגם שנאים שסתם מחוברים לחשמל גם בלי שיחובר אליהם המכשיר עדיין צורכים חשמל...למשל מטענים ,למי שרגיל להשאיר מטען בשקע בלי שהטלפון מחובר אליו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדעו שגם שנאים שסתם מחוברים לחשמל גם בלי שיחובר אליהם המכשיר עדיין צורכים חשמל...למשל מטענים ,למי שרגיל להשאיר מטען בשקע בלי שהטלפון מחובר אליו...

זה כולל גם מטענים של בטריות??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל שנאי..

גם המטען של העכבר, שיושב עכשיו לידי ומין הסתם לא בשימוש אבל מחובר לחשמל - עולה כסף.

אבל בחייכם, זה כלכך זניח שאפילו המאמץ שאני משקיע בשביל לכתוב עכשיו את המשפט הזה שווה לי יותר..

מדובר פה באגורות בודדות, אפילו פחות מטלוויזיה/מסך במצב stand-by למשל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל שנאי..

גם המטען של העכבר, שיושב עכשיו לידי ומין הסתם לא בשימוש אבל מחובר לחשמל - עולה כסף.

אבל בחייכם, זה כלכך זניח שאפילו המאמץ שאני משקיע בשביל לכתוב עכשיו את המשפט הזה שווה לי יותר..

מדובר פה באגורות בודדות, אפילו פחות מטלוויזיה/מסך במצב stand-by למשל..

ממש לא זניח....אצל משפחה ממוצעת ניתן לחסוך גם 10 אחוז מהחשבון חשמל רק על שנאים שנמצאים בשקע בלי שהם מחוברים למכשיר...כבר עשו ניסוי כזה והוכיחו את זה ....(כמובן שזה תלוי במספר השנאים שבתכלס מחוברים..אם זה 2-3 שנאים אז באמת כנראה זניח ויסתכם במעט מאוד כסף)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר איתי במספרים.

יש לך נתוני צריכה רישמיים של איזשהו מטען לטלפון סלולרי, למשל, כאשר לא מחובר אליו כלום?

עשינו ניסוי כזה במעבדת חשמל לפני שנתיים ממש לא זוכר את המספרים אבל עשינו את הניסוי כי המרצה רצה להוכיח לנו את הטענה שזה מספר לא זניח והוא אכן הוכיח שאצל משפחה ממוצעת זה יכול לחסוך כ10 אחוז מהצריכה החודשית....לצערי אני ממש לא זוכר את המספרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחוזים הם דבר קסום.

אצל משפחה שהמוצר החשמלי היחיד שדולק בדירתם הוא מנורה, למשל, זה יכול להגיע גם ליותר מ-10 אחוז...

----

הנה, בבקשה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3448151,00.html

אני מציע לך ולכולם להתעלם מהכתבה עצמה, שכן היא מנוסחת בצורה מאוד מגמתית....

אבל שימו לב למספרים:

מנתונים שמפרסמת חברת החשמל באשר לכיבוי מוחלט של מכשירים והימנעות מהפעלת מוצרים במצב הכן [stand by ע.ע.], עולה כי ההפחתה בצריכת החשמל של מחשב אישי כאשר הוא כבוי לגמרי עומד על 0.032 עד 0.064 קוט"ש ליממה - חיסכון כספי של 2-3 אג' ליממה.

ההפחתה בצריכת חשמל כאשר טלוויזיה כבויה לגמרי היא עד 0.21 קוט"ש ליממה - החיסכון כספי של עד 10 אג' ליממה. ממיר דיגיטלי כבוי לגמרי מפחית 0.13 עד 0.32 קוט"ש ליממה, שהם חיסכון של 6-15 אג' ליממה. מכשיר וידאו כבוי מפחית 0.03 עד 0.3 קוט"ש ליממה מצריכת החשמל - עד 1-14 אג' ליממה. ההפחתה בצריכת החשמל של מכשיר פקס כבוי היא 0.2 עד 0.3 קוט"ש ליממה - 9-14 אג' ליממה. מערכת שמע כבויה מפחיתה עד 0.48 קוט"ש ליממה מהצריכה - שהם עד 23 אג' ליממה.

חבר את כל אלה, ותגיע לסכום של כ-60 אגורות ביום.

וכאמור מדובר פה במצב של מחשב, טלוויזיה, ממיר, , פקס, מערכת -> הכל ביחד מסתכם ב-60 אגורות.

שנאי שלא מחובר לכלום צורך, לדעתי (וזה ניחוש בלבד), בערך כמו (ואפילו פחות, כי שומר שעון ומפעיל תצוגה גרפית) - קרי אגורות בודדות ליממה.

אז בטח יהיו כמה שיגידו שאני מזלזל בכסף, אבל אם 60 אגורות זה מה שיעזור לכם בחיים ושבשבילם אתם מוכנים להקריב את הנוחות היום-יומית שלכם... תהנו.

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...