HEC 600W DR-AT או SEASONIC SS-500ET-APFC-F3 או CHIEFTEC 650W GPS-650AB-A - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HEC 600W DR-AT או SEASONIC SS-500ET-APFC-F3 או CHIEFTEC 650W GPS-650AB-A

dvi

Recommended Posts

:kopfpatsch:

אני מתלבט בין שלושת הספקים הנ"ל

האם יש למישהו רעיונות איזה כדאי יותר?

חסרון של (375 ש"ח) CHIEFTEC - מחיר, רק שנה אחריות

חסרון של (337 ש"ח) HEC - אינו 80PLUS, רק שנה אחריות

חסרון של (335 ש"ח) SEASONIC - חלש

כלומר כל אחד שאני בוחר, אני מוותר על משהו...

על מה הייתם מוותרים ואיזה הייתם לוקחים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, נראה לי CHIEFTEC יורד וההתלבטות היא בין SEASONIC ל-HEC.

ההספק לא הכי חשוב - אבל צריך לסחוב מעבד 4 ליבות, כ. מסך ~3650, 2 הרד-דיסקים, צורב וכ. קול יעודי. אגב המארז הוא מארז 6920 HEC.

חשובים: שקט (הכי חשוב) ויציבות (המחשב הולך לעבוד 24/7 כמו שרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל ספקים כאלו זה לא נקרא לסחוב. אל תדאג.

אפשר קישור ל Seasonic במחיר המדובר ?

בבקשה http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?productid=991

אוקיי אז נשאר עניין השקט...

איזה לדעתכם (ומניסיונכם) שקט יותר HEC או SEASONIC הנ"ל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה SEASONIC ממש לא עדיף.

הוא 500W וה HEC הוא 600W.

ה HEC גם מאוד שקט, המאוורר האחורי יעבוד רק כשהספק יגיע ל 60% מההספק שלו (וגם אז המהירויות של המאווררים לא גבוהות).

ההבדל בנצילות לא גדול, ה SS הוא 80+ (על גבול ה 80 לא כמו אחרים שהם 82+) וה HEC הוא כ 78%.

הספקים בערך שווים לכל אחד יתרונות אחרים. בכל מקרה שניהם מספיק חזקים אז עדיף ללכת על הזול ואם הם עולים אותו דבר אז על זה שדורש פחות הספק (מן הסתם ה 500W) למרות שגם אז ההבדלים יהיו אפסיים בחשבון חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Seasonic נוטים להיות מאוד שקטים (לא מדבר על דווקא הדגם הספציפי, אלא בכללית).

בנוסף, הספק של HEC מגיע עם שני מאווררים - יותר רעש.

מבחינת שקט גרידא, ה SS לוקח.

ממש אבל ממש לא נכון.

שני מאווררי LOW RPM יהיו שקטים יותר ממאוורר אחד שמעלה את ה RPM שלו.

הידעת?

ספקים עם מאווררים בתצורה של 2X80מ"מ שקטים יותר בממוצע מספקים של 1X120

נכון לעכשיו, 1X120+1X80 זו השיטה השקטה ביותר.

סיסוניק אכן שקטים יותר מרוב הספקים האחרים בגלל שהמאוורר בפנים יושב על גומיות שמונעות רעידות, אבל זה עדיין לא מונע מהמאוורר לעשות רעש עם האוושוש של האוויר ב RPM גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם בעלי thermal control בעיקר כי זה דרוש, וכי מאוורר ה 80 מ"מ צריך לדעת מתי להתחיל לפעול.

מאוורר ה 120 מ"מ לא עולה מעל 800RPM, לא יודע לגבי ה 80 מ"מ.

חוץ מזה, אני מדבר מנסיון עם הספקים האלו, הרכבתי אותם במספר מחשבים. גם תחת עומס הם שקטים בצורה מופתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה SEASONIC ממש לא עדיף.

הוא 500W וה HEC הוא 600W.

ה HEC גם מאוד שקט, המאוורר האחורי יעבוד רק כשהספק יגיע ל 60% מההספק שלו (וגם אז המהירויות של המאווררים לא גבוהות).

ההבדל בנצילות לא גדול, ה SS הוא 80+ (על גבול ה 80 לא כמו אחרים שהם 82+) וה HEC הוא כ 78%.

הספקים בערך שווים לכל אחד יתרונות אחרים. בכל מקרה שניהם מספיק חזקים אז עדיף ללכת על הזול ואם הם עולים אותו דבר אז על זה שדורש פחות הספק (מן הסתם ה 500W) למרות שגם אז ההבדלים יהיו אפסיים בחשבון חשמל.

לפי זה http://80plus.org/manu/psu/documents/Seasonic_SS-500ET_500W_80PLUS_Report.pdf

SEASONIC הוא דווקא בין 81.5% ל- 85.5% כש- 83.6% ממוצע

את היעילות החשמל של HEC לא הצלחתי למצוא (הם לא עשו סרטיפיקציה ל-80PLUS כבר מזמן לספקים.

PIKA - אם המחשב שלי רוב הזמן לא יעבוד על הספקים גבוהים - אז עד 60% LOAD סיסוניק יהיה שקט יותר, נכון?

בכל מקרה אני נוטה לכיוון של סיסוניק כי הוא גם 3 שנים אחריות ועבר סרטיפיקציה של 80PLUS למרות שהוא BULK. וHEC רק 1 שנה אחריות ולא עבר סרטיפיקציה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין למאורר בספק שום בקרת טרמית, הבקרה היא בחומרה שיושבת ופועלת מהספק עצמו (זאת שמשפיע על הרעש של המאורר בספק). היכולות הטרמיות של הספק (לא הבקרה) הן אלו שיאפשרו עבודה בRPM כמה שיותר נמוך (למאורר נתון - כשכמובן יש יותר יעלים ופחות יעילים, גם מבחינת איורור וגם מבחינת רעש).

איזה מאורר יש זה לא מה שבאמת מעניין - אלא איך משתמשים איתו ומה התוצאה הסופית של השילוב בין הספק למאורר. השאיפה היא כמובן לספק עם מאורר בעל יכולות יכולות שקטות ושליטה כזו שתאפשר לעבוד איתו בצורה שקטה.

SEASONIC מייצרים ספקים שקטים מאוד. המאורר שיושב בספק הנ"ל הוא גם כן יעיל ומאוד שקט (יושב בהרבה ספקי HIGH END). נצילות גבוה בספקים שלהם גם כן מובילה לפחות חום שנפלט ומכאן מהירויות נמוכות יותר.

אין לי מושג לגבי הדגם הנ"ל של הHEC כי אני לא מכיר אותו טוב, אבל אם העוד 100W (בהנחה שהספק של HEC אכן מספק אותם כמו שהוא מציין) לא חשובים לך כלכך, לדעתי מאוד כדאי לך ללכת על הסיסוניק במחיר הזה, סה"כ מדובר בדגם OEM במחיר הרבה יותר משתלם. SEASONIC מייצרת ספקים שהם בכלל מאוד איכותייים. שתי החברות הן יצרניות OEM כשSEASONIC פונה יותר לשוק הגבוה וHEC יותר לשוק הנמוך (אך HEC מייצרת גם לשוק בגבוה).

מה שכן - הספק הזה הוא ממש נדיר, בייחוד בישראל. החנות שהזכרת - בחיים לא ראיתי שיש לה את הספק הזה במלאי, לדעתי זו הזמנה מיוחדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...