הגיגים על ATI ו GEFORCE .... - עמוד 11 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגיגים על ATI ו GEFORCE ....

ZATAR

Recommended Posts

בתגובה להערתך:

חבר יקר הנקודה הזאת שאתה אומר שהיא ברורה : "ברור שכל אחד צריך לעשות חשבון משלו"

בכלל לא הייתה ברורה , ובמיוחד לא הייתה ברורה כאשר ניפחו לאנשים את השכל כל יום וכל היום כמה הכרטיסים של ATI

אלוהיים, אנשים כבר הרגישו בושה לקנות . אז בוא לא נספר סיפורים.

ובתגובה לשאלתך:

לגבי הקטע שעכשיו הביצועים הטובים ביותר שייכים ל FX 5900 , אומר כך , הדלגיטמציה שהייתה לכרטיסי , הייתה

כה גדולה , עד שכמעט אף אחד כאן לא האמין , ש , תצא בכרטיס יותר חזק משל ATI (וזאת למרות הצהרות "השקריות")

, וזאת הנקודה החשובה כאן ,וזה האבסורד

וזה מה שגרם לאנשים לאבד את האובייקטיביות , ולהתנהג בצורת העדר, זה שעכשיו ל NVIDIA יש יותר FPS , וכו' וכו' , לדעתי

זה בכלל לא קריטי , אבל בכלל לא.

מקווה שעכשיו אתה מצליח להבין את הנקודה , אחרי ההסבר הזה זה לא צריך להיות קשה.

הערה : לרמה של MORTAR , אני לא מגיב , ומותר לו לומר מה שהוא רוצה , אפילו שאין לזה שום קשר למציאות ,אני לא מבין

מהיכן הוא מגיע למסקנות שהוא מגיע , (ניצחון , הפסד ?????), אבל זכותו.

ZATAR

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 171
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה מתעקש להשאר בשלך מה?

עד עכשיו ATI היו יותר טובים(כמעט ללא עוררים את הויכוח הזה נשאיר מאחורינו) ועליהם המלצנו

ועכשיו ניוודיה הוציאה כרטיס טוב יותר-ועליו נמליץ

זה לא אתר עדר אנשים ממליצים על סמך עובדות-ולא על גחמות אישיות

באת להיות פה צדקני כאילו אנחנו עושים משהו רע ואתה הנביא שבא להראות לנו את הדרך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MORTAR לא אני נותן לך את הזכות , אלא האתר , וזה שאנחנו נימצאים במדינה דמוקרטית , אז תודה להם ולא לי.

שעת התה בוודאי שאני עומד על שלי , כי אני מדבר כאן על עיקרון.

ודרך אגב יש הבדל בין להמליץ , לבין לעשות שטיפת מוח שנעשית במשך חודשים.

לגבי רוע , אף אחד כאן לא רע , אבל תמיד אפשר לעשות דברים טוב ונכון יותר.

ZATAR

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסבר היה מאוד מפורט רק שאין שום נקודה, עם דור ה NV30 בהחלט היית להרגיש בושה אם קנית וזאת מכיוון שהוא לא הצליח לתת את הפייט הראוי, ה NV35 ואף הכרטיסים הישנים יותר היו מעולים ו נשארה ותשאר חברה מעולה.

אכן יש תופעות פאן-בויאיזם בפרוםו, אבל כאשר זה מגיע להמלצה הסופית בסופו של דבר ההמלצה היא אובייקטיבית. וכפי שנראה שאני לא אמצא אף אחד שיקנה עכשיו את הכרטיסים של ATI אלא יעדיף את ה FX5900 (פאן-בויאיזם מסוג חדש? אלא אם כמובן המחירים יהיו כמובטח), כך גם לא המלצנו לקנות את דור ה NV30, אלא להעדיף את המתחרה מבית ATI.

בקיצר הכל שטויות - לגיטימציה לאף חברה אין כאן, דעות מאוד ברורות (ומאוד משתנות) בהחלט יש וזה לגיטימי.

נקודה נוספת בנוגע ל"דה- לגיטימציה של nVidia" - ה"אמנוה" המפקפקת בהצלחתו של ה NV35 היתה כתוצאה מנסיון העבר עם ה NV30 , שם הובטח לנו מעל ומעבר והכל התגלה ככשלון חרוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אחרי עשרות הודעות לא הצלחת להבין את הנקודה שלי ( שלא ממש מסובכת),

ואם גם אחרי ההודעה האחרונה שלי לא הצלחת להבין את הנקודה שלי (שלא ממש מסובכת)

אז לא נורא, אני לפחות מקווה שחברים אחרים ,ורבים וטובים הבינו אותה.

דרך אגב השורה הראשונה של ההודעה שלך לא כתובה כמו שצריך ,יהיה ראוי שתתקן אותה כדי שנבין מה כתבת.

ZATAR

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת אשמח , לא לראות עוד הודעות שלך באשכול הזה.

ולגבי ההנהלה אתם לא חושבים שראוי לרסן את הנער ( למרות גילו הצעיר)

תודה

ZATRA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

zatar ידידי , שום ביקורת על שגיעות כתיב לא באה כדי מתוך נסיון להכשיל - אכן גם לי יש שגיעות כתיב ותודה לך על כך שמשכת את תשומת ליבי לעניין. (למעשה , שגיעות כתיב , בעיקר מחוסר תשומת לב - זו בעיה קשה שלי , ולכן אני דווקא שמח כאשר מתקנים אותי - זה מועיל יותר ממזיק..).

לצערי , המשפט "ביצועים זה לא הכל" , לעולם כנראה לא יחדור למוח של יושבי הפורום...

ואם "*** זעתר הוא סקסי *** " זה מה שיש לאנשים לומר ... זה באמת דיון מיותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אמרתי שלתקן שגיאות כתיב זה מזיק , תקנת אותי , ואני תיקנתי אותך , אבל זה לא פורום לשון או בלשנות , לכן

אני חושב שאין זה המקום לתקן שגיאות כתיב .

לא מתאים לך לצטט דברי הבל , ועוד להגיב עליהם , וכמו שראית ההודעה הזאת נימחקה , ויהיה ראוי שגם אתה תמחק את

היתחסותך לעניין.

יהיה מעניין לשמוע דעתך ואת דעתם של האחרים ,בנושא ATI ו , כי זה כן קשור לפורום , וכן קשור לאשכול.

תראה אני הצעתי כמה פעמים לנעול את האשכול ההנהלה החליטה אחרת , ובעקבות ההתפתחויות האחרונות יכול להיות שכבר

לא צריך לנעול , אבל לא אני מחליט על דברים כאלה , את זה אתה יכול להציע להנהלה.

להנהלה: שמחתי לראות שטיפלתם ב MORTAR , תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההודעות הסוררות של מורטר נמחקו מפה והועברו לטיפול.

have a nice day

(מיותר לציין שכל הודעה נוספת בסגנון זה תמחק ללא הודעה מוקדמת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד דבר כזה שחשבתי עליו וחשבתי עליו וחשבתי עליו עוד קצת וכשסיימתי לחשוב עליו הגעתי למסקנה הבאה:

בעולם החומרה, איך אתה יכול להגיד ביצועים זה לא הכל?!

איך אפשר להגיד דבר כזה? אז לפי מה זה? לפי איך שכוכב אורנוס הולך לגלקסיה של יופיטר ונוחת על הצלחת של ונוס? (זעתר, אין מה לומר, את הנקודה שלך בהחלט ובהחלט שהבנתי, אני לא חושב שיש מצדך להגיד דבר כזה למישהו, כי הנקודה לא מסובכת).

אתה הולך לקנות מחשב, מן הסתם שתרצה לקבל את המחשב הכי טוב, בכסף שאתה משקיע.

למה שתשקיע בINTEL וNVIDIA? אם הביצועים שבנייה ממפרט שלהם תעשה, ייתן לך ביצועים פחותים במספר רב של יישומים, משחקים ושאר ירקות.

להשקיע במפרט מבוסס וATI ייתן לך ביצועים טובים יותר בפחות כסף, קח למשל את הכרטיס מסך 3TI 200 ואת 9000 PRO, הכרטיס 9000 PRO תוכנן להתחרות בGEFORCE 4MX.

עכשיו, 3TI 200 עולה 650 שקלים, תומך בDX 8.0 וביצועיו בינוניים עד טובים.

RADEON 9000 PRO 64DDR עולה 550 שקל, תומך ב DX 8.1 וביצועיו עולים על הGEFORCE 3.

לא צריך להיות חכם גדול בקשר למה אתה הולך לקנות נכון?

ATI, ותודו בזה תמיד הייתה מייצרת טובים, מאז ומתמיד, הבעייה הייתה תמיד וכולם יסכימו איתי - תאימות ודרייברים.

אני החלטתי לתת צ'אנס לATI (אף פעם לא הייתי לקוח שלהם, הייתי קונה תמיד מה שבתאימות, הולך על בטוח - , VOODOO וכדומה) אבל כשבאתי יום אחד לחנות X ורציתי להחליף את הGEFORCE 4MX 440 128DDR שלי (קקה קקה קקה) ל 3TI 200, אמרו לי שאין במלאי ולמה שלא תקח 9000 PRO 128DDR? אמרתי טוב!

הגעתי הביתה, והייתי המום מההבדל! מהאיכות! מהצבעים, UNREAL 2, NBA LIVE 2003 ושאר ירקות רצים במהירות מעולה על 1024X768X32BIT. זה כבש אותי, ואמרתי לעצמי, שאני חייב אותו דבר, רק בביצועים גבוהים יותר (זה היה לקחת 9700 PRO אבל לא היה לכיס שלי, אז אמרתי יאללה, 9500 would do just fine, and it did).

כשמשווים איכות תמונה ראש בראש וביצועי FPS אין ספק שNVIDIA מפגרת מאחור.

כמובן שה5900 שיעלה 400$ שזה 2000 שקל בערך, ויהפוך את ה RADEON 9800 וה9700 לא משתלמים, אבל מה עם ה9500 PRO?

מה עם ה 8500 LE והRADEON 9000 PRO?

אלה עדיין ישארו מוצרים מנצחים כי לNVIDIA אין תשובה בשביל מוצרים אלו.

תמכתי פה בצד של זעתר וזפיר...משהו, אבל אז אמרתי לעצמי...רגע! לי יש ATI ואני ממש מרוצה, בחיים לא ראיתי איכות כזאת על GEFORCE, וראיתי של GEFORCE 4TI (ולא רק אלא גם בביצועים תכלס).

עכשיו, אתם בטח שואלים למה אני תמיד מתווכח נגד ATI ובעד , זה הגיע לעד כדי כך שחשבו שאני נציג החברה בארץ (הלוואי).

אז אני אגיד לכם את הסיבה, בדיוק מה שמביא אותי לנקודה של זעתר.

שאם שואלים אותכם איזה כרטיס מסך אתם ממליצים לי בX כסף? לא לצעוק ישר ATI או , אלא לתת לבנאדם את כל העובדות הקיימות כדי בכדי שהוא יגבש דיעה משל עצמו, ויחליט לבד מה הוא רוצה.

כי לא הכל שחור ולבן, אולי בביצועים כן, אבל צריך לתת לבנאדם את מלוא המידע האפשרי כדי שהוא יגבש דיעה!

כמו שאומר הפתגם, תן לעני דג, והוא שבע ליום, תן לו חכה, והוא יהיה דייג ויפתח מסעדה. :)

והFANBOYים למיניהם, עושים כאן שטיפת מוח! כי זה לא כזה ברור לכולם שזה שהRADEON הכי טוב בביצועים שווה לקנות אותו.

ושטיפת מוח בעצם זה לתת לבנאדם שהוא חסר אינפורמציה, לתת לו מידע לא אובייקטיבי ורק מצד אחד, בשביל לשכנע אותו להסכים איתך, לתת לו רק את המידע שרק אתה בתור FANBOY רוצה שהוא יידע כדי שהוא יסכים איתך.

לסיכום:

שני החברות טובות, מתחרות אחת בשנייה ולא הייתי מצטער אם הייתי קונה GEFORCE 4TI 4600 בדיוק כמו שאני לא מצטער על הRADEON 9500 PRO.

לא צריך להיות מורעל על חברה מסויימת ולהבין את ההשלכות והיתרונות בקניית כל כרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד דבר כזה שחשבתי עליו וחשבתי עליו וחשבתי עליו עוד קצת וכשסיימתי לחשוב עליו הגעתי למסקנה הבאה:

בעולם החומרה, איך אתה יכול להגיד ביצועים זה לא הכל?!

איך אפשר להגיד דבר כזה? אז לפי מה זה? לפי איך שכוכב אורנוס הולך לגלקסיה של יופיטר ונוחת על הצלחת של ונוס? (זעתר, אין מה לומר, את הנקודה שלך בהחלט ובהחלט שהבנתי, אני לא חושב שיש מצדך להגיד דבר כזה למישהו, כי הנקודה לא מסובכת).

אתה הולך לקנות מחשב, מן הסתם שתרצה לקבל את המחשב הכי טוב, בכסף שאתה משקיע.

למה שתשקיע בINTEL וNVIDIA? אם הביצועים שבנייה ממפרט שלהם תעשה, ייתן לך ביצועים פחותים במספר רב של יישומים, משחקים ושאר ירקות.

להשקיע במפרט מבוסס וATI ייתן לך ביצועים טובים יותר בפחות כסף, קח למשל את הכרטיס מסך 3TI 200 ואת 9000 PRO, הכרטיס 9000 PRO תוכנן להתחרות בGEFORCE 4MX.

עכשיו, 3TI 200 עולה 650 שקלים, תומך בDX 8.0 וביצועיו בינוניים עד טובים.

RADEON 9000 PRO 64DDR עולה 550 שקל, תומך ב DX 8.1 וביצועיו עולים על הGEFORCE 3.

לא צריך להיות חכם גדול בקשר למה אתה הולך לקנות נכון?

ATI, ותודו בזה תמיד הייתה מייצרת טובים, מאז ומתמיד, הבעייה הייתה תמיד וכולם יסכימו איתי - תאימות ודרייברים.

אני החלטתי לתת צ'אנס לATI (אף פעם לא הייתי לקוח שלהם, הייתי קונה תמיד מה שבתאימות, הולך על בטוח - , VOODOO וכדומה) אבל כשבאתי יום אחד לחנות X ורציתי להחליף את הGEFORCE 4MX 440 128DDR שלי (קקה קקה קקה) ל 3TI 200, אמרו לי שאין במלאי ולמה שלא תקח 9000 PRO 128DDR? אמרתי טוב!

הגעתי הביתה, והייתי המום מההבדל! מהאיכות! מהצבעים, UNREAL 2, NBA LIVE 2003 ושאר ירקות רצים במהירות מעולה על 1024X768X32BIT. זה כבש אותי, ואמרתי לעצמי, שאני חייב אותו דבר, רק בביצועים גבוהים יותר (זה היה לקחת 9700 PRO אבל לא היה לכיס שלי, אז אמרתי יאללה, 9500 would do just fine, and it did).

כשמשווים איכות תמונה ראש בראש וביצועי FPS אין ספק שNVIDIA מפגרת מאחור.

כמובן שה5900 שיעלה 400$ שזה 2000 שקל בערך, ויהפוך את ה RADEON 9800 וה9700 לא משתלמים, אבל מה עם ה9500 PRO?

מה עם ה 8500 LE והRADEON 9000 PRO?

אלה עדיין ישארו מוצרים מנצחים כי לNVIDIA אין תשובה בשביל מוצרים אלו.

תמכתי פה בצד של זעתר וזפיר...משהו, אבל אז אמרתי לעצמי...רגע! לי יש ATI ואני ממש מרוצה, בחיים לא ראיתי איכות כזאת על GEFORCE, וראיתי של GEFORCE 4TI (ולא רק אלא גם בביצועים תכלס).

עכשיו, אתם בטח שואלים למה אני תמיד מתווכח נגד ATI ובעד , זה הגיע לעד כדי כך שחשבו שאני נציג החברה בארץ (הלוואי).

אז אני אגיד לכם את הסיבה, בדיוק מה שמביא אותי לנקודה של זעתר.

שאם שואלים אותכם איזה כרטיס מסך אתם ממליצים לי בX כסף? לא לצעוק ישר ATI או , אלא לתת לבנאדם את כל העובדות הקיימות כדי בכדי שהוא יגבש דיעה משל עצמו, ויחליט לבד מה הוא רוצה.

כי לא הכל שחור ולבן, אולי בביצועים כן, אבל צריך לתת לבנאדם את מלוא המידע האפשרי כדי שהוא יגבש דיעה!

כמו שאומר הפתגם, תן לעני דג, והוא שבע ליום, תן לו חכה, והוא יהיה דייג ויפתח מסעדה. :)

והFANBOYים למיניהם, עושים כאן שטיפת מוח! כי זה לא כזה ברור לכולם שזה שהRADEON הכי טוב בביצועים שווה לקנות אותו.

ושטיפת מוח בעצם זה לתת לבנאדם שהוא חסר אינפורמציה, לתת לו מידע לא אובייקטיבי ורק מצד אחד, בשביל לשכנע אותו להסכים איתך, לתת לו רק את המידע שרק אתה בתור FANBOY רוצה שהוא יידע כדי שהוא יסכים איתך.

לסיכום:

שני החברות טובות, מתחרות אחת בשנייה ולא הייתי מצטער אם הייתי קונה GEFORCE 4TI 4600 בדיוק כמו שאני לא מצטער על הRADEON 9500 PRO.

לא צריך להיות מורעל על חברה מסויימת ולהבין את ההשלכות והיתרונות בקניית כל כרטיס.

איך אני יכול לומר כי ביצועים זה לא הכל , במיוחד בעולם החומרה?

אתה בעצמך דיברת על זה :

איכות תמונה למשל , זה גם לא חשוב?

ותאימות?

ביצועים זה בהחלט לא הכל , וזה אף פעם לא יהיה הכל...

כי אם זה היה הכל , הייתי משחק ב16bit ב640*480 - כי ביצועים זה הכל.

ואולי הייתי כותב מחדש את כל בassambly - כי ביצועים זה הכל.

בעולם החומרה האמיתי , ביצועים זה הרב , וניתן לראות זאת בעיקר בשל העובדה כי הרבה אנשים רואים את ATI כמנצחת הגדולה - אבל זה עדיין לא הכל.

אם אתה טוען שמלבד ביצועים , לא מדובר ב"שחור לבן" , ויש לומר ללקוח (מבחינתי לקוח , מבחינתך סתם בן אדם) את כל הפרטים - אז מן הסתם שיש להתחשב בהם.....

ואם יש להתחשב בהם , אז בטח ובטח שביצועים זה לא הכל. (הכל זה בערך = ביצועים , תאימות , יציבות , נוחות שימוש ((מאוור רועש זה big no no)) , איכות תמונה ויחס המחיר לעומת אותם דברים).

לגביך זאתר , כבר אמרתי את דעתי מספר פעמים בשרשור... זה רק מעצבן לחזור עליה במשך 40 פעם.

דעתי היא שהמצב שקול כיום , בשל ראייתי הרחבה של הדברים.

דרייברים ותאימות , מהווים עדיין שיקול חשוב שאין להתעלם ממנו. (וati אכזבה אותי מספיק בעבר , כדי שלא אוכל להתעלם מזה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת תאימות ודרייברים כיום זה כבר לא המצב, כלומר לא לגמרי, יש לך את 3 ו HALF LIFE 2 שחתמו גם כן הסכמים עם ATI על כך שמשחקיה יעבדו טוב יותר.

בקשר לאיכות תמונה, אין בכלל מה להשוות, איכות תמונה של RADEON ושל כרטיסי ATI באופן כללי טובה יותר מאשר כרטיסי עד סדרת הTI והFX 5800, ה 5900 כמובן עושה קאמבק מול ATI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת תאימות ודרייברים כיום זה כבר לא המצב, כלומר לא לגמרי, יש לך את 3 ו HALF LIFE 2 שחתמו גם כן הסכמים עם ATI על כך שמשחקיה יעבדו טוב יותר.

בקשר לאיכות תמונה, אין בכלל מה להשוות, איכות תמונה של RADEON ושל כרטיסי ATI באופן כללי טובה יותר מאשר כרטיסי עד סדרת הTI והFX 5800, ה 5900 כמובן עושה קאמבק מול ATI.

שים לב לכך שהתגובה האחרונה שלי הייתה אובייקטיבית , אין לי ספק שati עדיפה מבחינת איכות תמונה..

אבל , אמרתי לך שתאימות זה גם לאחור וגם קדימה (משחקים ישנים יותר , מערכות הפעלה חדשות יותר) - המצב השתנה , אבל אני בספק אם הוא מציב את ati כמנצחת גם בתחום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...