הגיגים על ATI ו GEFORCE .... - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגיגים על ATI ו GEFORCE ....

ZATAR

Recommended Posts

אני שמח שכל הנושא עלה לדיון , מספיק לי שכמה אנשים התחילו לחשוב קצת אחרת , ולא להיתנהג בשיטת העדר ,

ובכל אופן בכדי לסכם את העניין , שוב אחזור על דבריי מאחד ההודעות הקודמות:

"חברים יקרים ניסיתי לא להיתווכח , רמת העוינות כאן גבוהה מדיי , וחבל.

בכל אופן לא אוסיף דברים נוספים , מפני שאמרתי את כל מה שהיה לי , ואם למישהו יש שאלות , אז כל התשובות שלי כבר

נתונות , בהודעות הקודמות.

לסיכום אומר:

מי שיותר חשוב לו רעש , שיבדוק ויראה מה יותר טוב לו

מי שיותר חשוב לו ביצועים , שיבדוק ויראה מה יותר טוב לו

מי שחשוב לו VIDEO IN , שיבדוק ויראה מה יותר טוב לו

מי שחשוב לו המחיר , שיבדוק ויראה מה יותר טוב לו

מי שחשוב לו תאימות של כרטיס עם כל סוגי החומרה , והתוכנה , שיבדוק ויראה מה יותר טוב לו

מי שיותר חשוב לו להמתין ולראות מה הכרטיס הבא שיהיה הכי טוב , שיבדוק ויראה מה יותר טוב לו

וכו' וכו'

מי שחשוב לו ללכת בשיטת העדר , שלא יבדוק כלום , ופשוט יקנה ATI .

מי שיבדוק אחד לאחד את כל הצדדים ,יוכל לבחור או ב ATI או ב , בהתאם לצרכיו.

הערה אין לי שום דבר נגד נוער , רק שטבעי שילד בגיל 16 יגיב בהיתלהמות , ובצורה שהוא חושב שהוא יודע הכל ,

בדיוק כמו שתינוק בגיל שנה עושה קקי בחיתול , אלה דברים טבעיים , לעומת זאת אם הבן אדם כבר הגיע לגיל מבוגר יותר,

ועדיין מיתנהג בצורה של ילד בגיל 16 , אז יש לנו כאן בעייה.

תודה

מבחינתי אפשר לנעול את האשכול "

מי שרוצה לקרוא את דבריי בצורה עמוקה יותר מוזמן לעבור על כל ההודעות שלי באשכול הזה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 171
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נראה לך שחברת פיתוח משחקים ענקית כמו Electronic Arts תסתכן בכך שלמשחקים שלה יהיו בעיות עם כרטיסי ATI?

אולי בארץ Geforce זה המותג הכי ידוע, אבל כמו שאתה יודע ארצנו היא קטנה ואם תיסע לארצות הברית ששם לא דופקים

את האנשים מוכרים שם כרטיסי רדאון בכמויות ככה שהיא לא תסתכן בלהפסיד חצי מהשוק האמריקאי ויש עוד הרבה ארצות

ש-ATI אפילו יותר מוכרת או שהיא מוכרת בדיוק כמו Nvidia.

Nvidia יכולה לשלם כמה שהיא רוצה, אבל אין סיכוי שחברת משחקים לא תתאים את המשחקים שלה לכרטיסי ATI, תשכח מזה.

ובשבילי FPS זה לא הכל, אני מסתכל על איכות התמונה, על איכות התמונה ב-AA ו-AF, על איכות ה-TV/OUT, ביצועים עם AA ו-AF

ועוד כמה דברים - ואופס..... מי גם כאן לוקח? כמובן Ati, אז אל תדבר סתם, דבר בשם עצמך.

איזה מצחיק אתה, מאיפה הבאת את הנתוני המכירות המגוכחים הללו? geforce 4ti 4200 שולט בשוק הבינוני בארה"ב, ובשוק הגבוה אין כ"כ הרבה לקוחות שמישהו ישים על זה ... .

חוץ מזה, המשחקים כן יעבדו על כרטיסי RADEON! אני לא אומר שהם לא יעבדו בכלל, אבל בוא נגיד שתהיה מדבקה על המשחק עם הסמל של NVIDIA, ככה שאתה תדע מיד מה החברה ממליצה ולא תחשוב פעמיים.

ואופס, משחק שצריך AA וAF מכרטיס של ATI כדי להראות כמו שצריך, בכרטיסים של NVIDIA לא צריך להפעיל את זה, האלמנטים הגראפיים ויופי המשחק הוא גם ככה נראה באיכות תמונה ברמה מעולה.

דוגמה, תסתכל בסקרינשוט של IRON EDDIE מהמשחק ספלינטר סל בתחרות הקומיקס, ואז תעשה את סקרינשוט לבד בבית, ואז תשווה את הסביבה, את הדמויות, אני למשל רואה שיש הבדל מסויים והסקרינשוט שלו נראה הרבה יותר טוב מכיוון מאצלי, אפילו שגם אני משחק על AA וAF הכי גבוה וזה עובד סבבה, מה לעשות שלNVIDIA יש תאימות. כי לדעתי בכרטיסים של ATI הבחור פשוט נראה כמו מרובע מסכן.

שמע גם ה ATI RAGE IIC AGP 8MB יותר טוב בFPS מאשר Voodoo rush 6MB , אבל על איזה כרטיס רץ יותר יפה 98?

כן כן, לא טעית - voodoo rush, ואני רואה שהמצב כיום דומה מאוד, גם אז היו חסידים של ATI שטענו שATI זה top notch כמוך ורכשו כרטיסים שלהם ואמרו! קניתי את הכרטיס הכי טוב בעולם, אבל המציאות היא אחרת.

קיצר, אתה יכול להתווכח כמה שאתה רוצה, זה פשוט ככה אבל אין הבדל מכריע שהופך את אחד הכרטיסים ליותר טוב או פחות טוב.

הם מתאזנים בסופו של דבר מכל מני בחינות בין אם אתה משווה בין 3 ל radeon 9000 pro

ו 4ti 4x00 ל radeon 9500 pro

ובין fx 58/900 ultra לבין radeon 9800 pro וה 9700.

יש לכל אחד מהכרטיסים את הטוב ואת הרע שציינתי לעיל, ואין פה שום הבדל חוץ מעניין של העדפות.

ולדעתי אם מישהו קנה 4TI 4600 ולא 9500 PRO

ולהיפך.

אני דוגל בשיטה של זעתר, לא להיות צאן בעדר, אלה להיות אדם עם מחשבה עצמאית ולא לתת לtomshardware לחשוב בשבילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אין טעם להשוות את המצב עם ארהב כי המנטליות שלהם שונה לגמרי

הם מחפשים את הכי זול ולא את יחס הביצועים/עלות הטוב ביותר.

ב. הבנתי שנכבת עם הRAGE אבל זה כרטיס עתיק וההשלכות של חוסר תאימות

הדריברים היום אליו חסרי משמעות-אז ניוודיה תומכת לאחור יותר זמן

מATI זה אולי טוב לאלה שמתעקשים להשאר עם משהו כל כך ישן

אבל אני בטוח שמעקב את התקדמות הדרברים (אני חושד שאחת הסיבות לריבוי

הדריברים היא תאימות לאחור כשתמיד תוכל לנוע דריבר אחד קדימה/אחורה

לדריבר שהם בנו בשביל סט כרטיסים אחר)

המצב כיום הוא שATI יותר טובים בשוק. קניה של GFX היא לא משתלמת.

כל מבחני הביצועים וטבלאות המחירים נגדך. השטות הזו של "אופטימיזציה"

לניוודיה היא חסרת בסיס- צלמתי סקרין דומה אצלי- ואני חייב לצין שהוא נראה

הרבה יותר טוב! הבחור לא יכול להראות אחרת! מה הם שמו שלד אחר?

שינו את צורת הפוליגונים? הם צריכים לשנות נשהו ברמת הבסיס של המנוע כדי שהדמות

תראה "פחות שרירית" כטענתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אין טעם להשוות את המצב עם ארהב כי המנטליות שלהם שונה לגמרי

הם מחפשים את הכי זול ולא את יחס הביצועים/עלות הטוב ביותר.

ב. הבנתי שנכבת עם הRAGE אבל זה כרטיס עתיק וההשלכות של חוסר תאימות

הדריברים היום אליו חסרי משמעות-אז ניוודיה תומכת לאחור יותר זמן

מATI זה אולי טוב לאלה שמתעקשים להשאר עם משהו כל כך ישן

אבל אני בטוח שמעקב את התקדמות הדרברים (אני חושד שאחת הסיבות לריבוי

הדריברים היא תאימות לאחור כשתמיד תוכל לנוע דריבר אחד קדימה/אחורה

לדריבר שהם בנו בשביל סט כרטיסים אחר)

המצב כיום הוא שATI יותר טובים בשוק. קניה של GFX היא לא משתלמת.

כל מבחני הביצועים וטבלאות המחירים נגדך. השטות הזו של "אופטימיזציה"

לניוודיה היא חסרת בסיס- צלמתי סקרין דומה אצלי- ואני חייב לצין שהוא נראה

הרבה יותר טוב! הבחור לא יכול להראות אחרת! מה הם שמו שלד אחר?

שינו את צורת הפוליגונים? הם צריכים לשנות נשהו ברמת הבסיס של המנוע כדי שהדמות

תראה "פחות שרירית" כטענתך.

תראה , דבר ראשון אני מסכים איתך שבאופן כללי , RADEON עדיף על FX מהרבה בחינות. זו לא הנקודה כלל וכלל , עצם העובדה שATI בגדה בי כלקוח ונטשה את יצירת הדרייברים לכרטיס שלה שאני השקעתי בו את כספי - זו הנקודה.

כלקוח, זה יכנס לשיקולים שלי.. ומה.. יתכן ואני אומר "חישבתי את כל היתרונות והחסרונות , וATI עדיין עדיף לי" . אבל גם יתכן ואני אומר (כמו שאני אומר היום) "המצב דיי שווה , אני מעדיף להמתין אולי , אם לא , אני מרגיש בטוח יותר עם בשל נסיון העבר ובגלל שאני משחק בהרבה משחקים ישנים יחסית".

התסכים איתי שזה הגיוני? שזה הגיוני שזה גם יהיה שיקול של מספר לקוחות אחרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מצחיק אתה, מאיפה הבאת את הנתוני המכירות המגוכחים הללו? 4ti 4200 שולט בשוק הבינוני בארה"ב, ובשוק הגבוה אין כ"כ הרבה לקוחות שמישהו ישים על זה ... .

חוץ מזה, המשחקים כן יעבדו על כרטיסי RADEON! אני לא אומר שהם לא יעבדו בכלל, אבל בוא נגיד שתהיה מדבקה על המשחק עם הסמל של , ככה שאתה תדע מיד מה החברה ממליצה ולא תחשוב פעמיים.

ואופס, משחק שצריך AA וAF מכרטיס של ATI כדי להראות כמו שצריך, בכרטיסים של לא צריך להפעיל את זה, האלמנטים הגראפיים ויופי המשחק הוא גם ככה נראה באיכות תמונה ברמה מעולה.

דוגמה, תסתכל בסקרינשוט של IRON EDDIE מהמשחק ספלינטר סל בתחרות הקומיקס, ואז תעשה את סקרינשוט לבד בבית, ואז תשווה את הסביבה, את הדמויות, אני למשל רואה שיש הבדל מסויים והסקרינשוט שלו נראה הרבה יותר טוב מכיוון מאצלי, אפילו שגם אני משחק על AA וAF הכי גבוה וזה עובד סבבה, מה לעשות שלNVIDIA יש תאימות. כי לדעתי בכרטיסים של ATI הבחור פשוט נראה כמו מרובע מסכן.

שמע גם ה ATI RAGE IIC AGP 8MB יותר טוב בFPS מאשר Voodoo rush 6MB , אבל על איזה כרטיס רץ יותר יפה 98?

כן כן, לא טעית - voodoo rush, ואני רואה שהמצב כיום דומה מאוד, גם אז היו חסידים של ATI שטענו שATI זה top notch כמוך ורכשו כרטיסים שלהם ואמרו! קניתי את הכרטיס הכי טוב בעולם, אבל המציאות היא אחרת.

קיצר, אתה יכול להתווכח כמה שאתה רוצה, זה פשוט ככה אבל אין הבדל מכריע שהופך את אחד הכרטיסים ליותר טוב או פחות טוב.

הם מתאזנים בסופו של דבר מכל מני בחינות בין אם אתה משווה בין 3 ל 9000 pro

ו 4ti 4x00 ל 9500 pro

ובין fx 58/900 ultra לבין 9800 pro וה 9700.

יש לכל אחד מהכרטיסים את הטוב ואת הרע שציינתי לעיל, ואין פה שום הבדל חוץ מעניין של העדפות.

ולדעתי אם מישהו קנה GEFORCE 4TI 4600 ולא 9500 PRO

ולהיפך.

אני דוגל בשיטה של זעתר, לא להיות צאן בעדר, אלה להיות אדם עם מחשבה עצמאית ולא לתת לtomshardware לחשוב בשבילו.

אם אתה כל כך קיצוני נגד ATI אז למה לעזאזל יש לך כרטיס שלהם ולא קנית כבר כרטיס של וזהו? זה באמת מצחיק ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אני הבאתי פה כבר אלף פעם את הלינק מהINQUIRER ששם מתואר ההסכם ובדיוק מה נכלל בו בקצרה, ככה שזה לא כזה חסר בסיס כמו שאתה טוען, ועובד שיש הסכמים ואופטימיזציה כזאת כרגע, והיא נובעת מכך - שמלא משחקים היום נבנים במקור לXBOX, שמשתמש אף היא בצ'יפים של , ולכן נבנים על השיידרים שלה ועם הכלים שלה. אז זה ממש לא חסר בסיס מה שאני אומר.

נכון כשאתה משחק משחק מחשב? ויש למטה לוגואים שונים, למה יש שם גם לוגו של NVIDIA? ליופי? לקישוט? god!

ב. אני לא כל כך נגד ATI, עובדה שיש לי כרטיס שלהם. אני פשוט נגד אנשים שאומרים שהוא יותר טוב חד משמעית מGEFORCE 4TI 4600, כי זה לא נכון, במיוחד שכרגע הם שווים במחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו! המנוע הכי נפוץ כיום בשוק!

ועם אובדן ביצועים נמוך בשימוש בAAןAF!

המבחנים האלה מראים הרבה עדיין

מסכים שתמיכה לאחור היא שיקול אבל בעידן בו יש בקושי אמולציה של דוס (זה אפילו לא זה)

במערכות ההפעלה תמיכה לאחור של מעבר לשנתיים שלוש היא לא ריאלית

לכל הצדדים

אני כבעל R9700PRO לא הייתי רוצה שATI יבזבזו את זמנן בתמיכה לאחור של חמש

שנים אם הם יכולים לותר על כך ולהתרכז באופטימיזציה של הדור הנוכחי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דייי איזה אנשים קשים אתם ! אתם מתעקשים לא לקבל את זה שנכון לעכשיו כל קנייה של כרטיס ATI יותר משתלמת מכל דבר אחר ?

זאת עובדה, פשוט עובדה. לא , לא תאימות ולא בטיח. הכרטיסים נותנים יותר FPS ואיכות תמונה גבוהה יותר עם מחירים זולים יותר.

אי אפשר לבקש יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שNVIDIA עושה כרגע, תבין את הנקודה שלי, ב 4TI אתה לא צריך לשים AA ו AF בשביל להגיע לסיפוק אופטימאלי מהכרטיס, זה גם ככה נראה מעולה, יש המון אלמנטים גראפיים, טקסטורות עשירות, בשביל להגיע לכזו רינדור של טקסטורות. לעומת זאת בATI זה אחרת.

ובגלל זה אני אומר, שאין פה משהו שמכריע לטובת כרטיס זה או אחר באופן מוחלט, ואין כאן פתרון ממשי, אלא כל אחד עם מה שבא לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טקסטורות עשירות יותר???

אתה רוצה להגיד לי שכל משחק כולל סט טקסטורות וסט שלדים שונה לכל חברה?

AA וAF מורידים ג'גיז ומשפרים את מראה הרצפה איך בדיוק ניודיה נראה

יותר טוב בלי זה? אני רוצה שתראה לי שתי סקרין שוט של אותו משחק באותו מיקום

עם אותם הגדרות בתוך המשחק שבאחת ניודיה מראה טקסטורות יותר טובות מATI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית אני שמח שהדיון שהתחלתי בו ,משך הרבה תגובות (לא ציפיתי לכך), אני גם חייב לציין , שתרבות הדיון השתפרה פלאים

בשלושת העמודים האחרונים , אותם אלה שהגיבו מכוער בעמודים הראשונים , נירגעו , או בכלל לא מגיבים , וזה טוב.

שנית אני חייב להגיד שאני מסכים עם דברי LEV_18B , דברים שמחזקים את הדברים שאמרתי .

תגובה "להוכחות" של YAK & YETI ;

FPS; יש הרבה מאוד רעש לגבי הקטע הזה , אבל דעו לכם , שמעל 30 FPS , בטלויזיה כבר אי אפשר להרגיש

בהבדל , העין פשוט לא מסוגלת להרגיש בהבדל , לגבי מסכי מחשב , זה גם כך , או מאוד מאוד דומה , ככה שאנשים כאן

יכולים להביא גרפים מפה עד הודעה חדשה , ויכולים לציין 60 FPS ו 100 FPS , אבל זה לא ממש רלוונטי, אני חושב

שטוב שאנשים ידעו את העובדה הזאת , זה דבר מאוד חשוב , ומטעה שהישתרש וחבל.

וזאת גם אחת הסיבות העיקריות שיש היתלהבות מ ATI .

לאחר שהקטע הזה הובהר יהיה ראוי שאנשים יתנו לעניין FPS חשיבות מישנית, ולא חשיבות כה גדולה , כפי שמיצטייר שיש

לגבי הנושא הזה.

מקווה שהקטע הזה, שהוסבר כאן יגרום להיסתכלות קצת אחרת לגבי כל עניין כרטיסי המסך.

וכמובן שאני לא אומר מה יותר טוב , הדברים נאמרים רק על מנת לאזן , ולאזן בלבד.

תודה

ZATAR

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...