סמסונג מוציאה מסך "22 עם פאנל S-PVA - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סמסונג מוציאה מסך "22 עם פאנל S-PVA

guy_intel

Recommended Posts

אתה צודק, אני לא אומר שלא. הפאנלים האיכותיים נותנים איכות תמונה טובה יותר. לדעתי מבחינת יחס עלות-תמורה זה לא משתלם. היום ניתן לרכוש מסך 22" סביר עם פאנל TN ב-1300 ש"ח. מסך 22" עם פאנל S-PVA עולה כמעט 3,500 ש"ח. במחיר של S-PVA אחד אני רוכש שלוש מסכים TN. לדעתי להשקיע סכום רב בטכנולוגיה שעדיין מתבגרת זה בזבוז. אני מעדיף לקנות TN סבבה, להשתמש בו שנתיים, לזרוק אותו לפח ולרכוש מסך חדש. עצם העובדה שנתח השוק של פאנלים איכותיים מצטמצם משנה לשנה מוכיח שרבים מחזיקים באותה דעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון, ההיצע מצטמצם בגלל דרישות צרכניות הולכות וגוברות למסכים פחות טובים. האם יש כאן מישהו שיודע מה קרה לשוק מכונות הכביסה? הוא השתנה לרעה. כמעט כל המכונות בעלות שמות המותג הגרמניים, הפכו לבעלות אורך חיים קצר, כך שכבר אין טעם להשקיע סכומים גדולים על מותגים אלו. דרישות הולכות וגוברות למכונות כביסה הובילו להקמת קווי ייצור מהירים בטורקיה, סין וכו' עם עלויות ייצור זולות וכח עבודה זול. זה מה שקורה כשיש ייצור המוני שהולך וגדל כל שנה. במקום להוריד מחירים למוצרים איכותיים הם מתפנים לטובת מוצרי זבל ומי שמפסיד זה הצרכן מכיוון שאין לו הרבה היצע במחיר נוח שצריך להמשיך לרדת.

נראה מה יהיה מחירו של ה- 2263PW לכשייצא לשוק. הוא אמור להיות זול יותר, אבל ביחס ל-245T ו-2408WFP קשה לי להניח שהוא יתומחר במחיר מציאה. בכל מקרה המסך של EIZO אינו מסך שנועד למשתמש ההמוני. הוא מכוייל כלפי המיגזר העיסקי ולגרפיקה מסוג ספציפי. ב-3400 ה-2408WFP ייתן תמורה טובה יותר לשימושים מסויימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הבנתי את על בוריה של זויות צפיה. מישהו פה צופה במחשב בסטיה של יותר מ -10 אחוזים ממרכז המסך?

האם אותו אדם אוהב להזיז את הראש תוך כדי צפיה בסרט/תמונה/טקסט? מה הוא יונה?

מדבר אדם שיש לו 930B אשר הוא TN בעוד לאחי יש 2007FP(כך שיצא לי להביט בS-IPS)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי מבחינת יחס עלות-תמורה זה לא משתלם. היום ניתן לרכוש מסך 22" סביר עם פאנל TN ב-1300 ש"ח. מסך 22" עם פאנל S-PVA עולה כמעט 3,500 ש"ח. במחיר של S-PVA אחד אני רוכש שלוש מסכים TN.

מה משתלם ומה לא -כל אחד מכריע לעצמו (יפה שאמרת "לדעתי"). בכל מקרה, דיברתי בדיוק על זה בדיון שפתחתי כאן לפני מספר שבועות: יש מגמה של היעלמות של פאנלים איכותיים מהשוק, מה שיוצר מצב של קצוות - המון מסכי TN זולים, ומעט מאוד מסכי לא-TN אולטרה-יקרים.

הסיבה שהמסכים כל כך יקרים היא כי הם משווקים לשוק צר מאוד של גרפיקאים מקצועיים, ומכילים כל מיני פיצ'רים של כיול צבעים סופר-מדויק, שאותם מקצוענים מוכנים לשלם בשבילם. גם אני לא הייתי מוכן לשלם 3000+ על מסך 22" עם פאנל איכותי, אבל 2000 כן הייתי משלם (עובדה ששילמתי על ה-DELL). הפאנל עצמו לא עולה יותר מזה. היו לא מעט מסכי 19" שתומחרו בשנה-שנתיים האחרונות בין 1500 ל-1800 שקלים (לעומת 1400-1100 ל-TN טיפוסי). זה סביר מאוד. אני מבכה בדיוק על זה שאותו נתח שוק ביניים הולך ונעלם.

אני לא הבנתי את על בוריה של זויות צפיה. מישהו פה צופה במחשב בסטיה של יותר מ -10 אחוזים ממרכז המסך?

אם פיספסת את הנקודה, זויות הצפיה גורמות לכך שגם בזוית ישרה יש הבדלי גוונים בין החלק העליון של המסך לחלק התחתון. אותם סקרינשוטים מ-DOOM3 ש-orleans הביא צולמו בדיוק בכזו זוית. במיוחד מרגישים זאת בתמונות שבהם התחום הדינאמי של הבהירות צר יחסית (תמונות כהות מסרטים ומשחקים למשל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפאנל של מסך מבוסס ה- TN די מיושן (LG L1915S), אך האבולוציה של TN עדיין לא מספקת ונעשתה בתחומים של הגברת ניגודיות (כיול שדווקא פוגע בהצגת הגוונים הבהירים) ושיפור זווית הצפייה האופקית באופן קליל. אין מהפכה של ממש בפאנל זה בהשוואה לשנים קודמות.

תמיד יהיה ויכוח בין מי שיודע להעריך טכנולוגיות עדיפות לבין כאלו שמזלזלים בקידמה.

אין ספק שיש חיסרון לפאנל TN בעיקר בגלל בעיות ניגודיות ולכן המסכים היקרים עם פאנלים איכותיים נראים טוב יותר אבל זה באמת לא שווה את המחיר שלהם.

אני אישית ממתין לסמסונג 2253BW שאמור להיות המחליף של ה-226BW ויגיע עם יחס ניגודיות של 1:8000 לעומת 1:3000. הוא יהיה עם פאנל TN ונראה לי שיחס הניגודיות הגבוה שלו יוריד את החיסרון של TN למינימום והוא יהיה הקנייה הכי טובה כיום למסכי מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת נראה לך שנתון מופלץ כזה או אחר ישנה את המצב? גם 1:3000 זה נתון מצוץ מהאצבע, בוודאי ובוודאי ש 1:8000.

אני עובד על בסיס יומיומי על המחשב הנייד שלי, פנל TN, ועל השולחני שמחובר קבוע לטלויזית LCD, פאנל S-PVA

לפני זה היה לי סאמסונג 730B.

למרות ש TN רחוק מלהיות הזוועה שעושים ממנו פה, שום תוספת ניגודיות מצוצה מהאצבע לא יכולה לכסות אפילו חצי מהפער בינו לבין פנל איכותי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שיש חיסרון לפאנל TN בעיקר בגלל בעיות ניגודיות ולכן המסכים היקרים עם פאנלים איכותיים נראים טוב יותר אבל זה באמת לא שווה את המחיר שלהם.

אני אישית ממתין לסמסונג 2253BW שאמור להיות המחליף של ה-226BW ויגיע עם יחס ניגודיות של 1:8000 לעומת 1:3000. הוא יהיה עם פאנל TN ונראה לי שיחס הניגודיות הגבוה שלו יוריד את החיסרון של TN למינימום והוא יהיה הקנייה הכי טובה כיום למסכי מחשב.

כל עוד תשכנע את עצמך שזה נכון, זה באמת נכון. ;D

ואל תקשיב למה ש-Pika007 אמר על הניגודיות המצוצה. אז מה אם הוא צודק? :lol:

אגב, Pika - מסכי TN בניידים הם באמת זוועה, הרבה יותר גרועים ממסכי TN שולחניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לעשות, אני רואה את ההבדל כל יום (עובר בין השולחני לנייד מספר פעמים ביום)

זה כמו לעבור מנהיגה במרצדס לפיאט אונו, אבל שתיהן בסופו של דבר נוסעות בסדר, ולא צריך להקצין דברים......

הבעיה של המסכים בניידים היא זויות הצפיה המזוויעות, למזלי פנלי ה TN שדל משתמשת בהם לרזולוציה של 1440X900, ה AUO וה LGP מציגים זויות איכשהו סבירות (סתם לדוגמה, זוית הצפיה האנכית היא +-45 מעלות, ב 1280X800 מדובר על 25, לפי הספקס של דל)

מהצבעים אני חייב להגיד שאני די מרוצה, יחסית למסך TN של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מגדיר את עצמי חובב גרפיקה מושבע, בטח שלא מישהו שמבין בזה, אבל רציתי לראות את ההבדל במו עיני. נכנסתי לפני כמה זמן לבאג, הסתכלתי על ה971P של מול מסך TN(נדמה לי שזה היה 932BW), ומצאתי הבדלים לא קטנים. רואים את העומק בצבעים, ולא צריך להיות מומחה גרפיקה.

גם המשתמש הפשוט ימצא את ההבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמין לי שגם בעוד 10 שנים (אם בתאוריה טכנולוגיית ה-LCD תישאר כמו היום), מסך TN לא יציע שום דבר עדיף טכנולוגית על מה שה- מציג היום.

אם בתיאוריה... טכנולוגיית ה LCD לא מחזיקה שבועיים בלי שינוי אז 10 שנים?

ה פלזמה אולי הגיעה לקצה היכולת הטכנולוגית אבל ל LCD יש עוד המון שיפורים (והוזלת עלויות ייצור) בדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שני מסכים: 2407 וסמסנוג 226

מהניסיון שלי כשאני משתמש בסמסונג מספיק להטות את הראש הצידה בכמה סנטימטרים כדי להרגיש שינוי בגוונים.

כמובן שזה לא מורגש עם הדל.

מי שמשתמש במסכים קטנים יחסית, נגיד עד גודל של 19 אינץ' ובעיקר כשמדובר במסכים בפורמט 4:3 לא ירגיש את השינוי בגוונים בגלל זווית הצפיה אבל בגלל שהמגמה היא לכיוון מסכים גדולים יותר ויותר וגם בפורמט רחב סוגיית זוית הצפיה הופכת להיות קריטית יותר.

כלומר לא הייתי ממליץ למישהו לקנות מסך 24 אינץ' עם פאנל TN, זול ככל שיהיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם בתיאוריה... טכנולוגיית ה LCD לא מחזיקה שבועיים בלי שינוי אז 10 שנים?

המגבלות של TN לא תיעלמנה. וזה לא שיש הרבה שינויים ב-LCD בשנים האחרונות (מאז שה-RTC נכנס). זה שכל חודש מוציאים לשוק עוד 30 מסכים שהם כולם אותו דבר לא אומר שהיא מתקדמת לאנשהו. אין שיפורים, יש רק טריקים איך למדוד שגורמים לזה להיראות כאילו יש שיפורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...