התרשמותי ממסכי Dell לאחר ביקור בחנות של LCDTV בפ"ת - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התרשמותי ממסכי Dell לאחר ביקור בחנות של LCDTV בפ"ת

guy_intel

Recommended Posts

אין שום ערך מוסף לפנל איכותי שמדובר במחשב לבית, כמו שכבר אמרו פה כמעט אין הבדלים חוץ מעניין הזוויות.

אני מוכן להתערב שבזוית ישרה מול מסך TN, וגם מול פנל איכותי כאשר שמות המסכים מוסתרים לא תשימו לב להבדלים.

אה, מספיק לשים סרט ולהזיז קצת את הראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נסכים איתך בעניין הזה.

אני לא מסכים איתך בעניין אחר, אמרת "כמשדובר במחשב לבית אין שום ערך מוסף לפאנל איכותי".

האם אתה בטוח?

לשימוש ביתי שהוא לרוב שימוש משרדי - אתה ממליץ על פאנל TN?

ממליץ לך לקרוא את המדריך של ארז כי חבל לחזור על אותם משפטים שוב ושוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשימוש ביתי שהוא לרוב שימוש משרדי - אתה ממליץ על פאנל TN?

ממליץ לך לקרוא את המדריך של ארז כי חבל לחזור על אותם משפטים שוב ושוב.

כתבתי במפורש, גיימינג ותוכן HD.

ואומר לך משהו עם כל הכבוד למומחים, ההבדלים בין הפנאלים בשימוש ביתי ממש מינוריים, לפחות זאת דעתי מנסיון של שנים על מסכי LCD של , Dell Eizo, , .

מי שרוצה לזרוק סתם כסף על פנל איכותי בשביל גיימינג, זה עניין שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה לגיימינג נטו גם אני מחזיק בדעה הזו, אבל זה לא מה שרשמת ידידי ומכאן רשמתי את מה שרשמתי.

אין שום ערך מוסף לפנל איכותי שמדובר במחשב לבית, כמו שכבר אמרו פה כמעט אין הבדלים חוץ מעניין הזוויות.

אני מוכן להתערב שבזוית ישרה מול מסך TN, וגם מול פנל איכותי כאשר שמות המסכים מוסתרים לא תשימו לב להבדלים.

בכל מקרה, אם התכוונת למה שאני התכוונתי אז הכל בסדר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני הייתי היום בחנות על מנת להתרשם מהמסך (2408wfp). ניסיתי לבחון את הטענות שעלו ברחבי הרשת על המסך, ולהלן מסקנותי (כל הבדיקות שלי נעשו בהגדרות ברירת מחדל):

1. לא ראיתי גוסטינג משמעותי (בטח שלא הגוסטינג של ה-2407, שגם אותו יצא לי לבחון).

2. היה לי קשה לבחון Input Lag בהיעדר משחק יריות כלשהו אבל לא הבחנתי בשום דבר משמעותי. לא ידעתי איך משכפלים תצוגה אז לא יכלתי לעשות את המבחן עם השעון הרץ, אבל ניסיתי לשים חצי ספרה במסך אחד וחצי בשני, ואכן ראיתי פיגור קליל אחרי 2007fp/wfp. נראה לי זניח.

3. Rainbow effect - בהתחלה לא כ"כ הבנתי מה זה אומר אבל קשקשתי קו לבן על רקע שחור ובזמן שציירתי (ועקבתי עם העיניים אחרי הסמן) ראיתי שהקו הלבן הופך קצת לצבעוני. זה קורה בתזוזה מהירה של העיניים. במצבים אחרים לא שמתי לב לזה.

4. הילה סביב הטקסט - לא ראיתי את זה כאשר החלקת הגופנים היתה כבויה. כאשר הדלקתי החלקת גופנים (cleartype) גם התקשתי לראות את זה אבל כאשר פתחתי notepad ראיתי שאכן בחלק מהאותיות יש "צל" סגול או כחול (לעומת מסכים אחרים שרואים אפור שנותן את תחושת ההחלקה). לא ראיתי את זה בפונט של האקספלורר או ב-my computer למשל. כלומר זה כנראה תלוי בפונט ובגודלו. לי אישית זה ממש לא מפריע כיוון שאני שונא החלקת פונטים. שינוי ה-Sharpness ל-25 במקום 50 הקטין מעט את התופעה אך לא העלים אותה, ומנגד התצוגה כולה הפכה למטושטשת מידי לטעמי.

5. אחידות לובן וקצוות ורודים - כאשר שמים רקע לבן לחלוטין על כל המסך רואים שהצבע אינו אחיד. חצי אחד של המסך כהה מעט יותר מהחצי השני ויש שינויים בגוון לאורך המסך (בעצם לרוחבו). אבל שמתי לב לזה רק ברקע לבן. כאשר הפעלתי מצגת תמונות ניסיתי לחפש את התופעה טוב טוב ולא הצלחתי ממש. לא הפריע לי. לא ראיתי גוון ורוד כמו שמתארים חלק מהמשתמשים.

6. פיצ'רים נוספים - sharpness מיותר לגמרי, מעל 50 חד מידי, מתחת ל-50 רך מידי. יש שמועות שהקפיצות במד יתוקנו ב-A01 מקפיצות של 25 לקפיצות של 10. ראיתי פיצ'ר זום במסך שיכול להיות שימושי לאנשים מסוימים. חביב. אבל זה גורם לטשטוש התצוגה (בדומה לרזולוציה שאינה טבעית).

7. Color banding - אכן ראיתי "מדרגות" צבעים אבל אני לא יודע אם זה נובע מתמונות לא טובות (עיקר המבחן שלי היה הדף הזה). אני לא רוצה לשפוט בנושא זה. כאשר הסתכלתי במצגת התמונות וממרחק של חצי מטר לא ממש הבחנתי בזה.

8. הצבעים עצמם היו עזים, אולי עזים מידי, אבל לא היתה לי סבלנות לשחק עם ההגדרות. השחור במסך לא רע בכלל (אפילו מרשים) ולא הצלחתי לראות backlight bleeding בתנאי התאורה הקיימים (אור פלורוסנט די חזק).

9. המסך היה די חם ויכלתי להרגיש בזה ממרחק של כ-30 ס"מ (הוא חימם לי את הפנים...). מצד שני מדובר במסך שעובד כל היום בתצוגה של החנות.

בסה"כ די התרשמתי מהמסך, ועושה רושם שהוא לא רע. שקלתי בעבר לקנות את ה-2407 ואני שוקל כעת לקנות את ה-2408. לא נראה לי שההבדלים ביניהם גדולים ולא נראה לי שהחסרונות של ה-2408 משמעותיים במיוחד.

ועוד מילה על פאנלים ועל זוויות צפיה:

שמתי לב שגם ב-2408 זוויות הצפיה לא מושלמות. כשמסתכלים מלמעלה מאבדים גוונים כהים, כשמסתכלים מהצדדים הצבע משתנה קצת. אמנם זה לא מאוד משמעותי אבל אכן קיים, וצריך לדעת שגם פאנלים שאינם TN אינם מושלמים.

מנגד בחנתי מעט את גרסת ה-22" של שכידוע בעלת פאנל TN. הדבר הכי משמעותי שראיתי היה שינוי בבהירות עם הזזת הראש מלמעלה למטה, אבל לא בצורה נוראית. כאשר מזיזים את הראש מימין לשמאל יש קצת הצהבה של הצבעים אבל גם זה לטעמי לא משמעותי. אני באמת לא חושב שעניין זוויות הצפיה ב-TN הוא מהותי במיוחד ואין צורך "לפחד" מהפאנל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי במפורש, גיימינג ותוכן HD.

ואומר לך משהו עם כל הכבוד למומחים, ההבדלים בין הפנאלים בשימוש ביתי ממש מינוריים, לפחות זאת דעתי מנסיון של שנים על מסכי LCD של , Dell Eizo, , LG.

מי שרוצה לזרוק סתם כסף על פנל איכותי בשביל גיימינג, זה עניין שלו.

אין בעיה לראות HD בפאנל TN?

אם מישהו רוצה להנות מוידיאו איכותי ומפורט, והוא משקיע בHD, איך הוא יהנה מזה אם כל פעם שהוא טיפה יזיז את הראש כל הצבעים יתהפכו לו, והצבעים בכללי לא יהיו מדויקים כמו לדוגמא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

המון פסיכולוגיה גם בטעמים השונים של אנשים בנוגע לאיכות המסכים.

מאז ומתמיד יש לי פאנל TN ואני מבסוט

לחברה (צלמת) יש מסך איכותי EIZO ורואים אחלה-תצוגה יפה אבל לא הייתי משלם עליו

את ה 24 תשל' שהיא שילמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מעניין..

אתה אומר את זה בגלל שרכשת מסך מבוסס פאנל TN ואתה רוצה לשכנע את עצמך שהוא טוב ועדיף ולא יצאת פראייר אז אתה אומר את זה?

או שאתה אומר את זה מניסיון כיוון שיש לך מסך מבוסס פאנל VA/IPS?

באמת מעניין...

כנראה כרגע מצאת הסבר לסיבה שחלק מהאנשים חולי האיכות (גיקים נראה לי ציינת) שיש להם מסך איכותי עם פאנל איכותי - כל כך משבחים אותו וכלכך קוטלים את הTN.

כי כפי שאתה בטח יודע - זה יותר מבאס להשקיע פי 2 יותר כסף על תוספת קטנה יותר של איכות (שעדיין חשובה למי שקנה) מאשר לחסוך 100 אחוז מהכסף ולוותר על אותה תוספת איכות. כפי שאתה יודע גם מסכי הPVA השונים הם לא משהו, גם להם יש בעיות של זוויות צפייה, והם בטח רחוקים "מהנאה צרופה", - ובכל זאת אותם אנשים מהללים אותם מאוד וקוטלים מאוד את הTN. ההסבר לחוסר הפרופורציה הזו (ניתן לראות כאן מה אנשים יותר נייטראלים חושבים על כל דבר) כנראה חלקו טמון בדבריך (וזה מאוד הגיוני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאפשר לסכם את הכל בשני משפטים.

צלמים וגרפיקיים חובבים/מקצועיים שחשוב להם דיוק בצבעים יעדיפו פנל איכותי.

והיתר יכולים ללכת בשקט על פנל TN.

משהוא יכול לומר לי מה ההבדל בין :

24" E248WFP WIDE TrueColor

לבין 2408WPF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאפשר לסכם את הכל בשני משפטים.

צלמים וגרפיקיים חובבים/מקצועיים שחשוב להם דיוק בצבעים יעדיפו פנל איכותי.

והיתר יכולים ללכת בשקט על פנל TN.

לא מסכים עם הסיכום. אני לא גרפיקאי ולעולם לא אהיה, אבל אני לא אלך בחיים על פאנל TN, כל עוד יש אלטרנטיבה סבירה. לשלם עוד כמה מאות שקלים ולקבל מסך יותר טוב זה סביר בשבילי.

משהוא יכול לומר לי מה ההבדל בין :

24" E248WFP WIDE TrueColor

לבין 2408WPF

כבר אמרו מיליון פעם. הראשון TN השני S-PVA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...