בעיה (?) מוזרה בכרטיס המסך - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה (?) מוזרה בכרטיס המסך

lharpaz

Recommended Posts

שלום לכולם,

לאחרונה יש לי בעיה מוזרה, ורציתי את עזרתכם כדי לנסות להבין האם הבעיה היא אכן כרטיס המסך.

אחרי זמן מה של אי שימוש במחשב, הוא עובר למעין מצב של חסכון בחשמל או משהו כזה.

כשאני מזיז את העכבר כדי לצאת ממצב זה לעיתים הוא חוזר לעבוד כרגיל, אך לפעמים הוא מציג כל מיני חירבושים על הצג (ראו תמונה מצורפת).

האם מישהו נתקל בבעיה דומה?

האם מדובר בכרטיס מסך בעייתי? (רציתי לחבר במקביל מחשב אחר לצג כדי לוודא שהבעיה איננה בצג, אבל לא הזדמן לי).

תודה מראש לכל העוזרים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תבטל את האופציה של חיסכון בחשמל ב power options

רק תבחר כיבוי של המסך

האמת שכבר עשיתי את זה לפני שכתבתי את ההודעה בפורום, אבל נראה לי שכדאי לדעת אם כרטיס המסך שלי הולך להתפגר בקרוב או אם זו בעיה שמישהו נתקל בה ויודע להגיד מה מקורה ואיך מטפלים בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האופציה הזאת דפוקה לדעתי. רוב הפעמים שהשתמשתי בה המחשב לא חזר לעצמו כמו שצריך אחרי ש"התעורר"

הHD נשאר כבוי או כל מני צרות אחרות אז לא יודע אם יש לך סיבה לחשוש.

מקסימום אם הכרטיס עומד להתפגר אז תחכה עד שהוא ימות ואז תקנה חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה - כנראה לא הסברתי את עצמי כמו שצריך.

המחשב לא ממש נכנס למצב של חסכון בחשמל (סליחה על ההטעיה).

כל מה שהוא עושה זה רק לכבות את המסך אחרי 20 דקות.

כשאני מזיז את העכבר הוא אמור לחזור לחיים, אבל בפועל לפעמים אני מקבל את הבעיה בתמונה המצורפת.

לכן אני חושב שמדובר בבעיה בכרטיס המסך או במסך עצמו ולא בחלק אחר במערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

עדכון: המסך עם הצבעים המוזרים מופיע עכשיו כל הזמן, גם מייד כשמדליקים את המחשב.

חיברתי את הצג עצמו למחשב אחר והוא עבד בסדר, אז כנראה הבעיה היא אכן בכרטיס המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכרונו לברכה?

כנראה. לכן אני מחפש תחליף...

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=336369.0

האמת שקצת יצאתי טמבל, כי שמתי לב לפני כמה חודשים שיש בעיה עם המאוורר, והתעצלתי להתחיל להתעסק עם זה, ונראה לי שהטמפ' דפקה לי את הכרטיס ועכשיו הוא עושה בעיות מייד עם ההדלקה (אני מניח שבהדלקה הטמפ' נמוכה...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן עדכון.

אני מקווה מאוד שזה יעזור למי שיתקל בבעיה דומה בעתיד והוא לא יצא טמבל כמוני...

אז ככה:

היתה בעיה.

הנחתי שהיא בכרטיס המסך בגלל שהמאוורר שלו גם ככה עשה בעיות (וגם כי קצת חיפשתי תירוץ לקנות משהו חדש שאני לא באמת צריך...).

בשביל לוודא - לקחתי את הצג וחיברתי אותו למחשב אחר - והוא עבד.

בזמנו הכל היה נראה בסדר, אבל עכשיו כשאני נזכר המחשב השני היה מוגדר לרזולוציה אחרת. בנוסף, כבדרך פלא, כשחיברתי את הצג בחזרה למחשב הראשון הכל שוב עבד.

מבחינתי קיבלתי את ההוכחה שהבעיה היא בכרטיס המסך כי גם ככה חשדתי בו וכי במחשב השני הכל עבד בסדר.

קניתי כרטיס מסך חדש (9600GT) וחיברתי למחשב - וגיליתי שהבעיה עדיין קיימת.

חיברתי למחשב אחר, ואז התחילו המון בעיות - הצג עבד רק ברזולוציות מסויימות ולא באחרות.

שיחקתי המון עם הגדרות התצוגה (נעזרתי במסך שני בשביל לראות משהו וכל הזמן העברתי את הכבלים ביניהם), חיפשתי ברשת, והגעתי למסקנה העצובה שהבעיה היא כנראה בצג.

הקטע הכי דפוק הוא שהסימנים הראשונים של הבעיות היו כשהצג עדיין היה בסוף תקופת האחריות, אבל עכשיו הוא כבר לא באחריות.

בכל מקרה כנראה שמשהו רע קרה שם, כי עכשיו הבעיה היא שונה (אז מי יודע - אולי מדובר בשתי בעיות שבמקרה התרחשו בסמיכות מחשידה):

הצג לא מסכים להציג תמונה.

לפעמים הוא מראה תמונה שחורה, ולפעמים הוא נותן הודעת שגיאה שהרזולוציה האופטימתלית היא 1280*1024 ב-60 הרץ, למרות שזה בדיוק מה שכיוונתי בכרטיס מסך (ועל צג אחר זה כן עובד).

ראיתי שאנשים נוספים נתקלו בבעיה - אבל לא הצלחתי למצוא את הפתרון (אנשים ניתקו את הצג מהחשמל לכמה דקות וזה הסתדר לפרק זמן מסויים, אבל אצלי זה לא עובד).

אם מישהו נתקל בבעיה דומה ו/או סתם רוצה להציע פתרון - אני אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...