דיסלקציה, כמה שאלות של דעה/עובדה - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיסלקציה, כמה שאלות של דעה/עובדה

shynet

Recommended Posts

חח, הנושא קצת יצא מהמקום לא? חח (-: תודה לכולם :yelclap: ,

כמובן, שעם עוד מישהו ירצה לשתף פה דברים בנושא, אני לא חושב שיש בעיה,

לילה טוב לכולם (-:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בתור נער בעל דיסלקציה ו"ראש טוב" אני יכול לספר לכם סיפור מצחיק שעברתי בכיתה א'-ב.

למדתי לקרוא מזה שזכרתי איך המילה נשמעת ואיך היא נראת

כשאני לא יודע לקרוא בכלל

בכלל כל המשפחה שלי הם דסלקטים חוץ מהאמא אבא שלי ואחי הם בעלי אותה דיסלקציה קשה של הכל יש להם ממש הכל:S[שגיאות כתיב, חוסר ריכוז, בעיה אם מט' , כתיבה לא מובנת בכלל , וכו..]

אבל לכל אחד יש את היתרונות שלו אבא תופס מהר ואם מטורף

אחי הקטן עוד צעיר לומר עליו, אבל בהחלט הוא מבריק ובעל ראייה ממקודת בצורה מטורפת

ואחותי יש לה דיסקגרפיה חוץ מזה היא גאון

וכך זה גם היה אם רוב הדיסלקטים שפגשתי לכל אחד יש יתרון שהוא רכש לעצמו כדי להתגבר על הקשיים שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חבר'ה, מאחר ופתחתם את הנושא אז רציתי להתיעץ אתכם בנוגע לקושי בעיקר במתמטיקה. אני יודע שיש דיסלקציה שקשורה למתמטיקה ואם יש מישהו שיכול להרחיב על הנושא אני אשמח.

בעיקרון אין לי בעיה עם חשבון פשוט אבל ברגע שזה הופך למתמטיקה אני משתגע מזה. יש לי ממש קוצים בתחת, חוסר ריכוז, עצבנות, תזיזתיות,אני מקבל מעיין BLACKOUT מחשבתי בניגוד לדברים אחרים שבהם הדימיון והיצירתיות שלי נורא מפותחים. אני יכול לעשות כול דבר שדחיתי בשנה האחרונה רק בשביל להחליף את זה בלשבת על ש"ב במתמטיקה, אני לא מצליח להכריח את עצמי ללמוד את זה בניגוד להרבה דברים אחרים שאני ממש נחשב שם לאוטודידקט. אני דווקא דיי חזק בנושאים עיוניים ויש לי לא רע לכך.

האם יכול להיות שיש לי באמת בעיה או שאני פשוט לא אוהב מתמטיקה בלשון המעטה ונפלתי על כמה מורים גרועים במיוחד?

תודה.

אני כנ''ל ואין לי לא דיסלקציה ולא add \ adhd \ psp \ pcp \ html \java \c# \ flash

זה פשוט עצלנות וחוסר סבלנות . קח אותי לדוגמא - כרגע אני בכיתה י''ב ב5 יח' עם מורה רוסיה גרועה שקשה להבין . הפעם האחרונה שעשיתי שיעורי בית הייתה אי שם בתחילת כיתה י' (פשוט אין לי כח\עצבים לש''ב במתמטיקה) , חוסר ההשקעה שלי נתפס ע''י במורה כזילזול ולכן ציוני המגן שלי יותר נמוכים ממה שמגיע לי .

לדוגמא - בשאלון 005 קיבלתי 100 בבגרות ו90 במגן , בשאלון 006 קיבלתי מגן 88 ובגרות 96 למרות שבמתכונות תמיד עברתי את ה90 .

שלא תחשוב שאני עצלן לגמרי כי עבודות בתנ''ך \ היסטוריה \ אזרחות אני עושה אבל אני לא מסוגל לעשות שום דבר במתמטיקה עד שאני לא מגיע למבחן :(

הצעה שלי - או שתלמד בכוח או שתנסה להסתדר או שתלמד 3 יח' מתמטיקה , אל תחשוב על לקחת ריטלין בחיים מכיוון שהוא משנה את האישיות ומשפיע על המוח בצורה יותר מידי משמעותית . אתה יודע שמעט כל התלמידים שנכנסו לבתי ספר בארה''ב והתחילו להרוג תלמידים ומורים היו בשלב כלשהו בחייהם על ריטלין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כנ''ל ואין לי לא דיסלקציה ולא add \ adhd \ psp \ pcp \ html \java \c# \ flash

זה פשוט עצלנות וחוסר סבלנות . קח אותי לדוגמא - כרגע אני בכיתה י''ב ב5 יח' עם מורה רוסיה גרועה שקשה להבין . הפעם האחרונה שעשיתי שיעורי בית הייתה אי שם בתחילת כיתה י' (פשוט אין לי כח\עצבים לש''ב במתמטיקה) , חוסר ההשקעה שלי נתפס ע''י במורה כזילזול ולכן ציוני המגן שלי יותר נמוכים ממה שמגיע לי .

לדוגמא - בשאלון 005 קיבלתי 100 בבגרות ו90 במגן , בשאלון 006 קיבלתי מגן 88 ובגרות 96 למרות שבמתכונות תמיד עברתי את ה90 .

שלא תחשוב שאני עצלן לגמרי כי עבודות בתנ''ך \ היסטוריה \ אזרחות אני עושה אבל אני לא מסוגל לעשות שום דבר במתמטיקה עד שאני לא מגיע למבחן :(

הצעה שלי - או שתלמד בכוח או שתנסה להסתדר או שתלמד 3 יח' מתמטיקה , אל תחשוב על לקחת ריטלין בחיים מכיוון שהוא משנה את האישיות ומשפיע על המוח בצורה יותר מידי משמעותית . אתה יודע שמעט כל התלמידים שנכנסו לבתי ספר בארה''ב והתחילו להרוג תלמידים ומורים היו בשלב כלשהו בחייהם על ריטלין ?

הצהרות חסרות שחר. ריטלין לא משפיע תמידית. ההשפעה זמנית. גם אתה כתבת בעצמך - הם היו בשלב כלשהו בחייהם תחת השפעת ריטלין. היו. אם הם היו ממשיכים לקחת, אולי הם לא היו את הרציחות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה זה אתה , כלומר - ריטלין משנה לך את האופי ולכן אתה לא תיקח אותו כשאתה לא צריך אותו , נגיד בחופש הגדול או בחודש הראשון של השנה בבי''ס .

אחרי שהיית על ריטלין והפסקת יש יותר הסתברות להתקפים פסיכוטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...