דיסלקציה, כמה שאלות של דעה/עובדה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיסלקציה, כמה שאלות של דעה/עובדה

shynet

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דיסלקציה יכולה גם לנבוע מזה או להחמיר את המצב יותר נכון להגיד

עריכה:

אפשר לראות את זה במיוחד אצל אוטיסטים

שכל אוכל מתועש [ לא אורגני כל כך]

יכול להחמיר את מצבם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, קראתי פה הרבה מידע תודה לכולם (-:, אז אולי יש קשר לזה שאולי באמת יותר שמאליים מימניים דיסלקטים (כניראה לפחות),

העניין שבגלל שאני דיסלקט, כניראה שכול כך קשה לי, אבל באמת, שאני יושב ומנסה עד שאני אצליח,

כמו שאמרתי אבא שלי דיסלקט, אבל הוא ימני, אמא שלי לא דיסלקטית והיא ימנית, ואחותי ואני גם דיסלקטים

ושנינו שמאליים (שני ההורים שלנו ימניים) , יש דרכים לזהות דיסלקציה מבלי לעשות איבחון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, קראתי פה הרבה מידע תודה לכולם (-:, אז אולי יש קשר לזה שאולי באמת יותר שמאליים מימניים דיסלקטים (כניראה לפחות),

העניין שבגלל שאני דיסלקט, כניראה שכול כך קשה לי, אבל באמת, שאני יושב ומנסה עד שאני אצליח,

כמו שאמרתי אבא שלי דיסלקט, אבל הוא ימני, אמא שלי לא דיסלקטית והיא ימנית, ואחותי ואני גם דיסלקטים

ושנינו שמאליים (שני ההורים שלנו ימניים) , יש דרכים לזהות דיסלקציה מבלי לעשות איבחון?

שגיאות כתיב חוזרות ונשנות.

דרך אגב, אני לא ממורמר. אני דווקא שמח בחלקי. קשה לי לדמיין את החיים עם ה20 אייקיו פחות (יש לי אייקיו די גבוה) ובלי היצירתיות. הADD עיצב לי את האופי.

ימני הוא איטר (מה שאתה קורא לו שמאלי), לא קשורים לדיסלקציה. זה קשור בחיווט של המוח. זה נקבע כבר ברחם לפי איזה אצבע התינוק מוצץ, הבוהן הימנית או השמאלית.

לגבי האחוזים באולכוסיה - אתה טועה ומטעה. האחוז בארץ הוא 16% בעוד הממוצע העולמי הוא 5%. מדוע זה נראה לך כ40%? בגלל שבארץ יש תופעה של אבחונים בשביל הקלות. זה מצער ומעליב. עם כמה אני שמח בחלקי, הייתי גם שמח לתת לכל אחד מרוצי ההקלות את הלקויות ברמות ההכי קשות, ADHD מאוד קשה, כל דיסX אפשרי, גמגום, רעד בידיים, בעיות שמיה וראייה.

לגבי הריטלין - בשום מקום בעולם אין ממש פיקוח מחמיר, לא צריך לגשת בפני וועדה כדי לקבל מרשם. זאת תרופה שהיא לא פחות ממצילת חיים. גם קל להשיג מרשם - אתה יודע כמה קשה לקבל אותה בבית מרקחת? פעם כשאמי היתה קונה בשבילי, היא הייתה צריכה לשכנע את הרוקח שיש לה בן, היא היתה במרחק מאוד קצר מלספר לו כמה זמן היא ילדה אותי ומה המאכל האהוב עליי.

מדוע מצילת חיים? קודם כל הנה מה שהסיינטלוגים לא מספרים (סיינטולוגים הם מובילי התעמולה נגד ריטלין והאלה שמפמפמים את הדעה שריטלין זה לא באמת):

-ריטלין זה לא ממכר. אני לקחתי ריטלין במשך שנה שלמה והפסקתי עם בוא הקיץ מייד, בלי תופעות לוואי, בלי קריזים. פשוט הפסקתי לקחת.

-ריטלין זה לא קוקאין. אמנם ההרכב דומה, אבל כמהע שהתרופה לא תתפשט ותשומש בצורה לא נכונה, לא יהיה עוד 20 שנה זונת ריטאלין [כמו זונת קראק (FYI, קראק זה קוק לעישון(]. מלבד זאת, יש תרופות הרבה יותר פשוטות שמזמן הפסיקו לייצר בגלל שהן עושות בעיות. אופטלגין, משכך כאבים לא משתמשים בו כבר כל כך, רק בגלל שבשימוש ממושך (מעל לשבוע) הוא גורם להחלשות מח העצם. תחשבו, אם ריטלין היה סם המוות הנוראי הממכר, לא היו מפסיקים להשתמש בו?

-ריטאלין לא גורם לך להתמכרות יותר קלה. ההפך הוא הנכון. אנשים שלא אובחנו כמו שצריך ולא קיבלו טיפול תרופתי, בדרך כלל יכשלו בחייהם. קשה לעבוד אפילו במקדונלד אפילו, עם ליקויי למידה קשים. הם מדרדרים לסמים בגלל הדימוי העצמי הנמוך והדכאון מהכשלון.

לכל אלה שמדברים על כמויות חמצן וכו':

תפסיקו לדבר שטויות. זה ממש, טוטאל BS.

תגיד, אתה בטוח שאתה דיסלקט? אין לך שגיאות כתיב. דילסקט זה מה שיש לו בעיה עם שפה. לדעתי למשפחתך יש ADD וADHD, לא דיסלקציות. דילסקט לא כותב בצורה רהוטה ומסודרת. לפחות לא בגיל הזה.

עריכה:

לזה ששותה שיקוי מרפא מחלות - אני ממליץ לך להביא מהשיקוי הזה לבדיקת מעבדה ולהפסיק לקחת את זה. עוד 20 שנה תגלה שזה הרס לך ת'כליות או משהו. תדע לך שקשה להעביר תרופה באישור של הFDA. יש הרבה שלבים. זה לא אומר שלא היו טעויות עם תרופות, אבל הריטלין משומשת כבר 50 שנה ולמעט מקרים בודדים ( עם אחוז עולמי של 5, ונניח שכל דור זה 25 שנה, זה 5% מ6 מליארד כפול 2. זה 600 מליון), של כמה אנשים שמתו בגלל בעיה גנטית לא מאובחנת שגרמה שהריטלין יגרום להם להתקף לב. אבל כל סיינטולוג ישמח לספר לכם על מאות טריליוני המתים מריטלין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאתה מחור לרטלין :(

באמת קצת הגזמתי עם הנתונים שלי

זה שבחול נתונים יותר נמוכים זה רק מראה שהמודעות שלהם יותר קטנה

ובאמת בארץ יש אחוז גדול של אנשים שלא סובלים מכלום ועדיין מקבלים הקלות

אם תשווה את הנתונים מבתי הספר לאוניברסיטאות תראה הפרשים של שמיים וארץ

עריכה : ואני חוזר ואומר אתה בחור ממש ממורמר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאתה מחור לרטלין :(

באמת קצת הגזמתי עם הנתונים שלי

זה שבחול נתונים יותר נמוכים זה רק מראה שהמודעות שלהם יותר קטנה

ובאמת בארץ יש אחוז גדול של אנשים שלא סובלים מכלום ועדיין מקבלים הקלות

אם תשווה את הנתונים מבתי הספר לאוניברסיטאות תראה הפרשים של שמיים וארץ

עריכה : ואני חוזר ואומר אתה בחור ממש ממורמר

אתה פשוט מדבר מבורות. מה הקשר בכלל אם אני משתמש או לא משתמש בריטלין (לא משתמש)?

אתה פיזיקאי? זה קשור למתמטיקה? כי אתה צריך ללמוד סטטיסטיקה. זה לא מה שמסיקים מהנתונים. זה רק אומר שבארץ יש יותר חרטטנים.

ומה הקשר מרמור? איפה אתה רואה מרמור? אני כתבתי נתונים. מרמור זה : "פיטרו אותי מאחמד את סלים. זה בגלל שאני יהודי!". אני לא יודע אם אתה דיסלקט או לא, אבל יש לך בעיות קשות בהבנת הנקרא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חבר'ה, מאחר ופתחתם את הנושא אז רציתי להתיעץ אתכם בנוגע לקושי בעיקר במתמטיקה. אני יודע שיש דיסלקציה שקשורה למתמטיקה ואם יש מישהו שיכול להרחיב על הנושא אני אשמח.

בעיקרון אין לי בעיה עם חשבון פשוט אבל ברגע שזה הופך למתמטיקה אני משתגע מזה. יש לי ממש קוצים בתחת, חוסר ריכוז, עצבנות, תזיזתיות,אני מקבל מעיין BLACKOUT מחשבתי בניגוד לדברים אחרים שבהם הדימיון והיצירתיות שלי נורא מפותחים. אני יכול לעשות כול דבר שדחיתי בשנה האחרונה רק בשביל להחליף את זה בלשבת על ש"ב במתמטיקה, אני לא מצליח להכריח את עצמי ללמוד את זה בניגוד להרבה דברים אחרים שאני ממש נחשב שם לאוטודידקט. אני דווקא דיי חזק בנושאים עיוניים ויש לי לא רע לכך.

האם יכול להיות שיש לי באמת בעיה או שאני פשוט לא אוהב מתמטיקה בלשון המעטה ונפלתי על כמה מורים גרועים במיוחד?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חבר'ה, מאחר ופתחתם את הנושא אז רציתי להתיעץ אתכם בנוגע לקושי בעיקר במתמטיקה. אני יודע שיש דיסלקציה שקשורה למתמטיקה ואם יש מישהו שיכול להרחיב על הנושא אני אשמח.

בעיקרון אין לי בעיה עם חשבון פשוט אבל ברגע שזה הופך למתמטיקה אני משתגע מזה. יש לי ממש קוצים בתחת, חוסר ריכוז, עצבנות, תזיזתיות,אני מקבל מעיין BLACKOUT מחשבתי בניגוד לדברים אחרים שבהם הדימיון והיצירתיות שלי נורא מפותחים. אני יכול לעשות כול דבר שדחיתי בשנה האחרונה רק בשביל להחליף את זה בלשבת על ש"ב במתמטיקה, אני לא מצליח להכריח את עצמי ללמוד את זה בניגוד להרבה דברים אחרים שאני ממש נחשב שם לאוטודידקט. אני דווקא דיי חזק בנושאים עיוניים ויש לי לא רע לכך.

האם יכול להיות שיש לי באמת בעיה או שאני פשוט לא אוהב מתמטיקה בלשון המעטה ונפלתי על כמה מורים גרועים במיוחד?

תודה.

נסה ריטלין. באמת. אני מכיר את הבעייה שלך. אמנם אצלי זה שולב גם עם מורה נוקשה או שניים וכרגע אני פשוט חש אי נוחות מטורפת כשאני רואה משוואות. כמו קומדיית מבוכה ממש גרועה, זה מה שמתמטיקה עושה לי. קח ריטלין ותתגבר על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אין לי בעיה עם חשבון פשוט

אבל ברגע שזה הופך למתמטיקה אני משתגע מזה. יש לי ממש קוצים בתחת, חוסר ריכוז, עצבנות, תזיזתיות,אני מקבל מעיין BLACKOUT מחשבתי בניגוד לדברים אחרים שבהם הדימיון והיצירתיות שלי נורא מפותחים. אני יכול לעשות כול דבר שדחיתי בשנה האחרונה רק בשביל להחליף את זה בלשבת על ש"ב במתמטיקה, אני לא מצליח להכריח את עצמי ללמוד את זה בניגוד להרבה דברים אחרים שאני ממש נחשב שם לאוטודידקט. אני דווקא דיי חזק בנושאים עיוניים ויש לי לא רע לכך.

תודה.

דיסקלקוליה.לאחותי יש את זה. למרות שאני חושב(אני לא בטוח) שזה אמור להיות יותר חזק בחשבון פשוט.

אנשים תפסיקו לומר לאנשים לקחת ריטלין! ריטלין מותר לקחת רק אם אובחנת כבעל ad(h)d.

בנוגע לאחוזים, בארץ האחוזים לא כ"כ גבוהים יחסית, באמריקה האחוזים הרבה יותר גבוהים מכאן, פשוט יש מדינות עולם שלישי שבהן אנשים לא מאובחנים וזה מוריד את הממוצע.

אני ADHD, (אני משתמש בקונצרטה, כמו ריטלין רק ל-12 שעות), ואני ממש מאושר שאני כזה, דרך אגב אם מישהו רוצה קצת חומר על ADHD, יש את הספר ADHD:מריטת עצבים,ספר מעולה.

ודרך אגב, אם אתה לא מרגיש קושי אין חובה ללכת לאבחון....יש כאלו שמתגברים על הלקויות(למרות שהם מעטים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תדע לך שאין כזה דבר דיסלקציה בלי AD(H)D. זה למה אני אומר לך שילך להשיג ריטלין. אני לא אומר לו לקנות בשוק שחור, אני מציע לו להעביר בקשה דרך הצינורות המקובלים, אם ימצאו שזה בסדר בשבילו, סבבה, אם לא, גם סבבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה , דיסלקציה לא מחייבת שיהיו לך שגיאות כתיב,

הכתב שלי ממש ממש לא מובן (שזה אני לא בטוח שקשור לדיסלקציה),

ונגיד בשביל להעתיק מהלוח אני חייב להיסתכל על האות לכתוב, ולפעמים קורה לי שאני

מסתכל בא לכתוב, ופשוט שוכח מה היה רשום, ואני צריך לחזור על מילה לפעמים

כמה וכמה פעמים רק בשביל לשנן אותה, ואם אני לומד מילה אחרת, אני כבר שוכח את השנייה.

אין לי בעיות דווקא עם שגיאות כתיב, ויש לי בעיה תמיד מעצבנת, אני מבדיל בין סגול

לורוד אני לא עיוור צבעים, אבל תמיד ששואלים אותי מה ורוד ומה סגול, אני תמיד מתבלבל

אני אף פעם לא זוכר איך סגול או ורוד אמורים להיראות, או שאני נזכר ושוכח, אני מתבלבל ביניהם בעיקרון...

לעומת זאת, אם אני זוכר נכון, לאחותי היה בעיות בשגיאות כתיב, ועדיין יש לה קצת (היא בת 17), אני לעומת

זאת אין לי בעיות בשגיאות כתיב בד"כ (גם בעברית וגם באנגלית)... אבל אם דיסלקציה קשורה רק לשגיאות

כתיב, למה באיבחון למשל נתנו לי צורות והייתי צריך לזכור אותן למשל? ואם אני לא דיסלקט, למרות שאובחנתי

ככה, (אני בטוח שיש לי בעיה כולשהי), אז מה אני יכול להיות לפי מה שהסברתי למעלה?

תודה לכולם על התגובות ביינתים (-:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה , דיסלקציה לא מחייבת שיהיו לך שגיאות כתיב,

הכתב שלי ממש ממש לא מובן (שזה אני לא בטוח שקשור לדיסלקציה),

ונגיד בשביל להעתיק מהלוח אני חייב להיסתכל על האות לכתוב, ולפעמים קורה לי שאני

מסתכל בא לכתוב, ופשוט שוכח מה היה רשום, ואני צריך לחזור על מילה לפעמים

כמה וכמה פעמים רק בשביל לשנן אותה, ואם אני לומד מילה אחרת, אני כבר שוכח את השנייה.

אין לי בעיות דווקא עם שגיאות כתיב, ויש לי בעיה תמיד מעצבנת, אני מבדיל בין סגול

לורוד אני לא עיוור צבעים, אבל תמיד ששואלים אותי מה ורוד ומה סגול, אני תמיד מתבלבל

אני אף פעם לא זוכר איך סגול או ורוד אמורים להיראות, או שאני נזכר ושוכח, אני מתבלבל ביניהם בעיקרון...

לעומת זאת, אם אני זוכר נכון, לאחותי היה בעיות בשגיאות כתיב, ועדיין יש לה קצת (היא בת 17), אני לעומת

זאת אין לי בעיות בשגיאות כתיב בד"כ (גם בעברית וגם באנגלית)... אבל אם דיסלקציה קשורה רק לשגיאות

כתיב, למה באיבחון למשל נתנו לי צורות והייתי צריך לזכור אותן למשל? ואם אני לא דיסלקט, למרות שאובחנתי

ככה, (אני בטוח שיש לי בעיה כולשהי), אז מה אני יכול להיות לפי מה שהסברתי למעלה?

תודה לכולם על התגובות ביינתים (-:

אני צריך להרים כתובת אש כדי שתבין? AD(H)D. זה ADD או ADHD. תיתכן דיסלקציה קלה שקשורה לבעיות כתיבה. בעיקרון בעיה שקשורה זה AD(H)D. ATTENTION DEFICIT DISORDER. בעית קשב לקוי. מבחני צורות וסיפורים זה בדרך כלל לבדיקת IQ. בדרך כלל זה מבחנים משולבים, IQ גבוה יכול להעיד על AD(H)D.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט מדבר מבורות. מה הקשר בכלל אם אני משתמש או לא משתמש בריטלין (לא משתמש)?

אתה פיזיקאי? זה קשור למתמטיקה? כי אתה צריך ללמוד סטטיסטיקה. זה לא מה שמסיקים מהנתונים. זה רק אומר שבארץ יש יותר חרטטנים.

ומה הקשר מרמור? איפה אתה רואה מרמור? אני כתבתי נתונים. מרמור זה : "פיטרו אותי מאחמד את סלים. זה בגלל שאני יהודי!". אני לא יודע אם אתה דיסלקט או לא, אבל יש לך בעיות קשות בהבנת הנקרא.

זה בדיוק מה שניסיתי להגיד

וזה שאתה יושב מאחורי המחשב ולא מולי לא נותן לך את הזכות להיות גס :cwm21:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שניסיתי להגיד

וזה שאתה יושב מאחורי המחשב ולא מולי לא נותן לך את הזכות להיות גס :cwm21:

אותו דבר כלפיך, להאשים אותי שאני ג'אנקי ממורמר של ריטלין לא לכבודי ולא לכבודך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...