בעיות בחיבור DVI בין מסך לכ. מסך - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות בחיבור DVI בין מסך לכ. מסך

Itzik208

Recommended Posts

ובכן, לא מזמן קניתי מסך חדש של (Samsung 226BW), חיברתי אותו למחשב, והכל עבד טוף מאוד.

לפני יומ-יומיים, כשניקיתי את המחשב קצת לפסח, פתאום אני שם לב שיש לכרטיס מסך שלי (Gigabyte Maya 9000 Pro. ענתיקה רצינית) - יציאת DVI!!

כמובן שהתלהבתי, וניסיתי לחבר את המסך דרך יציאת הDVI. אמממה - לא כ"כ פשוט, העיסק...

בהתחלה, השארתי את המסך מחובר גם עם היציאה האנלוגית (D-Sub קוראים לה?), ופשוט לחצתי במסך על כפתור ה Source. נאדה. הוא עבר ל Digital ומיד חזר לAnalog (הוא מוגדר על בחירה אוטמטית). גם כשביטלתי את הבחירה האוטומטית - לא התקבל אות מה Digital.

נסיתי להתקין מחדש את הדרייברים של הכרטיס, מה שהחזיר לי את ה Control Panel המעצבן של ATI עם הפעלת הווינדוס. במאפייני שולחן העבודה תמיד היו מוצגים לי 2 צגים -ניסיתי להרחיב את התצוגה על 2 מסכים, שיחקתי עוד קצת עם ההגדרות שם, ופתאום, וואלה - המסך הסכים ברוב טובו לעבור למצב דיגיטלי. מהר מהר ניתקתי את הכבל של החיבור האנלוגי, שלא יחשוב אפילו לחזור אליו...

בקיצור, הבעיה שלי עכשיו היא כזאת - החיבור הדיגיטלי עובד, רק בזמן שווינדוס עולה. כלומר, פעם - במצב האנלוגי, הייתי רואה את מסך האתחול של הביוס, את מסך האתחול של הווינדוס (עם פס הטעינה והכל), והיום, בשלבים האלו - המסך כאילו לא מזהה חיבור. הנורית של המסך מהבהבת, כמו שקורה כשמכבים את המחשב. רק כאשר מגיע השלב שבו בוחרים משתמש להכנס לווינדוס - פתאום נזכר המסך שיש לו חיבור דיגטלי. מופיע Digital למעלה, ואחרי שניה המסך 'נדלק'.

אני יודע שזה לא מצב טבעי, וזה לא אמור להיות ככה.

מה שאני לא יודע, ואין לי מושג - זה למה באמת זה ככה, ואיך אפשר לבדוק אם החיבור תקין, ומה ההגדרות הנכונות שצריכות להיות ב CP של ATI ו... זהו, בעצם.

יכול להיות שזה בגלל שלכרטיס יש יציאת DVI-I Dual Link ולמסך חיבור DVI-D Single Link?

(ניתן לראות תמונה של כרטיס המסך כאן - http://tw.giga-byte.com/Products/ViewImage.aspx?ProductID=1101,

ואלה הגדרות שולחן העבודה שלי:

1_115574690.jpg

עכשיו המצב הוא שהמסך מחובר רק דרך הDVI לכרטיס מסך. אולם את יציאת הVGA מהחיבור של המסך עוד לא ניתקתי (על כל צרה שלא תבוא). כלומר, הVGA לא מחובר לכרטיס, אלא רק למסך.

ניסיתי לכבות את המחשב, להוציא מהשקע, מהחשמל, מה לא. הכל. שומדבר לא עזר.

מקצוענים, לטיפולכם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

חבל שכבר 4 וחצי חודשים עברו ואין פה תגובה אחת !

נרשמתי לפרורום הנ"ל כי הוא אמור להיות הכי מקצועי בארץ...

בכל מקרה אני גם סובל כרגע עם ה DVI שלי,

יש לי 6800GT והכל היה בסדר למעלה מכמה שנים עד שהחלטתי לעדכן איזה דרייבר לפני כמה חודשים קיצר מאז כלום לא עוזר לי והDVI אינו מזוהה..

אפילו פירמוט והתקנת הווינדוס מחדש לא עזרו.

אין לי כבר מושג מה לעשות- החנות שממנה קניתי את הכרטיס בדקה אותו והוא נמצא תקין.

קיצר אין לי מושג - גלשתי באתרים והם מפנים לתכנה שנקראת DVI-Recover

http://www.jeffgeiger.com/Stuff/DVI_Recover.htm

אתה אמור לשים את הקובץ על דיסקט ולעשות BOOT ממנו וזה אמור לפתור את הבעיה

אני לא מצליח להכניס את הקובץ לדיסקט כי הוא טיפטיפה גדול מדי !

ניסיתי BOOT דרך Diskon Key לא עזר, וגם דרך CD וזה לא עשה BOOT.

אין לי כבר רעיונות וכמובן שניסיתי להסיר ולהתקין את המקוריים שהגיעו עם הכ.מסך וזה גם לא עזר.

קיצר - אין לי מושג !

מעניין עם עוד חצי שנה יענו פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע הבעיה היא רק בזמן עליית הWINDOWS? זאת אומרת שאתה יכול לעבוד באופן יציב עם היציאת DVI אחרי שהWINDOWS עלה לא?

כל מיני תופעות בזמן העליה יכולות לנבוע מהדרייבר של המסך עצמו.. תנסה למצוא דרייבר למסך באתר של היצרן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע הבעיה היא רק בזמן עליית הWINDOWS? זאת אומרת שאתה יכול לעבוד באופן יציב עם היציאת DVI אחרי שהWINDOWS עלה לא?

כל מיני תופעות בזמן העליה יכולות לנבוע מהדרייבר של המסך עצמו.. תנסה למצוא דרייבר למסך באתר של היצרן..

שלילי...

אין שום פלט ביציאת DVI- המסך נכנס לstand by וניסיתי של היצרן ואפילו את המקוריים שהגיעו בCD.

כרגע כלום לא עוזר.

אובד עצות ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...