קרור מים למערכת מבוססת .Q6600 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קרור מים למערכת מבוססת .Q6600

NarKo

Recommended Posts

יש לי את המפרט הבא

intel Q6600

Zalman CNPS9500A LED 92MM Fan

Gigabyte GA-P35-DS4

Corsair 2GB Kit PC2-6400 -800 CL4 Twin2X2048-6400C4

XFX GForce 8800GTS 320MB XXX edition

Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0 X2

Antec P182B

Corsair HX Series 520W PSU

כמו שאתם רואים הקירור הוא שריד מהמחשב הקודם והשאיפה היא להחזיר אותו לשם.

אני מאוד מתלבט אם כדאי להיכנס לתחום המים.

לאחר חיפוש מעמיק בפורום לא כל כך הצלחתי להרכיב מפרט. לפי מה שראיתי המפרטים שמופיעים בת'רד מים כבר לא ממש מעודכנים, בעיקר לגבי בלוקים.

אני מעוניין בקירור למעבד ולכרטיס מסך. לא נראה לי שיש צורך בקירור ללוח, אבל אני פתוח להצעות.

בעיקרון אני מדבר על תקציב של עד 2000 ש"ח (כולל משלוח) אבל התקציב גמיש.

אין בעיה להזמין רכיבים מחו"ל בתנאי שיש משלוח לארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה מפרט שייתן לך ביצועים טובים וכמובן הכי חשוב... שקט.

את החלקים הנ"ל אתה יכול להזמין מ .performance-pcs. חנות בארה"ב ששולחת לארץ והכי חשוב מקבלת שהיא לטעמי השיטה

הנוחה ביותר לתשלום עבור סחורה בחו"ל.

ppcszu6.jpg

כפי שרשמתי המשלוח עולה 52$ ובחישוב לפי שער ההמרה הנוכחי של זה יוצא לך: 1075ש"ח כולל משלוח, לא כולל מיסוי בארץ(אמור להיות 30%).

המפרט כולל את כל מה שאתה צריך למעט רדיאטור ,נוזל ומאוררים. הכנסתי בנוסף דברים שאמורים להקל על החיים כמו חור מילוי שאתה יכול להתקין

בתקרת המארז למילוי נוח של המערכת וברז ניקוז למקרה שאתה צריך לרוקן את המערכת.

בנוסף הוספתי צנרת(כ 12 רגל או בערך 3.6 מטר שלא יאזל לך במקרה) ומהדקי צינורות.

את הרדיאטור מסוג Thermochill PA 120.2 תאלץ להזמין מה FrozenCPU, מנסיון אין להם שום בעיה לשלוח לארץ אבל הם לא מקבלים

PayPal אלא רק כרטיס אשראי בינלאומי, אם אתה מוצא את הרדיאוטר הנ"ל במקום אחר שמוכן לשלוח לארץ אתה מוזמן לקנות שם.

fcpln6.jpg

הרדיאוטר פלוס ממירי הברגה ל G1/4 ומחברי צינור מתברגים (מודגשים באדום ומומלץ מאוד שתזמין את הרדיאטור איתם)

יעלו לך בקירוב עוד 700ש"ח כולל משלוח לפני מיסוי.

מספר הערות:

1. יש שיטענו שהמפרט הנ"ל הוא בזבזני או מיותר ושניתן לבנות בעצמך בלוק , לקנות צינורות שקופים באייס ולהישתמש במשאבה של

בריכת שחיה, כבודם של אנשים אלו במקומם מונח :xyxthumbs:, אם אתה לא מעוניין לשבור את הראש יותר מידי המפרט הנ"ל כאמור מכיל את כל מה

שאתה צריך* כדי להקים מערכת מים למעבד.

2*. אז מה כן חסר לנו:

א. נוזל . אתה יכול לבחור במים מזוקקים רגילים, מים מזוקקים פלוס תוסף נגד אובש וקורוזיה וכו או נוזל קירור לרכב, כל אחד מאלה יעשה את העבודה.

ב. מאוררים, מכיוון שקירור מים הוא למעשה סיפון חום ורק מעביר חום מהמעבד לרדיאטור עדיין תזדקק לשני מאוררי 120 בכדי לנשוף

אויר על הרדיאטור שלך, תוכל לבחור ממגוון המאוררים השקטים והמומלצים שזמינים בארץ. הסיבה שלא הוספתי מאוררים להזמנות למעלה היא

שבד"כ יותר זול לקנות את המאוררים בארץ מאשר להזמין מחו"ל.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המהירה.

ואני איתך בנושא הבנייה העצמית. מי שיש לו זמן,כוח וידע, לבריאות וכל הכבוד. שיבנה לבד בלוקים.

מבחינתי ההרכבה של כל המערכת זו מספיק עבודה.

כמה שאלות,

יש לך המלצות לבלוק לכרטיס מסך?

בכלל כל העסק הזה יחזיק גם לכרטיס מסך?

ולגבי ה - Thermochill, ראיתי הרבה אנשים שאומרים שהיחס עלות תועלת שלו לא משהו - אחלה רדיאטור, אבל לא שווה את הכסף.

לא עדיף לקחת רדיאטור של swiftech (או משהו אחר) מ - performance-pcs בפחות כסף מה - Thermochill?

וחוץ מזה.

ראיתי את הת'רד שלך לגבי המערכת לסטרייקר. כבר הזמנת את כל העסק הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, הזמנתי אתמול וזה כבר בדרך אליי. המערכת דומה מאוד למה שהרכבתי לך כאן רק עם שני משאבות.

בנוסף הזמנתי מפרוזן שני טרמוצילים. העיניין עם הרדיאטור הנ"ל הוא שהוא מספק את הביצועים הטובים ביותר עם מאוררים שקטים,

זה לא חוכמה לקחת כל רדיאטור ולשים עליו מאורר מרעיש ולקבל ביצועים טובים אבל כשזה מגיע לשקט כל ביקורת שקראתי

ציינה בפירוש שאין מתחרים כרגע לטרמוציל, לכן העדפתי לשלם אקסטרא.

את הקירור לסטרייקר כבר הזמנתי(עוד 210 יורו) הוא אמור להגיע אליי עוד שבוע וחצי, MIPS אומרים שהם מייצרים את כל הבלוקים שלהם

בעצמם ולכן יש תקופת המתנה מסוימת. אני רק מקווה ששני לולאות יספיקו לי, אחת לשני 9800GTX והשניה למעבד + לוח אם(5 בלוקים ברצף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה הזמנת בסוף לכרטיס מסך?

בכל מקרה לגבי ה Thermochill, אני צריך עוד לחשוב על זה. זה גם עולה פי שלוש מכל דבר אחר, וגם דמי משלוח מעוד חנות.

Swiftech Radiator - MCR320 לדוגמה לא יתן לי ביצועים דומים? זה 3 מאווררים במקום שניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתי היה שיקול של מקום, אני צריך למצוא מקום לשני רדיאטורים ולכן בחרתי מראש ב Dual 120 ולא חשבתי

על פיתרון הכולל שלושה ואפילו ארבעה מאוררים על רדיאטור יחיד.

בעיקרון חשבתי בהתחלה ללכת על רדיאטור של Koolance מ performance-pcs אבל בסוף זנחתי את הרעיון

שכן אין ביקורות ברשת על הרדיאטורים של החברה הנ"ל מחוץ למערכות בנויות לחלוטין, למעשה מדובר על חלקי

חילוף למערכות המורכבות של Koolance.

בכל מקרה אני לא יכול לומר לך אם הרדיאטור שציינת אכן יספק ביצועים דומים לטרמוציל, כן מצאתי דיון בפורום של Xtremesystems

שם הראו של הטרמוציל ליד שני רדיאטורים אחרים וניתן היה לראות בפירוש שלידו כל השאר נראים צעצועים.

בקשר לבלוקים ל 9800GTX, ובכן בעיקרון אין כרגע בלוקים מתאימים לכרטיסים הנ"ל אבל Aqua (עוד חברה גרמנית) צפויה לשחרר

בלוק חדש ל 9800GTX בשבועיים הקרובים או כך לפחות הם ציינו באימייל אחרי ששאלתי אותם, כבר היום יש להם בלוק ל 9800GX2.

חשבתי במקור לקנות 8800GTS אבל אני קונה את ה9800GTX במחיר של 8800GTS ככה שאני מעדיף כבר להשקיע ולשדרגע רק בעוד

שנה או אפילו יותר למרות שה 9900 קרובים מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש מיותר לרכוש רדיאטורים של תרמוצ'יל. יקרים, ולא משתלמים ביחס למחיר. עדיף בהחלט את ה MCR של swiftech לכל מי שמשתמש במאווררים חלשים יחסית(ובחלשים יחסית אני מתכוון עד איזור ה80CFM, אז אין בעייה).

ההמלצה על ה-GTX אף היא מיותרת, יש את ה-DTEK Fuzion שעדיף ממנו וזול ממנו. בנוסף, אני גם לא רואה סיבה גם לרכוש פילפורט, וגם לרכוש מיכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על הבורות, אבל במערכת עם פילפורט לא צריך מיכל?

המים שזורמים בצנרת מספיקים?

ומה לגבי בלוק לכרטיס מסך (8800GTS)?

עדיין לא הצלחתי להבין מה מומלץ בתחום :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללכת על טרמוצ'יל זה אכן זריקת כסף אבל בסופו של דבר זה באמת הטוב ביותר.(מנסה להרגיע את עצמי אחרי שקניתי שתיים!! :silly:)

בכל מקרה ה MCR יתפקד בערך אותו הדבר בגיסרה עם שלושה מאוררים ככה שאתה יכול ללכת עליו בלב שקט.

בקשר ל DTEK, הוא לא זמין בשום מקום מלבד היצרן, בכל מקרה הוא לא היה זמין ב Performance-Pcs ולכן הלכתי על הדבר הטוב הבא הוא הGTX.

fill port, זה עיניין של נוחות. אני קניתי מיכלי מים שנכנסים במקום של כונן 5.25 ככה שכדי למעלה אותם צריך לשלוף אותם

החוצה, אני רוצה שתהיה לי האפשרות לפתוח בורג בחלק העליון של המארז ופשוט לשפוף פנימה נוזל, כנ"ל לגבי הברז ניקוז.

הכל עיניין של נוחות ובתכלס התוספת לא מייקרת את העניין יותר מידי, מה שכן עכשיו שמתי לב ששכחתי להוסיף למפרט המקורי

ששמתי למעלה מחבר T בשביל לפצל את הצינור, תוספת של עוד 10 דולר.

העיניין הוא שאם יש מיכל לא צריך Fill port בגלל שאתה ממלא מים ישר במיכל, אם יש Fill Port לא צריך מיכל כי פשוט פותחים את המכסה

וממלאים מים דרכו ישר למערכת. לדעתי זה לא נורא שיהיה גם מיכל וגם Fill port.

אם אתה שואל למה צריך למלא מים במערכת סגורה? ובכן הצינורות בשימוש במערכות מין שכאלה הם מעט נקבוביים, זה אומר

שכל הזמן מתאדים מהם מים ברמה מולקולרית(לא משהו מסוכן שיכול לקצר חומרה).

הנה קישור לחיפוש ב Performance-Pcs שמביא רשימה של בלוקים ל 8800, קראתי ביקורות טובות על הבלוקים של EK

בייחוד חפשתי גופים שמתאימים ל ככה שיכול להיות שהצרכים שלי יהיו שונים משלך וממה שאתה מחפש בביקורות.

חיפוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר חיפוש קצר, באמת לא נראה פשוט להשיג את ה DTEK, ככה שזה כנראה יהיה ה swiftech.

יש חשיבות למיקום של כל הרכיבים?

המשאבה יכולה להיות מעל המיכל, או חייבת להיות בתחתית?

ובכלל העסק (רדיאטור, משאבה, מיכל מים) חייב להיות קרוב לבלוקים, או שהוא יכול להיות מיחוץ למארז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דעתדכם על המפרט הבא?

חסר משהו?

אני יודע שה - D-TEK יותר מומלץ מה - Apogee, אבל לא היה אותו בחנות הזאת ולקנות בשתי חנויות שונות, או מערכת שלמה בחנויות שכן מצאתי אותו, לא יצא משתלם.

מאוררים אני כמובן אקנה בארץ ( אני אשמח להמלצות).

חוץ מזה, יש בעיה לשים את המשאבה והמיכל מים מיחוץ למארז?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה לשים את המיכל והמשאבה איפה שאתה רוצה,, מומלץ כמובן שהכל יהיה מאורגן תוך מחשבה לעתיד למקרה ש:

1. תרצה להוסיף בלוק למערכת

2. תרצה לפרק או לרוקן את המערכת

ואני מניח שגם חשוב לך שהכל יהיה אסטטי.

אישית בכל זאת הייתי לוקח Fill Port למערכת לא משנה אם יש לה מיכל או לא.

בקשר לבלוק לכרטיס מסך אני ממליץ שתלך על בלוק שלם שמכסה את כל הכרטיס(8800GT) ולא רק את הליבה.

קח בחשבון שבכרטיסי 8800 הזיכרון הוא שירוויח עוד מגהרצים עם בלוק מים מלא לכרטיס.

אתה יכול ללכת על בלוק 8800GT של EK או DangerDen, למרות שאת האחרון לא כל כך אוהבים בפורומים בחו"ל

BFG בחרו בו לגירסה מקוררת המים שלהם של ה 8800GT והוא מתפקד בצורה טובה בלי להוריד את הלחץ מים יותר מידי.

דרך אגב היום הגיעו הטרמוצילים שלי מפרוזן.

tc1ts9.jpg

tc2yw4.jpg

tc3to3.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.sidewindercomputers.com/waterblocks.html

מבצעים משלוחים לארץ.

תודה אל הקישור, אני אבדוק אם זה יוצא משתלם

אין שום בעיה לשים את המיכל והמשאבה איפה שאתה רוצה,, מומלץ כמובן שהכל יהיה מאורגן תוך מחשבה לעתיד למקרה ש:

1. תרצה להוסיף בלוק למערכת

2. תרצה לפרק או לרוקן את המערכת

ואני מניח שגם חשוב לך שהכל יהיה אסטטי.

אישית בכל זאת הייתי לוקח Fill Port למערכת לא משנה אם יש לה מיכל או לא.

בקשר לבלוק לכרטיס מסך אני ממליץ שתלך על בלוק שלם שמכסה את כל הכרטיס(8800GT) ולא רק את הליבה.

קח בחשבון שבכרטיסי 8800 הזיכרון הוא שירוויח עוד מגהרצים עם בלוק מים מלא לכרטיס.

אתה יכול ללכת על בלוק 8800GT של EK או DangerDen, למרות שאת האחרון לא כל כך אוהבים בפורומים בחו"ל

BFG בחרו בו לגירסה מקוררת המים שלהם של ה 8800GT והוא מתפקד בצורה טובה בלי להוריד את הלחץ מים יותר מידי.

דרך אגב היום הגיעו הטרמוצילים שלי מפרוזן.

רוב הביקורות שקראתי לגבי בלוקים ל GPU די היללו את ה swiftech למרות שגם לי נראה מוזר שהוא מגיע רק עם סינקים לזכרונות.

לגבי ה DD דיברו על זה שיש לו קצת בעיה של התנגדות, אבל אין לי מושג כמה זה ישפיע. אחרי הכל אין לי כל כך הרבה בלוקים במערכת והמשאבה די חזקה.

לגבי ה EK, לא ממש מצאתי ביקורות לגביו. אני אשמח להפניות

******** עריכה ****************************************************************

אחרי בדיקה נוספת

יש לי התלבטות לגבי שני הבלוקים הבאים לכרטיס מסך

Danger Den 8800GTS Single Block

או

EK High Performance Full Coverage Nvidia 8800 GTS Series Water Block

השאלה היא אם יש הצדקה להפרש במחיר בניהם לבין ה - Swiftech, שמקבל ביקורות מעולות, אבל לא מכסה את הזכרונות

חוץ מזה, תתחדש על הרדיאטורים. נראים מפלצות. אתה יודע כבר איזה מאוררים אתה שם עליהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחפש מאוררים טובים, ככל הנראה אני אזמין בארץ SilenX.

החיסרון של הבלוק של Swiftec הוא חוסר הקירור לשאר הרכיבים מלבד הליבה, לדעתי שווה להשקיע בבלוק כמו ה EK.

חיפוש קצר בגוגל מצא מספר ביקורות משבחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...