בעיה של צפצוף ביוס באמצע משחק - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה של צפצוף ביוס באמצע משחק

DaNiEl360

Recommended Posts

אל תתייחסו למפרט בצד אני במחשב אחר...

פעם אחרונה ששיחקתי היה צפצוף ביוס, לפני שסגרתי את המשחק שמעתי שני צפצופים קצרים ואחד ארוך ואז יצאתי שלא יישרף לי כלום...

בדקתי מהר טמפ', הכרטיס מסך שלי ידוע להתחמם כי הוא ישן והמאוורר בו חורק, אני מחכה שישרף ואקנה אחד אחר פשוט וזול. 60 מעלות ויכול להגיע במאמץ של הרבה זמן ל 80 או אפילו 120!!

והמעבד 3000+ 64bit

היה על 62 מעלות...

יכול להיות שזה הוא? כי אם כן אני אפרק את הקירור ואחליף משחה טרמית כי בטח פג תוקפה לפני שנתיים...

ואני לא הצלחתי להוציא את הצלעות , יש כזה קלאץ' מלמעלה שהזזתי ועוד משהו מחובר אליו שלא נותן לי להוציא את זה...

אז אם מישהו איך אני מוציא את זה אני אודה לו.. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תציין איזה כרטיס מסך זה, כל צ'יפ\ליבה יודעת להתמודד עם טמפ' שונות, אל תשב ותחכה שהוא ישרף מ 120 מעלות כי יכול להיות שהוא סתם יאט את הפעולה שלו\יגרום לתקיעות במשחקים אבל ישרוד ככה שנים.

את הטמפ' של המעבד תבדוק במאמץ (10 דקות PRIME95), בדיקת טמפ' בעבודה רגילה לא עוזרת בכלום.

אם מדובר בצלעות קירור המקוריות של אז אתה צריך להזיז את הידית מהצד שנועל לצד שמשחרר, אז לא יהיה לחץ על התושבת, במצב הזה תוכל לשחרר את הקליפסים של ההיטסינק מהצ'ופצ'יק של התושבת (ששומר עליהם במקום).

הדרך הכי טובה להבין איך לפרק את זה היא להסתכל על התושבת ולהבין איך ההיטסינק ננעל עליה.

משחה טרמית אפשר להשאיר כמה שנים אבל באמת מומלץ "לרענן" כל שנה-שנתיים.

חשוב מאוד גם לנקות את צלעות הקירור, שלא יהיה אבק בין הסנפירים של ההיטסינק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שלא ציינתי...

GeForce 6600...

לא נראה לי שהוא ככה כבר שנים.. הרי רק מלפני לא הרבה זמן המאוורר התחיל לחרוק ולעבוד בצורה נוראית..

וזה כן צלעות הקירור המקוריות של ..

הזזתי את הידית לצד השני וזה משתחרר כמובן אבל עדיין יש על זה משהו מלמעלה.. אני אנסה לשחרר וגם אני אריץ בדיקה ב - Prime95[br]פורסם בתאריך: 8.04.2008 בשעה 19:35:34

אוקיי,

עשיתי בדיקה ב - prime95...

הטמפ' הגיעה ל74 מעלות, זה לא ממש ממש חם? זה ממש לא בסדר אז..

ואז התחילו הצפצופים אז זה כנראה באמת המעבד, אני אנתק את הקירור אנקה הכל כולל אבק ואני גם אנקה את המשחה הטרמית..

זה לא נורא אם המחשב יהיה קצת זמן בלי משחה טרמית נכון? כי אין לי כרגע ואני צריך לקנות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טמפ' גרועה.

לא כדאי לפרק את ההיטסינק אם אין לך חומר טרמי למריחה מחדש, תנתק את המחשב מהחשמל ותנסה לנקות את צלעות הקירור כמה שאתה יכול בלי לפרק אותם מהתושבת (עם ספריי לחץ אוויר, מייבש שיער על קר וכו').

בקשר ל 6600, גם כאן הטמפ' לא מדהימה, ממליץ לדאוג לניקיון גם של ההיטסינק שלו, אם המאורר חורק אז לנסות לשמן אותו עם WD40, אם גם זה לא עוזר אז תקנה חלופי בכמה עשרות שקלים, מיותר להשקיע עליו יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם ה - 6600 אני ניקיתי כבר את המאוורר והכל, אז שהוא ישרף אני אזרוק ואקנה משהו פשוט...

עכשיו למעבד, כבר עברתי עם פאן על קר גם על כל המחשב (הרבה יותר יעיל מספריי אוויר! ניקה לי את המחשב יפה מאוד..) וניסיתי לנקות קצת את ההיטסינק (לפני שפתחתי את הת'ראד וכל הבעיות היו) וזה קצת ניקה וכנראה לא עזר...

בכ"מ אני אקנה משחה טרמית כדי שאוכל למרוח ואולי גם אני אקנה קירור כמו Cooling Freezer 7 Pro, ואז לא תהיה לי יותר בעיה :)

בכ"מ תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...