ביקורת החנויות הגדולה - דרושה עזרתכם ודעתכם *חשוב* - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת החנויות הגדולה - דרושה עזרתכם ודעתכם *חשוב*

Stealth

Recommended Posts

עלה לי רעיון השבוע לעשות "ביקורת חנויות" אמנם זהו אתר חומרה אבל החומרה מגיעה מאיפשהו וגם אולי זה ימריץ קצת את הנ"ל לתת שרות טוב או לא בכלל ולהזהיר אותנו הצרכנים מפני חנויות שאין לי מילה אחרת מלבד "חאפרים עם תעודת עוסק מוסמך" שלא שמים קצוץ על הלקוח

הביקורת תהיה מורכבת מ:

1. יחס לפני קניה \ אחרי קניה

2. זמינות מלאי (ומהירות הארגון מהספק)

3.זמן מענה טלפוני לשרות ומענה לקניה (בד"כ בעסקי החאפר יש שני טלפונים .. האחד שעונים בו בשניה והאחד שבד"כ מתעלמים ממנו -תנחשו לבד איזה מהם הוא טלפון השרות) ;D

4. יידוע הלקוח בקשר למשלוח באיחור ופיצוי מתאים לאיחור רציני

5. זמן משלוח - עלות משלוח - ואיכות חברת המשלוחים (שגם זה קריטריון חשוב מאוד)

6. איכות השרות באתר האינטרנט (ומדידת זמן התגובה)

אני חושב שזה מחויבות ציבורית לאור הקאוס והסיפורים שמסתובבים

מה דעתכם? זה לא קטן ואני אינני יכול לבדי .. מה גם אולי ינסו להשתיק את העניין ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להשקיע שקל אחד, אם כי כדי לעשות סקר אותנטי צריכים לא דוגמא אחת כי אם לפחות 20

כמובן זה לא יהיה מוכן בין לילה וחלק גדול ונכבד אפשר לעשות דרך עדויות אנשים כי שמשהו מסריח הוא מסריח למרחוק (סקר באתר למשל או להעלותו לאתר חיצוני כדי לא לגרום לאי נעימויות כלשהם ברמה הפוליטית) ;D

הבדיקות הטלפוניות לא דורשות קניה בהכרח

אני הכל זורק פה על השולחן כמובן בגלל זה כולנו צריכים להיתרם ולארגן את הקלפים על השולחן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה... האמת היא שהצעתי את ההצעה הזו לפני כמה שנים ודי בצדק קיבלתי תגובות של "זו הצעה נצלנית" "פאראזיט" וכו'... חוץ מזה שבשביל זה קיימים מדורי צרכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח Ghost_Dogg

תראה... האמת היא שהצעתי את ההצעה הזו לפני כמה שנים ודי בצדק קיבלתי תגובות של "זו הצעה נצלנית" "פאראזיט" וכו'... חוץ מזה שבשביל זה קיימים מדורי צרכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להשקיע שקל אחד, אם כי כדי לעשות סקר אותנטי צריכים לא דוגמא אחת כי אם לפחות 20

כמובן זה לא יהיה מוכן בין לילה וחלק גדול ונכבד אפשר לעשות דרך עדויות אנשים כי שמשהו מסריח הוא מסריח למרחוק (סקר באתר למשל או להעלותו לאתר חיצוני כדי לא לגרום לאי נעימויות כלשהם ברמה הפוליטית) ;D

הבדיקות הטלפוניות לא דורשות קניה בהכרח

אני הכל זורק פה על השולחן כמובן בגלל זה כולנו צריכים להיתרם ולארגן את הקלפים על השולחן

הרעיון טוב מאוד ולדעתי מאוד חשובהביעה שבאמת דרוש פה סכום כספי עלמנת לבצע את הבדיקות כי אחרי הכל אתה לא יכול לבדוק רק הצעת מחיר אתה רוצה לבדוק את השירות את המיקצועיות את מהירות הגעת המוצר עם זה מחשב למשל אז צורת הרכבתו ואתה גם רוצה לבדוק מה קורה בעיניין של תקלות או כל שאלה שהיא שאתה צריך לשאות את אותו עסק/חנות ולראות את מהירות ומידת הענתום ורמת היחס והתשובה שאתה מקבל. כך שבהחלט דרוש פה סכום כסף נכבד כמובן שאפשר אולי לעשות פה ושם אולי סינונים על פי קריטריונים מסויימים למשל חנות שרואה בכך הלקוח כסר הבנה במחשבים שניתן לעבוד עליך או שמע אתה על תגיד לנו מה אתה מחפש אנחנו נגיד לך מה אתה צריך וכ"ד.

אחרי הכל שוב חנות טובה זה לא רק עיניין של כמה זולה היא אלה מה רמת השירות שאתה מקבל האם המוצרים מסופקים מהר האם הם מורכבים במידת הצורך בצורהמיקצועית האם בעלי החנות הם אנשי מיקצוע או שמע סתם חאפרי או אנשי מכירות שלא מבינים בגרוש.

וכן זה שיש לחנות אתר באינטרנט לא עושה אותה לעדיפה או יותר טובה מחנות שאין לה בימינו להקים חנות באינטרנט זה לא סיפור יקר ומסובך כמו מה שפעם.

בקיצור הבעיה העיקרית פה זה למצוא גורם ממן שינדב כסף.

:saint: :hi: לדעתי יש לי רעיון לחפש גוף חברה או אדם בעל יכולות כספיות שאינו עוסק/ת במכירת מחשבים ובעצם מה שלעשות זה לבצע את הבדיקות לרכוש את אותם מחשבים ורכיבים שברצונינו לבדוק באמצעותם את החנויות ולבסוף את אותם מחשבים ורכיבים שנקנו לתרום לקהילה למועדינות למשל או למשפחות במצוקה שאין להן מחשב בבית וכ"ד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שכל אחד יספר על הניסיונות האישיים שלו - אני למשל קניתי את המחשב שלי כיום מ 5 חנויות שונות ויכול להבדיל ברמת שירו\איכות של כל אחת מהן -חוץ מהמחיר - לדעתי היוזמה צריכה לבוא מהקהילה ולא מהנדיב האלמוני. ;)

בזאת אני פונה לקהילה לספק סיפורים שלהם.

:hi: :hi: :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיונות *אישיים זה לא מספק צריך לעשות בדיקה רשמית של האתר שמסגרתה יבדקו החנויות ולבסוף יפורסמו התוצאות הסופיות ואז יהיה תשובה די חד משמעית לגבי איזה חנות הכי טובה למשל איזה הכי זולה, איזה הכי מקצועית ואיזה עונה על כל הדרישות מפחינת רמת שירות מקצועיות אמינות וכמובן מחירים.

*(אני למשל כתבתי למשל הייום באחד התרדים על חנות שאני קניתי מימנה והיא באמת טובים ואיפלו פרסמתי את כל דרכי ההתקשרות עימם לכל המעוניין אבל זה לא אומר שעכשיו משתמש כל שהוא שיכנס לאתר יקרא את זה וימר הינה לי חנות טובה אני הולך אליהם. לכן חשוב מאוד הרישמיות שהבדיקה תעשה מטעם האתר עצמו ולא תתבסס על ניסיונות אישיים הניסיונות האישים יכולים רק לסייע בבדיקה על מנת שלמשל עם לאדם כזה או אחר היו למשל בעיות עם חנות מסויימת שתבדק אז הדיקה של אותה חנות תבדוק גם האם הבעיה שבא האדם נתקל קיימת עוד או האם זה משהו שחוזר על עצמו וכ"ד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדורי צרכנות? האינפורמציה בידינו וכך גם השליטה בה. זו מהות הפורום, לא?

ראית מדור צרכנות שכיסה את PCH, זיגזג, פנדה והשאר? שנחכה עד שזה יקרה? אלו חנויות קטנות עם קהל לקוחות קטן יחסית, אף עיתון רציני לא יעשה בדיקה רחבת היקף בשביל לראות את התפקוד שלהן.

הקשר לפורומים הוא ישיר. אנשים בוחרים פה רכיבים, וממליצים (מיליון הודעות כאלו) גם על פי מחיר של רכיבים. המחיר כמובן הוא על פי חנות מסוימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב. אני מזמין את כל מי שרוצה שיבצע בדיקה כזו. אם הוא יעשה את זה לא תהיה בעיה גם לשים את זה באתר, עם קרדיט מתאים והכל כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לנסות, כמובן בתמיכת האתר (לא רק הפורום) לבצע משאל ע"פ נסיון אישי של כולנו, כל אחד ע"פ החנויות שהתנסה איתן ,ע"פ הקריטריונים פחות או יותר שציין בראשית ה"ת'רד" Stealth.

סטיסטית ,בהנחה שיהיו יותר מ50 ביקורות לחנות ,זה יבטל את אותם מקרים בודדים של טעות החנות ובכינות של אחדים מאיתנו ויתן ממוצע נכון ודי קולע (סטיסטיקה זה לא מדויק ומאד מניפולטיבי) עד כמה שאפשר.

הכוונה היא להכין מעין טופס המאפשר הלוכד את שם המשתמש (חשוב שהוא לא יהיה אנונימי), החנויות שאותו משתמש התנסה בהן ,והציונים בכל קטגוריה.

משהו בסגנון השאלונים הקטנים בכניסה לאתר.

כל הכבוד לStealth על הרעיון !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לנסות, כמובן בתמיכת האתר (לא רק הפורום) לבצע משאל ע"פ נסיון אישי של כולנו, כל אחד ע"פ החנויות שהתנסה איתן ,ע"פ הקריטריונים פחות או יותר שציין בראשית ה"ת'רד" Stealth.

סטיסטית ,בהנחה שיהיו יותר מ50 ביקורות לחנות ,זה יבטל את אותם מקרים בודדים של טעות החנות ובכינות של אחדים מאיתנו ויתן ממוצע נכון ודי קולע (סטיסטיקה זה לא מדויק ומאד מניפולטיבי) עד כמה שאפשר.

הכוונה היא להכין מעין טופס המאפשר הלוכד את שם המשתמש (חשוב שהוא לא יהיה אנונימי), החנויות שאותו משתמש התנסה בהן ,והציונים בכל קטגוריה.

משהו בסגנון השאלונים הקטנים בכניסה לאתר.

כל הכבוד לStealth על הרעיון !

תודה בחורי ;D פשוט הכל כאן מתנהל באנדרלמוסיה ..החנויות עושות מה שבא להם כי הם לא חנויות שכונתיות בגלל הייצוג האינטרנט, ולכן כל נסיון להונות ולרמות את הלקוח בדרך כלל עוברת בשקט מבלי שאף אחד ידע, כי הרוב מתנהל טלפונית. (תודה לאל על הפורומים לשמוע דעות אבל זה לא מספיק כי יש האשמות מצד אחד ויש המשבחים מצד שני .. ואני כאדם המחפש לקנות מוצר מסוים מחנות וירטואלית לא יכול לקבל אף דעה של השניים) כמו שרני אמר ואני בתחילת הthread צריך הרבה מקרים ומשם להסיק את המסקנה

ישנה אפשרות לשלוח למשתמשים וותיקים שיש הרבה מהם ואני בטוח שיש להם נסיון עם לפחות 50% מהחנויות שיבדקו ואיתם לדון .. ולהם לשלוח סקר .. ומהם לקחת אינפורמציה לגבי ההתנהלות לפי דעתם. כמו שאמרתי קודם .. לא צריך להוציא כסף כדי לקבל תמונה טובה ומעלה של השוק.

וגם לא צריך לרדת לרמה של מיקרו (לדוגמא איכות בניית המחשב ומצב הברגים החופשיים בפנים) כי מהמקרו תמיד נוכל להסיק על המיקרו, אם אין יחס ללקוח .. אם יש זילזול ואם ישנם תביעות מוצדקות נגד אותה חנות בנוגע לשרות אז למי איכפת מה איכות בניית המחשב שם .. אני אישית פשוט ידע להרתע עד שאשמע על שיפורים כלשהם (בדרך כלל אין שינוי)

ולמה לחכות לחברות צרכנות? הרי הם אף פעם לא יתנו לנו מה שאנחנו רוצים ולא יענו לנו על מה שמפריעה לנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אתר גדול עם כמות משתמשים מרשימה למדי, זה צורך אחריות רבה לעשות משהו כזה באופן רשמי.

תאר לך מצב שבו אתה כותב כזו ביקורת ומחר יאמר מישהו מחנות כזו או אחרת שכתבת עליו דברים רעים בגלל שאתה מכיר את המנהל של החנות המתחרה או סתם בגלל שהם נתנו לו לחכות 3 ימים עם הכרטיס מסך.

דברים כאלה יכולים גם להגמר בקלות בתביעות של הוצאת דיבה, וחבל.

כך שאם יש לכם תלונה על חנות מסוימת תפגינו אחריות צרכנית ותרשמו אותה בעצמכם , אבל לערב את האתר הזה באופן רשמי זה מעט בעייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעייתי??? אני לא יודע עד כמה בעייתי הנושא עם הבדיקות יעשו באופן מקצועי ועינייני והתוצאות יפורסמו בצורה מכובדת ולעיניין ולא תוך שימוש במילים שאולי בתור אדם ההיתה אומר לחבר שלך על החנות כזאת או אחרת אז אין שום סיבה לדאגה, אף אחד לא יתבע אותך.

לסיכום עם יעשה כזה דבר הוא צריך ליהיות מקצועי תכליתי ולעיניין וללא הבאת נימה אישית כלפי חנות כשאת או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הביקורת לא תעשה לפני תכנון מוקדם והסכמת כל הנוגעים בדבר ולאלו אני מתכוון למתנדבים שיבצעו את הביקורת.

2.hwzone.co.il אינו אתר כגון פיסיטיפ והמבין יבין .. לכן אנו אובייקטיביים ולא צריכים לפחד מאף אחד כי אחרי הכל זה אנו היוזרים, שלא מנוהלים על ידי אף אחד ואנו שרוצים בזה וצריכים את כדי להקל עלינו לבחור את המקום הנכון לקניה .

3. הביקורת תעשה בפיקוח עו"ד

4.החנויות שימצאו כפחות טובות רק יכולים לנצל את זה כדי לנסות ולהשתפר ולכן אין להם מה לפחד אלא אם כן יש להם מה להסתיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...