האם יש הבדל עקרוני בהרכב המעבד בין ליבה רגיל ל EX - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש הבדל עקרוני בהרכב המעבד בין ליבה רגיל ל EX

SnakeBite

Recommended Posts

שלום, רציתי לשאול אם יש הבדל עקרוני בהרכב הליבה עצמה כלומר בטכנולוגיה שהליבה בנויה בה בין מעבד רגיל של אינטל לבין מעבדי של חוץ מיוכולות הOC וממהירות השעון שלו??

בקיצור אם אני עושה OC למעבד רגיל של מאותו סדרה של המעבד EX ומגיע לאותה מהירות שעון ויש להם אותו cache memory האם הגעתי לאותם ביצועים??

בתודה

עידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה אותה סידרה של מעבדים, אותה כמות קאש, אותו FSB, אז כן, ברגע שעשית OC והגעת לתדר זהה הביצועים יהיו זהים או לטובת המעבד שלך בגלל התוספת של ה FSB בעקבות ה OC

נניח :

E6600 = מכפלה 9 , באס 266 תדר 2.4 4M קאש.

EX6800 = מכפלה 11 , באס 266 תדר 2.93 4M קאש.

אם תמהיר את הE66 למהירות של EX68 תקבל באס של 325 ,ו FSB של 1300 במקום 1066. לעומת הEX68.

לכן הביצועים יהיו מעט מעט מעט יותר טובים בממוהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל השם.

בגלל שזה המעבד הכי חזק באותה סידרה - ולא כולם עושים OC.

ובגלל המכפלה הפתוחה למי שכן עושה OC.

אני לא בעד לזרוק פי כמה יותר כסף על מעבד שנותן לא הרבה יותר ,לא משהו ששווה לזרוק את הכסף הזה עליו. מיותר לחלוטין, לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים עם מה שאמרו פה לחלוטין.

אנשים שקונים מעבדי EX, הם אנשים שמבינים בנושא, ויודעים מדוע כדאי להם להוציא לעיתים גם פי 2 ופי 3.

קודם כול הם מקבלים ישר מהקופסא מעבד מהיר יותר (נכון לא בהרבה, אבל בכמה אחוזים טובים).

הם מקבלים גם מעבד שמראש בנוי לOC.

יש אנשים שלקחו לדוגמא מעבדי QX9665 (שזה אפילו לא הדגם הכי חזק שיש), והגיעו איתי בקלות עם רגיל מעבר ל4 ג'יגה הרץ!

ויש אנשים שעם קצת יותר רציני גם הגיעו ל4.5 ו4.8 !

מ3 ל4.5 זה פי 1.5 יותר!!

ותאורטית כמעט ואין גבול, כול עוד הזכרון שלך עומד בזה והקרור, אתה תוכל גם להגיע מ3 ל5 בלי בעיה.

אם זה לא מרשים אני לא יודע מה כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים עם מה שאמרו פה לחלוטין.

אנשים שקונים מעבדי EX, הם אנשים שמבינים בנושא, ויודעים מדוע כדאי להם להוציא לעיתים גם פי 2 ופי 3.

כל הכוונה היא שבקניה של מעבד חלש יותר ,זול יותר, ולעשות לו OC אפשר להגיע לביצועים של מעבד שעולה פי 3

קודם כול הם מקבלים ישר מהקופסא מעבד מהיר יותר (נכון לא בהרבה, אבל בכמה אחוזים טובים).

הם מקבלים גם מעבד שמראש בנוי לOC.

שטויות, חוץ ממכפלה פתוחה באקסטרים אין שום הבדל.

יש אנשים שלקחו לדוגמא מעבדי QX9665 (שזה אפילו לא הדגם הכי חזק שיש), והגיעו איתי בקלות עם רגיל מעבר ל4 ג'יגה הרץ!

ויש אנשים שעם קצת יותר רציני גם הגיעו ל4.5 ו4.8 !

מ3 ל4.5 זה פי 1.5 יותר!!

ותאורטית כמעט ואין גבול, (יש ועוד איך) כול עוד הזכרון שלך עומד בזה והקרור, אתה תוכל גם להגיע מ3 ל5 בלי בעיה.

אם זה לא מרשים אני לא יודע מה כן.

התוצאה של xVertigo של 4.6GHZ על אוויר ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבדי האקסטרים יגיעו בד"כ מחלק איכותי יותר של ה-Wafer, ולכן בד"כ יוכל להגיע לתדרים גבוהים יותר.

זה שיש לו פוצנציאל לOC יותר גבוה זה ברור השאלה שלי Nemesis אם אני עושה OC ויגיע לאותה מהירות האם בעצם השגתי אותם ביצועים. לאו דווקא ב OC יותר בבצועים שוטפים.

בתודה עידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...