מה הHDD הכי מהיר שיש היום- בסכום של עד 1000 ש"ח? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הHDD הכי מהיר שיש היום- בסכום של עד 1000 ש"ח?

HWgeek

Recommended Posts

אם יש לך כבר RAID0 של 3 דיסקים ואתה לא מסופק אז 1000 ש"ח לא יפתרו לך את הבעיה.

הפתרון לעבודת דיסק אינטנסיבית ומהירה חייב להיות בדמות מערך RAID חזק. זה אומר הרבה דיסקים (6 לפחות) ובקר/רים חזקים. רק הבקר עולה יותר מ-1000 ש"ח. ראה דוגמא לשיפור ביצועים כאן

צריך גם לוח אם מתאים עם חיבורי PCI Express מתאימים לבקר (לדוגמא PCI-E X4).

לוחות של WS ולא של PC כוללים סלוטים של PCI-X שבד"כ נותנים אפשרויות לבקרים יותר טובים ועבודה עם SCSI (למרות שקיימים גם ל-PC).

בקיצור, מערכת כזאת דורשת תכנון מהבסיס והתאמתה לתוכנה ולא תיפתר ב-1000 ש"ח.

אולי כדאי לקרוא את המאמר הזה: Build a Content Creation Workstation

הבעיה שלי היא שאני לא צריך מערך רייד כמו של שרתים

מה לי לעשות על 6 HDD וכל הטרביטים ??

אני צריך כולה 40 גיגה לסקטש

ואני לא מבין- בכל החלקים של החומרה יוצאים חלקים מהירים יותר(מעבד/זיכרון/כ.מסך/צורבים)

ורק בHDD לא משפרים כלום!!! שזה הצוואר בקבוק הכי גדול בכל מחשב היום!!

למה לא קורה בתחום הזה כלום???

והרייד של ה 3 דיסקים בקושי מביא לי כתיבה של 120 מגה!!! שזה דראק!!

אני עורך תמונות ענקיות ואין שום פיתרון שיכול לעזור לי (אפילו הדראק לא תומך ב4 ליבות!!!!)

קניתי את המיפרט הכי חזק שיכולתי - מעל 10K רק המחשב ללא ציוד היקפי ומסך ועדיין זה עגלה!

כמה יעלה לי HDD 15K כולל בקר טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך HDD הכי מהיר שאפשר

אני צריך אותו לסקטש של פוטושופ

יש לי רייד של 3 HDD ברייד0 וזה לא מספיק מהיר (סיגייט 250SATA2 16MB)

אתה אמרת שיש לך כבר 3 דיסקים ב-RAID0. אבל מצד שני לוקח הרבה זמן למחשב לעבוד על הקובץ של 20GB.

ריבוי הדיסקים במערך (6 לדוגמא) הוא לא לנפח כי אם למהירות. דיסק מהיר (בודד) ובקר יעלו הרבה מעבר ל-1000 ש"ח ואף אחד לא יכול להבטיח שתקבל את השיפור שאתה מצפה לו יחסית למערך הנוכחי שלך. לכן אולי כדאי לך לרדת מכל הנושא.

לא ציינת מה מפרט המחשב שלך (מלבד מעבד וזיכרון) . אולי יש לך בעיה עם חלקים אחרים ולא בדיסקים?

האם כרטיס המסך מתאים? אולי ניתן לקנות כרטיס מקצועי שיאיץ את העבודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אמרת שיש לך כבר 3 דיסקים ב-RAID0. אבל מצד שני לוקח הרבה זמן למחשב לעבוד על הקובץ של 20GB.

ריבוי הדיסקים במערך (6 לדוגמא) הוא לא לנפח כי אם למהירות. דיסק מהיר (בודד) ובקר יעלו הרבה מעבר ל-1000 ש"ח ואף אחד לא יכול להבטיח שתקבל את השיפור שאתה מצפה לו יחסית למערך הנוכחי שלך. לכן אולי כדאי לך לרדת מכל הנושא.

לא ציינת מה מפרט המחשב שלך (מלבד מעבד וזיכרון) . אולי יש לך בעיה עם חלקים אחרים ולא בדיסקים?

האם כרטיס המסך מתאים? אולי ניתן לקנות כרטיס מקצועי שיאיץ את העבודה?

מעבד Q6600

לוח של עם ציפסט NV 650I

זיכרון גסקיל 4GB 800MHZ HK - מה לעשות הווינדוס לא תומך יותר - ו64 זה גרוע לפוטושופ

HDD

3X250GB סיגייט 16MB

כרטיס מסך 8500GT (לא זקוק ליותר מזה)

וקירור הענק הזה HYPER או משהו

וזהו

פשוט פוטושופ הוא תוכנה הכי מקצועית היום אבל לא ממש טובה כי לא מנצלת את ה4 ליבות

שיניתי בBOOT.INI שפוטושופ יוכל לנצל מעל 2GB (כי במצב רגל מוקצה לתוכנות רק עד 2 גיגה)

ובקבצים גדולים הגודל סקטש מגיעה מעל ל10GB~15GB ולפעמים יותר ואחרי פילטרים המעבד

מסיים את הפעולה שלו ואז רק מחכים שהמידע ירשם בHDD וזה לוקח המון זמן

אין בעיית כוח המחשב אלא רק באיטיות של הHDD ואני לא יודע מה לעשות!

אין לי בעיה להשקיעה גם מעבר ל2000 שקל אבל לא מוכן לעשות את זה רק כדי לקבל שיפור של אחוזים בודדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד Q6600

לוח של עם ציפסט NV 650I

זיכרון גסקיל 4GB 800MHZ HK - מה לעשות הווינדוס לא תומך יותר - ו64 זה גרוע לפוטושופ

HDD

3X250GB 16MB

כרטיס מסך 8500GT (לא זקוק ליותר מזה)

וקירור הענק הזה HYPER או משהו

קניתי את המיפרט הכי חזק שיכולתי - מעל 10K רק המחשב ללא ציוד היקפי ומסך ועדיין זה עגלה!

מישהו מרח אותך קצת,

סיבב אותך קצת הרבה,

מה שבטוח חילחלו אותך בגדול.

אם תקח את המחיר של כל החלקים האלו ביום השקה שלהם, ותחבר - לא תגיע לסכום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אני עובד במחשב בסדר גודל כזה

יש לוחות אם שתומכים בזה ...http://pc.pcconnection.com/1/1/67374-abit-computer-motherboard-nforce680i-sli-core2-quad-atx-max-32gb-ddr2-3pciex16-pciex-2pci-gbe-fw-aud-sata-in9-32x-max-wifi.html

לדעתי זה הפתרון טוב מאוד לסימולציות פיזיקליות

במשטחים גדולים

HD לא מגיע למהריות לסדר גודל כזה ...חבל להשקיע בכיוון הזה

נב משהו יכול לעזור לי איך מסדרים את הקישור שהיה סביר ?..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו מרח אותך קצת,

סיבב אותך קצת הרבה,

מה שבטוח חילחלו אותך בגדול.

אם תקח את המחיר של כל החלקים האלו ביום השקה שלהם, ותחבר - לא תגיע לסכום הזה.

אותי לא מרחו אני הרכבתי את המחשב

רק הזיכרון היה סכום נכבד

הם היו הכי יקרים באותו זמן והכי טובים

רק המעבד עלה יותר מ1600 שקל

זה היה ליפני הרבה זמן - ביולי שנה שעברה

היום המחירים מגוחחים אבל אז זה היה יקר

ורק המארז + ספק מעל 1000 שקל + אלפסק ועוד הרבה דברים

אני לא אחד שלא מבין במחשבים

אני כבר לא פעיל היום בפורומים כי כבר אין זמן אבל בעבר לא היה אחד בגיימר חומרה שלא הכיר אותי ואני הייתי מהכי מומחים שם

אני מרכיב בעצמי את כל המפרטים והמחשבים וחלקם גם עם OC חזק (חוץ מהמחשב הזה כי למחשב עבודה אני לא עושה כי מספיק פעם אחד שיהיה תקיעה או חוסר יציבות של מחשב אני יפסיד הרבה כסף )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שה-Scratch דיסק שלך מורכב על מערך נפרד מהמערכת הפעלה?

זה אמור להיות כונן נפרד שמוקדש רק למטרה זו.

בכל מקרה כמו שאמרת זה לא הנפח שמשנה אלא המהירות, אולי שני Raptor'ים מהירים ברייד ישפרו את הביצועים.

שניים כאלו של 74GB יעלו איזה 1500 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הסתקרנתי בעניין ועצם העובדה שאתה משתמש בתמונות בגודל 40GB זה בעיתי . אני מקווה שאתה מודע לזה שהזמן תגובה של דיסק קשיח הוא כ5-10 מילי שניות והוא קרוב לנצח יחסית לזמן תגובה של שהוא בערך 12.5-15 ננו שניות . חוץ מזה יש לך הגבלת מהירות של הsouthbridge שזה עדיין לא נורא כי הוא כ2GB/s במקרה של P35אבל עדיין לא ראיתי benchmark שעבר את ה300MB/s חוץ מאולי כונני .

אתה צריך לבדוק מה מגביל אותך . המהירות תגובה (avg seek time ) משפיעה בעיקר כמה פעולות IO אתה יכול לעשות ומהירות ההעברה היא כמובן מגבלת המהירות. מה שRAID עושה זה מגביר את מהירות ההעברה , מספר פעולות הIO שאתה יכול לעשות עדיין מוגבל ע"י מהירות התגובה של הדיסק הקשיח . לקנות disk 10000 או 15000 RPM מגביר את שני הפרמטרים אבל יש לזה גבול. ראיתי פתרוון סופר יקרי של כונני בגודל של 48GB במחיר של כ7000$ והם טוענים שהם זולים . זה בעיקר בשביל ממסדי נתונים כי עם מערכת כזאת אפשר להגיע ל 50000-70000 פעולות IO בשניה. מה שהפתיע אותי שהן עדיין מוגבלות לכ300-400MB/s . הSSD לרוב גם מסוגלים לעשות הרבה פעולות IO לשניה כי זמן התגובה שלהם הוא כ 75 מיקרו אבל המהירות העברה לרכיב אחד הוא קרוב ל30MB/s שזה איטי יחסית. אם יש SSD עם קונטרולר שיודע לעשות RAID פנימי על 8 רכיבים אתה מקבל משהו מאוד מהיר .

השוואה קטנה בין טכנולוגיות

-דיסק קשיח רגיל כ100-200 פעולות IO לשניה (אם תמצא אחד עם seek של 1 מילי זה יהיה 1000 ) קצב העברה כ60MB/s (תקנו אם אני טועה )וזול

-קשיח SSD יכול להגעיה ל 10000 פעולות IO לשניה קצב העברה בסיסי של כ 30MB/s אבל די יקר

דיסק - יכול לעשות 50000-70000 פעולות IO לשניה עם קצב העברה של כ300-400MB/s שמוגבל והמחיר שלו יקר מאוד וגם די מפחיד ולרוב צריך גיבוי של דיסק רגיל.

אני ממליץ שתתיאץ עם מישהו שעושה דברים דומים למה שאתה עושה בphotoshop לפני שאתה מוציא כסף על משהו. אם לא באתר אז בפורומים בחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...