איזה שפות ללמוד בשביל כיף וידע עצמי? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה שפות ללמוד בשביל כיף וידע עצמי?

malcolmx9

Recommended Posts

אני רוצה ללמוד כמה שפות תכנות בשביל הכיף, וחשבתי לבנתיים על HTML שהיא שפה די פשוטה.

איזה שפות נוספות אני יכול ללמוד לבד, בעזרת ספרים, שיביאו תועלת? מבחינת תועלת הכוונה, שפה שהמון מתכנתים לה דרושים לעבודות...

איזה ספרים ותוכנות גם מומלץ לקנות?

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להמליץ על הספרים הטובים שביניהם? חיפש בגוגל באמת העלה המון ואין לי מושג על מה ללכת.

דרך אגב, במידה ואני ארצה להתקבל לאיזה שהיא עבודה כשיהיה לי ידע מלא לגביי אחת או שתי השפות ביחד, תהיה לי בעיה במידה ואין לי תואר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תואר זה דבר חשוב, אך לא הכרחי.

תנסה את מזלך, כל חברה או עסק מחפשים מתכנתים ברמות אחרות.

במידה ואתה לומד בבית מספר, תצרך להיכנס לחברה קטנה ולצבור שם נסיון,

ולהכיר את השפה לעומק.

אני בכל אופן, כשלמדתי למדתי עם "מבט לחלונות"

כמובן שמחולק ל -2 חלקים, הסדרה "מבט לחלונות" כוללת בה הרבה שפות תכנות,

חפש את זאת כמובן.

אחרי שתלמד טוב-טוב, אני מציע לך לקחת קורוסים מתקדמים כדי להתעמק עוד.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל כיף, תלמד פייתון (Python).

זו שפה שמאוד כיף לכתוב בה סקריפטים ותוכניות קטנות. היא נותנת להתמקד בעיקר בכתיבה האלגוריתמית ופחות בצד הטכני.

באתר של פייתון יש tutorial לא רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

C# או C++ שפות פשוטות יחסית, והולכות חזק בשוק.

בקשר לספרים, יש המון.

מה פשוט כ"כ בcpp? פוינטרים? הקצאות זכרון? עבודה עם gui?

שפה לא פשוטה בכלל.

csharp היא דיי פשוטה, אני מסכים.

שפות של "סתם בשביל הכיף", לדעתי זה יותר לכיוון של שפות סקריפטינג... vbscript, js, perl, python.

אותו קוד ירוץ על פחות-או-יותר כל המערכות ללא צורך בשינויים, ואפשר לעשות הרבה דברים מגניבים איתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להכנס לתחום כתעסוקה, לימוד עצמי לא יספיק.

תצטרך להציג איזושהיא השכלה בתחום, מינימום זה קורס מקצועי במקום כמו ג'ון ברייס, אינטרביט או סלע ודומיהם.

שם כבר ילמדו אותך את שפות התכנות שהולכות טוב בשוק היום כמו גם את כל הבסיס שצריך על מנת להתחיל עבודה כתוכניתן - מסדי נתונים, מבוא לתקשורת, פיתוח ווב וכולי.

ובכל מקרה תבין שסביר להניח שתתחיל במשרה של אבטחת איכות או תמיכה ראשונית או משהו דומה, ולא משרת , שם לרוב דרוש גם נסיון.

לגבי לימוד בשביל הכיף - תתחיל מ C שזה בסיס טוב לשפות מונחות עצמים כמו #C או ג'אווה (כולן בעלות תחביר דומה).

על מנת לפתח ישומים לווב הייתי ממליץ על PHP

בכל מקרה לא הייתי ממליץ על ++C, שפה מורכבת ולא כ"כ בשימוש נפוץ היום (הוחלפה ע"י שתי השפות שצוינו למעלה ברוב היישומים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ על ג'אווה או C# ( ד"א הם מאוד דומות אחת לשניה )

ואני ממליץ לך קודם ללמוד עצמאית ממדריכים באינטרנט ( לא חסר כאלו ......)

ואחרי זה תקנה ספר ברמה גבוהה מאמזון או מקום אחר .

חבל לקנות ספר למתחילים שניתן ללמוד עצמאית מהרשת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נורא תלוי למה אתה רוצה את זה...

C מצויין לכל דבר שהוא REAL TIME, או דורש "דיבור" עם הרכיבים היותר בסיסיים של המחשב.

מצד שני, היא שפה קצת ישנה, ואין לה מודלים להרבה דברים שקיימים היום בצורה נוחה.

כמו כן, היא בסיס טוב ל-C++ וJAVA.

C++ היא בעצם C, אבל יותר נוחה לישומי העולם האמיתי, אבל קצת יותר מסובכת, מצד שני, יש שימוש עצום בה, אז קל למצוא עליה חומר.

C# היא מצויינת, אבל איטית, במחינת נוחות כתיבה, היא בפירוש המנצחת פה. לרוב הדברים, היא תהיה מצויינת, רק ממש לא REALTIME.

JAVA, ואללה, לא יצא לי לכתוב בה, סורי, אבל היא סוג של שילוב בין C# וC++ (לפחות עד כמה שידוע לי ).

מבחינת כתיבה, אם תדע C, תדע פה כמעט את כל השאר מבחינת SYNTAX ההבדל הוא שינויים משמעותיים בדרך חשיבה של איך לתכנת. (שזה לא מעט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לדעת, למה הרבה אנשים פה ממליצים כל כך על C# ולא על Java?

ממה שהבנתי עם Java אפשר להגיע הרבה יותר רחוק, היא הרבה יותר רחבה ונפוצה, וכל העולם תומך בה

חוץ מזה שהן מאוד דומות, לא ראיתי שום יתרון ל-C# מלבד תמיכה ב-DX ודברים שונים של מייקרוסופט [הרבה יגידו שזה חיסרון, בכלל]

אשמח לשמוע חוות דעת בעיניין, בעיקר מאנשים שעובדים בתחום

yfital, סי שארפ היא שילוב בין C++ וג'אווה, ולא להפך :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית חושב ששפת C היא התחלה טובה להקנות עקרונות של ברזל עם זה מעניין לדוגמה :אותך הדלקת לדים ,גישה לחומרה

JAVA לילמוד עקרונות של שפה גבוהה יותר לדוגמה קליינט סרוור,,DATA BASE,אלגורתמים...יש המון דוגמאות( למעשה גם ב C יש פחות אינטאטיבי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...