פרויקט: צלף בארט, עדכון 18/6/2008, עמוד 6 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט: צלף בארט, עדכון 18/6/2008, עמוד 6

Gonk

Recommended Posts

שלום לכולם

אני נמצא פה בפורום כבר 3 שנים וזה המוד הרציני הראשון שלי, אחרי שהוא רץ לי בראש כבר כמה שנים טובות. לקח לי קצת זמן לאסוף את כל החלקים ועכשיו הוא סוף סוף מתחיל. ההשראה לפרויקט התחילה מהמוד של "קופסת תחמושת" (Ammo Box) שראיתי לפני כמה שנים פה:

http://mini-itx.com/projects/ammobox/

ולפרויקט עצמו...

img2267yd8.jpg

המארז הוא קופסת תחמושת (ארגז פעולה או ברוס) של תחמושת .50 caliber BMG (12.7 mm) לרובה צלפים בארט Barrett M82 (aka M107). הייתי צלף בארט בסדיר, ומי שמכיר את הנשק יודע שזה חתיכת דבר עצבני (שגם בועט בכתף בלי חשבון). שימו לב לשני משטחי המתכת, הם מהווים את הבסיס לכל המחשב. כדי לעשות לעצמי חיים קלים בזמן הבניה (ובזמן שדרוגים עתידיים), המחשב יהיה מבוסס על שלד הבנוי משני המשטחים האלה, מחוברים באמצעות 4 מוטות הברגה. יהיה ניתן להוציא את שלד המחשב מהמארז באמצעות פתיחה של המכסה העליון.

סידור פנימי של השלד, הרכיבים וחלקים אחרים:

01infrastructureju2.th.jpg02internalcomponentsfroms2.th.jpg03internalcomponentsbacik9.th.jpg

שרטוטים אלה אינם לפי קנה מידה/גודל מסודר! המבנה הסופי יראה קצת שונה.

img2268xf8.th.jpg <- Motherboard box

img2269yv4.th.jpg <- Motherboard bundle: board, I/O guard, Molex to SATA power splitter, IDE cable, 2 x SATA cables, COM cable, quick installation guide and drivers cd.

לוח האם על משטח בסיס:

img2272ib5.jpg

כפי שרואים בתמונה, המשטח קטן מלוח האם. אני אטפל בנושא בעדכון הבא.

אוסף של מאווררים ישנים:

img2273rd7.jpg

אני כנראה אשתמש במאוורר הימני ביותר. אם המחשב יתחמם יותר מדי, אולי אגדיל את חור האיוורור בחלק הקדמי של המארז ואתקין מאוורר גדול יותר.

פנל/חלק קדמי כשהמכסה פתוח:

img2278pn8.jpg

רואים את העיגול בחלק הקדמי? זה יהיה חור האיוורור הקדמי.

צד אחורי של המארז כאשר המכסה מוסר:

img2275te3.jpg

באיזור זה יהיו פתח האיוורור האחורי וחיבורים (PS2/USB/LAN וכו'). אני עוד לא יודע מה יהיה גודל החור, זה יקבע בהמשך הבניה.

לוח אם, סרגל וזכרונות:

img2276je1.jpg

הדבר הזה כל כך קטן! אורך הסרגל באמצע הוא 15 ס"מ.

חלקים שונים:

img2277kx7.jpg

ספק כוח (רוב הכבלים יוסרו ממנו), מוט הברגה (באלכסון לרוחב התמונה עם אומים עליו), לוח אלומיניום (זה יהיה קופסת הפנל האחורי), רגלי מארז מגומי (מאיזה מארז ישן), וזוג מחברי D-SUB 15 זכר/נקבה (שיהוו כבל מאריך ל VGA בהמשך).

מבט צד של המארז:

img2279ae2.jpg

באדום כתוב:

לשימוש ברובה צלפים

קצת כלים:

img2281dx4.jpg

חומרה:

לוח אם - IEI KINO-9654G4 (עוד מידע פה - http://www.ieiworld.com/EN/product_IPC.asp?model=KINO-9654G4)

מעבד - E6850 (הוזמן, צריך להגיע בקרוב)

זכרון - 2 צ'יפים של 1 mhz 667 GB מתוצרת קינגסטון

ספק כוח - ספק משומש של HEC בהספק של 350 וואט. אם יתברר כבעייתי, אחליף אותו.

כונן - יש לי כונן דק ממחשב , פרטים בהמשך.

הארדדיסק - עוד לא סגור על דגם ספציפי, סביר להניח משהו באיזור ה 500 GB

מסך - LCD בגודל 19" או יותר, לא קריטי כרגע

המחשב הזה נועד לעבודה/תכנות/גלישה, ולא להיות מכונת משחקים. כמו כן, בפרויקט לא יהיו דברים מושכי עיניים (כמו קתודות) ומעט מאוד לדים (power/hdd activity), כיוון שזה מארז בנושא צבאי. המחשב יקורר בקירור אוויר ולא יעבור , עקב חוסר המקום שאני מוגבל בו.

דברים לעשות בסופ"ש הזה:

1. לחבר את לוח האם למשטח הבסיס

2. לחתוך 4 חלקים ממוט ההברגה, לקדוח את משטחי הבסיס ולהרכיב את שלד המארז

3. לחתוך את חורי האוורור בקדמת ובתחתית המארז

צפו לעדכון מחר! הצעות ורעיונות יתקבלו בברכה :xyxthumbs:

הלכתי לעשות קצת ... bit-dremel.gif

נ.ב.

Arik.G - תודה על העזרה עם שם המשתמש שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נחמד לראות פרוייקטים חדשים שצצים בפורום

אהבתי מאוד את הלוח (הוא הרבה יותר טוב מהלוח המיושן שיש לי)

ואשמח לדעת אם ניתן לרכוש אותו בארץ, ואם כן - היכן

בקשר להארכת כבל הVGA, יש מאריכים מוכנים שעולים גרושים

אם אתה רוצה לעשות זאת לבד (אני עושה זאת בעצמי בקרוב, בקרוב בת'ארד שלי), לא לשכוח לעשות שימוש בכבל מסוכך..

האם יעשה שימוש ברכיבים קטנים, כגון HDD 2.5" וכו'?

אם אתה מתכנן על מעבד שכזה, הייתי דואג לקירור קצת יותר רציני..

מחכה לעדכונים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים

ל iakovl: קניתי את הלוח מאדקו, לך לאתר שלהם ב http://www.edco.co.il. שים לב, זאת אינה חנות מחשבים ברשת אלא חברה המתעסקת במחשוב תעשייתי. ותודה על התגובה ב bit-tech, עניתי לך גם שם.

ל ketchup: המידע בתשובה שנתתי ל iakovl

ל arkadur: תודה, מידע על הלוח למעלה. בקשר למאריך, זה כבל פנימי באורך של כ 20 ס"מ, אני בספק שצריך סיכוך לזה. אני מתכוון להשתמש ב HD רגיל לפרויקט, אלא אם אתקל בבעיות מקום רציניות. לגבי המעבד, חשבתי לעשות בדיקת עומס וטמפרטורה באוויר רגיל ואז לראות את ההשפעה כאשר המחשב יהיה בתוך המארז.

לכולם:

אני מכיר נציגת מכירות באדקו, אז אני אשאל אותה אם אפשר להעביר את הפרטים שלה (טלפון או מייל) למי שמעוניין בלוח.

ועכשיו, כפי שהבטחתי, עדכון.

מסקינג טייפ:

img2298wz9.jpg

איזורים לחיתוך:

img2300yv3.jpg

המארז הפוך. למעלה רואים את חור האוורור התחתון מסומן לחיתוך, ואת חור האוורור העגול הקדמי (איפה שאין מסקינג טייפ)

Motherboard risers:

img2303di2.jpg

אני משתמש במחברים משלי, וככה הם נראים.

חלק ראשון לחיתוך ממוט ההברגה:

img2304rb8.jpg

חצי שעה אח"כ...

img2307rg2.jpg

אזורים בלוח הבסיס של לוח האם מסומנים לחיתוך, ואח"כ יכופפו לצורה הנכונה:

img2308pb3.jpg

חור תחתון מוכן! :)

img2309qz6.jpg

חור קדמי מוכן! :)

img2310lr4.jpg

מאוורר קדמי מוחזק במקומו:

img2311av5.jpg

המאוורר הזה (יחד עם האחורי) יוציא אוויר חם מהמארז.

השלד מוכן:

img2314rm5.jpg

אחרי הרבה קידוחים ושיופים, אני יכול להרכיב את השלד בפעם הראשונה.

השלד כפי שישב בתוך המארז:

img2315cb5.jpg

מחזיקי מותקנים:

img2318zm0.jpg

לוח אם כמעט מותקן...

img2320jz6.jpg

לצערי, מתברר שקוטר הברגים שלי גדול מדי בשביל המקום הפנוי על הלוח. אני אצטרך להקטין אותם מקוטר של 7.9 מ"מ לקוטר של 6.4 מ"מ, בעדכון הבא.

כמו כן, הרבה רכיבי אלקטרוניקה קטנים ליד חורי החיבור:

img2322yx9.jpg

תסתכלו על הנגדים (או מה שזה לא יהיה) ליד החור במרכז התמונה.

מסקנות:

1. הגנה! תמיד להשתמש במשקפי הגנה לעיניים, ומסכת נשימה. חיתוך מתכת יוצר הרבה אבק מתכת עדין.

2. מסקינג טייפ! כל הזמן פגעתי במארז, כאשר הייתי צריך בעצם לצפות אותו לגמרי במסקינג טייפ מההתחלה.

3. אבק אדום רע, אבק אפור טוב - אבק אדום משמעו שאני סתם מפורר את דיסקית החיתוך של הדרמל, אבק אפור משמעו שאני חותך מתכת. ניצוצות הם גם סימן טוב - זה אומר שהמתכת חמה ויותר קל לחתוך אותה. לא צריך לפחד מניצוצות בזמן חיתוך.

זה כל העדכון נכון לעכשיו, מקווה שיהיה לי עדכון נוסף שבוע הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סחטיין על הפרוייקט :xyxthumbs:.

חבר'ה - מדובר בלוח Mini ITX. החל מהשנה ישנם מספר יצרניות שמשווקות לוחות כאלה. אלבטרון למשל הציגה לוחות כאלה עם צ'יפסט 690G ו965P אם אני זוכר נכון בסביט השנה. ניתן לקרוא על זה בסיקור שלנו באתר.

בהמשך השנה תשיק גרסת לוחות P/G45/43 שמיועדים במיוחד ללוחות Mini ITX - אז אם תחכו מעט, זה יהפוך לסטנדרט כבר בחודשים הקרובים.

בכל זאת, מדובר ביצרנית מאוד מעניינת. האם הם ישראלים במקור? וכיצד ניתן למצוא מידע על מחיר הלוחות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות, הייתי צריך להסביר שמדובר בלוח mini itx... :kopfpatsch: טעות שלי. לגבי הלוחות של אלבטרון, הם מדברים על לייצר לוחות mini itx חזקים כבר הרבה זמן ואין ממש תוצאות בשטח. אני מאוד אשמח לראות לוחות של בתחום שגם יהיו יותר רציניים מה "Little Valley".

דיברתי עם נציגת המכירות באדקו. הם לא מתלהבים למכור לאנשים בודדים (כנראה שקצת שיגעתי אותם אז הם מכרו לי, לא יודע). אתם יכולים להתקשר ולדבר איתם, אולי תצליחו לשכנע אותם. לגבי מחיר, תשאלו בחברה, הוא משתנה כל הזמן. היצרן הוא יצרן טיוואני, פרסמתי לינק לדף הלוח באתר שלו בפוסט הראשון והנה הוא עוד פעם:

http://www.ieiworld.com/EN/product_IPC.asp?model=KINO-9654G4

עדכון קטן לקראת המודינג בסוף השבוע, חומרה שקניתי:

HDD - WD5000AAKS - 500 GB

מאוורר 92 מ"מ

USB Hub

אחרי הקניות קפצתי לחבר טוב (שידוע בכינויו Eladisimo) כדי לבדוק את הלוח, הזכרונות וספק הכוח. Eladisimo עזר לי בנושא בחירת המעבד שהזמנתי וגם השאיל מעבד (ומסך/מקלדת/עכבר) לצורך הבדיקה של החומרה. רק בדקנו אם הלוח עובד עם כל שאר החומרה, עושה POST, נכנס לביוס, מזהה את ה HD ואת הזכרון. הכל תקין. Eladisimo גם תרם למוד שני מפסקים (מסוג N.O.) עם כבלים לכפתורי ה power/reset, וצינור לליפוף כבלים בשביל הספק (תודה גבר!).

ותמונה של החומרה המדוברת (מקווה שתסלחו לי שצולמה בסלולרי, המצלמה הנורמלית לא איתי):

26032008190510sem8.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחיד שאני רואה בדיון הזה זה גניבת ציוד מהצבא

+1

אהמ, אהמ...

http://www.sibat.mod.gov.il/SibatMain/HEB/Sales/Sales300/Sales300_700/

עדכון קצת מאוחר, אבל עדיין עדכון:

התמונות מניסוי הלוח שבוע שעבר עדיין לא הגיעו אלי, אבל בכל מקרה התקדמתי עם העבודה על המוד.

מרווח בין לוחות הבסיס:

img2323gs1.jpg

קצת קשה לראות את המספרים, אבל המרווח כרגע הוא באיזור ה 11.5 ס"מ. אני לא בטוח שאוכל להכניס ברוחב הזה , heat sink של מעבד וספק כוח של מחשב (ללא הקופסה החיצונית). עד שהמעבד וה heat sink שלו יגיעו אלי, לא תהיה התקדמות בנושא לצערי.

לוח אם מותקן:

img2334ir7.jpg

סיימתי את הקטנת ראשי הברגים, כפי שרואים גם בתמונה הבאה.

img2335pm8.jpg

לוח האם כפי שישב במארז:

img2336kr3.jpg

עוד ציוד למוד:

img2337br6.jpg

את ה usb hub כבר הזכרתי בפוסט הקודם, ציפיתי את הכבל הכסוף (הצבע לא מתאים למוד) שלו בבידוד heat shrink שחור ויש עוד עבודה לעשות עליו (שיפוץ קל, צביעה). בנוסף עכבר ממונופול התוכנה החביב עליכם מחברת תוכנה ידועה ומקלדת של . שניהם יצבעו וישונו קצת.

דברים לשנות במקלדת:

img2338hq8.jpg

הלוגו של בצד שמאל למעלה צריך להעלם לפני הצביעה, וגם שלושת הכפתורים מעל שורת מקשי ה Function. כמו כן גם כפתור כניסה למצב שינה, השקוע בצד ימין למטה.

הכנת מחזיק מאוורר קדמי:

img2339qa8.jpg

לקחתי מכסה מפרץ 5.25 פלסטי ישן ושבור...

בדיקת מיקום:

img2341rc4.jpg

חצי העיגול שציירתי בעפרון מסמן את המיקום של פתח האוורור הקדמי. צריך להעלות את המאוורר...

עוד בדיקת מיקום:

img2343xm5.jpg

המאוורר כמעט במקומו הנכון, עדיין צריך לקדוח שני חורים לברגים ולגלף חלק מהפלסטיק (שלא יפריע לזרימת האוויר של המאוורר).

מאוורר לעומת חור אוורור:

img2345vw9.jpg

המאוורר יצא גבוה מדי בכמה מילימטרים, אבל זה ניתן לתיקון בקלות.

המתקן הסופי:

img2346hr9.jpg

כפתורי Power / Reset:

img2347rl5.jpg

שני הכפתורים שנתרמו ע"י Eladisimo (ראו פוסט קודם), במתקן שבניתי להחזיק אותם. כל העסק יישב בתוך המארז ומבחוץ יראו רק שני כפתורים.

יש עוד הרבה עבודה לעשות, ואני מקווה שתהיה התקדמות רצינית שבוע הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה טוב.

איפה אתה הולך לדחוף את המפצל USB? לא יהיה טיפה בעייתי שהכניסות שלו מסודרות בריבוע ולא בשורה?

כמה כניסות יש על הלוח אם? ואיזה מעבד אתה הולך לדחוף?

בקשר למאוורר הקטן, אני לא יודע עד כמה הוא יעיל. הוא לפחות שקט? את ה92מ"מ אתה תמקם בצד השני של הקופסא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...