דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 59 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

אני אגיד לך את האמת, ברגע זה זה פשוט מצחיק לראות כמה אתה שקוע בעצמך ולא רואה עובדות אחרות.

יש את השלב שמתעצבנים, כי אני לא יכול להבין איך אדם עם הגיון מינימלי מאמין בלב מלא במה שאתה כותב. וכל דבר שאני מציג יש לך את אותה תשובה לא מתקבלת על הרוב

ידידי היקר, אתה בור ועם הארץ. אין לך מה לומר מאשר לכתוב הודעות סרק כוזבות. ותר ורוץ לאמך שתיתן לך מסע הסבר מדוע גדלת לא על ברכי היהדות אלא על ברכי הדת הרוסית...ודי לחכימא ברמיזא...

אני רואה עובדות אני גם מפריכן לפעמים כאשר הם עובדות לא נכונות.

אם אתה עצבני תקן מידותיך.

אני מאמין כיוון שההגיון המינמאלי שלי מחייב זאת וחייב גם כן חכמים ממני.

הרוב זהו לא קנה מידה לאמת...נסה להיות מתוחכם יותר.

תודה, בברכה, הנרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה אומר שיש לו דעה. אתה עדיין נשען על אנשי המדע (כמובן בליווי עוד טענות פלקטיות).

אבל, באותו משקל:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_atheists

וזו מן הסתם רשימה חלקית. לא כל איש ציבור רוצה להתמודד עם הלחץ הציבורי מחלק הבורים באוכלוסיה. אבל אני מניח שבעיניך הם אנשים שלא גילו את האמת.

נו טוב, נכנסתי לויכוח בלי סוף, הרי זה האינטרנט - ואתה הצהרת כבר בהתחלה שאתה מחכה ל"התמודדות אינטלקטואלית".

נראה לי שעכשיו אני אעשה פרישה מוקדמת מהדיון הזה.

ידידי היקר, אתה טוחן מים. הוכחתי כי מדובר בהגיון שלי ואיני נסמך על אנשים באמונות שכאלו. אני דורש הוכחות. כנראה לא קראת את המאמר שלי לעיל מה שמעיד על בורותך ואי רצונך לחפש אמת כמו שאר חבריך רודפי הבצע.

בקשר לרשימת האתאיסטים, קל להפרכה:

א. החשובים יותר היו המאמינים.

ב. קרא את ספרו של האכסלי: וידויו של כופר מקצועי. שם טען כי כפר כל חייו והיה תלמיד מובהק של דוורין רק כדי לאפשר ליצריו לזרום ולאפשר לעצמו חיים חופשיים. הדברים נוגעים כלפי כל המדענים שלך. ההוכחה לכך ההם שהמדענים שהתגברו על יצרם : החכמים בעולם, שפעלו הכי הרבה, הם מאמינים.

שתיהיה לך פרישה נעימה כמו כל חבריך....

ראו איזה בורות של כת חילונית: 143 מצביעים - כולם פורשים אחד אחרי השני...

ונשאר החרדי הקטן התמים מהתיכון, הסגור שכל היום יושב ולומד תורה ולא מבין כלום, לעומת קהילת 143 הממדענים האדירים בעלי החכמה האדירה שלא מצליחים להתמודד עימו אלא נבעלים ונרתעים כל פעם מחדש...

מוזר לא?

בברכה הנרי...

איך ניהיה ה', סוף סוף שאלה.

אתן לך תשובה אחת מכמה שיטות: אינשטיין קבע שמרחב וזמן נבראו ביחד ממילא שניהם לא היו אחד לפני השני ולא רלוונטים זה בלי זה.

הקב"ה מעל מציאות של זמן. ממילא לא היה אצלו זמן לעולם כיוון שהוא גם מעל המרחב. ואין זמן ומרחב ביחד.

לכן היות ואין אצל הקב"ה מרחב וזמן כי הוא מעליהם אין לו התחלה סוף אמצע, עתיד, עבר , הווה.

ממילא הוא לא נברא אלא היה קיים תמידי.

אני מודה לך על שאלתך והתעניינותך בשונה מחבריך.

בברכה, הנרי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא מפסידים... אתה פשוט לא יכול לתת למישהו אחר לנצח

אין לך מושג מהו דיון

אתה משווה אנשים להיטלר על ימין ועל שמאל

ואתה עונה על הכל בעזרת אכסיומות שאינך יכול לקבוע

תרבות הדיון שלך שווה לתחת

ולדעתי אתה בנאדם יהיר ומתנשא שאין סיבה שיקבל זכות דיבור (קורא לנו כת? החוצפה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא מפסידים... אתה פשוט לא יכול לתת למישהו אחר לנצח במילים אחרות אתם מפסידים.

איני יכול לתת למישהו לנצח כאשר הוא טוען שטויות ואני יודע בבירור שהוא טועה וביכולתי להוכיח זאת. אכן זה נכון.

אין לך מושג מהו דיון שיהיה...

אתה משווה אנשים להיטלר על ימין ועל שמאל אמרתי שאתם מדברים הרבה אל חברות אחרות בזמן שאתם לא שונים ממש מהיטלר....אבל שיהיה...

ואתה עונה על הכל בעזרת אכסיומות שאינך יכול לקבוע הוכחתי יותר מ3-4 פעמים, לא קראת דבר מדבריי לעומק, אינך מסוגל להוכיח או להפריך דבר מדבריי או להוכיח אחרת, אך שיהיה....

תרבות הדיון שלך שווה לתחת ושוב, אספסוף מרוגז שאין ביכולתו לתת מענה ולעזור לחבריו הנואשים...

ולדעתי אתה בנאדם יהיר ומתנשא שאין סיבה שיקבל זכות דיבור (קורא לנו כת? החוצפה...) איני זוכר אם קראתי לכם כת. בכל מקרה אתם לא שונים מהגדרה זאת.

כת ה143 המצביעים שאינם יודעים למה הם מצביעים - זה בהחלט מתאים. הקמתם לכם דת חדשה - פרוק עול ואל תנסה להבין מדוע.

אתה פשוט אדיוט חסר יכולת ביטוי.

חזור לרחוב, עבריין.

בברכה, הנרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז עוד שאלה שקשורה שתמיד עניינה אותי ואף אחד לא הצליח לענות.

אם הוא היה קיים תמיד. למה כל כך קשה להאמין לתיאורית המפץ הגדול (שהגיונית מכל בחינה).

החומר היה שם תמיד.

לא יודע, אותי איפשהו זה לא מספק (ושמעתי גם קצת קלטות של חב"ד אגב, נחמד מאוד בשביל להבין קצת)

איך אפשר להסביר לבור כמוני בדת, בצורה מדעית, מה זה אלוהים?

אגב. אני לא קראתי את כל הדיון. קצת מטורף 86 עמודים. אז אני לא ממש יודע על מה המריבה פה.

חוץ מזה שדיון אין פה...

וחילוניות אינה דת. היא יהדות, בצורה מופשטת.

תקבל את זה שיהדות חילונית היא עוד זרם ליברלי ביהדות. כמו שאני מקבל שאורטודוקסיה היא חלק ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי בגלל זה אטאיסטים לא מנסים לשכנע דתיים לחזור בשאלה, הם מניחים שאם הם יהיו מספיק חכמים הם יבינו את זה לבד

נכון באמת. נסיתי לעשות דיון עם Henry Is Back Again ולא גלתי ישות אינטלגנטית לדיין איתה.אחת שלא מבינה מה היא קוראת,לא עונה על טיעונים,בלי הגיון ורק הולכת,מעליבה שלא מגיעה לעניין.

אם למישהו יש כוח להתייחס לטרול שיבושם לו.עדיף לעשות משהו מועיל יותר בזמן הזה, כמו למשל לעשות מרטון :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים יקרים, אני לא מבין על מה יש להתעצבן או להגיב בכלל.

פנאט תמיד יהיה פנאט, לא משנה אם העולם יתהפך.

מישהו שטוען שקיימת "חובת הפרכה" במקום "חובת הוכחה" במקרה של מישהו שטוען טענה הוא לא מישהו שיש לנהל איתו דיון בכלל.

שמתי לב לדפוס הזה אצל כל "מחזיר בתשובה" שבא "להתדיין" עם מי שלא מאמין, או אפילו עם מי שמאמין אבל אין ברצונו להיות חרדי.

חוק מס' 1- אותו חרדי לוקח כעובדה שמה שלימדו אותו זו "האמת", וכל השאר שגוי, ולכן כל מה שתטענו מיידית לא נכון.

חוק מס' 2- חוסר יכולת של מישהו להפריך משהו שבלתי אפשרי להפריך כגון קיומו של אל כלשהו הוא נתפס אצל אותו חרדי כהוכחה לקיומו, למרות שידוע לכל אחד עם טיפת שכל בראשו- קיומו של אל הוא לא דבר שניתן להוכיח ולא דבר שניתן להפריך בצורה חד משמעית. לכן אותו דבר נקרא "אמונה". אם היה ניתן להוכיח מעל לכל ספק את קיומה של ישות עליונה, זו לא הייתה אמונה, זו הייתה ידיעה בלבד.

חוק מס' 3- הטענה ה "חותכת" שכל דתי יציג היא "לא הגיוני ש X יצא ככה, אז בטח מישהו עשה את זה".

חוק מס' 4- במקרה של טענת נגד מוצלחת, מתחמקים מיידית מהעיקר, מתעסקים בתפל, ומכסים על זה עם איזה פאנץ' שיסיט את הנושא לכיוון אחר.

כסו את הכל בשורות על גבו שורות של דמגוגיה, ופרסטו.

לפחות עם רוני היה אפשר לנהל דיון כי הוא מוכן להקשיב ולהגיב לעיקרי הדברים של אנשים, אבל עם הבחור הזה פה יש לנו מצב של ילד שמכסה את האוזניים ושר "ננה בננה לא שומע כלום אני צודק אתה טועה ננה בננה"

למישהו מכם עוד יש תקווה לקבל תגובה הולמת לדבריו? אני בספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רועי, אני רואה שאתה אדם שמתעניין וגם אם אינך מאמין או מאמין אני שמח שאתה שואל ומתעניין.

הייתי שמח לדעת בן כמה אתה.

אז עוד שאלה שקשורה שתמיד עניינה אותי ואף אחד לא הצליח לענות. אשמח לנסות...

אם הוא היה קיים תמיד. למה כל כך קשה להאמין לתיאורית המפץ הגדול (שהגיונית מכל בחינה).

החומר היה שם תמיד. ובכן ידידי יש לך כמה טעויות:

א. המפץ הגדול טוען שהעולם נברא (דבר שהתנ"ך טען 3200 שנה לפני כן...).

ב. לפני המפץ הגדול הייתה תיאוריה של "עולם קדמון" דהיינו שהעולם היה קיים תמיד.

ג. עולם קדמון לא יתכן כיוון שהוא עשוי מחומרים ולחומרים יש גיל שממנו הם התחילו ולבסוף הם יושמדו.

ד. הבורא הוא רוחני הוא לא חומרי ממילא אין אצלו גיל ותקופת זמן. הוא לא מזדקן....

לא יודע, אותי איפשהו זה לא מספק (ושמעתי גם קצת קלטות של חב"ד אגב, נחמד מאוד בשביל להבין קצת)

איך אפשר להסביר לבור כמוני בדת, בצורה מדעית, מה זה אלוהים? חב"ד זה לא הזרם השולט....סתם כך שתדע.

בכל מקרה בצורה מדעית - העולם מסודר ומורכב בצורה אדירה, התאים שבגוף האדם, החכמה שבו, הכל מעידים על מסדר. היתכן שאם תראה שעון תגיד שנוצר במקרה? ודאי שיש לו מסדר. אז ודאי וודאי וודאי ודאי שהעולם המורכב והמסודר, גוף האדם המורכב והמסודר יש להם מסדר ומרכיב דהיינו בורא. וזה גם מבחינה מדעית - עפ"י המדע יש סדר בעולם. סדר לא יכול להיווצר במקרה.

אגב. אני לא קראתי את כל הדיון. קצת מטורף 86 עמודים. אז אני לא ממש יודע על מה המריבה פה.

חוץ מזה שדיון אין פה... מסכים איתך. עד שהגעתי כולם פה דיברו הרבה שטויות. לאחר שהגעתי עברו לקללות והשמצות. עדיין לא ראיתי אדם ששאל וביקש לדעת או להתעניין או להתווכח.

וחילוניות אינה דת. היא יהדות, בצורה מופשטת.

סלח לי אך היהדות גודרת את עצמה תחת 13 עיקרים. מי שמאמין בעיקרים הרי הוא מציג יהדותו. הוא צריך לעשות דברים כדי להיות יהודי. החילוניות היא אכן לא דת. היא כת של כמה אנשים שפרקו עול.

תקבל את זה שיהדות חילונית היא עוד זרם ליברלי ביהדות. כמו שאני מקבל שאורטודוקסיה היא חלק ממנה. מצטער, היא לא זרם ליברלי ביהדות. היהדות גודרת עצמה בצוהר מסויימת ברגע שמישהו יצא מגדר זה הרי הוא לא שייך לזרם זה.

תודה רבה לך על השאלות.

בברכה, הנרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יוסיף רק משהו לגבי הסדר בעולם ובכלל בתא אחד בגופו של האדם. מדענים חילונים אומרים שמרוב שזה דבר מסודר זה נראה שלמשל B אומרת לC את תעשי ככה וככה וA אומרת לD ככה וככה ואז הם ישבו להם ועשו תוכנית. וזה לא מובן למדענים והם אומרים פלא [אלוקים]. צריך להבין של C או D וכדומה אין אינטיליגנציה ::) . חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה לקחתם או מי לימד אותכם

העולם לא מסודר

וגוף האדם במיוחד לא

רק שילד תיכון לא יכול לדעת את זה כי הידע שלו מהבצפר לא מכסה כלום

גוף האדם לא מסודר? חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

אז את מי אתה רוצה לשאול רופא? אם גוף האדם לא היה מסודר אז הרבה דברים היו קוראים במצב לא מסודר. למה העיניים שלנו לא נמצאות על הטוסיק? חח

בקיצר תשאל מישהו שמתעסק בזה ותראה שהוא יצחק עליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הגוף כל כך מסודר?

מדוע אתה נהיה חולה?

מדוע אתה כל כך רגיש לכאב?

מדוע אני יכול לחתוך אותך כל כך בקלות

להרוג אותך בקלות

אתה מציג את גוף האדם כדבר מושלם ומסודר

יש רק דבר מסודר אחד בעולם

וזה האטום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוצה לשמוע יותר מזה? אפילו לא חייב שהכל יהיה מסודר. אם רואים דבר אחד בכל העולם שהוא מסודר תמידי זה דבר שבחיים לא היה יכול לקרות במקריות.

אבל חבל לך על הזמן איזה סדר יש בגוף האדם אני מציע לך באמת לבדוק את זה כי לי או למישהו אחר כאן אני יודע שזה לא יספק אותך.

אני לא יודע אם לתוספתן יש הסבר עליו [אין לי זמן כרגע לבדוק] אבל דוגמא קטנה. לא לפני הרבה זמן היו שואלים למה יש את העכביש? למה צריך אותו בעולם.

אז גילו ש קורי העכביש זה החוט הכי חזק בעולם. לפי הגודל שלו הוא חזק פי 8 מפלדה. והיום משתמשים בו אסטרונאוטים לקשור דברים בחלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...