דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

אני מבקש להפסיק את מלחמת היש/אין אלוהים.

אם היה אפשרי להוכיח שהוא קיים, לא היה דבר שנקרא אמונה, זה נקרא עובדה פשוטה.

קבלו כבר את העובדה ששום צד לא יכול להוכיח שיש או אין אלוהים, שכל אחד יאמין במה שבא לו.

רק דבר אחד שאני חייב לציין שמציק לי-

בעוד שהאתאיסטים וכו' פשוט מביעים את הדעה שלהם, המאמינים (חלק קטן, אבל עדיין) מנסה נואשות לשכנע את הצד השני שהם צודקים, ועל הדרך גם להחזיר אותם בתשובה. זו תופעה שיש למגר.

רוני- כל הקטע עם ההסתברויות נחמד, אבל על הדרך, גם זכית יחיד בלוטו בהגרלת ה 50 מליון בתקופה שהלוטו היה 8 מספרים הייתה בעלת הסתברות דומה, ואיזה יופי- בשנת 2002 היה זוכה יחיד באותה הגרלה.

באותה נשימה, הסיכוי ש Feedmeh יכתוב משהו מפגר כמו הציטוט שלו בחתימה שלי הוא אפילו קטן יותר- והופה, הנה אותו משפט שנפלט ממקלדתו מופיע בחתימה שלי.

זה לא מוכיח שכן, ולא מוכיח שלא. תקבלו את זה כבר וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שלך יותר משכנעת אחי מה קרה לך

בהרבה אחי . אני רואה כרגע תורה ומדע אבולוציה ויהדות נראה לי הוא חזק אם כך יהיה אני יביא לך לראות . זמיר כהן הוא כזה גאון חבל לכם על הזמן .

אם שאולים אותי אם אני מאמין באלוקים אז אני עונה ככה . אני יודע שיש אלוקים לא מאמין. כתוב וידעת את האלוקים וכו.. יש מציאות לדעת ולא רק להאמין.

http://hidabroot.org/site/ProDetile.asp?id=838

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה אמרת אופן :xyxthumbs:

או שמא עלי לומר הרב ביקע? 8)

רייב ביקע שליט"א גרוייט תוילמיד אין תוירה.

רוני- מה שאתה כותב פה זה לקחת את האמונה מעבר לגבולות הדבר שנקרא "אמונה", ולדרוך על השטח של מה שנקרא "פנאט". אני מציע לך להימנע מזה, זו אחת הסיבות שארגונים כמו אל קאעדה וחיזבאללה קיימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רייב ביקע שליט"א גרוייט תוילמיד אין תוירה.

רוני- מה שאתה כותב פה זה לקחת את האמונה מעבר לגבולות הדבר שנקרא "אמונה", ולדרוך על השטח של מה שנקרא "פנאט". אני מציע לך להימנע מזה, זו אחת הסיבות שארגונים כמו אל קאעדה וחיזבאללה קיימים.

חופשי

פעם שאלתי אחד דתי שלומד בישיבה האם העולם היה נראה יותר טוב בלי דתות?

הוא ענה לי שכן ,העולם היה נראה יותר טוב

אז אמרתי לו למה "ה' " ברא את כל הדתות האלה

הוא התחיל לגמגם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד מה נראה לך שכל מי שחרידי הוא ידע לענות על הכל? יש מרצים בשביל זה שמתעסקים בזה כל חייהם . יש קטע בסרטון שאני רואה עכשיו משהו מצחיק ומדהים לגבי הגירסה שאדם והקוף תראה את זה אחי מה קשה http://hidabroot.org/site/ProDetile.asp?id=838 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאלההה אני רק 21 דקות הספקתתי לראות ואתה רק עכשיו התחלת וראית הכל אהה? למי שלא רוצה לשמוע זה אחד שבורח זה הכל.

ודרך אגב דבר שתמיד אני אומר יש סיאנס אחותי עשתה וגם אני וזאת הוכחה ממשית שיש נשמה בגוף האדם אני הורדתי את סבא שלי שאלתי שאלות רק שהוא ידע וגם שידע עלי על הכל הנשמה עונה. אז על זה אין לך שום תירוץ .

Pika007 אתה לא מבין שתורה בעצמה כותבת שאפשר לדעת את האלוקים ולא רק להאמין אתה רוצה תראה http://altv.shemayisrael.com/movie-0198.shtml

אני מביא כאן סרטונים חזקים אל תזלזלו . מי שלא רואה עד הסוף לא יכול להגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מי שחושב שזה הגיוני שנוצרנו באופן אקראי לגמרי, יש לי מה להגיד בנידון.

באותה מידה שאנחנו נוצרנו פה, יכולים גם במקומות אחרים (אפילו לא בגלקסיה שלנו) להיווצר חיים באותה דרך, ואם מתחשבים במספר העצום של הכוכבים ביקום סביר להניח שיש הרבה יותר ממקום אחד כזה. וכמו שידוע לנו, היקום קיים כמה מאות אם לא אלפי מליארדי שנים, ולכן סביר להניח שעל אותם כוכבים שנוצרו חיים קיימת צורת חיים כל שהיא מתפתחת יותר מאיתנו בעלת תרבות יותר עתיקה ממערכת השמש שלנו (על פי כללי האבולוציה עם הזמן יצורים מתפתחים). וכמו שאנחנו חוקרים את החלל בניסיון למצוא סימן חיים חיצוני גם הם עושים זאת. ובגלל שהם נוצרו לפנינו אז סביר להניח שהם, עם טכנולוגיות יותר מתקדמות ממה שאנחנו יכולים לדמיין, ניסו ליצור קשר עם העולם החיצון הרבה לפי שהלכנו על שתיים.

כולכם חייבים להסכים איתי שחייב להיות לפחות כוכב אחד שקרו הדברים האלו אם פותחים את האפשרות שנוצרנו באופן אקראי, ולדעתי אפשר להגיד הרבה מאוד כוכבים כאלו. דבר זה מוביל למסקנה שאם היינו נפגשים עם חוצנים זה היה ביוזמה שלהם, ולא בזכותנו.

אבל העובדה היא שלא מצאנו ניסיון כזה, ואין שום זכר לחיים על כוכבים אחרים.

לפי מה שידוע לנו עד עכשיו אנחנו לבד במערכה, ואם אנחנו לבד, אז כנראה שהווצרות חיים זה לא דבר אקראי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח שגם אותות שנעים במהירות האור הם דבר איטי ביחס לגודל היקום.

המין האנושי מאוד מאוד מאוד צעיר, בקושי מליון שנה- ופחות מ 10000 שנה בצורה המפותחת והאינטיליגנטית שלו. אפשרי מאוד שאותם חיים תבונתיים פשוט עוד לא שמו לב אלינו-

אם מנסים לחפש באקראי, החיפוש לא יצלח, מן הסתם.

והאותות שאנחנו שידרנו לתוך היקום עדיין לא רחוקים מכדור הארץ, אני יכול לתת לך מפה של בדיוק לאן שידור הרדיו הראשון למשל, הגיע בחלל. הוא אפילו לא הגיע לשכנתנו אנדרומדה עדיין.

ברגע שבפלנטה מסוימת שאולי עליה יש חיים יתחילו לקלוט אותות מתודיים ולא אקראיים כמו קרינה כזו או אחרת, יתחילו לחפש אותנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה שוכח דבר אחד, שעד לפני 150 כל מה שחשבנו על המדע לא היה נכון.

מדע זה דבר שמשתנה, חוקי פיסיקה תמיד משתנים.

אולי יש אפשרות לנוע יותר מהר מהירות האור ועוד הרבה דברים שעוד לא חשבנו עליהם.

ואת בעיית החיפוש אני לא קונה, כי אמור להיות להם כלים מאוד מתפתחים וגם זמן של כמה מליוני שנים בכיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מי שחושב שזה הגיוני שנוצרנו באופן אקראי לגמרי, יש לי מה להגיד בנידון.

באותה מידה שאנחנו נוצרנו פה, יכולים גם במקומות אחרים (אפילו לא בגלקסיה שלנו) להיווצר חיים באותה דרך, ואם מתחשבים במספר העצום של הכוכבים ביקום סביר להניח שיש הרבה יותר ממקום אחד כזה. וכמו שידוע לנו, היקום קיים כמה מאות אם לא אלפי מליארדי שנים, ולכן סביר להניח שעל אותם כוכבים שנוצרו חיים קיימת צורת חיים כל שהיא מתפתחת יותר מאיתנו בעלת תרבות יותר עתיקה ממערכת השמש שלנו (על פי כללי האבולוציה עם הזמן יצורים מתפתחים). וכמו שאנחנו חוקרים את החלל בניסיון למצוא סימן חיים חיצוני גם הם עושים זאת. ובגלל שהם נוצרו לפנינו אז סביר להניח שהם, עם טכנולוגיות יותר מתקדמות ממה שאנחנו יכולים לדמיין, ניסו ליצור קשר עם העולם החיצון הרבה לפי שהלכנו על שתיים.

כולכם חייבים להסכים איתי שחייב להיות לפחות כוכב אחד שקרו הדברים האלו אם פותחים את האפשרות שנוצרנו באופן אקראי, ולדעתי אפשר להגיד הרבה מאוד כוכבים כאלו. דבר זה מוביל למסקנה שאם היינו נפגשים עם חוצנים זה היה ביוזמה שלהם, ולא בזכותנו.

אבל העובדה היא שלא מצאנו ניסיון כזה, ואין שום זכר לחיים על כוכבים אחרים.

לפי מה שידוע לנו עד עכשיו אנחנו לבד במערכה, ואם אנחנו לבד, אז כנראה שהווצרות חיים זה לא דבר אקראי...

איך אני אוהב דיונים על פילוסופיה ועל דת ;D.

כמה נקודות שיערערו את כל מה שכתבת (ויש עוד כ"כ הרבה):

1) אתה מתעלם מזה שכל מה שאנחנו "יודעים" ומבינים זה פונקציה של תפיסת המוח שלנו את העולם. יש נקודת מבט אחת על העולם שאנחנו מכירים - נקודת המבט של המוח האנושי. אנחנו לא יודעים מהי המציאות האוביקטיבית ואיזה אלטרנטיבות יש לתפיסה שלנו את העולם. למשל - היקום קיים לפי תפיסתנו מיליארדי שנים. אתה יכול להוכיח את זה אוביקטיבית? לא. אתה לא יכול להוכיח שום דבר אוביקטיבית. בחור חכם פעם עשה את התהליך הזה והגיע למשפט אחד שהוא לא יכל לערער עליו: "אני חושב משמע אני קיים" (רנה דקרט).

2) למה סביר שיש חיים במקומות אחרים? אולי אך ורק בתנאים הספצייפים שלנו יכולים להיווצר חיים, ובמקומות אחרים אולי נוצרו דברים אחרים (שאינם חיים)? שאתה מדבר על המספר העצום של הכוכבים אתה מניח שזה רלוונטי. אתה יכול לתת המון דוגמאות מחיי היום-יום שלנו על כדור הארץ, אבל מי ערב לך שההיגיון הזה תופס גם פה?

3) למה אתה סבור שאם יש חייזרים במקום אחר, הם יותר חכמים מאיתנו? הג'וקים היו קיימים מאות מליוני שנים לפני האדם - איזו התקדמות הם ביצעו? גם התנינים למשל קיימים לפחות כמה עשרות מליוני שנים. הרי אם תחשוב על זה - מתוך מאות אלפי זנים שונים ומשונים של חיות שחיו על פני כדור הארץ, זה לא סביר שרק מין אחד יהיה תבוני, ובפער כזה אסטרונומי מכל מין שאחריו (עם כל הכבוד לדולפינים ולשימפנזים - הדולפין ה"חכם" ביותר שאי פעם חי לא מתחיל להתקרב לבנאדם הטיפש ביותר שאי פעם חי). ייתכן בהחלט שיש ביקום עוד אלפי כוכבים עם חייזרים עליהם, וייתכן שהחייזרים החכמים ביותר חכמים כמו חיה ממוצעת פה (דוב, זאב, כלב). ייתכן גם שהם חכמים יותר, והמין החייזרי החכם ביותר הוא בעל יכולות שמשתוות פה לאנשים עם פיגור.

ד"א, בקשר לסקר - אני לא מאמין.[br]פורסם בתאריך: 21.03.2008 בשעה 02:54:46

מה היא אמונתכם?

לא אוהב את הסקר שלך. אתה כותב "בורא עולם" ואז שואל אם מאמינים בו או לא. זאת אומרת - אתה מניח שהוא קיים (והוא בורא העולם) ואם אנחנו מאמינים בו או לא זאת החלטה שלנו, שלא משפיעה על העובדה שהוא זה שברא את העולם - ולכן קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה שוכח דבר אחד, שעד לפני 150 כל מה שחשבנו על המדע לא היה נכון.

מדע זה דבר שמשתנה, חוקי פיסיקה תמיד משתנים.

אולי יש אפשרות לנוע יותר מהר מהירות האור ועוד הרבה דברים שעוד לא חשבנו עליהם.

ואת בעיית החיפוש אני לא קונה, כי אמור להיות להם כלים מאוד מתפתחים וגם זמן של כמה מליוני שנים בכיף.

לסרוק את היקום רנדומלית זה לא משהו שאפשר להשלים גם תוך "כמה מליוני שנים". חוץ מזה, כמו שאמרתי, המין האנושי בצורתו האינטיליגנטית קיים מעט מאוד זמן.

אולי אותם חייזרים היו פה לפני חצי מליון שנה, התבאסו שאנחנו מפגרים, וחזרו הביתה?

לגבי העניין של מהירות האור-

האותות שאנחנו משדרים, נכון לעכשיו, נעים במהירות האור. בלי שום קשר למהירות תנועת החייזרים אם הם קיימים, בשביל לאתר אותנו, אותו שדר "איטי" יצרך לפגוע באנטנה של מישהו.

ובאותה נשימה אני יכול לשאול- מה אם אותו מין חייזרי באמת קיים אפילו פחות מאיתנו?

ומה אם אותו מין חייזרי הוא לא "אנושי" ותבוני כמונו, אלא משהו בסגנון הדינוזאורים?

תקופת שלטון הדינוזאורים ארכה כמה מאות מליוני שנים, אלפי מונים יותר משלטון המין האנושי על הכוכב הזה, ואני מבטיח לך שרדיו, או חלליות- לא היו להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...