דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 51 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

שלום, אני הוא הנרי שחלק ממאמריו שהעתקתי, פורסמו כאן.

אני רואה שהוויכוח סביב הבורא הוא נרחב מאוד.

אני חושב שיש כאן העדר אינטילגנציה מספקת, ואבקש לדעת את המתנגדים להוכחת הבורא והבריאה.

חושב אני כי מסוגל אני להפריך את כל התיאוריות ושאר הירקות העומדים מנגד.

אשמח להתמודד אינטלקטואלית עם שאר המתשמשים.

אקווה לדיון פורה,

בברכה, הנרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שלום, אני הוא הנרי שחלק ממאמריו שהעתקתי, פורסמו כאן.

אני רואה שהוויכוח סביב הבורא הוא נרחב מאוד.

אני חושב שיש כאן העדר אינטילגנציה מספקת, ואבקש לדעת את המתנגדים להוכחת הבורא והבריאה.

חושב אני כי מסוגל אני להפריך את כל התיאוריות ושאר הירקות העומדים מנגד.

אשמח להתמודד אינטלקטואלית עם שאר המתשמשים.

אקווה לדיון פורה,

בברכה, הנרי.

WTF :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רועי היקר, כתבת כך:

wtf, לפי מיטב הבנתי באנגלית ובקיאותי בשפה ברמה גבוהה של 5 יחידות, הביטוי משמש כראשי תיבות למילים הבאות:

what the fuck וכו'...

המילים הם מילים של ילדי רחוב, מילים גסות, מילים שלא הייתי מעוניין שיתערבבו לנו בדיון.

לכן, אם יש בפיך טענות, שפוך נא כאן מליבך אותן.

ואם אינך, הייתי מעדיף שתידום כשם שעושה הדג.

שאר חברי האתר - אני עדיין מחכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוך הבא הנרי.

רוני, אולי נשמע קצת תגובות מקוריות שלך ולא פלקטים משוכפלים מאתרי החזרה בתשובה, אתה לא חושב שזה עדיף?

שאלו אותך שאלה, תענה, או תנסה לענות. תתייחס לדברים וזה ממש לא קשה.

שוב הקטע עם גן עדן וגיהינום מועלה כאן. אני אישית לא מאמין בקיומם, אני מאמין בתרחיש הGAME OVER. אתה מת, המסך נכבה, יש נקודה קטנה של אור באמצע, והיא מתעמעמת עד שנעלמת, וזהו... GAME OVER. אתה יכול להגיד שזה גורע מהטעם בחיים כי אתה יודע שזה יגמר לחלוטין מתישהו, אבל לדעתי ההפך - זה מה שמושך אותך להנות ולחיות את מלוא הפוטנציאל שבהם!

גם אם אנסה להאמין בשביל הסיכוי שאולי אני באמת טועה, אולי באמת יש בורא עולם, וכל הכתוב בתנ"ך נכון, אני בטוח שלא אוכל להחזיק מעמד פרק זמן ריאלי ככה, זה פשוט יותר מידי קשה. אני מצטער, אבל על בחורות, אוכל טוב (כל אוכל), בילויים בסופי שבוע וחופש פעולה בכל זמן ובכל מצב אני פשוט לא יכול לוותר. תקרא לי חולה נפש.

גם אם תאמין שיש איזה שכר ועונש בעולם הבא, הרבה אנשים מאמינים בזה, ובכל זאת חיים חיים מלאים וחילוניים למהדרין. למה? כי הקורבן הדרוש כדי לזכות בשכר הזה בעולם הבא, הוא יותר מידי כבד בשבילם. הרבה מאוד אנשים מודעים לזה, ומשלימים עם זה. אז יודעים (חושבים) שיאכלו אותה, אבל הטבע האנושי שולט בנו, מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, אולי נשמע קצת תגובות מקוריות שלך ולא פלקטים משוכפלים מאתרי החזרה בתשובה, אתה לא חושב שזה עדיף?

ידידי היקר, אנו התמימים רגילים להישען על החכמים מאיתנו. אתם החילונים עושים זאת בסמוי. חבל שכך. אנו יודעים להודות על האמת. וכתיב: 7 דברים בחכם - אחד מהם - מודה על האמת. הרי שאנו החכמים האמיתיים. ועיין עוד במשנה באבות.

אשמח אם השואלים היקרים ישאלו אותי ואשתדל לענות כפי יכולתי. רומי כרגע משמש בתור מחליף משנה שלי - אני חושב שהוא יסכים עימי. אם לא אכבד גם אותו לענות תשובות כפי שירצה.

שוב הקטע עם גן עדן וגיהינום מועלה כאן. אני אישית לא מאמין בקיומם, אני מאמין בתרחיש הGAME OVER. אתה מת, המסך נכבה, יש נקודה קטנה של אור באמצע, והיא מתעמעמת עד שנעלמת, וזהו... GAME OVER. אתה יכול להגיד שזה גורע מהטעם בחיים כי אתה יודע שזה יגמר לחלוטין מתישהו, אבל לדעתי ההפך - זה מה שמושך אותך להנות ולחיות את מלוא הפוטנציאל שבהם!

ובכן ידידי, עם זאת לא אוכל! איני יכול להתמודד עם אמונות שלא קשורות להגיון, למציאות, לתפיסה האנושית של ימינו. אנא השתדל לבסס אמונותיך על דבר מסויים ולא לדבר באוויר.

גם אם אנסה להאמין בשביל הסיכוי שאולי אני באמת טועה, אולי באמת יש בורא עולם, וכל הכתוב בתנ"ך נכון, אני בטוח שלא אוכל להחזיק מעמד פרק זמן ריאלי ככה, זה פשוט יותר מידי קשה. אני מצטער, אבל על בחורות, אוכל טוב (כל אוכל), בילויים בסופי שבוע וחופש פעולה בכל זמן ובכל מצב אני פשוט לא יכול לוותר. תקרא לי חולה נפש. אתה עשית כרגע צעד נועז! אתה הוכחת בבירור את מה שאנו האנשים היהודים שומרי המצוות טוענים מזה שנים! החילונים כופרים ולא מאמינים לא כי אינם מאמינים אלא כי קשה להם! אי האמונה זהו רק תירוץ עלוב. מערכת ההוכחה של התורה והבורא ניתנים בקלות לכל מאן דבעי ולכל מבקש, השאלה אם הוא אכן אדם אובייטקיבי.

ברגע שאדם כמוך מגיע לכאן וקופץ בראש (והרי נאמר על החמור שהוא הקופץ בראש - לכן נסה להיות מתון יותר ידידי היקר) ואומר: איני מאמין בגלל ש...אבל גם בגלל שקשה לי, הרי הוא חשף שאינו יאמין לעולם. כיוון שזה קשה לו! לא משנה אם יוכיחו לו או לא.

עם זאת לא אוכל להתמודד. הרצון שלך הוא שלך ואין לי דרך לכפות עליך את אמונותיי המבוססות על האמונותיך המהולות בתאוות.

גם אם תאמין שיש איזה שכר ועונש בעולם הבא, הרבה אנשים מאמינים בזה, ובכל זאת חיים חיים מלאים וחילוניים למהדרין. למה? כי הקורבן הדרוש כדי לזכות בשכר הזה בעולם הבא, הוא יותר מידי כבד בשבילם. הרבה מאוד אנשים מודעים לזה, ומשלימים עם זה. אז יודעים (חושבים) שיאכלו אותה, אבל הטבע האנושי שולט בנו, מה לעשות.

משלמים עם מה? איזה דבר בדיוק אמור להיות כבד עלינו?

אתה אמרת שנטל המצוות כבד עליך. לכן אל תפסול כאשר אתה הוא הפסול. והרי בכך אתה מקיים מאמר חז"ל: "כל הפוסל במומו פוסל" וזה כעין נבואה/יכולת ביקורת של הנפש של חזל באופן מדהים שמראה על חכמתם העמוקה בנפש האדם.

אקווה לדברים יותר נבונים.

בברכה, הנרי.

נ.ב. - דהיינו עריכה:

אף בחתימה האישית כתבת: "פה בגלל הויסטה"

וכי מה אפשר לעשות אם כל פעולה מחייך מורכבת מאינטרסים? אתה מונע ע"י דחפים ידידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוך הבא הנרי.

גם אם אנסה להאמין בשביל הסיכוי שאולי אני באמת טועה, אולי באמת יש בורא עולם, וכל הכתוב בתנ"ך נכון, אני בטוח שלא אוכל להחזיק מעמד פרק זמן ריאלי ככה, זה פשוט יותר מידי קשה. אני מצטער, אבל על בחורות, אוכל טוב (כל אוכל), בילויים בסופי שבוע וחופש פעולה בכל זמן ובכל מצב אני פשוט לא יכול לוותר. תקרא לי חולה נפש.

א. יש הבדל בין לדעת לבין לעשות. אדם יכול להאמין בבורא לעולם אבל הוא יחייה חיים חילונים. למשל אדם שמעשן כבד. והרופא אומר לו אם תמשיך בקצב הזה . אני נותן לך כמה חודשיים לחיות. אותו אדם ממשיך לעשן מדוע? אבל הוא יודע שזה הורג אותו ותוך כמה חודשיים הרופא אמר שיכול למות. אבל בכל זאת מעשן .

ב.אני מבין מה אתה אומרץ הכוונה שלך אם כבר עושים אז עד הסוף. ואם אני לא יוכל לשמור על כמה דברים אז אני מעדיף לא לעשות כלום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. יש הבדל בין לדעת לבין לעשות. אדם יכול להאמין בבורא לעולם אבל הוא יחייה חיים חילונים. למשל אדם שמעשן כבד. והרופא אומר לו אם תמשיך בקצב הזה . אני נותן לך כמה חודשיים לחיות. אותו אדם ממשיך לעשן מדוע? אבל הוא יודע שזה הורג אותו ותוך כמה חודשיים הרופא אמר שיכול למות. אבל בכל זאת מעשן .

ב.אני מבין מה אתה אומרץ הכוונה שלך אם כבר עושים אז עד הסוף. ואם אני לא יוכל לשמור על כמה דברים אז אני מעדיף לא לעשות כלום?

טעות. הוא מפסיק לעשן... אלה אם הוא חתיכת אידיוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי שיש כאן אנשים המבזים תלמידי חכמים כמו מורי ורבי הרב אמנון יצחק.

ובכן, ידידיי, אי אפשר לנהל דיון המורכב על קללות ומילים חריפות. הדבר רק חושף את טיפשות הצד השני.

בכל מקרה, אציין בגאווה ובעוז שאני הספקתי לחזור בתשובה בזכותו של כבוד הרב, אני ילד חרדי לכל דבר לאחר שכבר שלוש שנים אני בתהליכי תשובה. אני אדם שלומד בבית ספר חילוני עדיין. הרב הוא רב חכם וגאון שדרוש הרבה עומק להבין דבריו. רק בורים ועמי ארצות יטענו כלפיו טענות בלי להבין דבריו, לשמוע אותן וכו'.

וזאת למיודעי! אשמח להתמודד, לטעון, להפריך, לרסק, לטחון, לשבור, לרצוץ, לקלוח, להכות, ולהפיץ ריחם של מבזי הרב וטענותיהם השגורות בפיהם. אני אמחה על כך בכבוד רב ואראה לכם עד לאן מגיעה בורותכם. ודבריי משולחים אל אותם מבזי בני אדם בלי שלמדו מעשיו ודבריו.

thereaper היקר, אם אינך יודע, זיגמונד פרוייד הפסיכולוג הטוב בעולם בזמנו וכנראה גם בזמננו, חלה בסרטן. הוא היה מעשן סיגריות וזה היה הגורם הראשי למחלתו. הוא היה חוקר נפש דגול והבין נפשו של אדם. הוא היה יהודי. הלסת שלו נשרה לו והוסרה לו. אך תאוותו כל כך גברה עליו שאף המשיך לעשן ללא לסת. - הזוי אבל אמיתי. והנה בכך אימתתי את דבריו של רוני.

בברכה, הנרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה מעשן בלי לסת? צריך לעשות את היניקת אוויר איכשהו...

בכל מקרה מכל האנשים שאני מכיר שאמרו להם שאם הם לא מפסיקים לעשן הם מתים, רק אחת המשיכה לעשן עד שמתה- סבתא שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

אני כל כך שמח שהחבירם בפורום כאן כותבים במהרה ואפשר לדבר כאן מהר.

הדבר יתן לי חופש ביטוי מלא.

כעת אפריך וארצץ:

אתה מדבר על הרב הזה כאילו הוא מישהו בעולם הזה, שרלטן ולא יותר. אני חושב שאתה בור ועם הארץ בכל הנושאים הקשורים והסובבים את חייך.

הראה לי דבר אחד שדיבר טעות. הראה לי דבר אחד שגוי, הזוי, הטפה וכו'. אם לא תוכיח אכנה אותך שקרן וכל חברי הפורום יבינו שמדובר בבור ועם הארץ שמדבר גבוהה גבוהה.

איך אתה מעשן בלי לסת? צריך לעשות את היניקת אוויר איכשהו...

בכל מקרה מכל האנשים שאני מכיר שאמרו להם שאם הם לא מפסיקים לעשן הם מתים, רק אחת המשיכה לעשן עד שמתה- סבתא שלי ובכן ידידי, הנתסרות לה' אלוקינו. העבודה היא שהוא עישן. לא הייתי נוכח איתו בחדר הניתוח כדי לראות את מצבו.

וסבתה שלך המשיכה לעשן. ולפני כן אמרת שמי שלא יפסיק הוא דפוק אם אינני טועה. ובכן זה לא נראה טוב...

ושוב ידידיי, אנא בואו נחזור לדיון על הבורא ולא נילך לדבר על סבתות ונגלה בורותינו סביב רבנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני,

למה לי לבזבז את הזמן שלי, וללכת להרצאות אם אני לא מחפש את אלוהים?

אני מוצא תשובות לשאלות שלי במדע. אתה מוצא תשובות לשאלות שלך באלוהים?

מה יקרה לי אחרי שאני אמות ואני אגלה שיש אלוהים? תגיד לי.

סיאנס זה אחיזת עיניים, וזה לא מוכיח שיש נשמות.

לגבי מוות קליני, כבר נתתי לך הסברים מדעיים מפורטים, ואתה פשוט בחרת להתעלם מהם.

אז יש מדענים שמאמינים שיש בורא עולם? אז מה? זה לא אומר שהם צודקים. אין להם שום הוכחה לכך.

מקריות זה אכן אי-סדר. אם תחקור את היקום, אז תיווכח ששורר בו כאוס (אי-סדר). במידה ואלוהים היה בורר את היקום, אז היה שורר ביקום סדר.

אני טוען שאם תסגוד לגרביל (ירום הודו) אז מובטח לך חיי נצח של עונג בל-ישוער בגן עדן, ואם תתכחש לו אז מובטח לך חיי נצח של סבל ויסורים בגיהינום. במידה והגרביל קיים וסגדת לו אז הרווחת, אם לא סגדת לו אז הפסדת בגדול. במידה והגרביל לא קיים וסגדת לו אז הפסדת קצת (לכאורה), אם לא סגדת לו אז לא הפסדת. לפי המשוואה הזאת, מאוד כדאי לך לסגוד לגרביל.

אם תרצה או לא, החיים היחידים שיש לך הם החיים כאן על כדור הארץ. אין דבר כזה "העולם הבא". אחרי שתמות, פשוט תחדל מלהתקיים.

אנחנו צריכים לא לבחור את הדת הטובה וההגיונית ביותר. כל הדתות משוללות הגיון, ולכן עלינו לבחור בחיים ללא דת.

אם אני אדם מוסרי שפועל לפי ערכים חיוביים (אבל לא קורא להם מצוות), אז אני אגיע לגן עדן? אתה יכול להאמין בכך. אני עדיין משוכנע שאני פשוט אחדל מלהתקיים, בדיוק כמו כל אחד אחר.

הידעת שגדולי המאמינים הדתיים היו אנשים רשעים ורוצחי המונים בשם הדת, והעלו על המוקד אנשים בשל כפירתם בדת, ובשל עיסוק במדע שהסביר בצורה הגיונית דברים שיוחסו לאלוהים?

בנאדם תתעורר! אתה חי בהכחשה!

הנרי,

תסלח לי שאני לא מתייחס למה שכתבת, אבל אתה משתמש מזוייף (כפול).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...