האם חוזה קבע עתודאי לא חוקיאעם חתמתי עליו &#1 - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם חוזה קבע עתודאי לא חוקיאעם חתמתי עליו &#1

iDanVas

Recommended Posts

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

קמ"א לא עושה קצין תורן כי הוא לא מוסמך לפרוק ע"פ פקודות מבק"א יבשה

אם יש בסיסים שבהם זה קורה, זאת תקלה.

וסגן כן יכול לשפוט.

יש בסיסים, אפילו בקירייה קמ"א עושה קצין תורן.

בשביל להיות קצין תורן פשוט עוברים הסמכה לקצין תורן (גם קצינים רגילים עוברים את זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפקודה אומרת שרק בוגר בה"ד 1(או בה"ד 12 בזמנו) יכול לנהל מטווח ולפרוק .

גם טייסים וחובלים לא יכולים לעשות את זה(הם גם לא צריכים כי יש להם תפקיד יותר חשוב).

קריה זה לא דוגמא כי הקמ"א הוא לא באמת הקצין התורן. תמיד יש שם גם סגן/סרן וסא"ל.

אגב, זה שמה שהולך בבסיסים של צה"ל זה ביזיון אנחנו כבר יודעים.

חבר שלי היה קמ"א תורן בקריה והוא אפילו לא עשה טירונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שזה לא נכון. אני אומר את זה בתור בן אדם ששירת 5 שנים בצבא וכן ראה דברים שצריך בשבילם אחריות.

לחייל ששירת איזה שנתיים בתפקיד מסויים לא סתם מגיע להיות קצין. מגיע לו להיות קצין בגלל שהוא עבר מיונים והכשרה!!!!

מיונים והכשרה בשביל התפקיד שלו. בדיוק כמו רוב העתודאים.

ודברים שעתודאי לא הוכשר לעשות הוא לא עושה (לדוגמא- לפרוק או לשפוט)

כמו שאמרתי, זה טיפשי שבן אדם מקבל דרגת קצונה ש"מגשימה את עצמה". זה ברור לי שכן שמים קמ"אות בתפקידים יותר "קשים" ו"אחראים".

זה פאקינג בדיוק מה שאני מתלונן עליו! שהם זוכים לזכויות (וגם חובות במידה מסויימת) של קצין, ללא להיות קצינים באמת. (כמו סבון ללא סבון Smiley)

מה שאני אומר זה שאין שום ערבות לכך שהבן אדם מתאים לתפקיד!!! ולא, זה שהוא למד לא עוזר. פשוט לא.

(ומן הסתם אני לא מדבר על תפקידים שעצם קיומם תלוי בידע אקדמי מסויים)

תתפלא, אבל גם עתודאים עוברים מיונים לתפקידים, שכוללים ראיונות אישיים עם נציגים מהיחידות הקולטות, והכשרה לתפקיד כשהוא חוזר לשרות.... ומה רצית, שלא יתנו לקמ"אות תפקידים חשובים, או שיתנו להם את התפקיד ולא את הדרגה?

אתה היית מוכן לעשות עבודה של קצין, כולל לשאת באחריות על דוחות שאתה מוציא, בלי הסמכות של קצין? כי אני, ועוד הרבה אנשים שאני מכיר- לא. אין שום סיבה שאני אקרע את התחת ואחטוף על הראש מסא"לים שדורשים ממני הסברים בלי שתהייה לי סמכות מינימאלית של קצין. זה מוציא את כל הפואנטה מהעבודה, כי כל שמוק יוכל לבטל את ההמלצות שלי ולי לא תהייה אמירה בעניין.

מה הקשר לתואר? כל הכבוד שיש לך תואר (באמת, ועוד הנדסת חומרים.... ). עבדת קשה.... ובשביל זה קיבלת את התואר.

זה לא קשור לצבא. חד וחלק.

קודם תלמד את זה ואחרי זה תזלזל.

וכמה שלא תזלזל, אני תוך שבוע התחלתי לעשות עבודה הרבה יותר מתקדמת מאנשים שמשרתים באגף שלי כבר כמה שנים (ואחרי חודש כבר שמו אותי להיות חונך של חיילת חדשה שהגיעה שבוע לפני... החניכה היא ברובה מקצועית)

לכל חייל שסיים בהד 1 מגיע להיות קצין בגלל שזו פאקינג....עצם השהות שם!!!!! קורס קצינים.

(וכבר ציינתי שזו דיי בדיחה לדעתי, אבל שיהיה)

נו, ו...?

אני אמרתי שלא מגיע להם להיות קצינים? אמרתי שאני עושה דברים שלומדים בבה"ד 1 בלי שהייתי שם?

לא הבנתי את הקשר של ההערה הזו...

אין קשר בין לעבור יותר "חיים" לבין קצונה. אם כן, אז איך אתה מסביר נגדים?

אנשים שבאים לצבא בשביל לעבוד (או לא) ולא בשביל להתעסק בבירוקרטייה (אלא אם זה העבודה שלהם), ולא עונים לקציני מטה.

קצין זה קצין. זה לא קשור לא ללימודים ולא לנסיון. זה פשוט בן אדם שמתאים להיות קצין.

אני מבין מזה שאתה לא קצין... כי עם כזה חוסר הבנה לא היית עובר את המבדקים... (אם כי כבר ראיתי מיקרים...)

אחד הדברים שבודקים שם זה עד כמה אתה בוגר ואחראי... ומה לעשות שזה בד"כ בא עם הגיל והניסיון?

אגב, קמ"א וקא"ב זה לא באמת קצין

יש סיבה שבמחלקת הסגל של צה"ל זה מחולק ל"מנהל קצינים" ו"מנהל נגדים ואקדמאים"

קמ"א לא יכול להיות קצין תורן, הוא לא יכול לשפוט(גם אם הוא למד משפטים באוניברסיטה, עד כמה שזה נשמע אבסורד).

כמו ש-The Avatar אמר: קצין זה מי שעבר קורס קצינים, או שהיה מספיק שפיץ בשביל לקבל את הקצונה בלי קק"צ(כמו טל רוסו)

ובגלל זה אני כל כך אוהב את הדרגה שלי :)

סגן יכול לשפוט אם הוא בתפקיד של סרן עד כמה שאני זוכר, ובח"א אפילו לרס"ן אין יותר מידי סמכויות ענישה... עכשו תחשוב שוב על כמה הבדל מהותי יש בין קצין רגיל לקמ"א, ולטובת מי :)

יש בסיסים שעושים.

וגם נגדים עושים קצין תורן.

זה תורנויות שלא כוללות פריקת ... פשוט אחראי שמשגיח על הש"ג או משהו כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפרוק מוסמך כל לוחם בצה"ל. אני מתכוון לפריקה בסיסית, לא אחרי מטווח (במטווח רק למנהל מותר לפרוק את הנשק, גם אם לידו עומד הרמטכ"ל). עובדה כל האבט"שים שאנשי קבע עושים ללא סמכות מעבר ונגדים\סמלים תורנים בבסיסים שונים

עתודאים עושים מבחני קינן-שפי ושאר ראיונות כמו שIG אמר. אני מאמין שזה קצת מעבר ל"יום מיון" שעוברים חיילים בבה"דים לפני שמחליטים אם הם מתאימים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תורנויות שלא כוללות פריקת ... פשוט אחראי שמשגיח על הש"ג או משהו כזה...

שטות גמורה, אצלי ביחידה בסדיר נגדים עשו קצין תורן כמו קצין תורן, שזה אומר הכל, כולל פריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטות גמורה, אצלי ביחידה בסדיר נגדים עשו קצין תורן כמו קצין תורן, שזה אומר הכל, כולל פריקה.

אז זה לא תיקני.

לפרוק מוסמך כל לוחם בצה"ל. אני מתכוון לפריקה בסיסית, לא אחרי מטווח (במטווח רק למנהל מותר לפרוק את הנשק, גם אם לידו עומד הרמטכ"ל). עובדה כל האבט"שים שאנשי קבע עושים ללא סמכות מעבר ונגדים\סמלים תורנים בבסיסים שונים

עתודאים עושים מבחני קינן-שפי ושאר ראיונות כמו שIG אמר. אני מאמין שזה קצת מעבר ל"יום מיון" שעוברים חיילים בבה"דים לפני שמחליטים אם הם מתאימים

פריקת זה בדיקה לחיילים אחרים בכוח, שתחת הפיקוד שלך... כל לוחם (או כל חייל לצורך העניין) מוסמך לפרוק את הנשק האישי שלו... באבט"שים הפריקה צריכה להעשות ע"י קצין האבטחה במקום או הקצין האחראי. לא ע"י מישהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תקני אם הם עברו את ההכשרה המתאימה.

במקרים מסויימים נגדים גם יכולים להעביר מטווח.

באבט"ש של קצינים/נגדים כל אחד פורק את הנשק שלו בעצמו.

בסופו של דבר עתודאים מקבלים קמ"א בגלל היחס שלו זוכים חפ"שים. למרות שזה מצער חפ"שים מקבלים לרוב יחס פחות טוב מאשר קצינים. ואם עתודאי צריך, כחלק מהעבודה שלו, ליצור קשר עם גורם אזרחי/צבאי כלשהו הוא יזכה ליחס יותר טוב ורציני אם הוא יהיה קצין מאשר שהוא יהיה חפ"ש.

זה גם לא הגיוני שאדם שעשה תואר ומגיע לצבא בגיל 21-22 יקבל יחס זהה לילד שרק סיים תיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות יש פה מישהו אחד עם הגיון (ברטון).

IG, כשאמרתי כל הכבוד זה לא היה בציניות. לא זילזלתי.

אני לומד עכשיו הנדסה ויודע כמה זה קשה (ובטכניון יותר קשה כמובן).

מה שכן, אני לא חושב שמגיע לך משהו בצבא בגלל זה שלמדת. אתה למדת בשביל לקבל תואר, וזה מה שמגיע לך. בשביל זה לומדים.

אין לי שמץ של ספק שמישהו עם ידע מתאים יכול לעשות דברים טובים. כמובן שיש דברים בשבילם חייבים ידע אקדמי. זה לא קשור לשום דבר שקשור בקצונה.

ולא, לא הייתי קצין אם היה ממש קשה להבין את זה עד עכשיו. :lol:

לא יודע מה הקשר ממש להבנה, אבל שיהיה. אם אתה רוצה לקחת את זה לשם, ok. אני מוותר.

אין לי ממש כח לוויכוח דבילי עם צעירים.

כמו שאמרתי, בהצלחה בצבא. [br]פורסם בתאריך: 7.03.2008 בשעה 22:26:59

זה גם לא הגיוני שאדם שעשה תואר ומגיע לצבא בגיל 21-22 יקבל יחס זהה לילד שרק סיים תיכון.

יש חיילים שמתגייסים רק בגילאים כאלה מסיבות שונות.

הם מקבלים יחס ככל החפ"שים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי.. אתה פשוט לא קולט...

לא קילתי קמ"א בגלל הלימודים אלא בגלל התפקיד והמסלול (כמו קצונה יעודית)!

אם לא הייתי משרת בתפקיד מקצועי הייתי חפ"ש.

ובגלל שלא יצא לך לעשות תפקיד של קצין ולהתעסק בדברים שקצינים מתעסקים איתם אין לך את האפשרות לדעת למה אני צריך את הקמ"א ולא יכול להיות רק חפ"ש.

עובד איתי בחור בן 27 עם תואר שני, שעלה לארץ והתגייס בגלל ציונות, ולמרות שהוא מתעסק כמעט באותם דברים שאני מתעסק בהם (מבחינה מקצועית) היחס אליו ואל העבודה שלו הוא כל כך שונה (הוא גם נמצא בתפקיד שנה יותר ממני) שפשוט לא תאמין.

אגב, הצעירות שלי מתבטאת בזה שהתפלאתי שנגד לא קולט.... יעבור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...