שאלה| מה עדיף q6600 או e8400?למבינים בנושא בלבד!!!!! - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה| מה עדיף q6600 או e8400?למבינים בנושא בלבד!!!!!

DonHuck

Recommended Posts

אהה . . . אתה כן מבין שההבדל במחיר בין Q6600 לQ6700 הוא לא של 200 שקל אלה של 1300 שקל :screwy:

מה שהוא אמר זה שב-20 באפריל זה יהיה באותו מחיר. :kopfpatsch:

ה-Q9300 "חיית" oc כמו ה6600?

את ה-Q6600 ניתן לדחוף תאורטית למהירות גבוהה יותר, לפני שהלוח מגיע לתקרת ה-FSB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קראתי שאפשר להגיע עם 6600 עם נכון למהירות 4.0GHZ.

הירדה מחירים של בטוחה? ולמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה מדבר על אפריל את אף אחד לא מעניין הQ6600 יותר כי מגיע סדרה 9. ואת האייקון הזה ( :kopfpatsch:) תראה לחברים שלך.

2. מה תיאורטית, את הQ6600 אפשר יהיה לדחוף תיאורטית ל*** כאשר תגיע הסדרה החדשה באותו מחיר כמעט. וגם אם ההבדל יהיה של 100 שקל נגיד עדיין ירצו אותה כמו שקרה עכשיו עם הסדרה של הE6XXX שעכשיו מעכבים ארגזים של E8XXX במחסנים רק בשביל שהצרכנים יקנו את הדגמים הישנים הנחותים יותר.

הQ6600 קיים כמה שנה בשוק? מה כבר אפשר לעשות איתו שלא עושים ברגיל? עם רגילים של 800 על אוויר הוא מגיע בערך ל 3.8 כל ה "תיאורטית" הזאת אני אישית לא אוהב לדבר ככה אבל גם אפשר לדבר תיאורטית לכמה מגיע הQ9300 החדש שבא עלינו לטובה. אבל מה זה משנה התיאוריה עם הסטטיסטיקה תגיד שהבן אדם שיאמין לתיאורטית ייפול על מעבד פחות טוב. חוקי מרפי ;D

אם Q9300 באוברקלוק של 100 מגהרץ פחות מהQ6600 מגיע לאותם ביצועים, אפשר גם לסחוט את הQ9300 קצת וזהו. אז הQ6700 הזה לא מגיע לכאלה ששיאים ששווים לקנות אותו מול הQ9300 באפריל. זאת דעתי לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן, סליחה שאני דוחף את האף אבל האמת שאני צריך עזרה

אני גראפיקאי, שמתכוון להתמקד בתקופה הקרובה ב MOTION GRAPHICS ואנימציה (TOON BOOM)

אני מעוניין להחליף את המחשב הנוכחי בקרוב, לקראת השחרור מצהל ולקראת הלימודים.

הלבטים הגדולים שלי כרגע הם בעיקר לגבי רכישת המעבד.

חשבתי ללכת על ה E8400, שכאמור נראה מעבד לא רע, שבא עם שזה לא רע למשחקים 3.0GHZ

מצד שני אני חושב לחכות ל Q9300 שהוא אומנם 2.5GHZ

השאלה שלי היא כזו, בתור משתמש מולטיטאסקינג דיי כבד (עובד במקביל בין PS, אילוסטרייטור, , פריהנד, AE)

שמשתמש בתוכנות אדובי, האם ה Q ישמש אותי טוב יותר מאשר את C2D ? או שנכון להיום התוכנות והמערכת הפעלה לא מצליחות לנצל את 4 הליבות כראוי.

"בעתיד אולי ! כנראה ויתכן" אני ממש לא אוהב את זה, כי בעתיד המרובע ליבות היהי שווה לתחת לעומת המעבדים החדשים שיצאו עוד שנתיים 3. ככה שראיה לעתיד ממש לא מעניינת אותי...

אני יודע ש AFTER EFFECTS תנצל 4 ליבות רק כאשר יש לך יותר מ 8 גי'גה ראם על המחשב, מה שלא יהיה לי... אני הולך על 4 ג'יגה.

הייתי שמח לדעת מה ההשקעה הכדאית יותר מבחינת כסף לתמורה,

וכגרפיקאי ומוקדד (ANIMATION) וגיימר קליל (COD4)

אני מתכוון גם לבצע OC, אין לי ניסיון מטורף בזה, אבל אני רוצה ללכת הכי רחוק שאוכל על אוויר, מה יהיה עדיף לי לקנות Q9300 או

E8400

או שבכלל עדיף לחכות ל Q9700 שיהיה עדיף על כולם ?

אשמח לקבל הסבר פרטני מה יהיה עדיך בשבילי ובעבור השימושים שלי מהמחשב.

תודה רבה ומראש לעוזרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה מדבר על אפריל את אף אחד לא מעניין הQ6600 יותר כי מגיע סדרה 9. ואת האייקון הזה ( :kopfpatsch:) תראה לחברים שלך.

לא רוצה שיעשו לך :kopfpatsch:? אל תעשה לאנשים :screwy:.

חוץ מזה, אתה כרגיל מברבר ומברבר (מצחיק שעם כל הדיפלומות שלך שאתה כל-כך אוהב להשוויץ בהן, אתה לא מסוגל לכתוב משפט אחד תקני). אתה גם סותר דברים שאמרת קודם.

למי שלא מתכנן קיצוני, גם אני ממליץ על הסדרת ה-Q9XXX על פני ה-Q6XXX. מי שרוצה להגיע ל-3.8-4GHZ, עדיף לו להישאר עם המעבדים הישנים. בטח ובטח אם Q6700 עולה כמו Q9300.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רוצה שיעשו לך :kopfpatsch:? אל תעשה לאנשים :screwy:.

חוץ מזה, אתה כרגיל מברבר ומברבר (מצחיק שעם כל הדיפלומות שלך שאתה כל-כך אוהב להשוויץ בהן, אתה לא מסוגל לכתוב משפט אחד תקני). אתה גם סותר דברים שאמרת קודם.

למי שלא מתכנן קיצוני, גם אני ממליץ על הסדרת ה-Q9XXX על פני ה-Q6XXX. מי שרוצה להגיע ל-3.8-4GHZ, עדיף לו להישאר עם המעבדים הישנים. בטח ובטח אם Q6700 עולה כמו Q9300.

1. מילא היית שואל מה זה אבל סתם לדבר? מה הקשר בין הלימודי תעודה שלי? אם היית מבין במה מדובר בכלל לא היית מדבר על זה. אני יכול לשנות את התמונה ל MCITP אם זה ירגיע אותך ולא תחשוב שזה שוויץ. עובדה שזה לא הפריע לאף אחד ולא שזה משנה עכשיו כי זה נכתב במטרות שונות לחלוטין ולא בשביל להרשים אותך. אני כבר ארמוז לך שתרד מהנושא כי זה כלל לא קשור לחומרה ומעולם לא אמרתי, קל וחומר השווצתי שאני מומחה חומרה. כל מה שאני אומר זה מניסיון, או שאני שואל אחרים.

2. אני מצטער שלדעתך אני לא יודע לכתוב משפט תקני, אתה צודק. פשוט צודק. אני אתפטר מעבודתי בזה הרגע. רק קודם, קרא בבקשה את הכתבה שלי שהתפרסמה השבוע ומתפרסת על פני 6 עמודים במגזין PLUS על שוק כרטיסי התלת מימד בעבר ואז שלח מכתב תלונה לעורך שלי :xyxthumbs:

3.מי יקנה מעבד רק בשביל לעשות לו OC גדול, לעומת מעבד אחר שיגיע לאותם ביצועים ב OC קטן יותר, אין חיים מעבר ל OC?, הOC הזה יעשה אותך מאושר? תתפנק. אותי מעניינת השורה התחתונה OC על אוויר שזה OC זול והתוצאה. והתוצאה של Q9300 שבמהירות נמוכה, בפחות חום ובפחות צריכת חשמל עוקף את כל מה שמסביב - קורץ לי בשביל OC אף גדול יותר ממה שהם הגיעו אליו. כמו שתראה היה לי Q6600 ב3 מחשבים והוא הרשים אותי רק בכמות הליבות ולא במהירות, כי עדיין לקח לו בערך יום לביצוע 4 טאסקים סימולטניים של WorldCommunityGrid. זאת הסיבה היחידה שאני קונה מרובע ליבות במקום איזה E8400 וגומר עניין בזה הרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן, סליחה שאני דוחף את האף אבל האמת שאני צריך עזרה

אני גראפיקאי, שמתכוון להתמקד בתקופה הקרובה ב MOTION GRAPHICS ואנימציה (TOON BOOM)

אני מעוניין להחליף את המחשב הנוכחי בקרוב, לקראת השחרור מצהל ולקראת הלימודים.

הלבטים הגדולים שלי כרגע הם בעיקר לגבי רכישת המעבד.

חשבתי ללכת על ה E8400, שכאמור נראה מעבד לא רע, שבא עם שזה לא רע למשחקים 3.0GHZ

מצד שני אני חושב לחכות ל Q9300 שהוא אומנם 2.5GHZ

השאלה שלי היא כזו, בתור משתמש מולטיטאסקינג דיי כבד (עובד במקביל בין PS, אילוסטרייטור, פלאש, פריהנד, AE)

שמשתמש בתוכנות אדובי, האם ה Q ישמש אותי טוב יותר מאשר את C2D ? או שנכון להיום התוכנות והמערכת הפעלה לא מצליחות לנצל את 4 הליבות כראוי.

"בעתיד אולי ! כנראה ויתכן" אני ממש לא אוהב את זה, כי בעתיד המרובע ליבות היהי שווה לתחת לעומת המעבדים החדשים שיצאו עוד שנתיים 3. ככה שראיה לעתיד ממש לא מעניינת אותי...

אני עובד כל יום עם התוכנות האלו, ומנסיון הם בקושי מנצלות ליבה כפולה! ככה שבאמת חבל על הכסף שלך.

E8400 יספיק בשבילך, במקום להשקיע במעבד Q תשקיע במסך איכותי (פנל , PVA).

במיוחד שאתה גרפיקאי.

היתרון של מעבד מרובע ליבות כרגע הוא בעיקר בתוכנות תלת-מימד שתומכות ברינדור של 4 תרדים יחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד כל יום עם התוכנות האלו, ומנסיון הם בקושי מנצלות ליבה כפולה! ככה שבאמת חבל על הכסף שלך.

E8400 יספיק בשבילך, במקום להשקיע במעבד Q תשקיע במסך איכותי (פנל , PVA).

במיוחד שאתה גרפיקאי.

היתרון של מעבד מרובע ליבות כרגע הוא בעיקר בתוכנות תלת-מימד שתומכות ברינדור של 4 תרדים יחד.

א). כנראה שניסיון והשימושים שלך בתוכנות שונים משלי, לפי מה שאני רואה החד שלי בקושי מצליח להתנהל עם מספר ישומים ביחד !

השאלה היא האם קוואד חזק יותר במולטי טאסקינג, משל, אם אני פותח 4 תוכנות אדובי, האם הוא יתמודד איתן טוב יותר מאשר C2D... זו השאלה בעצם

לגבי הרינדור והכל, רשמתי משהו אבל אז קראתי שוב את מה שרשמת, בכל אופן אני רוצה לדעת מה כדאי יותר, הכי +- ההבדל הוא של 300 שקל..

ב). אני משתמש במסך EIZO FLEXSCAN S1910 - איכותי בהרבה מעבר להרבה מסכים שיצא לי לעבוד מולם. ככה שקניית מסך היא לא בראש מעייניי

ולחסוך 300 שקל, לא יצילו לי מסך "מדהים", מוכן להשקיע לטובת אנימציה ורינדור במעבד חזק, 3D רנדרינג היא אופציה עתידית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3.מי יקנה מעבד רק בשביל לעשות לו OC גדול, לעומת מעבד אחר שיגיע לאותם ביצועים ב OC קטן יותר, אין חיים מעבר ל OC?, הOC הזה יעשה אותך מאושר? תתפנק.

כשמשווים Q6600/Q6700 ל-Q9300/Q9450/Q9550, המצב הוא כזה: באותו תדר שעון, Q9XXX עוקפים את ה-Q6XXX ב-5%-10% בערך. אבל ה-FSB שלהם גבוה ב-25%. פוטנציאל ה-OC של הצ'יפים האלה די גבוה (גם על אוויר), לכן לרוב ה-OC מוגבל ע"י הלוח ומקסימום ה-FSB שהוא מסוגל לעמוד בו. כך בהחלט ייתכן מצב שניתן להאיץ את ה-Qים הישנים לתדר שיהיה גבוה ב-15%-25% מהתדר המקסימלי של ה-Qים החדשים באותו לוח, ובמצב זה הם יתנו ביצועים גבוהים יותר.

תבין, אני בכלל לא מאלה שעושים OC, וגם אני אקח את ה-Q9XXX בגלל אותם יתרונות שפירטת. אבל יש מספיק פורומים של אוברקלוקרים באינטרנט שבוכים על מרובעי הליבות החדשים בגלל ה-FSB הגבוה והמכפלה הנמוכה.[br]פורסם בתאריך: 15.03.2008 בשעה 20:57:15

א). כנראה שניסיון והשימושים שלך בתוכנות שונים משלי, לפי מה שאני רואה החד שלי בקושי מצליח להתנהל עם מספר ישומים ביחד !

השאלה היא האם קוואד חזק יותר במולטי טאסקינג, משל, אם אני פותח 4 תוכנות אדובי, האם הוא יתמודד איתן טוב יותר מאשר C2D... זו השאלה בעצם

לגבי הרינדור והכל, רשמתי משהו אבל אז קראתי שוב את מה שרשמת, בכל אופן אני רוצה לדעת מה כדאי יותר, הכי +- ההבדל הוא של 300 שקל..

בהנחה שמערכת ההפעלה יודעת לנהל משימות בצורה טובה, היא תוכל לקחת כל משימה לינארית ולזרוק אותה לליבה אחרת. במצב כזה קוואד בהחלט יהי טוב מדואו. ניתן לצפות בהתנהגות כזאת בהשוואה בין מעבר חד- לכפול-, ואני מצפה שבכפול- מול מרובע-ליבה זה יהיה דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א). כנראה שניסיון והשימושים שלך בתוכנות נמוכים בהרבה משלי, מכיוון שעבודה מקבילה עם כל התוכנות האלו, וגדלי פרינט בפרט, על עבודה עם מעבד חד ליבה ATHLON 64 3500

איני נהנה ממהירות עיבוד אותה הייתי שמח לקבל בעבודה שוטפת מול פוטושופ במקביל לאילוסטרייטור לדוגמא, (ביחוד על קריאטיב סיוט 3 ששוחטת את המעבד)

אני גם משתמש ב 3 ג'יגה ראם עם RAM OPTIMIZITON ב PS, חוץ מזה שאתה מוזמן לראות שבמולטי טאסקינג שהתוכנות האלו פועלות יחד יש ירידת ביצועים משמעותית עד תקיעות צוואר בקבוק של המעבד.

רינדורים באפטר אפקט הן סיוט לא נורמאלי עם המעבד הנוכחי שלי,

כאשר רינדרתי בקוואד וקור 2 התהליך מתקצר ב 70 אחוז. אז אין לי מושג למה אתה חושב שזה לא כדאי.. גם הבנצ'ים אומרים כך...

ב). אני משתמש במסך EIZO FLEXSCAN S1910 - איכותי בהרבה מעבר להרבה מסכים שיצא לי לעבוד מולם. ככה שקניית מסך היא לא בראש מעייניי

ולחסוך 300 שקל, לא יצילו לי מסך "מדהים", מוכן להשקיע לטובת אנימציה ורינדור במעבד חזק, 3D רנדרינג היא אופציה עתידית.

אתה לוקח את המעבד שלך כדוגמה?

תריץ את התוכנות האלו על E8400 ואז תחליט.

ושוב אני חוזר, חבילת CS3 לא מנצלת מעבד מרובע ליבות ב-100% כמו תוכנות תלת-מימד.

והינה דוגמה שמחזקת את הדברים שלי:

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.html?modelx=33&model1=1096&model2=871&chart=437

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לוקח את המעבד שלך כדוגמה?

תריץ את התוכנות האלו על E8400 ואז תחליט.

ושוב אני חוזר, חבילת CS3 לא מנצלת מעבד מרובע ליבות ב-100% כמו תוכנות תלת-מימד.

והינה דוגמה שמחזקת את הדברים שלי:

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.html?modelx=33&model1=1096&model2=871&chart=437

אורי זה ברור לי שאין ניצול של 100 אחוז, לא ציפיתי לדבר כזה, כמו שאין משחקים שמנצלים כפול או כל דבר אחר, הטכנולוגיה מקדימה את התכונה... זה ידוע

מה שכן אני מעוניין למקסם את השימוש במחשב, ולהרגיש "קפיצת" מדרגה משמעותית בין השימוש במחשב הנוכחי שלי לבין מחשב חדש, יתכן וזה פסיכולוגי הרצון לקנות 4 ליבות, כי לפי הלינק שנתת לי פה, אין כל סיבה לקחת קוואד והרי שגם בתלת מימד ההבדל הוא דיי זעום יחסית ולא בהכרח מצדיק את מחיר הקוואד...

למשל

ברור לי שבוינדאוס ושימוש רגיל לא יהיה שום הבדל בין המחשבים ועם המחשב שלי אני עוד יכול לסחוב שנתיים בלי נדר מה גם שהוא כבר בן 4 שנים המחשב שלי..

אבל אני רוצה להרגיש את קפיצת המדרגה ואני באמת סקרן לדעת במה הקוואד "כן" מתעלה על הקור 2 ...

הקטע הוא שיתכן והמעבדים מתאזנים במירוץ מהגי'גה הרצים, כאמור הקוואד פחות במהירות השעון שלו מהקור 2, האם יש איזון ביצועים בניהם להבדיל מריבוי ישומים ומולטי טאסקינג ? או שהקוואד מתעלה על בנו הצעיר רק כאשר מדובר בעבודה מול ישמוים רבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כזכור לי Q6600 מורכב מ 266כפול 9.

עם 800 הוא יגיע כבר ל400 מגהרץ שזה 3.6

עם 1066 הוא יגיע כבר ל 533מגהרץ שזה 4.7 ג'יגה תיאורטיים שבתכלס מגיע ל 3.8-4 אצל אלה שיש להם מזל אדיר פשוט.

מה לגבי ה Q9300 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...