מחשב נייד לאוניברסיטה האם כדאי? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד לאוניברסיטה האם כדאי?

idofr

Recommended Posts

אוקי אז דבר ראשון אני רק יגיד שהודעה הועלתה לכללי ולא למפרטים לניידים בגלל שאני עוד לא מחפש משהו ספציפי.

עכשיו ככה נרשמתי לעתודה ואז קפץ לי לראש שלהרבה סטודנטים יש לפטופ. עכשיו מגניב הכל סבבה אבל השאלה האם זה באמת שווה את עצמו?

כאילו אני היום לומד בבית ספר אז נכון שזה שונה לגמרי אבל עדיין הבסיס אותו הדבר ויש לי מחברות והכל זורם מצויין. כמה שימוש באמת יהיה לי עם לפטופ?

אני לא יודע כמה סטודנטים יש פה אבל אם יש כאלה שיכולים באמת לכתוב לי מניסיון זה מאוד יעזור.

עכשיו בהנחה שהחלטתי לקנות אז 2 שאלות קטנות.

1. המחשבים של יפים ומגניבים לי האם יש משמעות לעבוד עם מערכת הפעלה של מיקרוסופט? או שגם הסאפרי או מה שהם לא עובדים עליו יהיה טוב (בהנחה שהתקנתי באמת של מיקרוסופט)

2. אם אני יקנה אני כניראה יקנה בחו"ל עכשיו באמת מה אני יכול לעשות עם המיקלדת? האם יש דרך לגייר אותה? האם הפרשי המחירים באמת משמעותיים מספיק כדי לקנות בחו"ל?

אמ....יש לי עוד שאלה אבל אני כרגע לא זוכר אותה אם אני יזכר אני יוסיף.

תודה לעונים ולעוזרים :)[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אל תלך עם העדר ותקנה נייד רק כי כולם קונים. אחי, למשל, רכש כי הוא למד מדעי המחשב ועבד באבטחה בערב. הנייד אפשר להכין עבודות ופרוייקטים בזמן העבודה. בשביל סטודנטים הגרים במעונות או בשכירות יכול להיות תחליף נוח למחשב נייח שתופס מקום רב ובלתי אפשרי לנייד. אם תגור בבית ולא תעבוד בזמן הלימודים אני לא רואה סיבה להוציא כסף על גם אם קונים בחו"ל בפחות כסף.

תתחיל ללמוד ואם תראה צורך במחשב תקנה. אל תהיה פזיז. המחשבים לא יברחו לשום מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על דבר כזה דווקא אני לא רואה סיבה למה לא ללכת עם העדר, מספיק אנשים עשו את הבחירה הזאת לפני והם כניראה יודעים על זה קצת יותר ממני אז אני לא רואה סיבה לא לסמוך עליהם...

ברור שלפני זה אני יבקש דעות מאנשים בידיוק כמו שעשיתי עכשיו אבל עדיין זה גורם לי לנטות לכיוון של כן לקנות. למרות שנכון להיום אני ממש לא רואה לזה שימוש אבל כאמור שנה הבאה דברים ישתנו אז.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות.

לרוב המוחלט של הסטודנטים אין לפטופ. למה? כי פשוט לא צריך את זה.

גם מי שיש לו משתמש בזה בעיקר בשביל לגלוש באינטרנט בזמן השיעור. :nixweiss:

כן- צריך מחשב בלימודים. אבל המחשב בבית מספיק.

כמו שצ'ימס אמר- זה טוב אם אתה לא בבית וכו'.

אם אתה לומד משהו מדעי, אתה כמעט לא תוכל להשתמש במחשב.

לך תתחיל לסרטט גרפים במחשב בזמן השיעור.... עד שאתה תסיים לסרטט כבר יגמר השיעור.

בפיזיקה ומתמטיקה כמעט ואי אפשר להשתמש במחשב. זה ממש חסר טעם.

במקצועות העיוניים יותר זה בסך הכל נחמד, אבל בתכלס? אין כזה יתרון משמעותי על דף ועט.

בנודע לאפל- למה שתקנה ללימודים? אין לך עכשיו. למה? כי זה חרא.

מסקנה- אין לך טעם לקנות .

ניתן לגייר מקלדת. אפשר לקנות מדבקות מיוחדות למקלדת באיזה 40 שקל בבאג (אני מניח שיש בעוד מקומות כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט מאוד - לפטופ זה כלי עזר נחמד מאוד אבל לא תחליף למחברות.

זה נהדר למי שמקליד מהר בשיעורים מעשיים בתיכנות/מקצועות עתירי מלל/מקצועות שהמרצים משתמשים במצגות, אבל מתמטיקה זה ממנו והלאה.

תתחיל ללמוד ותראה אם אתה צריך את זה. חודש-שניים אתה הרי תוכל להסתדר בלי, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תעשה דברים בשביל הפוזה. אתה אולי חושב שנייד זה מגניב, אבל תאמין לי מהר מאד תפסיק להתלהב ממנו וסתם תתבאס לסחוב כל היום חתיכת פלסטיק במשקל 3 ק"ג. כן, אני יודע, זה לא נשמע הרבה, אבל זה הרבה. אל תשכח את התיק המיוחד שתצטרך לקנות ובתיק הזה אין מקום לכלום חוץ מנייד, קצת אביזרים נלווים וכמה מחברות. זה כאב ראש ובאמת שלא משמש תחליף לשום דבר.

בקיצור - אין על מחברת ועט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב נייד זה מאוד לא פרקטי. אף אחד לא כותב במחשב בשיעור - וגם לי - שיש לי מההתחלה - יש רק מחברות. זה הרבה יותר נוח. נגיד אתה בשיעור שמראים בו פונקציות מתמטיות או גרפים - תתחיל לחפש איך לכתוב את זה? אם אתה גר במעונות או בדירה שכורה זה נחמד, אבל מחשב נייח יהיה הרבה יותר זול. גם לדעתי אין על מחברת ועיפרון (או עט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא דוגמא לסטודנט נורמלי , כי אני לומד באו"פ

יש לי פעם או פעמיים בשבוע צורך לנסוע לקמפוס בחיפה ,

כל פעם אני נמצא בקמפוס כארבע שעות

לצורך הלימודים נטו אין שום צורך במחשב , מחברות זה הכי טוב .

בנוגע למשקל , יש לי 14 אינטש ששוקל 2.5 קילו והוא ממש לא כבד לי בכלל , ממש לא מפריע המשקל .

אני לוקח את הנייד לאו"פ כדי לגלוש באינטרנט בבית קפה ובהפסקות וכולי

או שסתם משעמם לי בשעור , או קצת לרענן את השכל אז אני גולש באינטרנט בשעור .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד מניסיון שלי. לי אישית אין נייד (יש נייד בבית, אבל הוא לא לגמרי שלי). לקחתי איתי לדירה ששכרתי מחשב ישן (AXP2500) שמשמש אותי לכל השיעורים/אינטרנט וזה הכל. תאכלס מחשב נייד אין הרבה צורך. באוניברסיטה יש כל מטר מחשב עם . אז לבדוק מיילים/להדפיס משהו וכו' אפשר גם בלי .

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו פה לפני:

אם יש לך צורך במחשב בכדי לנצל שעות מתות בעבודה ואתה מתכנן ללמוד משהו מחשובי - מומלץ ביותר. ניצול מקסימאלי של הזמן.

מלבד זאת - בזבוז מוחלט של כסף. בלתי אפשרי להשתמש בו לסיכומים (עדיין יש להרוס את יערות העד לשם כך) והוא גם מגביל ברמה שלהשגיח עליו כל הזמן.

בעיקר באוניברסיטת ת"א שם גונבים יופי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז בקיצור

1. למי שאמר למה לקנות עכשיו, לא התכוונתי לקנות עכשיו סתם התחלתי להתעניין.

2. אז אני לא קונה (הגשתי מועמדות למקצועות מדעיים) ומקסימום יהיה לי חסר אני יקנה אחרי תחילת הלימודים בארץ קצת יותר יקר אבל עדיף מאשר לבזבז כסף סתם....

המון תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שחייבים להסחב עם המחשב לכל מקום?

לי הייה בלימודים, ו99% מהזמן הוא הייה בחדר. השתמשתי בו כמו במחשב נייח רוב הזמן- ההדל הוא שכשהייתי נוסע הביתה יכולתי לשבת לראות רט ברכבת, או ללמוד בבית אם הייתי רוצה...

היתרון הכי חושב זה הגודל. מחשב רגיל תופס הרבה מקום בהתחשב בזה שבערך כל הרכוש שלך נמצא בחדר אחד לא גדול... וזה ממש לא קשור למקצוע שלומדים. לדוגמא, חצי ממחשבי העל בעולם מחשבים מיבנים של אינזימים וחרטא דומה... וזה, אגב, לא קשור לצורה של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...